0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #760 -: Април 18, 2008, 17:20:04 pm »
Честито, Малина!!! Страхотна новина! Лека бремемност, и се тревожи по-малко! Щом последния път не е видял отлепване, значи всичко е наред!  :ballons:


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #761 -: Април 18, 2008, 17:46:39 pm »
Малина, честито! Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!  :grouphug2:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #762 -: Април 18, 2008, 19:34:47 pm »
Честито, Малина! Пожелавам ти една прекрасна бременност! Стискам палци всичко да е наред!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #763 -: Април 19, 2008, 17:43:35 pm »
Здравейте, момичета!
Аз съм нова във форума, въпреки че проблема с ендометриозата ми е познат до болка. :( От няколко месеца чета, но досега така и не събрах смелост да  пиша... Първата ми ендометриоза откриха когато бях на 22 години - направиха ми лапароскопия и 6 месеца на Золадекс и всичко беше ОК. На тази възраст изобщо не мислех за деца, не съм и опитвала...Началото на миналата година, обаче ми откриха отново две кисти - по една на всеки яйчник - пак лапаро, пак в Майчин дом, пак 6 инжекции - този път Диферелин; Онзи ден отидох на профилактичен преглед, защото след последния МЦ имах някакво кърваво течение по средата на цикъла, което никога не ми се беше случвало и честно казано се поуплаших... Казаха ми, че пак имам някакво образование на единия яйчник - гинеколожката се надяваше да не е ендометриозно... А другият не е напълно възстановен след инжекциите. Цял ден не можах да спра да плача...  Вече два месеца със съпруга ми "работим" за бебче...а сега... Не знам какво да направя, ако се окаже пак че трябва да ми правят лапаро трети път... Мисля да отида до Пловдив в Интермед Прима да видя... или направо да се ориентирам към някакъв вид стимулация или инвитро... Моля ви, дайте съвет!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #764 -: Април 19, 2008, 19:09:10 pm »
 :( миличка за съжаление не мога да ти дам адекватен съвет!съжалявам за това което преживяваш! според мен се ориентирайте към ин витро! и най-напред се консултирайте с добър специалист! прегръщам те! не се безпокой , винаги има изход! и ти ще станеш мама , по един или друг начин! само не се отчайвай!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #765 -: Април 20, 2008, 12:05:54 pm »
Благодаря за топлите думи, rossy! В сряда имам час в Интермед-Прима, все пак ще отида да видя какво ще ми кажат...И после мисля да отида пи д-р Димитров в АГ център Димитров... да видя какво ще каже.
Аз не съм много наясно каква е процедурата, има ли други варианти, или направо инвитро? Ако някой може да ми обясни ще съм много благодарна!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #766 -: Април 20, 2008, 20:12:35 pm »
Здравей tat! И на мен ми откриха ендометриоза когато бях на 22 години, само че с тази разлика че оттогава опитваме за бебче но за съжаление без успех. И аз имам две лапароскопии. В момента съм на Диферелин. Не знам какво да те посъветвам. Тази ендометриоза е много коварна, но ти трябва да бъдеш силна. Само не се отчайвай. Ще стискам много силно палци за теб. Това което мога да ти препоръчам е да отидеш в при специалист по стерилитет, но задължително в София там са най добрите. Ако искаш ми пиши на лични.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #767 -: Април 22, 2008, 13:40:40 pm »
Здравей tat! И на мен ми откриха ендометриоза когато бях на 22 години, само че с тази разлика че оттогава опитваме за бебче но за съжаление без успех. И аз имам две лапароскопии. В момента съм на Диферелин. Не знам какво да те посъветвам. Тази ендометриоза е много коварна, но ти трябва да бъдеш силна. Само не се отчайвай. Ще стискам много силно палци за теб. Това което мога да ти препоръчам е да отидеш в при специалист по стерилитет, но задължително в София там са най добрите. Ако искаш ми пиши на лични.
а колко години се бориш с тази болест?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #768 -: Април 22, 2008, 20:46:32 pm »
Ами от 5 години, но аз съм с един яйчник. Следях и с тестове за овулация - все положителни...но ти не се притеснявай. Всичко ще бъде о.к.!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #769 -: Април 22, 2008, 20:55:33 pm »
олеее и аз съм така! само дето съм с яйчник и 1/2. а единият ми е "надупчен". май нещо задържам фоликули. вече 2 месеца уж имам овулация(спред тестовете , които ми дават 2 чертички около 20-тия ден от МЦ) , ама нещо ми се струва че не е на ред. сега май месец ще ходя пак на док. Много странно ,че преди овулация (която уж  потвърди една лекарка в б-с) ендометриума беше 19мм , което е твърде много както вече разбрах! да не говоря че предният ми цикъл беше супер обилен! малко съм объркана . дано да греша в подозренията си!
« Последна редакция: Април 22, 2008, 20:58:24 pm от rossy * »
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #770 -: Април 25, 2008, 00:23:26 am »
Тат, привет и от мен! Не разбрах от къде си, но нещо спомена за Пловдив и за София за Димитров, затова ти пиша. Аз съм от Пловдив, с 4-та степен на ендометриоза, оперирана съм 12.2003г. и са ми отстранени яйчник и половина.
Исках да ти кажа, че заболяването наистина е много коварно, защото почти не търпи лечение... Хубаво е да се побърза, доколкото е възможно с бебето, дори и да се прави ин-витро, ако трябва. Аз след операцията загубих известно време в Пловдив, после се насочих към София и си избрах точно д-р Йосиф Димитров в АГ център Димитров. Всичко добре, любезен е и внимателе, но се оказа, че и с него загубих 3 години, които се оказаха фатални. Сега съм при д-р Стаменов в Надежда, ТОВА Е ДОКТОРА. Той за пръв път ми изследва задълбочено и хормоните, защото аз не реагирам на стимулация и не правя качествени фуликули, често правя кисти и т.н. Димитров за 3 години, 1-2 ин-витро опита и мноооого пътувания и прегледи, не ми пусна НИТО ЕДНО изследване на хормони... Стаменов веднага разбра, че нещата не са добре и направихме по-задълбочени изследвания, които доказаха изчерпан яйчников резерв. Това означава - донорска яйцеклетка:( Утре съм на цветна снимка (Димитров и такава не ми е правил), да видим тръбите за хидросалпингс. После ще видим с лапаро и хистероскопия - как са тръбите и матката. Много е важно кой ще ти поеме случая, особено заради ендометриозата. Аз доста бях чела и си мислех, че знам много неща, но като прочетох книгата на д-р Стаменов, много неща ми се доизясниха - описано е на "човешки" език, с чувство за хумор:) За Пловдив съм Координатор на Фондация Искам бебе и ако мога да съм ти полезна с нещо - инфо, съвет или каквото имаш нужда и ми е по силите - можеш да ме търсиш на 0888/712-783 - Вера съм:)
Пожелавам ти успех, но много внимавай на кого ще се довериш. Аз не съм си пестила нито време, нито пари, но се оказа, че 4 години не ми стигнаха и фатално закъснях. Не мога да ти опиша как се чувствам и колко сълзи съм изплакала... Но връщане назад няма, затова дано няма други закъснели като мен.
Стискам ти палци и горе главата!!!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #771 -: Април 25, 2008, 11:31:46 am »
Момичета и аз съм с ендометриоза  :(
В момента съм на Лукрин. Можете ли да ми кажете дали спазвате някаква диета заради тази ендометриоза?!!!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #772 -: Април 25, 2008, 22:40:26 pm »
Някъде бях чела, че не трябва да се консумират мазни храни, алкохол и захар.Но не си спомням каква беше връзката с ендометриозата.В крайна сметка, от гледна точка на килограмите, горните храни би трябвало да се избягват и при не наличие на ендометриоза.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #773 -: Април 26, 2008, 10:13:55 am »
Здраейте, момичета!
Аз и при двете операции не съм имала такива проблеми - винаги съм била 42-44кг.  Не съм се съобразявала с храните, предполагам, че е до организам.
Eti76, съжелявам, че толкова време не си успяла да се пребориш! Всичко ще е наред, само не се отказвай! Аз наистина пробвам от сравнително скоро, но ме панира факта, че след парвата операция мислих, че нещата са ок, и след 6години отново стана същото... Ако съм знаела... нямаше да се бавя толкова с опитите! Сега не мисля да се отказвам и ще опитам всичко! И определено ще започна с хормонални изследвания.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #774 -: Април 26, 2008, 10:32:43 am »
rossy, не се притеснявай! Всичко ще е ОК! Знаеш, че обилното течение може да се дължи и на обикновена настинка! Горе главата!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #775 -: Април 26, 2008, 12:55:11 pm »
Благодаря момичета, аз питам не относно килограмите , а относно ендометриозните образувания. След лапароскопията нали съм на инжекции за да не се върнат кистите, но все пак си мисля, че трябва и някакъв хранителен режим!!! За мазни храни и аз съм съгласна, мисля, че и месо трябва да се избягва.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #776 -: Април 26, 2008, 13:02:03 pm »
Не мисля, че това има нещо общо... Това не са масни образувания, причината за появата им е най-вероятно хормонална, въпреки че има и други теории
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #777 -: Април 26, 2008, 14:36:23 pm »
олеее и аз съм така! само дето съм с яйчник и 1/2. а единият ми е "надупчен". май нещо задържам фоликули. вече 2 месеца уж имам овулация(спред тестовете , които ми дават 2 чертички около 20-тия ден от МЦ) , ама нещо ми се струва че не е на ред. сега май месец ще ходя пак на док. Много странно ,че преди овулация (която уж  потвърди една лекарка в б-с) ендометриума беше 19мм , което е твърде много както вече разбрах! да не говоря че предният ми цикъл беше супер обилен! малко съм объркана . дано да греша в подозренията си!
rossy, а ходи ли на фоликулометрия? Задържаш ли фоликули - мисля че това е един от основните проблеми при ендометриозата :( Аз имах положителни тестове за овулация всеки месец и когато отидох на преглед при д-р Попов каза, че с такава киста овулация едва ли е имало.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #778 -: Април 26, 2008, 15:31:15 pm »
Момичета, няколко страници по-напред в тази тема съм написала доста подробно какво трябва да се яде, какво да не се яде, какви хранителни добавки и витамини да се взимат. По този въпрос се бях консултирала с лекар в САЩ. Ако се интересувате, потърсете по-назад поста ми - публикувах го в края на декември 2007. Ледена Луна също е писала някои неща, пак по същото време.


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #779 -: Април 26, 2008, 19:26:19 pm »
Здравейте момичета. :balk_102:
И аз съм с тази диягноза,но не знам каква степен и в епикризта не пише точно.
Винаги съм имала проблемен цикъл(нередовн с болки)и кисти съм имала.2007 май месец,си направих лапароскопия.След операцията се лекувах с Оргаметрил за 3 месеца,но на 70-ия ден ми зацапа.Обадих се на док и тя каза да спра хапчетата.От тогава имам цикъл на 40-ия ден(което за мен е постижение)но овулация нямам.Отказах се от инсиминациите,и сега ми предстои ин витро.Сега съм на Дуфастон(за да ми редовен цикъла).Много ме е страх,тази ендометриоза да не ми попречи.Засега нямам кисти.Някоя от вас правила ли е ин витро с диагноза-ендомериоза..
Благодая ви предварително,за отделеното внимание.
Весели празници на всички!!!! :balk_40: