0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #740 -: Март 27, 2008, 11:14:47 am »
krassita, ние сме и с мъжки фактор. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #741 -: Март 27, 2008, 11:19:58 am »
krassita, ние сме и с мъжки фактор. :?

Ясно! :? Значи при вас инвитрото определено има своите предимства, и явно е наложително. Желая ви успех!!  :goodluck:


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #742 -: Март 27, 2008, 11:49:19 am »
красита аз също съм с ендометриоза и ми казаха че сам за инвитро и то по бързо,защото моята е от две години а бременост до сега не е имало.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #743 -: Март 27, 2008, 12:08:52 pm »
как от 2 години? имам в предвид дали си се оперирала и лекували след това?! питам защото и аз започвам да се замислям дали да не пробваме! с тази ендометриоза 4-та степен..... незнам. иначе имам овулация , но за съжаление този емсец не се е получило  :( може би ще чакам още 2-3 месеца и ако не стане - пак по доктори!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #744 -: Март 27, 2008, 12:23:54 pm »
аз бях оперирана от киста с лапаро,изписаха ме и точно след 40 дни след операция отново киста и то ендометриозна,лошото е че се получило кръвоизлив в корема и отсраняване на яйчник.ходих от доктор на доктор кисти се появваха и след лечение се губеха,така че не се притеснявайте а ходете по често на преглед.мое мнение е, че трябва да се ориентираме към специалисти а не на док. които не разбират нищо.аз лично се надявах да стане по естествен път,но уви нестана, :goodluck: :bighug: дано вие имате по голям късмет от мен
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #745 -: Март 27, 2008, 12:25:10 pm »
treysi, кой ти препоръча инвитро? Специалист по репродуктивна медицина, или просто гинеколог?
Аз ходя на контролни прегледи всеки месец, без изключение...


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #746 -: Март 27, 2008, 12:28:01 pm »
и аз хода всеки месец , даже някой път и по 2 пъти  :oops: ама няма начин , защото ме притесняват тези фоликулчета... Красита ти при Попов ли беше или при друг д-р?
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #747 -: Март 27, 2008, 12:40:15 pm »
аз съм от добрич и обиколих почти всички док. не че са много а и излезна че на никой не му се занимава с този проблем а той е голям  наистина,а инвитро ми препоръчаха във варна,за6тото болеста се появява отново
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #748 -: Март 27, 2008, 12:46:11 pm »
Не, аз съм при д-р Андреева в клиниката на Щерев. От края на лечението с диферелина през януари, до момента съм била на преглед 5 пъти. И ще се ходи редовно, защото фоликулите сами не се пукат, няма как да стане без помощ явно. Ситуацията е същата като при теб, Роси.
Иначе сме с перфектна спермограма, нямам липсващи тръби или яйчници (да чукам на дърво), затова и не се препоръчва инвитро... просто няма конкретна причина да се прави такова. Ендометриозата би повлияла на шанса за забременяване независимо дали е по естествен начин или инвитро. Така ми казаха вече няколко доктора.


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #749 -: Март 27, 2008, 15:50:27 pm »
значи имате големи шансове щом сте с добре спермограма и при тебе всчко (почти ) е наред! ще стане ! сигурна съм! успех мила!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #750 -: Март 27, 2008, 22:20:11 pm »
Трейси на теб след лапарото бяха ли ти назначили някакво лечение?
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev037pr___.png" alt="pregnancy" border="0" /></a>
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #751 -: Март 29, 2008, 23:22:00 pm »
Здравейте, момичета:)
Аз съм оперирана декември 2003-та, диагнозата е ендометриоза, отстранени са яйчник и половина. За лечение след това и дума не се обели, защото се разбързаха всички да правим бебе, защото времето не е в наша полза с тази диагноза. Знаете, че като изрежат проблемните места, с това не се решава проблема, т.е. не ни лекуват. Ако сте млади, имате време и е добре, поне според мен, да се направи едно лечение преди опитите, защото все пак има случаи, в които ситуацията се е подобрила след лечение. При мен, обаче, се закучиха нещата, защото там, където имам яйчник, тръбата не работи. На всичкото отгоре и не реагирам на стимулация, а общо взето и хормоните не са добре... Та така, за мен ако въобще има шансове, само ин-витро би могло да помогле. Но тези от вас, които са с работещи тръби, имат яйчници и нямат "мъжки" проблем, не пречи да си забременеят естествено. Чувала съм често през тези години (при мен 4), че шансовете след операцията до 6 месеца са по-големи, но пък и лечението след операция е важно. Така че, отново стигаме до това, че всеки случай е индивидуален!!! Дано и лекарите са го разбрали най-накрая.
И още нещо важно: не е достатъчно да се ходи на лекар, а на "правилния" лекар. Така че, до колкото ви е възможно, след ендометриоза се насочете към специализирани клиники или поне специалисти с опит при стерилитета. Ендометриозата е много сериозно и коварно заболяване, не позволявайте да си правят експерименти с вас и имайте предвид, че времето не е в наша полза!!!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #752 -: Март 31, 2008, 13:15:03 pm »
Трейси на теб след лапарото бяха ли ти назначили някакво лечение?
да 6 месеца золадекс ,но уви моми4ета дори и след лечение тази гадна болест се появява отново може би не при всички но се появява затова док. казват колкото се може по барзо дастане да забременееш успех на всички :goodluck:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #753 -: Март 31, 2008, 19:45:09 pm »
Трейси на теб след лапарото бяха ли ти назначили някакво лечение?
да 6 месеца золадекс ,но уви моми4ета дори и след лечение тази гадна болест се появява отново може би не при всички но се появява затова док. казват колкото се може по барзо дастане да забременееш успех на всички :goodluck:
охххх ако кажат и как да забременеем по-бързо ..... :wink:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #754 -: Април 08, 2008, 22:56:34 pm »
Вече го написах и в друга тема, но тъй като тази много от вас я посещават, смятам че може да е полезно.
Веднага след лечението с диферелина започнах да задържам фоликули. Още първия цикъл приключи с фоликулярна киста, и нито дуфастонът помогна, нито регулонът. Док ми препоръча физиотерапия - нагряващи процедури на малкия таз. Отидох за един уикенд в Хисаря - по-скоро психически да си почина от проблемите, отколкото за физиотерапия. В хотела, в който бях отседнала се поинтересувах от загряващите процедури които предлагат, и те ми препоръчаха парафинотерапия. Започвахме с гореща вана с подводен масаж, и веднага след това увиваха горещ парафин около таза ми, и стоях така 30 минути. Това го направих по веднъж в два последователни дни. Прибирам се в София, отивам на поредния преглед - кистата я няма. Док е убедена че именно това е помогнало, и че загряването на кръста и горещите душове много помагат за спукването на фоликулярните кисти. Това разбира се не се отнася за ендометриозните такива.


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #755 -: Април 09, 2008, 21:12:25 pm »
Много се радвам че процедурите са ти помогнали! Би ли дала малко повече инфо за тези процедури и координати на този център /може и на лични/. :wink:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #756 -: Април 09, 2008, 21:21:05 pm »
Има ли значение в кой ден от МЦ се правят процедурите? И сигурна ли си че преди тях лекарствата не са помогнали?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #757 -: Април 09, 2008, 21:38:19 pm »
Да, разбира се че съм сигурна. Бях на преглед през няколко дни, включително и преди да отида в Хисаря. После на преглед в деня след процедурата, и кистата я нямаше.
Процедурата се нарича парафинотерапия. Най-напред взимаш гореща вана с подводен масаж за 20 минути, за да ти се загрее тялото предварително. Много приятна вана. Нагряват две полета парафин - на едното сядаш, другото ти го слагат на корема отпред. То е като восък меко, и е съвсем поносимо горещо. После те увиват с одеала и чаршафи и така лежиш 30 минути. Тялото ти се загрява много добре, през цялото време от мен се стичаше пот на струйки. Тези две неща направих в два последователни дни. Ваната струваше 15 лв, и парафинотерапията струваше 15 лв. Т.е. платих по 30 лв на ден. Хотелът се казва Аугуста. Но съм убедена, че тези процедури могат да се намерят и на други места.
Могат да се правят по всяко време от цикъла, с изключение на менструация.


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #758 -: Април 10, 2008, 12:00:17 pm »
благодаря ти за информацията мила! аз май ще се възползвам само да видим кога! Прегръщам те!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #759 -: Април 18, 2008, 17:07:41 pm »
Тихичко ще се похваля бременна съм в 8 г.с.
Видяхме вече че има сърдечна дейност.
Прокървих между 6 и 7 седмица имаше отлепване на плодния сак.
Взимам утрогестан, но съм малко объркана защото моя доктор ми каза че няма смисъл. След прегледа в сряда (началото на 8 седмица) той невидя отлепване.