0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #840 -: Октомври 27, 2008, 19:50:30 pm »
Здравейте момичета много съм притеснена, защото много ме е страх ,че и аз като някои от вас ще трябва да ходя по лекари за да ми се възстанови цикъла.Изписаха ми 6 ампули Лукрин депот някой преключил с тяхното лечение ако има нека да пише моля ви. Има ли начин да не ги бия всичките.Възможно ли е да използвам само 3 или 4 от тях.Не съм ходила на прегледи от както съм ги започнала.На този преглед лекаря може ли да установи дали трябва да си бия всички или може да ги спра. Казаха ми, че трябва нова лапоро за да се установи дали съм излекувана.Някоя от вас ако знае нещо повече нека да пише.Ще ни бъде много от полза не само на мен , но и на всички които имат този проблем.Благодаря ви предварително и успех на всички. [/font]
аз съм минала 6 месечно лечение с Диферелин. Не е желателно да си биеш по-малко , след като лекарят ти е назначил 6! Какво ще спечелиш ако си биеш по-малко от това ,което са ти изписали? Редно е след 3-тата инжекция да отидеш да те прегледат ! А това за лапарото .....много странно ми звучи! При кой лекар ходиш?
*

    muji

  • *
  • 2
  • samo napred
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #841 -: Октомври 28, 2008, 20:58:13 pm »
Много благодаря за отговорите момичета.Ходя при д-р.Филипов в Майчин дом но за лапорото ми го каза друг лекар.Има и нещо друго при мен ендометриозата е в матката това незнам дали има значение ,но мисля ,че има защото едва ли при обикновен преглед може да се установи дали има някакъв напредък.Но ще отида на преглед 3 ми е на 6.11.ще ви пиша пак след това.[
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #842 -: Октомври 28, 2008, 22:02:49 pm »
Успех с лечението и после 2 малки бебчовци да ви радват!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #843 -: Ноември 04, 2008, 14:36:17 pm »
Момичета искам да споделя с вас че вече минаха повече от 70 дни и все още нямам цикъл,и това при 3 инжекции,представям си ако бяха 6 кога трябваше да го чакам,но всъщност аз незнам дали броят инжекции е от значение след това за чакането.Исках да изчакам да минат 90-те дни и токава да ида на лекар.Изчерпа ми се вече търпението за това прословуто чакане -пуууууууууу.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #844 -: Ноември 04, 2008, 15:06:32 pm »
Момичета искам да споделя с вас че вече минаха повече от 70 дни и все още нямам цикъл,и това при 3 инжекции,представям си ако бяха 6 кога трябваше да го чакам,но всъщност аз незнам дали броят инжекции е от значение след това за чакането.Исках да изчакам да минат 90-те дни и токава да ида на лекар.Изчерпа ми се вече търпението за това прословуто чакане -пуууууууууу.

На мен след третата инжекция ми дойде на 76-тия ден :) Пожелавам ти да не ти дойде още 9 месеца (както се случи на други момичета тук).


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #845 -: Ноември 04, 2008, 20:35:01 pm »
Благодаря ти Красита,пожеланията ти са прекрасни,ами с теб какво се случва?Как са нещата?Много искам вече това да е краят на мъките ми.Незнам,толкова е труден този момент,хем тайничко се надявам да не ми дойде и да съм забременяла,хем си викам да не се надявам че разочарованието ще е по-голямо ако ми дойде.Толкова съм напрегната  :( :?
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #846 -: Ноември 04, 2008, 23:18:50 pm »
Момичета искам да споделя с вас че вече минаха повече от 70 дни и все още нямам цикъл,и това при 3 инжекции,представям си ако бяха 6 кога трябваше да го чакам,но всъщност аз незнам дали броят инжекции е от значение след това за чакането.Исках да изчакам да минат 90-те дни и токава да ида на лекар.Изчерпа ми се вече търпението за това прословуто чакане -пуууууууууу.
и аз си мисля ,че броят на инжекциите не са от много голямо значение! На мене след 6 месечно лечение ми дойде на 83 ден!
И аз ти пожелавам да не ти дойде още 9 месеца! Важното е да се действа активно след 35-40 тия ден след последната инжекция ( по препоръка на една успяла мама :D , която с Краси много обичкаме !) Успех!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #847 -: Ноември 05, 2008, 11:12:47 am »
При мен мина година от последната инжекция - след операцията и лечението започнахме опити за естествено забременяване защото ендометриозата е първа степен, като следихме непрекъснато фоликулите и стана нещо като секс по команда - док го нарича контролиран контакт :) Много често обаче при ниските степени ендометриоза се появява ЛУФ - така и стана при мен - фоликул не ми се пука без прегнил, често дори и с прегнил не може. Направихме една неуспешна инсеминация, след нея един куп изследвания, и после инвитро, което току що приключи неуспешно. Сега ще си почина малко и след нова година ще направя втори опит.
На теб желая по-голям късмет от моя, дано нещата се развият добре!


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #848 -: Ноември 05, 2008, 13:08:11 pm »
Ще стане Красита,имай вяра и го приемак това като едно изпитание в живота ти.Аз съм сигурна че ще се похвалиш нищо че ще е догодина.Много пъти съм се питала защо животът ми поднася такива неприятни неща и не намирам мира,но след това ми минава.Незнаех чи ниската степен е предпоставка за неспукване на фоликула.Моята е 3 степен.Не ми се мисли какво ме чака и мен. :?
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #849 -: Ноември 05, 2008, 22:38:41 pm »
Ще стане Красита,имай вяра и го приемак това като едно изпитание в живота ти.Аз съм сигурна че ще се похвалиш нищо че ще е догодина.Много пъти съм се питала защо животът ми поднася такива неприятни неща и не намирам мира,но след това ми минава.Незнаех чи ниската степен е предпоставка за неспукване на фоликула.Моята е 3 степен.Не ми се мисли какво ме чака и мен. :?
а моята беше 4-та степен преди първото лапаро , преди второто още незнам! Въобще не ми се мисли....че ще полудея!
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 22:41:38 pm от rossy * »
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #850 -: Ноември 07, 2008, 14:48:31 pm »
zdraveite na vsi4ki vi.AZ sa6to se borq ot 08.04.2006g.Togava mi be6e napravena laparoskopiq do den dne6en nqma s kakvo da se pohvalq 4e sam po dobre vseki mesec si imam bilki po vreme na cikal neznaq kak  ot6te izdazjam.Vse o6te imam nqkakva nadejda 4e 6te se opravq na neznam koga otzi vapros me ma4i KOGA.V momenta izob6to ne mislq dali 6te zabremeneq a misle kakvo da napravq za da nqmam tezi adski bolki.Ako nqkoi ot vas iska da mi pi6e moje da me potarsi na skyre mika.mireeva.BLAGODARQ VI PREDVARITELNO.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #851 -: Ноември 07, 2008, 21:19:41 pm »
Здравей Мика,съжалявам че борбата ти продължава толкова дълго време,но искам да те питам поради каква причина ти е правено лапарото и с каква диагноза приключи,защо до сега не си предприела нещо по-сериозно.Същалявам ако са ми неуместни въпросите но наистина искам да ти помогна (макар само да мога да те утеша).Горе главата  :oops:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #852 -: Ноември 07, 2008, 21:54:09 pm »
Мика ти след като имаш диагноза ендометриоза , провела ли си някакво лечение? Моят съвет е да отидеш пак на док. и да поговорите, защото нали знаеш че ЕМ има "свойството" да се връща - поне при мен беше така! Успех!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #853 -: Ноември 08, 2008, 17:01:25 pm »
Здравейте момичета,днес ми дойде след 76 дни чакане след Золадекса и сега ми предстои трудното решение след като мина преглед,дали да чакам по естестевн път или да предприема по-драстични мерки за бебе.Моля ви дайде ми съвет  :(
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #854 -: Ноември 08, 2008, 23:14:10 pm »
Здравейте момичета,днес ми дойде след 76 дни чакане след Золадекса и сега ми предстои трудното решение след като мина преглед,дали да чакам по естестевн път или да предприема по-драстични мерки за бебе.Моля ви дайде ми съвет  :(
според мен най-добре е  няколко месеца(1 до 3) да пробвате нормално , ако не стане- преминавайте към по-драстичните! Успех!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #855 -: Ноември 09, 2008, 09:52:35 am »
Здравейте момичета,от днес започвам да попълвам и аз моя графика,вече имам цикъл и сега се заемам сериозно да следя овулацията.След 12 дни съм на доктор да видим как е овуто,и от другия месец на фолекулометрия.Да видим сега какво е станало след зоадекса?малко ме е страх от лоши новини,но ще ги посрещна стойчески.
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #856 -: Ноември 09, 2008, 17:19:20 pm »
Привет и от мен! Не знам колко от вас си спомнят за моя случай, защото скоро не съм писала... Аз съм с отстранени яйчник и половина от доста тежка форма на ендометриоза - през далееечната 2003-та година! Та след операцията не ми е назначавано НИКАКВО лечение. Доста време си мислех, че това е сериозен проблем и пропуск, но тази година на Деня на репродуктивното здраве в Стара Загора, в изказването си д-р Стаменов каза, че не е абсолютно доказано, че забременелите след лечение на ендо са повече от тези, които са забременели без лечение. Неговата теория е, че най-доброто лечение на ендо-то, е жената да забременее!
Затова особено след оперативно отстраняване, действайте без колебание и не губете време!
Аз лично имах проблеми с хормоните, тръбите и какво ли не още, особено зле се оказа ситуацията, когато стигнах и до ИЯР.
Но въпреки всичко не съм се отказала от борбата! Надявам се и вие да не падате духом! Важното е да се борите и пожелавам ви късмет и добри и компетентни лекари:)
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #857 -: Ноември 09, 2008, 19:27:37 pm »
Привет и от мен! Не знам колко от вас си спомнят за моя случай, защото скоро не съм писала... Аз съм с отстранени яйчник и половина от доста тежка форма на ендометриоза - през далееечната 2003-та година! Та след операцията не ми е назначавано НИКАКВО лечение. Доста време си мислех, че това е сериозен проблем и пропуск, но тази година на Деня на репродуктивното здраве в Стара Загора, в изказването си д-р Стаменов каза, че не е абсолютно доказано, че забременелите след лечение на ендо са повече от тези, които са забременели без лечение. Неговата теория е, че най-доброто лечение на ендо-то, е жената да забременее!
Затова особено след оперативно отстраняване, действайте без колебание и не губете време!
Аз лично имах проблеми с хормоните, тръбите и какво ли не още, особено зле се оказа ситуацията, когато стигнах и до ИЯР.
Но въпреки всичко не съм се отказала от борбата! Надявам се и вие да не падате духом! Важното е да се борите и пожелавам ви късмет и добри и компетентни лекари:)
само така мила! Никакво падане нито духом , нито физически! Ще успеем !
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #858 -: Ноември 10, 2008, 13:02:12 pm »
здравейте на всички,и аз като вас имах ендометриоза.лятото ме оперираха,отстраниха ми киста от яйчника ,нямах никакви серизни поражения.но сега след няколко месеца неуспешни опита за бебче започвам да се отчайвам.Другата седмица отивам на гинеколог и незнам какво ще каже,малко ме е страх дали причината не е отново ендометриоза? :( :( :( :BangHead:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #859 -: Ноември 10, 2008, 15:18:56 pm »
Колкото повече чета,толкова си мисля че по естествен път след това трудно се прави бебето.Трябва май всички да бъдем по агресивни спрямо тази болест.Аз след седмица ще ходя на доктор така че ще ви споделя съветът му.