0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #20 -: Септември 18, 2008, 13:05:08 pm »
А през колко време се правя контролни изследвание за да се види дали спада след като започне лечение?

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #21 -: Септември 18, 2008, 19:30:00 pm »
А през колко време се правя контролни изследвание за да се види дали спада след като започне лечение?
Аз ги правя през 2 мес.горе-долу.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #22 -: Септември 18, 2008, 21:49:47 pm »
А през колко време се правя контролни изследвание за да се види дали спада след като започне лечение?
Енокринолога ми е казал ,че ТСХ  реагира след 40 дневен прием -така че следващо изследване  би трябвало  да е тогава .
Но нищо не пречи -ако финансите не  те затрудняват  и по-рано да си пуснеш контрола-да не би  пък "стремглаво да пада "-чела съм за момичета в подобна ситуация / от хипер в хипо функция да минават и обратното/.


Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #23 -: Септември 18, 2008, 22:21:52 pm »
Днес бях при д-р Тодорова изписа ми Еутирокс25 и ми каза след около 40 дена контролно изследване.Немога да разчета обаче какво ми е написано на рецептата,дали по едно или по две на ден да пия,незнам ако и се обадя утре  да я питам дали ще е удобно.

*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #24 -: Септември 18, 2008, 22:39:43 pm »
По едно, ninkata1 . Иначе щеше да ти изпише еутирокс 50.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #25 -: Септември 18, 2008, 23:58:42 pm »
И аз мисля че е по едно,аз пия същата доза.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #26 -: Септември 19, 2008, 07:43:27 am »
По едно, ninkata1 . Иначе щеше да ти изпише еутирокс 50.
И аз съм на такава доза по 1 от 25 ,сутрин на гладно.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #27 -: Септември 19, 2008, 14:32:01 pm »
Благодаря ви момичета,да по едно е и на мен сутрин на гладно.

Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #28 -: Октомври 30, 2008, 13:08:54 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН!ЕТО ГИ И МОИТЕ РЕЗУЛТАТИ TSH 4.09, КОЕТО Е БЛИЗКО ДО ГОРНА ГРАНИЦА И LH 3.21.МОЯТА ЛЕКАРКА МИ ИЗПИСА ЕУТИРОКС 25 МКГ.СУТРИН НА ГЛАДНО.КОНТРОЛА СЛЕД 2-3 МЕСЕЦА.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #29 -: Ноември 04, 2008, 17:27:28 pm »
ТСХ влияе ли се от менструацията? Направих си 2 поредни месеца изследване на хормона - единият път около двадесет и някой ден от цикъла - беше 1.5, а вторият път на 3ти ден от цикъла - 2.6? Чудя се, защото едното е много добро, а другото е леко височко...хмм?
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #30 -: Ноември 04, 2008, 17:47:10 pm »
Няма значение в кой ден от цикъла ще го направиш. Важно е да е на гледно и да не си пила кафе. В една лаборатория ли си правила изследванията?
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #31 -: Ноември 04, 2008, 18:12:38 pm »
В една лаборатория ли си правила изследванията?
Не, в две различни  :(. Бях яла, когато правих изследването, при което се получи по-ниската  стойност - това също е разлика, но доколкото знам храната по-скоро завишава резултатите.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #32 -: Ноември 04, 2008, 18:16:55 pm »
Различните лаборатории работят с различни референтни стойности
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #33 -: Ноември 04, 2008, 19:35:40 pm »
Аз знам,че храната не оказва значение :?.
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #34 -: Ноември 04, 2008, 22:10:49 pm »
В една лаборатория ли си правила изследванията?
Не, в две различни  :(. Бях яла, когато правих изследването, при което се получи по-ниската  стойност - това също е разлика, но доколкото знам храната по-скоро завишава резултатите.
При моите изследвания първия път беше 1.035. След 6 месеца, без лекарства, беше паднало на 0.5. Но тогава го направих следобед и бях пила кафе. И като чета и твоето съобщение, си мисля, че е възможно по-ниската стойност да е заради кафето.
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #35 -: Ноември 05, 2008, 17:33:04 pm »

При моите изследвания първия път беше 1.035. След 6 месеца, без лекарства, беше паднало на 0.5. Но тогава го направих следобед и бях пила кафе. И като чета и твоето съобщение, си мисля, че е възможно по-ниската стойност да е заради кафето.
[/quote]
Да, при мен също по-ниската стойност е на обяд, след закуска с кафе сутринта - тогава не знах, че не се прави така...за съжаление ще трябва да приема за по-достоверна по-високата стойност, резултат от изследване правено на гладно :(. Имам Хашимото, може при мен това да е причината за тези отклонения на хормона в кратки срокове. 
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #36 -: Ноември 05, 2008, 20:44:47 pm »
Да, при мен също по-ниската стойност е на обяд, след закуска с кафе сутринта - тогава не знах, че не се прави така...за съжаление ще трябва да приема за по-достоверна по-високата стойност, резултат от изследване правено на гладно :(. Имам Хашимото, може при мен това да е причината за тези отклонения на хормона в кратки срокове. 
И аз съм с Хашимото :( Не си ли приемала някакви хапчета между двете изследвания?
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #37 -: Ноември 05, 2008, 23:22:18 pm »
   Здравейте!Преди две седмици си правих изследване и резултата беше TSH-2.7.Десет дена след това повторих в друга лаборатория и стойностите бяха вече-1.5.И в двете лаборатории референтните стойности са 0.27-4.2,а и в двата случая беше на гладно и без да пия кафе.Сега се чудя дали е възможно за толкова кратко време да се променят толкова стойностите или по-скоро да приема ,че единият резултат е грешен.
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #38 -: Ноември 06, 2008, 09:48:22 am »
Ако приемаш Л-Тироксин е възможно да се е променила стойността на ТСХ.Не е необходимо да го изследваш през 10дни и е желателно да правиш изследванията в една и съща лаборатория.
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #39 -: Ноември 06, 2008, 22:58:15 pm »
 
Ако приемаш Л-Тироксин е възможно да се е променила стойността на ТСХ.Не е необходимо да го изследваш през 10дни и е желателно да правиш изследванията в една и съща лаборатория.
     Благодаря ти,pavka.Да, приемам еутирокс 25 от осем месеца,но досега не се е качвало tsh повече от 1.9 и затова се  учудих на по-високата стойност и повторих за по-сигурно и сега незнам ,кое е по-достоверно.