0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #40 -: Ноември 07, 2008, 08:57:39 am »
Нормално е през зимните месеци да има нужда от увеличаване дозата на Еутирокса и в тази връзка да ти се е повишило ТСХ-то.Може би трябва да се довериш на лабораторията,в която си пущала изследвания досега.Не че е невъзможно да има грешка,но това ,че двете лаборатории са с еднакви референтни стойности,не означава,че работят с еднакви реактиви.То е ясно ,че пак ще се изследваш де!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #41 -: Ноември 07, 2008, 23:43:00 pm »
 Благодаря.Явно ще трябва да се бода пак.Нещо не мога да случа на лаборатория.Преди известно време същото се случи като изследвах ТАТ, беше всичко в норма и след два дни трябваше да ги изследвам отново ,защото ендокринологът искаше да са от предната лаборатория и бяха 2 пъти над референтните стойности.Повече няма да сменям лабораторията, стига да открия коя е моята :)
« Последна редакция: Ноември 08, 2008, 00:10:21 am от Tortilla Flat »
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #42 -: Ноември 08, 2008, 11:54:27 am »
ЗДРАВЕЙТЕ !!
МЦ ми е нередовен идва винаги различно 30-35-40 дни.
не си бях правила изсл. на щитовидна жлеза
ето и резултатите
TSH 1.48   \0.4-4.2\
TAT 0.2      \0-9\
MAT 0.0     \0-4\
PROLACTIN 413.33  \70-565\
сега съм си пуснала ЖПХ КОЙТО СА ОТ 3-5 ДЕН НА мц
според док.всичко е наред ,всичко е реф.стойности но МЦ не е редовен
на 2.06 преживях мисед в 9 г.с.
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #43 -: Ноември 18, 2008, 18:28:41 pm »
  Момичета имам и аз един въпрос за моят хормон FT3 .Резултата ми е 2.45 ,а реф.гр. са 2.23-5.35.Докторката днес ми изписа  EUTHYROX 25 за 30 дни.Каза,че е доста нисък и за това трябва да ги пия тези хапчета.Въпреки това ми обясни,че това не е причина за незабременяването ми,защото все пак не е чак толкова зле този ФТ3.На ехографа всичко е ок.Каза,че като структура жлезата е учудващо добре.Може би има връзка едното с другото.Момичета искам и вашето мнение по въпроса.Дали наистина това не е причината?
  Другите ми изследвания са :
  ANTI-TG-31.3  реф.гр.-до 34
  ANTI-TPO-4.2  реф.гр.-до 12
  TSH-1.423     реф.гр.-0.49-4.67
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 19:09:59 pm от peroshinka »
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #44 -: Декември 03, 2008, 18:20:10 pm »
Да се разпиша и аз в темичката.По-скоро имам въпроси и колкото повече чета, толкова повече се обърквам.Тъй като ще започвам процедура ин витро, а пък последния месец чувствам, че нещо ме стяга гушата, реших да ида преди това на ендокринолог.Направи ми ехографски преглед и се устонови уголемяване на щитовидната жлеза.И понеже не бях подготвена за нищо такова, съответно и не можах да го разпитам по-подробно.И след това започна голямото ровене и четене, от което така или иначе не ми стана ясно следното:
Как да разбера и какви изследвания да си пусна, за да се уточни аз хипер или хипо функция имам, защото май и при двете ситуации се увеличавала жлезата?Лекарство нямам изписано, но продължава това чувсво, че нещо ми е заседнало в гърлото постоянно.И така, какво следва оттук нататък?
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #45 -: Декември 03, 2008, 18:44:01 pm »
ketti ами пусни ТАТ,МАТ,ТСХ,ФТ3,ФТ4 и с тях отиди отново на преглед за да ти бъде назначено лечение.Успех.

Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #46 -: Декември 17, 2008, 18:07:49 pm »
 Могат ли да се изследват щитовидни хормони по време на прием на противозачатъчни (Регулон)?
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #47 -: Януари 30, 2009, 13:34:34 pm »
И аз да се разпиша тука ..  :D

При мен жлезата има промени както при автоимунен тиреоидит, но не знам дали това означава, че имам Хашимото.. :dontknow: 
Изписаха ми Еутирокс 25 х 1т. на ден. Чудя се само няма ли съвсем да ми паднат хормоните, сега са:

TSH 0,58  0,47-5,01
FT4 0,94  0,71-1,85
ТАТ 22,09 N<75
MAT 12,31 N<40


Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #48 -: Януари 30, 2009, 15:45:26 pm »
И на мен ми се вижда малко странно, защото си мисля, че изписват Еутирокс за понижаване на ТСХ...
 
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #49 -: Януари 30, 2009, 16:13:13 pm »
И на мен ми бяха изписали еутирокс при стойност на ТСХ около 0.5 и съответно, като попитах друг ендокринолог, разбрах, че трябва веднага да ги спра.
Потърси второ мнение.
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #50 -: Януари 30, 2009, 16:49:57 pm »
 8O момичета, какво говорите?!

Всъщност аз преди 2 седмици бях при един ендокринолог, който ми беше изписал Л-тироксин 50 х 1т на ден.

Еутирокс 25 ми назначиха като отидох за второ мнение. Да търся ли трето мнение?!  :?
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #51 -: Януари 30, 2009, 16:56:15 pm »
На мен еутирокс ми изписа ендокринолог в Русе. Д-р Стаменов се усъмни в предписанията и настоя да отида при д-р Начев, който потвърди съмненията на Стаменов и каза, че еутирокса понижава стойността на ТСХ и не трябва да го пия.
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #52 -: Януари 30, 2009, 17:01:09 pm »
На мен точно същата доза еутирокс /25 х 1 ден/ ми беше предписана при ТСХ 3.9 /даже първо започнах с половин таблетка и после увеличих на една/. При мен се целеше сваляне нивото на ТСХ. Незнам, еутирокса може да има и друг ефект, още повече щом имаш ехографски находки, но аз определено бих потърсила трето мнение.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #53 -: Януари 30, 2009, 18:05:38 pm »
момичета, благодаря че се включихте!

При мен първоначално съмненията бяха, че измененията са предизвикани от дефицит на йод, обаче след като ме разпитаха и разбраха, че съм родена близо до морето се отхвърли тази версия. След това като причина приехме наличието на някакви антитела, макар и в референтни граници, това също било показателно за автоимунен тиреоидит. :dontknow:

Аз имам и инсулинова резистентност, която се предполага че може да е страничен ефект от Хашимото .. 

Имам и завишени мъжки хормони, може би заради инсулиновата резистентност ..:dontknow:

Не знам при кого да отида за трето мнение.., след като второто мнение е на д-р Сарджева / Варна/  :?
 

Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #54 -: Януари 30, 2009, 21:58:18 pm »
Ако имаш път към Бургас д-р Димитрова е много добра,
на мен при стойност 4 ми предписаха еутирокс 25 1/2 през ден в началото, а през зимата я увеличи до 1/2 на ден.
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #55 -: Януари 30, 2009, 22:35:04 pm »
Ако хормоните на щитовидната жлеза са в норма, но имаш малка киста, трябва ли да се лекуваш? Защото на мен нищо не ми предписаха!
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #56 -: Януари 31, 2009, 13:00:34 pm »
Ако имаш път към Бургас д-р Димитрова е много добра,
да, случва се да имам път към Бургас. Благодаря, ще го имам предвид!

 
Ако хормоните на щитовидната жлеза са в норма, но имаш малка киста, трябва ли да се лекуваш? Защото на мен нищо не ми предписаха!

Чела съм в други теми, че по принцип се изчаква няколко месеца и се преценява как се променя с времето .. :dontknow:
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #57 -: Януари 31, 2009, 14:44:22 pm »


 Ако хормоните на щитовидната жлеза са в норма, но имаш малка киста, трябва ли да се лекуваш? Защото на мен нищо не ми предписаха!

Чела съм в други теми, че по принцип се изчаква няколко месеца и се преценява как се променя с времето

  А може ли да окаже влияние на менструацията?
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #58 -: Април 28, 2009, 02:56:55 am »
здравейте.при мен тсх е 5.25 и ми исписаха л-тироксин 50 по половин таблетка сутрин на гладно в продължение на 3 месеца.това е за понижаване естествено  :wink: скоро ми предстоят изследвания и ще видим.Успех и късмет на всички
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #59 -: Април 28, 2009, 14:42:51 pm »
здравейте.при мен тсх е 5.25 и ми исписаха л-тироксин 50 по половин таблетка сутрин на гладно в продължение на 3 месеца.това е за понижаване естествено  :wink: скоро ми предстоят изследвания и ще видим.Успех и късмет на всички
Моето ТСХ беше 4.78 започнах с твоята доза 25мг само че пиех Еутирокс. Първият месец не се повлия даже се покачи хормона, така че моят съвет е да пускаш изледвания на 20-30 дни и ако не се е повлиял говори с лекаря си значи трябва да увеличите дозата. Моята доза сега е 50мг дневно и след 20 дневен прием е паднало до 1.71.
Късмет.