0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #360 -: Юли 10, 2007, 16:49:40 pm »
При жени целящи забременяване е желателно да не се прилагат золадекс или дефирилайн, а да се действа за бързо забременяване. ако някой ми го беше казал преди или по средата на лечението ми щах да го спра и да действам. Това е просто загуба на време осван ако няма по някаква причина не може да се действа за забременяване. Посети специализирана клиника.
Страничните ефекти се появяват след окло 2-3 седмици, все пак зависи и от твоето здравословно и психическо състояние като цяло.
това е в противоречре с всичко което говори  лек. док.но може би си права.Говорих с гинеколог от друг град,който ме пита дали не са ми предложили инвитро-това ли значи бързо забременяване?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #361 -: Юли 10, 2007, 18:44:52 pm »
Инвитро, инсеминация, ин виво, нещо подобно.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #362 -: Юли 11, 2007, 09:20:27 am »
Момичета, днес е 15 ден откакто ми сложиха първата инжекция.Все още нямам никакви признаци и вълни.Просто ми е страшно топло на моменти и се потя ужасно.
Вчера ми дойде М, точно месец след последния.И сега не знам какво да очаквам.Много ме е страх да не започна пак с кръвоизливите и болките :(
Моля ви да споделите как е било при вас!И мога ли евентуално да пия вит.С и Децинон, ако се засили много М?


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #363 -: Юли 11, 2007, 09:34:36 am »
Здравей, Амина, на мен първите вълни ми се появиха около месец, месец и половина след първата инжекция, дори си мислех, че съм от късметлийките, които няма да имат никакви странични ефекти. А относно М, дойде не беше силен, по-скоро зацапване, но пък за сметка на това продължи около 2 седмици. Успех ти желая.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #364 -: Юли 11, 2007, 09:46:37 am »
Фоксче, благодаря ти за отговора.При мен изобщо не е като зацапване, даже днес имам и малки съсиреци и леки болки.Дано да си остане така, без да се усилва!


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #365 -: Юли 11, 2007, 13:44:02 pm »
Момичета, току-що ми изпадна огромен съсирек! 8O
На някоя от вас случвало се е такова нещо?Ужасно съм притеснена! :(


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #366 -: Юли 11, 2007, 19:00:27 pm »
Случват се такива неща и без инжекции, тя просто още не е почнала да действа. Това ще ти е последния цикъл може и да е доста дълъг, моя беше 20-тина дни, е не беше обилен през всичкото време.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #367 -: Юли 12, 2007, 17:57:12 pm »
Pippi, така ми каза доктора. аз да преценя. освен това каза междувренно да работим с мъжа ми по въпроса. каза също, че според него при мен не се налагат помощни методи за забременяване от типа на инсеминация или инвитро. затова ние ще си работим и ще се надяваме на чудо.


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #368 -: Юли 12, 2007, 18:02:50 pm »
Луиза, и на мен опериращата ме докторка ми каза, че са възможни и двата варианата - инжекции или бързо забременяване. Аз се насочих към специализирана клиника и след няколко изследвания докторът ми каза, че има големи шансове и без инжекциите. И аз приех. Сега вървим стъпка по стъпка. Но ти сама не можеш да решаваш, а и тази болест си иска специалист.
Пожелавам ти да вземеш правилното решение!

Dimaya, кажи ми къде ходиш защото моя доктор от специализираната клиника е в лятна отпуска около 2 месеца. Благодаря!
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #369 -: Юли 12, 2007, 18:12:08 pm »
При д-р Стаменов, Луиза. Но мисля, че и те излизат в отпуск август. А и за нови пациенти записванията са чак за другата година.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #370 -: Юли 13, 2007, 12:51:11 pm »
При д-р Стаменов, Луиза. Но мисля, че и те излизат в отпуск август. А и за нови пациенти записванията са чак за другата година.
Dimaya, аз съм при  д-р Владимиров. Но той юли и август е в отпуск. Така че не успях да се консултирам с него за тези неща и много ме е яд.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #371 -: Юли 13, 2007, 14:52:38 pm »
Pippi, така ми каза доктора. аз да преценя. освен това каза междувренно да работим с мъжа ми по въпроса. каза също, че според него при мен не се налагат помощни методи за забременяване от типа на инсеминация или инвитро. затова ние ще си работим и ще се надяваме на чудо.
не се съмнявам във владимиров - той знае какво говори, правете каквото ви е казал. по възможност със спокойствие и много позитивна нагласа. ако има нужда, септември ще се консултираш с него. дано да няма нужда :) успех!!!

*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #372 -: Юли 13, 2007, 16:46:14 pm »
Luiza, моята операция беше на 25.януари. А при д-р Стаменов бях в началото на април. Той ми даде списък с изследванията, които иска да направя, за да ми каже дали мога веднага да започна с опити или се налага да се лекувам с Диферелина, докато изчистим и другите проблеми. Така след като изследвах хормони и направихме спермограма и цветна снимка, той каза, че няма други проблеми и е по-добре да не затормозявам организма си с тези хормони, а да не губим време и да действаме. Аз се съгласих.
Та мисълта ми беше, че е по-добре да изчакаш 2 месеца и после да вземете правилното решение с д-р Владимиров, отколкото да избързаш, а да не се е налагало. А през това време действайте. И дано скоро се похвалиш! Пожелавам ти го от сърце!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #373 -: Юли 15, 2007, 17:29:48 pm »
Момичета, много сте мили. Благодаря ви за съветите. Ще изчакам Владимиров да се консултирам с него. Междувременно подадох документи в здравната каса за програмата с Диферелина. И без друго само чакането ми остана.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #374 -: Юли 17, 2007, 21:45:34 pm »
Момичета, все още ми тече.И изобщо няма намерение да ми свършва/7 ден/ - тече си със съсиреци/големи/! 8O
Така беше и преди операцията,преди махането на миомата и ендометриозната киста.Много съм притеснена! :(Възможно ли е това?Вече имам поставена една инжекция Диферелин.На някой случвало ли му се е такова нещо?Док ми каза да пия Метергин, но и той не помага!
Моля, дайте мнение или съвет!


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #375 -: Юли 17, 2007, 23:50:00 pm »
Момичета, все още ми тече.И изобщо няма намерение да ми свършва/7 ден/ - тече си със съсиреци/големи/! 8O
Така беше и преди операцията,преди махането на миомата и ендометриозната киста.Много съм притеснена! :(Възможно ли е това?Вече имам поставена една инжекция Диферелин.На някой случвало ли му се е такова нещо?Док ми каза да пия Метергин, но и той не помага!
Моля, дайте мнение или съвет!
Амина, след като ме оперираха от ендометриоза и миома /на 01.06.07/ вече имам 2 менсруални цикъла, които протичат съвсем нормално. В смисъл средно течение по сила и без отломки и без болки. Преди операцията беше зловещо - извънземни болки, много силно течение и големи отломки.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #376 -: Юли 18, 2007, 10:16:08 am »
Здравейте момичета,пьрвата инжекция Золадекс ми беше на 26 юни,а на 06 юли ми дойде М и се проточи цяла седмица Относно лечението,доктора каза,че е най-добре 6 месеца на Золадекс и веднага след това забременяване Защото ендометриозата расте по време на МЦ,и колкото по-дълго го няма,толкова са по-големи шансовете болеста да не се появи отново Пожелавам успех на всички ни
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #377 -: Юли 18, 2007, 10:18:24 am »
Мерси много :D :bighug:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #378 -: Юли 23, 2007, 16:45:41 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ, МОМИЧЕТА  ПРЕДИ 4 МЕСЕЦА МИ БИХА ПОСЛЕДНАТА ИНЖЕКЦИЯ ЗОЛАДЕКС. ТОГАВА ОТ КАСАТА НЕ ГИ ИЗПИСВАХА И АЗ ЗА СЪЖАЛЕНИЕ СИ ГИ ЗАКУПИХ ВСИЧКИТЕ,КАТО ТЕГЛИХ КРЕДИТ. БЯХ СИ ПОДАЛА ДОКУМЕНТИТЕ И СЕГА МИ ИЗПИСВАТ ДИФЕРИЛИН. ИНЖЕКЦИИТЕ НА МЕН НЕ МИ ТРАБВАТ ВЕЧЕ, ПО ДОБРЕ ДА ПОМОГНА НА НЯКОИ, КОЙТО ИМА НУЖДА ОТ ТЯХ И АКО МОГА ДА СИ ВЪЗТАНОВЯ МАЛКО ОТ ПАРИТЕ ОТ ЗАЕМА. ЦЕНАТА ЩЕ ДЪДЕ МИНИМАЛНА. МОЛЯ ВИ АКО НЯКОИ ИМА НУЖДА ДА МИ ПИШЕ НА Е-mail: tanita_o@abv.bg БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО. УСПЕХ И ДАНО МЕЧТИТЕ НА ВСИЧКИ СЕ ЗБЪДНАТ. ОТ СЪРЦЕ ВИ ГО ЖЕЛАЯ 
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #379 -: Юли 24, 2007, 18:12:05 pm »
Здравейте момичета,отново Днес ми сложиха втората инжекция Золадекс,но аз все още се ослушвам за странични ефекти В смисъл,се чувствам както до сега,няма главоболие,нама топли вълни,няма нервност,поне не повече от преди Някой знае ли дали това е нормално :? Благодаря предварително и успех