0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #580 -: Ноември 11, 2007, 16:30:11 pm »
Момичета, някоя от вас има ли Диферелин в повече.Ако има нека ми пише на лични,защото наближава времето за поставяне на следващата инжекция.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #581 -: Ноември 11, 2007, 23:05:14 pm »
от къде си?
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #582 -: Ноември 13, 2007, 09:05:09 am »
Момичета, вчера ми беше последната инжекция Диферелин.Малко ми е притеснено от това какво ми предстои.Абе направо си ме е страх да не ми се появи нова киста или пък миома.През януари докторът ме съветва да направим хистероскопия и тест за проходимост на тръбите.Освен това ми изписа Дуфастон от 16 ден на цикъла за 10 дни.За хистероскопията и теста съм съгласна, че са задължителни.Ама този Дуфастон...мислите ли че е ок да го пия?


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #583 -: Ноември 13, 2007, 10:24:28 am »
отговорих ти в другия сайт!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #584 -: Ноември 13, 2007, 22:14:55 pm »
Момичета, вчера ми беше последната инжекция Диферелин.Малко ми е притеснено от това какво ми предстои.Абе направо си ме е страх да не ми се появи нова киста или пък миома.През януари докторът ме съветва да направим хистероскопия и тест за проходимост на тръбите.Освен това ми изписа Дуфастон от 16 ден на цикъла за 10 дни.За хистероскопията и теста съм съгласна, че са задължителни.Ама този Дуфастон...мислите ли че е ок да го пия?
А какво се цели с този дуфастон. Може и да е правилно лечението, но като не знаем за какво е то няма как да го коментираме. Имаш около два месеца до цъкъл, достатъчно време за да изясниш въпроса.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #585 -: Ноември 13, 2007, 23:26:09 pm »
А какво е хистероскопия и защо е задължителна след спиране на инжекциите? Не знаех, че и тест за проходимост на тръбите е задължителен. Нали преди инжекциите по време на операцията проверяват тръбите? Има ли шанс по време на лечението да е станало запушване или срастване?


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #586 -: Ноември 14, 2007, 09:10:55 am »
Момичета, вчера ми беше последната инжекция Диферелин.Малко ми е притеснено от това какво ми предстои.Абе направо си ме е страх да не ми се появи нова киста или пък миома.През януари докторът ме съветва да направим хистероскопия и тест за проходимост на тръбите.Освен това ми изписа Дуфастон от 16 ден на цикъла за 10 дни.За хистероскопията и теста съм съгласна, че са задължителни.Ама този Дуфастон...мислите ли че е ок да го пия?
                 И моята последна инжекция Золадекс беше вчера.Като за начало,мисля,че ни предстои чакане.Да се появи цикъл,да дойде време за лапароскопията,дойде време за часа при доктор,който ще започне стимулация,а в най-добрия случай,да не се появи никакъв цикъл,и причината да е бременност.Абе общо взето,започва голямото чакане.Желая на всички вяра в успеха и много,много късмет. yahoo_17 :balk_103:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #587 -: Ноември 14, 2007, 13:26:31 pm »
daliana , amina  ,станахме 3 ... ще чакаме заедно и ще стискаме палци всичко да стане! :bighug:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #588 -: Ноември 14, 2007, 15:15:08 pm »
е как можа да ме пропуснеш?!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #589 -: Ноември 14, 2007, 15:24:17 pm »
 :oops: :oops: :oops: извинявай!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #590 -: Ноември 14, 2007, 15:29:32 pm »
daliana , amina  , nandito78 ... ще чакаме заедно и ще стискаме палци всичко да e ok и скоро да се похвалим  preggo preggo preggo preggo
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 15:31:42 pm от rossy * »
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #591 -: Ноември 14, 2007, 19:12:07 pm »
Ами доколкото разбрах, Дуфастонът ще подобри лигавицата на матката и ще компенсира високия ми естроген, който имах преди операцията.Но смятам да чуя и друго мнение.
Красита, тестът за проходимост на тръбите е задължителен след коремна операция, защото в следствие на нея могат да се получат сраствания.
Мили девойки, ще чакаме, ще се надяваме и ще мислим положително!Прегръщам ви силно и ви пожелавам най-прекрасните бебета на света!


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #592 -: Ноември 14, 2007, 21:02:57 pm »
Естрогенът ти е бил висок заради ендометриозата, след лечението трябва да спадне и ако се назначава подобно лечение то е добре първо да се проверят хормоните.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #593 -: Ноември 14, 2007, 23:17:35 pm »
Ами доколкото разбрах, Дуфастонът ще подобри лигавицата на матката и ще компенсира високия ми естроген, който имах преди операцията.Но смятам да чуя и друго мнение.
Красита, тестът за проходимост на тръбите е задължителен след коремна операция, защото в следствие на нея могат да се получат сраствания.
Мили девойки, ще чакаме, ще се надяваме и ще мислим положително!Прегръщам ви силно и ви пожелавам най-прекрасните бебета на света!

Просто ми стана странно, че е задължителен именно след лечението, по време на което не се очаква болестта да се развива, и съответно мислих, че не може да има сраствания.
Аз като развален грамофон, но пак да попитам... какво е хистероскопия?  :balk_113:


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #594 -: Ноември 14, 2007, 23:23:33 pm »
хистеро-матка
скопия-оглед
В буквален превод огед на матката, но при хистероскопията може да се махне полип например и т.н.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #595 -: Ноември 14, 2007, 23:33:25 pm »
Хистероскопия може би се прави когато и имало проблем в матката, но снимка за проходимост на тръбите предполагам е желателно. Сраствания не се образуват по време на лечението, но старите такива не изчезват,тези които са се появилидокато си чакала да ти отпуснат лекарствата.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #596 -: Ноември 15, 2007, 11:17:00 am »
Благодаря ви, момичета. Моята докторка ми беше казала, че няма нужда от тест за проходимост на тръбите. Затова се изненадах като казахте, че е задължителен след лечението. Така и не разбрах дали са ми проверили тръбите по време на операцията. Иначе срасртвания при мен нямаше. Имах само една киста и лек слой ендометриозни огнища върху единия яйчник.


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #597 -: Ноември 15, 2007, 12:56:01 pm »
Krassita, в протокола от лапароскопията трябва да е написано състоянието на тръбите. Например лява - нормална форма, големина и подвижност, дясна - нормална форма, големина и подвижност. Запазен фимбриален апарат. Така пишеше за моите. Като ми дадоха протокола, първо това проверих. Че се бях наплашила, да не са запушени. По време на моето лапаро не са пускали контрастна течност, за да видят дали са проходими. Това се прави в някои случаи, но не знам в кои.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #598 -: Ноември 15, 2007, 13:01:31 pm »
Krassita, в протокола от лапароскопията трябва да е написано състоянието на тръбите. Например лява - нормална форма, големина и подвижност, дясна - нормална форма, големина и подвижност. Запазен фимбриален апарат. Така пишеше за моите. Като ми дадоха протокола, първо това проверих. Че се бях наплашила, да не са запушени. По време на моето лапаро не са пускали контрастна течност, за да видят дали са проходими. Това се прави в някои случаи, но не знам в кои.
и аз съм по същия начин! това означава ли , че тръбите може да са непроходими? и каква е разликата между ЦС и хидротубация?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #599 -: Ноември 15, 2007, 13:27:20 pm »
Ще проверя довечера протокола си. Не знам защо не съм обърнала внимание, може би наистина не пише нищо.  :ask: