0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #820 -: Юни 10, 2008, 12:58:59 pm »
Green eyes, tsun4ik честито!!!!! Лека и безпроблемна бременност милички!!!!
Вашите постинги ми вдъхнаха надежда  :balk_46:
Green eyes стискам ти палци на 23 06.  :balk_602:
Прегръщам Ви


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #821 -: Юни 11, 2008, 18:26:50 pm »
Здравейте, при мен се оказа успешно, но не мога да кажа със сигурност, че се дължи на лечението.
Имам операция през 2003, с голяма ендометриозна киста - завърши с отстранен яйчник и тръба. После: лечение 6 месеца със Золадекс, стимулация с Клостилбегит (6 месеца), която доведе до нова киста; лечение с Оргаметрил 6 месеца; неуспешно инвитро; неуспешен трансфер на замразени ембриони; през юли 2006 нова киста и лапароскопия. Ноември 2006 последва нов опит инвитро, за щастие успешен. При секциото се оказа, че имам отново активна ендометриоза, която ме посъветваха да оперирам след като се възстановя след раждането. За мое най-голямо учудване се оказа че 6 месеца след раждането забременях по напълно естествен начин. И двата пъти се оказва, че съм забременяла с активна ендометриоза!

Пожелавам на всички и от сърце успех! Кураж мили момичета и не  се предавайте нито за миг!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #822 -: Юни 11, 2008, 20:00:58 pm »
Здравейте, при мен се оказа успешно, но не мога да кажа със сигурност, че се дължи на лечението.
Имам операция през 2003, с голяма ендометриозна киста - завърши с отстранен яйчник и тръба. После: лечение 6 месеца със Золадекс, стимулация с Клостилбегит (6 месеца), която доведе до нова киста; лечение с Оргаметрил 6 месеца; неуспешно инвитро; неуспешен трансфер на замразени ембриони; през юли 2006 нова киста и лапароскопия. Ноември 2006 последва нов опит инвитро, за щастие успешен. При секциото се оказа, че имам отново активна ендометриоза, която ме посъветваха да оперирам след като се възстановя след раждането. За мое най-голямо учудване се оказа че 6 месеца след раждането забременях по напълно естествен начин. И двата пъти се оказва, че съм забременяла с активна ендометриоза!

Пожелавам на всички и от сърце успех! Кураж мили момичета и не  се предавайте нито за миг!
Миличка ти си герой! ти си си заслужила своите подаръчета! аз също съм с активна ендометриоза (туморният маркер ми е 44.3)Надявам се скоро и аз да изживея щастието да имам дете!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #823 -: Юни 12, 2008, 17:23:06 pm »
Rossy, благодаря ти! Желая ти скорошен успех :crossfingers:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #824 -: Юни 16, 2008, 23:40:14 pm »
Момичета, толкова хубаво ми стана когато прочетох за вас! Страхотно! Толкова се радвам! Пожелавам ви лека и безпроблемна бременност и силно се надявам и аз да мога да се похваля със същото... скоро... :(
Стискайте ми палци!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #825 -: Юли 10, 2008, 23:38:17 pm »
Здравейте момичета, реших да се регистрирам и да потърся помощ. Преди няколко месеца преключих лечение на Ендометриоза с 6инжекции - 4 Деферелин и 2 Декапептил депо. На 98ден още не ми беше дошло и отидох на лекар той ми каза, че нямам изобщо никаква лигавица и ми даде да пия 10дни Дуфастон, каза че след това в рамките на една седмица трябва да ми дойде. Но това не става  :balk_145: Някой имал ли е моя проблем? Моля Ви помогнете ми!!!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #826 -: Юли 11, 2008, 00:39:16 am »
Зизи, в тази тема момичетата, на които не им дойде цикъл след инжекции, се оказаха бременни, и да ти кажа това явно не се случва рядко. Пожелавам ти го от все сърце! Само не знам лигавицата колко трябва да е при бременност... Дуфастонът спря ли го? Защото мисля че може да го взимаш докато ти дойде. И накрая, уж жена не се пита, но тук може, на колко години си?


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #827 -: Юли 12, 2008, 00:13:52 am »
Здравей krassita, спряла съм Дуфастона преди 8 дни. На 27години съм, но това какво значение има? А по въпроса за бременността не мисля, че съм бременна.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #828 -: Юли 12, 2008, 08:28:42 am »
zizy,
Аз се разминах с 3 инжекции диферелин, и може би доктора ми беше прав. Това беше преди година и половина. Тогава ми обясняваше, че при някои момичета след 6 инжекции се налага предизвикване на цикъла. На мен ми дойде на 94 ден след 3-тата инжекция. И съм убедена, че ако бяха 6 щеше да се наложи да се предизвиква цикъла.
Незнам защо все още има доктори които препоръчват толкова много инжекции. Така се губи почти цяла година. При мен след 3-та инжекция, доктора ме прегледа и каза че яйчниците ми са ок и няма нужда от повече. Знам за момичета тук във форума оперирани от моя доктор минали с 3 или 4 инжекции.
Забременях година и 2 месеца след възтановяването на цикъла и то не защото съм имала някакви проблеми, просто когато ми откриха ендометриозата тепърва започна връзката между мен и таткото на бъдещето ни дете. Трябваше ми доста време да го убедя, че не трябва да отлагаме много бебеправенето и то взе че стана от самосебеси на втория месец. Е започна с проблем за малко да направя спонтаненн аборт, но всичко мина и сега нещата се развиват добре. От 2-3 седмици дори усешам ритниците на девойката.

Пожелавам на всички момичета тук да се похвалят че са бременни. Стискам ви палци!!!
 :bighug:


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #829 -: Юли 12, 2008, 11:27:15 am »
Здравей krassita, спряла съм Дуфастона преди 8 дни. На 27години съм, но това какво значение има? А по въпроса за бременността не мисля, че съм бременна.

Попитах за възрастта, защото съм чувала за случаи, в които продължителното слагане на диферилин предизвиква ранна менопауза (извинявай, не искам да прозвучи плашещо), но ти си прекалено млада за такова развитие. Говори с док да ти предизвика цикъла по друг начин. Нека и по-компетентни момичета се включат и помогнат.


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #830 -: Юли 29, 2008, 13:02:51 pm »
Здравейте момичета, за пръв път пиша тук ще разкажа моята история, иначе постоянно чета и много се радвам на успелите момичета много кураж ми вдъхват.Оперирана съм от ендометриоза 2005г. коремна операция във ВМИ – Пловдив, много кисти на оперативния протокол не пише степента но предполагам е 4 степен от там започнах лечение 7 месеца със Золадекс. Започнахме опити за бебе но не ставаше и така реших да ходя на фоликуметрия но се оказа че фоликула не се пука дори и с прегнил 10000. После пробвах с инсеминация  но фоликула пак не се пукна, забравих да добавя че след лечението със Золадекс правих цветна снимка за проходимост на тръбите и те бяха проходими.. Реших да се ориентирам към клиника за стерилитет  по точно при д-р Владимиров той каза че сме за инвитро, иначе спермограмата на мъжа ми е добра. И така май месец тази година направих инвитро имах положително ЧХГ но за кратко, последва опит със замразен ембрион юни месец и пак имах положително ЧХГ и пак за кратко, не знам каква е причината защото д-р Владимиров е в отпуск и септември месец ще отида, мисля да правя втори опит.
Пожелавам успех на всички момичета!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #831 -: Октомври 07, 2008, 11:49:22 am »
Момичета, много време никой не се е включвал тук. Нямаме ли наскоро успели мами? Пишете до къде сте стигнали с лечението, и правите ли опити за забременяване?


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #832 -: Октомври 07, 2008, 18:32:48 pm »
Здравейте, искам да споделя една история на една приятелка. Много се зарадвах че пак е бременна и то по естествен път.

Имам приятелка която 8-9 години нямаше деца. Има зад гърба си и коремна операция и лапароскопия. До колкото ми е разказвала при коремната операция която е била преди много години са и отстранили шоколадова киста. Не е последвала някакво лечение до колкото знам. И така след това направи лапароскопия (нямало следи от ендометриоза) и последващо неуспешно инвитро непомня при кой доктор може и да бъркам май беше Тодоров. И така тя го сменя и отива при Стаменов. Прави второ инвитро, което беше успешно и резултата е една девойка, която вече е на 1г и 7м.
Преди няколко месеца разбрах, че пак е бременна. Беше ми неудобно да питам пак ли е инвитро и защо толкова скоро, тъй като роди с операция. Наскоро разбрах че е забременяла спонтано по естествен път.  :lol:
При нея проблема беше че не се пукаха фуликулите когато трябва, а чак след като и дойдеше следващия цикъл. До колкото съм чела това е проблем при доста жени с ендометриоза.
Пиша ви това за да ви дам кураж и да не се отказвате от това да станете мами.
Дано скоро някой от този подфорум се похвали пак с някоя хубава новина.
Късмет момичета и ви стискам палци.


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #833 -: Октомври 21, 2008, 11:23:50 am »
Здравей те момичета искам да се присъединя към вашия форум.И аз съм една от вас с тая пуста диагноза Ендометриоза 3 степен,правена ми е лапароскопия и още на следващия месец започнах лечение със Золадекс 3 месеца,сега чакам да ми се възстанови цикалът вече 60 дни.Направо вече незнач кога да го чакам този цикъл.Чета какви ли не житейски истории на всички вас и се чудя каква ли ще бъде и моята.Толкова се надявам и пожелавам на всички вас да видите вече края на тези мъки и нека всеки ден една от вас да пише че това вече е минало за нея и че се е преборила с болестта.Успех на всички вас с борбата.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #834 -: Октомври 21, 2008, 19:37:19 pm »
Здравей те момичета искам да се присъединя към вашия форум.И аз съм една от вас с тая пуста диагноза Ендометриоза 3 степен,правена ми е лапароскопия и още на следващия месец започнах лечение със Золадекс 3 месеца,сега чакам да ми се възстанови цикалът вече 60 дни.Направо вече незнач кога да го чакам този цикъл.Чета какви ли не житейски истории на всички вас и се чудя каква ли ще бъде и моята.Толкова се надявам и пожелавам на всички вас да видите вече края на тези мъки и нека всеки ден една от вас да пише че това вече е минало за нея и че се е преборила с болестта.Успех на всички вас с борбата.
според мен трябва сега да действате за бебо , пък може да не ти дойде...
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #835 -: Октомври 21, 2008, 21:28:12 pm »
Дано стане така,толкова искам това да се случи.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #836 -: Октомври 21, 2008, 22:11:25 pm »
Дано стане така,толкова искам това да се случи.
пожелавам ти го!   :bighug:
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #837 -: Октомври 25, 2008, 12:47:42 pm »
Здравейте и от мен, момичета! Искам да ви споделя радостта си и да ви пожелая - на тези, които опитват, да мислят позитивно  и да ВЯРВАТ! Аз имам едно несполучливо раждане преди осем години и от тогава се опитвахме да си имаме детенце, но все нещо не ставаше както трябва, та и извънматочно, при което ми махнаха изцяло едната тръба. И когато решихме да мислим за ин витро, направих и лапароскопия, за да видим как е другият яйчник и цялата тръба, се оказа, че имам ендометриоза на яйчника без тръба, при което беше отстранен почти целият. Докторът каза, че ще трябва да почна лечение, ако много скоро не забременея. Струваше ми се ужасно да изживея нещо подобно на менопауза и ... още на следващия месец след лапарото забременях! Знам, че не беше случайно, не само защото отдавна го искахме, но и бях активирала силите си, повярвайте ми - мислите ми бяха насочени към създаването на това сладко момиченце, което вече имаме, но не като вкопчване, а като удоволствието, с което се създава детето. Сигурно звуча объркващо, но искам да допринеса с историята малко във вярата на тези, на които това щастие предстои :dance2:
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    muji

  • *
  • 2
  • samo napred
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #838 -: Октомври 27, 2008, 08:48:11 am »
Здравейте момичета много съм притеснена, защото много ме е страх ,че и аз като някои от вас ще трябва да ходя по лекари за да ми се възстанови цикъла.Изписаха ми 6 ампули Лукрин депот някой преключил с тяхното лечение ако има нека да пише моля ви. Има ли начин да не ги бия всичките.Възможно ли е да използвам само 3 или 4 от тях.Не съм ходила на прегледи от както съм ги започнала.На този преглед лекаря може ли да установи дали трябва да си бия всички или може да ги спра. Казаха ми, че трябва нова лапоро за да се установи дали съм излекувана.Някоя от вас ако знае нещо повече нека да пише.Ще ни бъде много от полза не само на мен , но и на всички които имат този проблем.Благодаря ви предварително и успех на всички. [/font]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #839 -: Октомври 27, 2008, 10:11:50 am »
muji, Аз минах лечение с 3 бр инжекции Диферелин. Бяхме се разбрали с доктора след 3-тата да отида да ме прегледа. След прегледа, това което ми каза че яйчниците ми са ок, тъй като бяха оголемени в следствие ендометриозата и каза стига толкова. Цикъла ми дойде 93 или 94 дни след поставянето на последната, непомня точно колко вече беше преди 2 години. 2 седмици преди това имах усещането и не само, а и видях церквиална слуз и реших че може би съм в овулация. Чела съм тук из форума за други момичета оперирани от моя доктор че също са минали с 3 или 4 инжекции, но това той е преценил след преглед естествено. От изчетеното до тук разбрах че всеки лекър действа по различен начин. Бях ходила на преглед миналата година в една от инвитро клиниките и когато казах че съм минала само с 3 инжекции доктора каза малко са и направи физиономия. Е да ама аз не съм съгласна, ето вече съм бременна и след 5 седмици очакваме да се роди една малка сладка госпожица. Както съм писала и преди забременях 14 месеца след възтановяването на цикъла и то не защото неставаше, ами ми беше трудно да убедя приятеля ми, че не бива да чакаме много. Стана на втория месец опити и то от 1 път  :oops: което за мен беше голяма изненада как сме оцелили деня  :lol: