0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #480 -: Октомври 03, 2007, 16:19:01 pm »
Благодаря за отговорите.За мое съжаление всичко което описвате като симптоми си го имам-болки при полов контакт(не винаги но се случва),много обилна менструация и често имам болки ниско долу които отдавам на операцията-че тя ме опъва-секцио преди 7 години.Много ми се иска да се лъжа но док. каза че най-вероятно е това.Освен това ми каза и че единствения ми шанс е ин витро но ще изчакаме още 1-2 години и ако не стане по естествен начин може да се пробвам,за сега не съм го решила.Исками се да е както с първото ми дете да стане от само себе си но стана 5 години не се получава.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #481 -: Октомври 03, 2007, 17:19:06 pm »
много ти благодаря за информацията! наистина ми е полезна! а какво точно представлява тази цветна снимка , защото на мен май не са ми правили ? (и болезнаено ли е?)

rossy-pm, видях че си писала и в другата тема която е специално за цветна снимка... Вероятно си и прочела какво представлява, но най общо казано ти вкарват контрастно вещество в тръбите и правят рентгенова снимка през това време с цел да се види дали пропускат тръбите или не. За това дали боли, ами боли, но не е болка за умиране, а и различните хора имат различен праг на болка. В другата тема си цитирала епикризата си но това, че пише че тръбите ти са с нормална форма и големина не отговаря на въпроса дали пропускат нормално. Ако са ти ги проверили по време на лапарото трябва да пише и това. Колкото до това дали е задължително след лечението с Диферелин да се проверят наново, при мен се наложи защото понякога когато са запушени и след лечението може да се отпушат. При мен се получи така, че тая която пропускаше се беше запушила (а може и спазъм да е направила), а другата която беше запушена се беше отпушила. А дали ти пропускат тръбите е доста важно, защото ако не са проходими, няма как да стане бебето освен с инвитро.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #483 -: Октомври 03, 2007, 22:04:42 pm »
Здравейте, накой знае ли освен в/у фертилността тази болест дали влияе на организма,ясно е че не може да бъде излекувана напълно...
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #484 -: Октомври 09, 2007, 11:59:52 am »
Здравейте, накой знае ли освен в/у фертилността тази болест дали влияе на организма,ясно е че не може да бъде излекувана напълно...

Ендометриоза е заболяване, при което тъкан от вътрешната обвивка на матката (ендометриумът, от endo — вътре, и metra — матка) се установява извън матката, обикновено в други органи в областта на таза. Това може да доведе до проблеми, на първо място болки и безплодие. Ендометриозата се среща най-често при жени в репродуктивна възраст.

Ендометриумът е вътрешната обвивка на матката (лигавицата на матката). Ако отделената от яйчниците яйцеклетка бъде оплодена, тя се закрепя именно в ендометриума. Всеки менструален цикъл завършва с изхвърляне на маточната лигавица (ендометриума) – това става по време на менструация. Нормалното разположение на ендометриума естественно е по вътрешността на матката, но има случаи в които тази тъкан се разпространява и в други части на тялото – яйчници, дори и в белия дроб, а в някои случаи и в мозъка. В този случай вече говорим за ендометриоза. Това е заболяване, което се открива единствено с лапароскопия и се лекува бавно и продължително. Когато ендометриалната тъкан се развива по яйчниците, се образуват “шоколадови кисти” (ендометриоми). Наричнат се така, защото са пълни с тъмна на цвят кръв. Могат да се получат и ендометриални сраствания.

*

    rez

  • *
  • 29
  • вече сме трима
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #485 -: Октомври 11, 2007, 10:48:23 am »
здрасти красита. аз съм оперирана от ендометриоза 2003г. махнаха ми доста неща, останах с един яйчник. но и в него има ендометрозно огнище. следя го. не расте, засега. мисля че не може напълно да се изчисти организма от клетките на ендометриозата ако веднъж са се появили,  защото една да остане, от нея може да се развие наново. до колкото знам. а нали се сещаш, че няма как операцията да се прави под микроскоп, за да изчистят всички клетки. аз все още чакам да забременея. пожелавам успех на всички в моето положение


rez, интересува ме как точно го следиш това огнище? и след операцията прави ли някакво лечение?

здравей луиза, рез е. въпросното огнище е в яйчника. следя го като ходя на прегледи и на ултразвук. иначе след операцията бях 6 месеца на золадекс който ме вкара в критическата и не беше приятно но предполагам че той е повлиял добре защото никъде другаде не се вижда ендометриоза. след операцията обаче спряха болките, М се регулира и от тогава съм като нова.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #486 -: Октомври 12, 2007, 22:17:41 pm »
  здравейте!В темата за конференцията споменах,че ендом.ми кисти продължиха да растат въпреки провежданото лечение с Диферелин.Ако не се лъжа,лекуващия ми лекар го  забеляза след втората инжекция.После ми каза ,че след третата растежа е спрял.Но миналата седмица бях в болницата за пета инжекция,където срещнах едно момиче,с което ни оперираха заедно(лапароскопски).Оказа се,че и при нея нещата не са съвсем наред-след четвъртата инжекция се е наложило да и направят коремна операция и дори да изрежат част от яйчника. С лечението сме на едно ниво,т.е. тя продължава ,а не започва от начало.Това,което ме притеснява е,че моята лекарка иска да ми бие 3 допълнителни инжекции(стават не 6,а 9!),както тя каза "за по-сигурно".Какво мислите вие?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #487 -: Октомври 12, 2007, 22:27:34 pm »
Нещата които ме притесняват е защо ти имаш все още киста, ако тя нараства дали има смисъл изобщо от лечението, правили са ти операция или само са ти взели биопсия. Къде ти правиха операцията? Също така ще ми бъде интересно да знам какво са казали лекарите на срещата за твоя случай.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #488 -: Октомври 12, 2007, 22:52:38 pm »
   Надявам се да има смисъл от лечението,защото нервите и парите,които съм вложила в него са наистина много.Да не говорим и за страничните ефекти,от които не мога да се побирам в кожата си.Мисля,че има полза(и се моля да е така),защото кистата все пак спря да нараства.
   Да,правиха ми операция-оперативна лапароскопия,при която са ми отстранили ендом.шок.киста  с размери 34-26мм от десния и ендом.шок.киста с разм.52-20мм от левия яйчник.Извърши я д-р Янакиева в Първа АГ болница"Св.София".
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #489 -: Октомври 12, 2007, 23:21:46 pm »
   Надявам се да има смисъл от лечението,защото нервите и парите,които съм вложила в него са наистина много.Да не говорим и за страничните ефекти,от които не мога да се побирам в кожата си.Мисля,че има полза(и се моля да е така),защото кистата все пак спря да нараства.
   Да,правиха ми операция-оперативна лапароскопия,при която са ми отстранили ендом.шок.киста  с размери 34-26мм от десния и ендом.шок.киста с разм.52-20мм от левия яйчник.Извърши я д-р Янакиева в Първа АГ болница"Св.София".

А как така кистата нараства след операцията, след като са махнали кистите оперативно? След това се е появила нова и тя расте въпреки диферелина ли? Това ми звучи много плашещо... уж  провеждаме лечение с диферелин, за да убием миниатюрните остатъци,а при теб нещата се влошават по време на лечението...


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #490 -: Октомври 13, 2007, 21:41:12 pm »
Не знам дали му е тук мястото, но доста изчетох тези дни за американските методи на лечение на ендометриоза и стерилитет, та стигнах до извода, че правилното хранене и дадена подходяща диета могат да направят чудеса. Някоя от вас посещавала ли е някога диетолог по този повод?
Също така, хомеопатия? Не бях се сещала до сега да направя връзката ендометриоза - хомеопатия, или стерилитет - хомеопатия...


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #491 -: Октомври 13, 2007, 22:04:43 pm »
Красита, хомеопатията няма да ти помогне в борбата с ендометриозата. Говорила съм с предс. на дружеството на хомеопатите или нещо подобно беше името на организацията. Не ми даде нито един пример за успех на хомеопатията при ендометриозата. 
В Бг мама една съфорумка беше писала, че водят здравословен начин на живот с мъжа й. И въпреки това бебето не идва. Борят ес със стерилитета. Така че, гаранция няма. За съжаление.  :(
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #492 -: Октомври 14, 2007, 00:39:14 am »
Не знам дали му е тук мястото, но доста изчетох тези дни за американските методи на лечение на ендометриоза и стерилитет, та стигнах до извода, че правилното хранене и дадена подходяща диета могат да направят чудеса. Някоя от вас посещавала ли е някога диетолог по този повод?
Също така, хомеопатия? Не бях се сещала до сега да направя връзката ендометриоза - хомеопатия, или стерилитет - хомеопатия...
Не знам за хомеопатия, но можеш да приложиш имуностимулатори и антиоксиданти, така по-леко ще понесеш топлите вълни. бях дала един полезен сайт на български за пепоръчаните храни и витамини за жени с ендометриоза, о само с тях няма да стане, Жужка се опитва известно време и накрая пак се оперира. Порови напред из страниците ще го намериш. Просто го прави паралелно с лечението.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #493 -: Октомври 14, 2007, 00:45:41 am »
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #494 -: Октомври 14, 2007, 01:19:53 am »
Благодаря! Точно това имах предвид, паралелно с лечението!


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #495 -: Октомври 20, 2007, 13:45:01 pm »
Здравейте!  :)
Правиха ми лапароскопия на 02.10.2007 г. Докторът потвърди предполагаемата диагноза - ендометриоза. Махнал е киста от десния яйчник, изчистил е ендометриозни огнища по левия яйчник и зад матката. Тръбите ми са проходими. Каза, че сега ми предстои тримесечно лечение с инжекции. Още не е уточнил вида им, защото епикризата ми не е готова. В понеделник пак ще ходя да проверя и след това започвам ходенето по мъките в Здравната каса.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #496 -: Октомври 20, 2007, 15:36:11 pm »
здравей  Николова ! пожелавам ти бързо оздравяване  и здрави нерви ( за тези от ЗК) успех :sunshine:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #497 -: Октомври 22, 2007, 13:07:53 pm »
Николова,успех и от мен
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #498 -: Октомври 22, 2007, 17:24:39 pm »
Благодаря ви!
Днес ходих на преглед. Изписа ми Диферелин. Първата инжекция трябва да си я закупя сама. Ако някоя от вас има от това лекарство и не й е необходимо вече, моля да ми пише на лични!  :)
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #499 -: Октомври 22, 2007, 17:51:08 pm »
Николова, първа степен ли е твоята ендометриоза? Бях се притеснила, че съм единствената, на която са предписали само 3 инжекции, но явно има и други. Иначе диферелин в този форум колкото искаш  :wink: