0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #500 -: Октомври 22, 2007, 18:40:31 pm »
krassita, докторът каза, че е първа степен и сме успели да я открием навреме. И аз като теб имах такива притеснения, но като попрочетох из интернет - видях, че не съм единствената.  :wink:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #501 -: Октомври 23, 2007, 11:34:49 am »
николова , хубавото е ,че сте я открили навремеи е още в 1-ва степен! не се притеснявай колкото по-малка е степента , толкова по-голям шанс за бебенце! не се отчайвай ! няма страшно! успех!  :bighug:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #502 -: Октомври 23, 2007, 11:45:06 am »
Rossy-pm, аз от всичко което изчетох разбрах, че степента не е от значение относно забременяването. Първа и втора степен са толкова пречка за забременяване, колкото и трета и четвърта. За съжаление. Дано не съм права, но с такова впечатление останах.


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #503 -: Октомври 23, 2007, 12:02:19 pm »
красита това вече е индивидуално ,т.е. зависи дали имаш и др.проблеми , които са пречка и т.н. мисля че ако беше едно и също , нямаше да я делят на степени , няма логика.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #504 -: Октомври 23, 2007, 12:32:38 pm »
Степента на поражения по органите определят и степента на заболяването. Шансовете за забременяване не се взимат под внимание в случая. То трудното забременяване си е последствие на болестта. Но пък сигурно си права, че е индивидуално. Аз като ходих на преглед миналата седмица, там имаше бременна жена с четвърта степен. Дано и на нас скоро се случи!


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #505 -: Октомври 23, 2007, 12:38:32 pm »
дано!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #506 -: Октомври 24, 2007, 11:45:00 am »
Момичета, от няколко дни насам съм с постоянно главоболие, почти нетърпимо. Имам проблеми и със съня. Това дали са странични ефекти от инжекцията (поставена преди седмица), или просто е съвпадение и няма нищо общо?


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #507 -: Октомври 24, 2007, 12:16:08 pm »
Най-вероятно са странични ефекти. През първия месец аз имах много силно главоболие по 2 - 3 пъти седмично. Не можех и нощем да спя понякога. Събуждах се обляна в пот. гледах да не пия лекарства за главоболието и да търпя. Ако решиш, консултирай се с лекар какво да рпавиш. Знам, че главоболието е толкова силно, че почти нищо не можеш да вършиш. Поне при мен беше така.  :(
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #508 -: Октомври 24, 2007, 12:59:30 pm »
Момичета, от няколко дни насам съм с постоянно главоболие, почти нетърпимо. Имам проблеми и със съня. Това дали са странични ефекти от инжекцията (поставена преди седмица), или просто е съвпадение и няма нищо общо?
не се безпокой красита това са странични ефекти. и аз имам почти постоянно главоболие, като вземем болкоуспокояващо само като вече немога да търпя. др.страничен ефект както каза и kyan е неспокоен сън + събуждане обляна в пот , много ти студено , но си потна и т.н. гледай да не обръщаш много внимание на тези неща , защото  са неизбежни... :goodluck:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #509 -: Октомври 24, 2007, 13:31:02 pm »
Благодаря, момичета. Аз по принцип нямам главоболия или безсъние, та затова се почудих. Ще търпя, какво да правя... Просто исках да съм сигурна, че е от това. Иначе не съм фен на обезболяващите, така че нямам намерение да пия такива ако не е належащо.


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #510 -: Октомври 24, 2007, 14:17:10 pm »
Изчакай да видиш по-нататък....аз го спрях на 16-ти септември ме беше шестата , а още ме друса жегата и главата и нервите , дано по-леко да мине при теб и бързо да се въстановиш !
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #511 -: Октомври 24, 2007, 16:33:19 pm »
О, и аз стисках зъби без обезболяващи. Един път не изтърпях и пих Аулин. Честно казано, облекчи до голяма степен болката, но не напълно.  :?
Вълните, при жените, при които страничните ефекти са били по-силно изразени, изчезват чак след втория МЦ. Мен дори и преди третия ме разтресоха, та си казах: "Боже, край няма ли да има?"
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #512 -: Октомври 25, 2007, 09:46:51 am »
Аз пък имам невероятни болки в ставите.Вече ходя като бабичка :(
За депресията и черните мисли да не говорим....Вече мога да се разплача ей така просто.


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #513 -: Октомври 25, 2007, 09:55:20 am »
при мен имаше и една част от страничните ефекти , която дори ми хареса,  по принцип кръвното ми е 60/90, а с Диферелина  80/120, страдам от вечно ледени ръце и крака , а с от ампулите така се загрявах  и топли ръце и топли крака , като нормалните хора.Обаче като се замисля явно действа на оросяването..незмам жените , които са си топли попринцип какъв е резултата при тях?!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #514 -: Октомври 25, 2007, 10:12:33 am »
nandito78 и аз съм като теб и с кръвното и с краката и ръцете :lol:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #515 -: Октомври 25, 2007, 10:21:10 am »
А заяждаш ли се с хората като стара свекърва?(аз го правя несъзнателно)?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #516 -: Октомври 25, 2007, 10:25:05 am »
Ох, аз съм наобратно. Кръвното ми си е нормално, 120/80, и при най-малката външна намеса скача. Снощи не можах да заспя до 3 часа, сърцето ми скачаше ужасно, главата ме болеше, накрая прибегнах до успокоително, за да заспя. Как ще я карам така с месеци, не знам...  :( А са минали едва седем дни откак сложих първата инжекция.


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #517 -: Октомври 25, 2007, 10:30:41 am »
гледай да не обръщаш много внимание! аз например лятото откачих от горещите вълни , колкото беше горещо и времето ...смятай! , но си казвах: "спокойно ще мине! " нали все пак го правим за нашите бебчета... :(
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #518 -: Октомври 25, 2007, 10:40:34 am »
гледай да не обръщаш много внимание! аз например лятото откачих от горещите вълни , колкото беше горещо и времето ...смятай! , но си казвах: "спокойно ще мине! " нали все пак го правим за нашите бебчета... :(
Верно е и аз цяло лято се мъчих- стискайте зъби!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #519 -: Октомври 25, 2007, 14:19:41 pm »
А заяждаш ли се с хората като стара свекърва?(аз го правя несъзнателно)?


Аз бях така. И се усещах веднага, след като съм се сопнала. А шефовете ми на какво ги правех... да не казвам.  :oops: Добре, че носеха на критика, викане и т.н.  :oops:  :oops:  :oops: