0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте.Ще започна с това ,че преди година имах мисед аборт.След попадане на все некадърни гинеколози,започнах да правя изследвания каквито аз реша.Откриха хламидии.След терапия-излекувани!
Вчера бях на ендокринолог.След направена ехография доки ме изпрати да изследвам някои неща и ако се наложи след тях да се направят и доп. изследвания.Днес взех резултатите:
tSH 3.98 при реф. граници/ 0.27-4.2 (доки каза че е доста завишено .Трябвало да е до 2.5)
Sg-40/реф. 51-67
LY-52/реф. 22-40
Mo-7/ реф. 4-8
Еозоинофили-1/реф. 2-4
Каза ,че тези показатели означават възпаление на жлезата
Назначи ми да пусна утре допълнително -ТАТ, МАТ,Т3( тези хормони не се ли изследват в определен ден от цикъла,мисля че го четох някъде, но той такова нещо не ми каза)
Последното което каза беше ,че се съмнява за Хашимото, но не иска да дава диагнози предварително.Много ми е притеснено. Дано да не е това, но ако се окаже вярна тази диагноза, незнам как стои въпроса със забременяването :(
« Последна редакция: Август 13, 2008, 21:41:57 pm от Bubichka »
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #1 -: Август 13, 2008, 21:57:22 pm »
ТАТ, МАТ,FТ3-може да изследваш по всяко време на цикъла,най-добре на гладно и без кафе.
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #2 -: Август 13, 2008, 22:04:04 pm »
Благодаря mpia
 
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #3 -: Август 13, 2008, 23:17:46 pm »
ехе-колко сме с Хашимото -казват че уж не пречи на забременяването/ама аз вече във всичко почвам да се съмнявам/,а за износването.
Има случаи ,когато ТАТ_МАТ -ТСХ ас в норма ,а ехогравския преглед показва ,промени  в структурата на жлезата.Има варианти  ехографията да показва че няма изменения ,а изследванията да показват друго-така че комплексно лекарят ще прецени.
Успех !


Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #4 -: Август 14, 2008, 15:01:55 pm »
Миналата година ми откриха увеличение на жлезата. Само TSH-то ми беше под нормата,другите хормони бяха наред, но имах куп други оплаквания. Проф. Лозанов ми сложи диагноза Базедова болест и Хашимото в субклиничен стадий. Тази година , жлезата е по-малко увеличена, но пак е увеличена, но вече имам и хетерогенен участък,каквото и да значи.
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #5 -: Август 14, 2008, 18:48:23 pm »
pan-mar, какви оплаквания имаше?
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #6 -: Август 14, 2008, 18:58:30 pm »
Днес взех изследванията
Т3-4.31 /реф. 1.82-4.62
ТАТ-13.18 /реф. 0-115
МАТ-5 /реф. 0-34
За Хашимотото май са доста пъти в повече.
TSH 3.98/0.27-4.2, уж ми е в границата, но доки каза че е висок и затова ми пусна и тези хормони
Дали ТСХ може да се завиши ако си в стрес, защото на мен докато ме боцкат съм в супер стрес имам фобия от игли? :lol:
Дали ще трябва да изслдвам още някои хормони?
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #7 -: Август 14, 2008, 19:32:05 pm »
Цитат
За Хашимотото май са доста пъти в повече
Кое ти е в повече и ТАТ и МАТ са идеални.
ТСХ ако правите опити за бебе трябва да е около1,5-2, въпреки ,че ти е в референтни стойности
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #8 -: Август 14, 2008, 19:42:58 pm »
имах предвид че за хашимотото стойностите са в много повече от моите.
Доки вчера малко ме стресира, като спомена за вероятност за хашимото, след направената ехография и  като ми каза че стойноста на ТСХ трябва да е до 2.5. Вече съм по спокойна, дано да не излезне нещо друго.Може би ще ме накара да пусна др. хормони, но добре че отидох все пак.
Мисля вече да започваме отново опитите за бебуша и сигурно ще трябва да го намалим това ТСХ
Благодаря за отговорите :)
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #9 -: Август 14, 2008, 19:57:25 pm »
Цитат
имах предвид че за хашимотото стойностите са в много повече от моите.
Това е друго :)
ТСХ-то ще го вкарате бързо в граници като започнете подходяща терапия.
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #10 -: Август 15, 2008, 12:16:56 pm »
Оплакванията ми бяха най-разнообразни. Наддадох на тегло значително-20кг., потя се и в най-студеното време, ръце, крака , лице отичат , най-вече сутрин. Освен това имам много силен тремор на ръцете, повишава ми се температурата до 37,5 и се сваля сама, бързо се уморявам и от елементарни усилия, получавах сърцебиене , а след това имам чувството ,че сърцето ми спира да бие.
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #11 -: Август 15, 2008, 23:23:12 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ ОТНОВО,
днес бях при доки и ми предписа
метизол-15 дни х2 таблетки, след което 30 дни х 1табл.
+Селеногин х 1 (четох че това е при заглъхване на ушите)
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #12 -: Септември 17, 2008, 13:12:36 pm »
Итересувам се от мнението ви относно бременност и Базедова болест.Лекувам я в момента.Може ли да подновим опитите за бебе?
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #13 -: Септември 17, 2008, 14:46:41 pm »
Можеш след като вкараш хормоните в норма, но това ще ти го каже лекуващия ендокринолог.
Успех!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #14 -: Септември 17, 2008, 17:43:12 pm »
Здравейте момичета!

Днес изследвах щитовидните хормони,ето ги:

FT3-3.17 при реф. 3.10-6.30

FT4-12.37 при реф.11-22.60

TSH-3.547 при реф.0.35-5.00

Както се вижда не са добри особено TSH е доста високо като се има впредвид че когато се цели бременност трябва да е около едно.
Според вас колко време е необходимо за да се вкара в норма и какво се изписва в случая като лечение?

Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #15 -: Септември 17, 2008, 19:36:28 pm »
Здравейте момичета!

Днес изследвах щитовидните хормони,ето ги:

FT3-3.17 при реф. 3.10-6.30

FT4-12.37 при реф.11-22.60

TSH-3.547 при реф.0.35-5.00

Както се вижда не са добри особено TSH е доста високо като се има впредвид че когато се цели бременност трябва да е около едно.
Според вас колко време е необходимо за да се вкара в норма и какво се изписва в случая като лечение?

Зависи от организма ти, зависи от вида на лечението, различните доктори предписват различни хапове, но би трябвало да се регулира след около 45 дена. И моето ТСХ е толкова горе-долу, така ми казаха, пия Л-тироксин, сутрин на гладно....пък ще видим! Успех!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #16 -: Септември 17, 2008, 19:37:39 pm »
Нинката,аз пия Еутирокс 25 за ТСХ-то и от 4.3 за 3 мес. е 2,но ти не бива да си самоназначаваш каквото и да било лечение,вземи си изследванията и иди при ендокринолог той най добре ще прецени какво да ти предпише.Успех ти желая и не се шашкай бързо се овладява високото ТСХ.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #17 -: Септември 17, 2008, 23:32:02 pm »
Благодаря ви момичета,утре съм при Тодорова.Иска ми се вече да започвам стимулация и все излиза по нещо което да забави нещата.

А еутирокс и л-тироксин едно и също лекарство ли е.
« Последна редакция: Септември 17, 2008, 23:33:38 pm от ninkata1 »

Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #18 -: Септември 17, 2008, 23:55:24 pm »
Благодаря ви момичета,утре съм при Тодорова.Иска ми се вече да започвам стимулация и все излиза по нещо което да забави нещата.

А еутирокс и л-тироксин едно и също лекарство ли е.
Да едно и също е  :wink:
Аз за 50 дни свалих ТСХ от 3.20 на 1.46 с Еутирокс 1/2 от 25мг.Успех Нинка.
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #19 -: Септември 18, 2008, 09:18:01 am »
Нинката, ТСХ се регулира сравнително бързо, обикновено с Еутирокс. При мен за един месец приблизително от 3.6 падна на 1.8.  Не се притеснявай, бързо ще го оправиш  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #20 -: Септември 18, 2008, 13:05:08 pm »
А през колко време се правя контролни изследвание за да се види дали спада след като започне лечение?

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #21 -: Септември 18, 2008, 19:30:00 pm »
А през колко време се правя контролни изследвание за да се види дали спада след като започне лечение?
Аз ги правя през 2 мес.горе-долу.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #22 -: Септември 18, 2008, 21:49:47 pm »
А през колко време се правя контролни изследвание за да се види дали спада след като започне лечение?
Енокринолога ми е казал ,че ТСХ  реагира след 40 дневен прием -така че следващо изследване  би трябвало  да е тогава .
Но нищо не пречи -ако финансите не  те затрудняват  и по-рано да си пуснеш контрола-да не би  пък "стремглаво да пада "-чела съм за момичета в подобна ситуация / от хипер в хипо функция да минават и обратното/.


Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #23 -: Септември 18, 2008, 22:21:52 pm »
Днес бях при д-р Тодорова изписа ми Еутирокс25 и ми каза след около 40 дена контролно изследване.Немога да разчета обаче какво ми е написано на рецептата,дали по едно или по две на ден да пия,незнам ако и се обадя утре  да я питам дали ще е удобно.

*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #24 -: Септември 18, 2008, 22:39:43 pm »
По едно, ninkata1 . Иначе щеше да ти изпише еутирокс 50.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #25 -: Септември 18, 2008, 23:58:42 pm »
И аз мисля че е по едно,аз пия същата доза.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #26 -: Септември 19, 2008, 07:43:27 am »
По едно, ninkata1 . Иначе щеше да ти изпише еутирокс 50.
И аз съм на такава доза по 1 от 25 ,сутрин на гладно.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #27 -: Септември 19, 2008, 14:32:01 pm »
Благодаря ви момичета,да по едно е и на мен сутрин на гладно.

Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #28 -: Октомври 30, 2008, 13:08:54 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН!ЕТО ГИ И МОИТЕ РЕЗУЛТАТИ TSH 4.09, КОЕТО Е БЛИЗКО ДО ГОРНА ГРАНИЦА И LH 3.21.МОЯТА ЛЕКАРКА МИ ИЗПИСА ЕУТИРОКС 25 МКГ.СУТРИН НА ГЛАДНО.КОНТРОЛА СЛЕД 2-3 МЕСЕЦА.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #29 -: Ноември 04, 2008, 17:27:28 pm »
ТСХ влияе ли се от менструацията? Направих си 2 поредни месеца изследване на хормона - единият път около двадесет и някой ден от цикъла - беше 1.5, а вторият път на 3ти ден от цикъла - 2.6? Чудя се, защото едното е много добро, а другото е леко височко...хмм?
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #30 -: Ноември 04, 2008, 17:47:10 pm »
Няма значение в кой ден от цикъла ще го направиш. Важно е да е на гледно и да не си пила кафе. В една лаборатория ли си правила изследванията?
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #31 -: Ноември 04, 2008, 18:12:38 pm »
В една лаборатория ли си правила изследванията?
Не, в две различни  :(. Бях яла, когато правих изследването, при което се получи по-ниската  стойност - това също е разлика, но доколкото знам храната по-скоро завишава резултатите.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #32 -: Ноември 04, 2008, 18:16:55 pm »
Различните лаборатории работят с различни референтни стойности
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #33 -: Ноември 04, 2008, 19:35:40 pm »
Аз знам,че храната не оказва значение :?.
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #34 -: Ноември 04, 2008, 22:10:49 pm »
В една лаборатория ли си правила изследванията?
Не, в две различни  :(. Бях яла, когато правих изследването, при което се получи по-ниската  стойност - това също е разлика, но доколкото знам храната по-скоро завишава резултатите.
При моите изследвания първия път беше 1.035. След 6 месеца, без лекарства, беше паднало на 0.5. Но тогава го направих следобед и бях пила кафе. И като чета и твоето съобщение, си мисля, че е възможно по-ниската стойност да е заради кафето.
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #35 -: Ноември 05, 2008, 17:33:04 pm »

При моите изследвания първия път беше 1.035. След 6 месеца, без лекарства, беше паднало на 0.5. Но тогава го направих следобед и бях пила кафе. И като чета и твоето съобщение, си мисля, че е възможно по-ниската стойност да е заради кафето.
[/quote]
Да, при мен също по-ниската стойност е на обяд, след закуска с кафе сутринта - тогава не знах, че не се прави така...за съжаление ще трябва да приема за по-достоверна по-високата стойност, резултат от изследване правено на гладно :(. Имам Хашимото, може при мен това да е причината за тези отклонения на хормона в кратки срокове. 
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #36 -: Ноември 05, 2008, 20:44:47 pm »
Да, при мен също по-ниската стойност е на обяд, след закуска с кафе сутринта - тогава не знах, че не се прави така...за съжаление ще трябва да приема за по-достоверна по-високата стойност, резултат от изследване правено на гладно :(. Имам Хашимото, може при мен това да е причината за тези отклонения на хормона в кратки срокове. 
И аз съм с Хашимото :( Не си ли приемала някакви хапчета между двете изследвания?
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #37 -: Ноември 05, 2008, 23:22:18 pm »
   Здравейте!Преди две седмици си правих изследване и резултата беше TSH-2.7.Десет дена след това повторих в друга лаборатория и стойностите бяха вече-1.5.И в двете лаборатории референтните стойности са 0.27-4.2,а и в двата случая беше на гладно и без да пия кафе.Сега се чудя дали е възможно за толкова кратко време да се променят толкова стойностите или по-скоро да приема ,че единият резултат е грешен.
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #38 -: Ноември 06, 2008, 09:48:22 am »
Ако приемаш Л-Тироксин е възможно да се е променила стойността на ТСХ.Не е необходимо да го изследваш през 10дни и е желателно да правиш изследванията в една и съща лаборатория.
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #39 -: Ноември 06, 2008, 22:58:15 pm »
 
Ако приемаш Л-Тироксин е възможно да се е променила стойността на ТСХ.Не е необходимо да го изследваш през 10дни и е желателно да правиш изследванията в една и съща лаборатория.
     Благодаря ти,pavka.Да, приемам еутирокс 25 от осем месеца,но досега не се е качвало tsh повече от 1.9 и затова се  учудих на по-високата стойност и повторих за по-сигурно и сега незнам ,кое е по-достоверно.
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #40 -: Ноември 07, 2008, 08:57:39 am »
Нормално е през зимните месеци да има нужда от увеличаване дозата на Еутирокса и в тази връзка да ти се е повишило ТСХ-то.Може би трябва да се довериш на лабораторията,в която си пущала изследвания досега.Не че е невъзможно да има грешка,но това ,че двете лаборатории са с еднакви референтни стойности,не означава,че работят с еднакви реактиви.То е ясно ,че пак ще се изследваш де!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #41 -: Ноември 07, 2008, 23:43:00 pm »
 Благодаря.Явно ще трябва да се бода пак.Нещо не мога да случа на лаборатория.Преди известно време същото се случи като изследвах ТАТ, беше всичко в норма и след два дни трябваше да ги изследвам отново ,защото ендокринологът искаше да са от предната лаборатория и бяха 2 пъти над референтните стойности.Повече няма да сменям лабораторията, стига да открия коя е моята :)
« Последна редакция: Ноември 08, 2008, 00:10:21 am от Tortilla Flat »
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #42 -: Ноември 08, 2008, 11:54:27 am »
ЗДРАВЕЙТЕ !!
МЦ ми е нередовен идва винаги различно 30-35-40 дни.
не си бях правила изсл. на щитовидна жлеза
ето и резултатите
TSH 1.48   \0.4-4.2\
TAT 0.2      \0-9\
MAT 0.0     \0-4\
PROLACTIN 413.33  \70-565\
сега съм си пуснала ЖПХ КОЙТО СА ОТ 3-5 ДЕН НА мц
според док.всичко е наред ,всичко е реф.стойности но МЦ не е редовен
на 2.06 преживях мисед в 9 г.с.
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #43 -: Ноември 18, 2008, 18:28:41 pm »
  Момичета имам и аз един въпрос за моят хормон FT3 .Резултата ми е 2.45 ,а реф.гр. са 2.23-5.35.Докторката днес ми изписа  EUTHYROX 25 за 30 дни.Каза,че е доста нисък и за това трябва да ги пия тези хапчета.Въпреки това ми обясни,че това не е причина за незабременяването ми,защото все пак не е чак толкова зле този ФТ3.На ехографа всичко е ок.Каза,че като структура жлезата е учудващо добре.Може би има връзка едното с другото.Момичета искам и вашето мнение по въпроса.Дали наистина това не е причината?
  Другите ми изследвания са :
  ANTI-TG-31.3  реф.гр.-до 34
  ANTI-TPO-4.2  реф.гр.-до 12
  TSH-1.423     реф.гр.-0.49-4.67
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 19:09:59 pm от peroshinka »
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #44 -: Декември 03, 2008, 18:20:10 pm »
Да се разпиша и аз в темичката.По-скоро имам въпроси и колкото повече чета, толкова повече се обърквам.Тъй като ще започвам процедура ин витро, а пък последния месец чувствам, че нещо ме стяга гушата, реших да ида преди това на ендокринолог.Направи ми ехографски преглед и се устонови уголемяване на щитовидната жлеза.И понеже не бях подготвена за нищо такова, съответно и не можах да го разпитам по-подробно.И след това започна голямото ровене и четене, от което така или иначе не ми стана ясно следното:
Как да разбера и какви изследвания да си пусна, за да се уточни аз хипер или хипо функция имам, защото май и при двете ситуации се увеличавала жлезата?Лекарство нямам изписано, но продължава това чувсво, че нещо ми е заседнало в гърлото постоянно.И така, какво следва оттук нататък?
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #45 -: Декември 03, 2008, 18:44:01 pm »
ketti ами пусни ТАТ,МАТ,ТСХ,ФТ3,ФТ4 и с тях отиди отново на преглед за да ти бъде назначено лечение.Успех.

Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #46 -: Декември 17, 2008, 18:07:49 pm »
 Могат ли да се изследват щитовидни хормони по време на прием на противозачатъчни (Регулон)?
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #47 -: Януари 30, 2009, 13:34:34 pm »
И аз да се разпиша тука ..  :D

При мен жлезата има промени както при автоимунен тиреоидит, но не знам дали това означава, че имам Хашимото.. :dontknow: 
Изписаха ми Еутирокс 25 х 1т. на ден. Чудя се само няма ли съвсем да ми паднат хормоните, сега са:

TSH 0,58  0,47-5,01
FT4 0,94  0,71-1,85
ТАТ 22,09 N<75
MAT 12,31 N<40


Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #48 -: Януари 30, 2009, 15:45:26 pm »
И на мен ми се вижда малко странно, защото си мисля, че изписват Еутирокс за понижаване на ТСХ...
 
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #49 -: Януари 30, 2009, 16:13:13 pm »
И на мен ми бяха изписали еутирокс при стойност на ТСХ около 0.5 и съответно, като попитах друг ендокринолог, разбрах, че трябва веднага да ги спра.
Потърси второ мнение.
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #50 -: Януари 30, 2009, 16:49:57 pm »
 8O момичета, какво говорите?!

Всъщност аз преди 2 седмици бях при един ендокринолог, който ми беше изписал Л-тироксин 50 х 1т на ден.

Еутирокс 25 ми назначиха като отидох за второ мнение. Да търся ли трето мнение?!  :?
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #51 -: Януари 30, 2009, 16:56:15 pm »
На мен еутирокс ми изписа ендокринолог в Русе. Д-р Стаменов се усъмни в предписанията и настоя да отида при д-р Начев, който потвърди съмненията на Стаменов и каза, че еутирокса понижава стойността на ТСХ и не трябва да го пия.
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #52 -: Януари 30, 2009, 17:01:09 pm »
На мен точно същата доза еутирокс /25 х 1 ден/ ми беше предписана при ТСХ 3.9 /даже първо започнах с половин таблетка и после увеличих на една/. При мен се целеше сваляне нивото на ТСХ. Незнам, еутирокса може да има и друг ефект, още повече щом имаш ехографски находки, но аз определено бих потърсила трето мнение.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #53 -: Януари 30, 2009, 18:05:38 pm »
момичета, благодаря че се включихте!

При мен първоначално съмненията бяха, че измененията са предизвикани от дефицит на йод, обаче след като ме разпитаха и разбраха, че съм родена близо до морето се отхвърли тази версия. След това като причина приехме наличието на някакви антитела, макар и в референтни граници, това също било показателно за автоимунен тиреоидит. :dontknow:

Аз имам и инсулинова резистентност, която се предполага че може да е страничен ефект от Хашимото .. 

Имам и завишени мъжки хормони, може би заради инсулиновата резистентност ..:dontknow:

Не знам при кого да отида за трето мнение.., след като второто мнение е на д-р Сарджева / Варна/  :?
 

Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #54 -: Януари 30, 2009, 21:58:18 pm »
Ако имаш път към Бургас д-р Димитрова е много добра,
на мен при стойност 4 ми предписаха еутирокс 25 1/2 през ден в началото, а през зимата я увеличи до 1/2 на ден.
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #55 -: Януари 30, 2009, 22:35:04 pm »
Ако хормоните на щитовидната жлеза са в норма, но имаш малка киста, трябва ли да се лекуваш? Защото на мен нищо не ми предписаха!
*
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #56 -: Януари 31, 2009, 13:00:34 pm »
Ако имаш път към Бургас д-р Димитрова е много добра,
да, случва се да имам път към Бургас. Благодаря, ще го имам предвид!

 
Ако хормоните на щитовидната жлеза са в норма, но имаш малка киста, трябва ли да се лекуваш? Защото на мен нищо не ми предписаха!

Чела съм в други теми, че по принцип се изчаква няколко месеца и се преценява как се променя с времето .. :dontknow:
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #57 -: Януари 31, 2009, 14:44:22 pm »


 Ако хормоните на щитовидната жлеза са в норма, но имаш малка киста, трябва ли да се лекуваш? Защото на мен нищо не ми предписаха!

Чела съм в други теми, че по принцип се изчаква няколко месеца и се преценява как се променя с времето

  А може ли да окаже влияние на менструацията?
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #58 -: Април 28, 2009, 02:56:55 am »
здравейте.при мен тсх е 5.25 и ми исписаха л-тироксин 50 по половин таблетка сутрин на гладно в продължение на 3 месеца.това е за понижаване естествено  :wink: скоро ми предстоят изследвания и ще видим.Успех и късмет на всички
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #59 -: Април 28, 2009, 14:42:51 pm »
здравейте.при мен тсх е 5.25 и ми исписаха л-тироксин 50 по половин таблетка сутрин на гладно в продължение на 3 месеца.това е за понижаване естествено  :wink: скоро ми предстоят изследвания и ще видим.Успех и късмет на всички
Моето ТСХ беше 4.78 започнах с твоята доза 25мг само че пиех Еутирокс. Първият месец не се повлия даже се покачи хормона, така че моят съвет е да пускаш изледвания на 20-30 дни и ако не се е повлиял говори с лекаря си значи трябва да увеличите дозата. Моята доза сега е 50мг дневно и след 20 дневен прием е паднало до 1.71.
Късмет.
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #60 -: Април 28, 2009, 22:53:50 pm »
благодаря.май си права ама и без това нали вече минаха трите месеца и тази седмица сум на изследвания.радвам се че ти е повлияло.ако може да те попитам нещо което не е за тази тема но се извинявам-как се отразияват високите показания на тсх на зачеването(може и да ви се стори глупав въпрос ама...) :oops:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #61 -: Април 29, 2009, 01:19:43 am »
благодаря.май си права ама и без това нали вече минаха трите месеца и тази седмица сум на изследвания.радвам се че ти е повлияло.ако може да те попитам нещо което не е за тази тема но се извинявам-как се отразияват високите показания на тсх на зачеването(може и да ви се стори глупав въпрос ама...) :oops:
Зачеването с високо ТСХ е изключително трудно, не казвам невъзможно, защото аз забременях с високо ТСХ, но други неща попречиха на износването на бременността ми. Моята лекарка каза докато не го смъкнем под 2 никакви опити, защото може да има риск плода да е увреден.
Прочети тази тема, доста неща са обсъждани за ТСХ-то.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=30104.0
« Последна редакция: Април 29, 2009, 01:25:10 am от Nataly* »
Re: Пак въпрос свързан с щитовидната жлеза.
« Отговор #62 -: Април 29, 2009, 02:51:07 am »
много ти благодаря.надявам се и аз скоро да се похваля с  :bfp: мерси  за темата