0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #280 -: Май 15, 2007, 11:52:36 am »
Всъщност ми казаха най напред да се лекувам и че след това можем да пробваме с ИКСИ.Но ние сме и с мъжки фактор.
*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #281 -: Май 17, 2007, 10:45:14 am »
момичета здравеите,прегледа при док стаменов мина добре не е нужно да казвам че бях много притеснена но тои и екипа му са невероятни успяха да върнат надеждата в мен и силите да се боря.сега на първо време ще повторим хормони и спермограма на мъжа ми а после и цветна снимка но важното е че не се притеснявам имам му доверие и съм повече от сигурна че съм в добри ръце.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #282 -: Май 18, 2007, 08:09:08 am »
Здравейте момичета,

От доста време чета съобщенията ви в този форум и едва днес се реших да ви пиша.
Не съм и предполагала, че някога ще имам подобен проблем, както предполагам и всички вие. Неприятното е, че във времето аз знаех че нещо не е наред, усещах, но...... :( И когато решихме да си имаме бебче ...... не ставаше. Бях на лечение с Диферелин и сега отново правим опити. Засега неуспешни. Но трябва да сме оптимисти.
След лечението с Диферелин ми остана една инжекция. Трябваше да е шестмесечно лечение, но след третия месец лекарят каза, че състоянието ми е добро, а и след като искам да забременея не е необходимо да продължавам. Ако някой има нужда от това лекарство нека ми пише. С радост бих помогнала. :)
Успех на всички! Трябва да се преборим с тази коварна болест!
*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #283 -: Май 19, 2007, 21:01:23 pm »
мила как разбраха че след 3 инжекция ендометриозата е изчезнала
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #284 -: Май 20, 2007, 15:39:42 pm »
мила как разбраха че след 3 инжекция ендометриозата е изчезнала
Това е доста честа практика.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #285 -: Май 20, 2007, 23:28:16 pm »
незнам да ти кажа на мене и когато бях на золадекс и после на диферелин ми казаха че трябва пълно 6мес.лечение и пак без успех а пък 3 мес странно е
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #286 -: Май 21, 2007, 08:06:58 am »
Лекарят ме прегледа с ултразвук и яйчниците ми изглеждаха добре. Това не означава че ендометриозата е изчезнала напълно, но най-сигурният начин това да стане е забременяване. И тъй като ние много искаме това, по-добрият вариант беше да ги спра. Да не говорим, че се чувствах ужасно на тези лекарства, а и от финансова гледна точка беше много трудно. Може би ако нямах намерение да си имам бебче щях да продължа. Все пак всички знаем, че най-доброто лекарство е бременността.

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #287 -: Май 26, 2007, 00:24:50 am »
Здравейте,мили момичета!Наскоро ви открих и реших да ви пиша,за да споделя и аз моята история.Открих болестта миналата година февруари.Един ден изпитах адски болки,направо не можех да стана от леглото,но тъкмо ми беше минал цикълът и аз не му отдадох толкова голямо значение.После забравих за това,но така тези болки почнаха да зачестяват и усещах вътрешно,че нещо не е наред.Отидох на доктор и той почти веднага определи диагнозата-ЕНДОМЕТРИОЗА.Уплаших се,не му повярвах,пък и той ми предложи коремна операция.Започнах да търся алтернативен вариант и така разбрах за лапароскопията.Понеже съм от Пловдив се оказа,че тук само един-двама могат да я извършват.И така ме оперираха чак на 17 юли.Дотогава все пробвахме да забременея,но не ставаше.Докторът ми държеше да мина курса с Диферелин и така започнах с инжекциите на 6 октомври чак.Последната ми беше на 23 февруари,а цикълът ми дойде чак на 15 май,над 80 дни след последната инжекция.Сега пробваме да си имаме бебче,но все още нищо не е ясно.Пак ще ви пиша и не се отчайвайте.Поздрави!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #288 -: Юни 06, 2007, 17:40:58 pm »
Здравейте момичета,
Чета отдавна форумите,но чак сега имах смелостта да се регистрирам и да пиша.Моята ендометриоза я откриха миналата година през април.През май ме оперираха,коремна операция и ми махнаха десния яйчник,защото бил много поразен.След това 6 месеца золадекс.После след като ми се възстанови цикъла ми правиха 2 месеца стимулация с клостилбегит, но яйчника ми не реагира на стимулацията.След 1 месец пауза-стимулация с меногон-2 месеца,но не се образуваха достатъчно големи фоликули.Този месец пак стимулация с клостилбегит и вчера на ехографа нямаше фоликули.Така година след операцията все още съм сред неуспелите.
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #289 -: Юни 07, 2007, 12:12:45 pm »
Привет, Верит!
Не се притеснявай, сигурна съм, че всички ние ще успеем рано или късно.
А правила ли си някакви други изследвания след операцията? И кой е лекуващият ти лекар?
Например аз след операцията си изследвах хормоните и се оказа, че пролактинът е повишен и това оказва влияние на овулацията. Докторът изрази мнение, че най- вероятно е следствие от самата операция. След това чрез изследвания установих, че имам и уреаплазма- инфекция, лекувахме се с мъжа ми.Сега ми предстои цветна снимка, въпреки че моята коремна операция беше края на януари тази година и в епикризата ми пише, че тръбите са в добро състояние. Но не се знае как са сега след операцията.
Мисля си, че първо трябва да се разбере защо не образуваш фоликули, каква е причината. Искрено ти желая успех!  :bori_003:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #290 -: Юни 08, 2007, 22:13:25 pm »
Здравейте момичета,
Чета отдавна форумите,но чак сега имах смелостта да се регистрирам и да пиша.Моята ендометриоза я откриха миналата година през април.През май ме оперираха,коремна операция и ми махнаха десния яйчник,защото бил много поразен.След това 6 месеца золадекс.После след като ми се възстанови цикъла ми правиха 2 месеца стимулация с клостилбегит, но яйчника ми не реагира на стимулацията.След 1 месец пауза-стимулация с меногон-2 месеца,но не се образуваха достатъчно големи фоликули.Този месец пак стимулация с клостилбегит и вчера на ехографа нямаше фоликули.Така година след операцията все още съм сред неуспелите.
Незман къде я правиш тази стимулация но не ми се вижда редно след като не реагираш на клостил, пак да те стимулират с него.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #291 -: Юни 13, 2007, 09:52:00 am »
Искам да попитам всички,които са се преборили с простотията в Здравната каса(София).Подала съм молба за Диферилин и чакам одобрение.Проблемът ми е,че вече три дни звъня на някакъв телефон и никой не го вдига.На вас в какъв срок ви одобриха и как стана, много ли е ходенето по мъките.Мен ми става лошо само като видя,че има само възрастни хора и по цял ден чакат.Може ли такова нещо,бе..ужас.Извинете за възмущението.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #292 -: Юни 13, 2007, 11:40:40 am »
Искам да попитам всички,които са се преборили с простотията в Здравната каса(София).Подала съм молба за Диферилин и чакам одобрение.Проблемът ми е,че вече три дни звъня на някакъв телефон и никой не го вдига.На вас в какъв срок ви одобриха и как стана, много ли е ходенето по мъките.Мен ми става лошо само като видя,че има само възрастни хора и по цял ден чакат.Може ли такова нещо,бе..ужас.Извинете за възмущението.
На мен ми казаха да се обадя след 20 работни дни. Одобриха ме след около 40 работни дни. Дори ми се обадих апо тел. да ми кажат. На други момичета също бяха звънели, защото се видяхме, докато чакахме да си получим протоколите.
Когато те одобрят те съветвам да идеш по-рано сутрин за протокола. Тогава няма почти никой, който да чака и ще минеш за броени минути. Успех.
Между другото, аз също звъня на тези телефони, за да помогна на една приятелка. Знаете ли дали има възрастово ограничение по програмата за лечение на ендометриоза и евентуално до колко години може да се кандидатства. Тя е на 32 - 33 г. Гледах си моите документи - всичките, обаче на експертното становище пише само "предвид фертилната възраст" или нещо подобно.  :?
« Последна редакция: Юни 13, 2007, 11:44:16 am от kyan »
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #293 -: Юни 13, 2007, 12:13:22 pm »
Благодаря ти,мила,беше ми много полезна.Явно трябва да се въоража с търпение.Днес е 18 работен ден от подаването на молбата, преди малко ги броих.Учудвам се, че са ти позвънили,държавните институции рядко го правят.А колкото до възрастовата граница..според мен дори и да я има, тя е до 35 години,така че приятелката ти влиза.Но да кажат по-компетентните, аз само имам чувство, че някъде съм го чела това,но не съм сигурна.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #294 -: Юни 13, 2007, 15:28:50 pm »
Привет, Верит!
Не се притеснявай, сигурна съм, че всички ние ще успеем рано или късно.
А правила ли си някакви други изследвания след операцията? И кой е лекуващият ти лекар?
Например аз след операцията си изследвах хормоните и се оказа, че пролактинът е повишен и това оказва влияние на овулацията. Докторът изрази мнение, че най- вероятно е следствие от самата операция. След това чрез изследвания установих, че имам и уреаплазма- инфекция, лекувахме се с мъжа ми.Сега ми предстои цветна снимка, въпреки че моята коремна операция беше края на януари тази година и в епикризата ми пише, че тръбите са в добро състояние. Но не се знае как са сега след операцията.
Мисля си, че първо трябва да се разбере защо не образуваш фоликули, каква е причината. Искрено ти желая успех!  :bori_003:
Привет Dimaya,благодаря ти за оптимизма.Лекуващият ми лекар е Пепо Партенов-"Екзакта медика" Плевен,той ми прави и операцията, а наскоро като ми прави изследвания на хормони пролактина е в норма, а цветната снимка ми я прави след операцията.Аз също ти желая успех,както и на всички останали тук!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #295 -: Юни 13, 2007, 17:40:57 pm »
Благодаря ти,мила,беше ми много полезна.Явно трябва да се въоража с търпение.Днес е 18 работен ден от подаването на молбата, преди малко ги броих.Учудвам се, че са ти позвънили,държавните институции рядко го правят.А колкото до възрастовата граница..според мен дори и да я има, тя е до 35 години,така че приятелката ти влиза.Но да кажат по-компетентните, аз само имам чувство, че някъде съм го чела това,но не съм сигурна.
Ами, аз им звънях 2 пъти седмично да питам - в началото и в края на всяка седмица, като изтекоха 20-те работни дни. Можех да използвам връзки и да стане по-бързо, но не го направих, за да видя как действат в нормална ситуация, а и не исках да се задължавам пред разни хора. На епикризата пише къде и какво работя, но това не беше повлияло на темпото на одобряването. Накрая разбрах, кога се събира комисията в НЗОК, която одобрява кандидатите по програмата. Беше на 19 април, а ми се обадиха чак на 27 април. После - празници, та си взех протокола на 2 май. За справка - бях си подала документите на 20 февруари.
Мислех си, че ще ми изпишат само 3 ампули заради забавянето, но дават всичките 6, както са си по протокол. Иначе щях да ги обвиня в мошеничество.  :D   
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #296 -: Юни 14, 2007, 18:37:29 pm »
Преди да ви дойде първия М след Диферелина, имахте ли някакви усещания на яйчниците - пристягане лекичко, приболяване? Може и аз да лудвам и да се следя прекалено.  :x Днес е 65 ден и още го чакам. Знам, че до към 70-я трябва да ми дойде.
*

    avava

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #297 -: Юни 15, 2007, 13:06:55 pm »
Не се притеснявай, това е нормално защото яйчниците ти сега се пробуждат.Аз съм чела че до 90-тия ден е нормално да ти закъснее.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #298 -: Юни 17, 2007, 11:55:49 am »
Мерси. И аз си мисля, че имам усещания, защото яйчниците почват да работят. Още го чакам МЦ.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #299 -: Юни 21, 2007, 14:36:40 pm »
Здравейте!
Отдавна посещавам форума и сайта въобще, но сега пиша за 1-ви път. По принцип със съпруга ми правим опити за бебе от 2г. Имахме две неуспени инсеминации и се готвехме за ИКСИ, когато доктора ме прати за лапароскопия във връзка с киста на яйчника, която лекувахме с различни хормонални препарати в течение на месеци и със съмнение за ендометриоза. Ето фактите:
Направиха ми коремна оперция на 1-ви юни 2007 в Майчин дом София. Имах и миомен възел затова не стана с лапаро а през корема. Оказа се, че киста няма, но откриха еднометриозата /тази голяма гадина/. До момента не пия никакви лекарства, което малко ми е странно. Не ми е готова епикризата и незнам каква е била фазата на заболяването. Днес ми дойде менструацията, пада се 32 ден. При изписването ми казаха след месец да отида на контролен преглед. Ама ми се струва, че губя време. Какво мислите?