0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Името на моето бебе....? ! ?
« -: Август 06, 2008, 09:03:57 am »
  Здравейте момичета ,отскоро съм тук и мисля че се порових достатъчно в всички теми....но има нещо за което искам да попитам всички - как кръстихте децата си ?...на кого?...а ина всички вас на които предстои какво мислите....против съм да се кръщават на баби,дядовци и прочие...та нали това ново същество идва на този свят със своята мисия,със своята аура,носи своя заряд от енергия и своя съдба, не трябва да влачи негативите на бабаси и дядо си.Едната ми приятелка ,която роди преди 20дена беше притискана от мъжа си още като се разбра ,че е бременна,детето да се кръсти на баща му или майка му,а то милото бебече уплаши ли се...какво ли ...не се показа през цялата бременост...разбра се какво е чак, като се роди.Ние с моя мъж имаме спор по тази тема той също иска да е на техните ,а аз съм против...искам моето бебе да дойде на този свят със своето име,да носи своята съдба ...а за това със буквата ,знам че много от вас са се измъквали по този начин...О.К.   ...стана много дълго ....очаквам мнението Ви...
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #1 -: Август 06, 2008, 09:11:23 am »
  Здравейте момичета ,отскоро съм тук и мисля че се порових достатъчно в всички теми....но има нещо за което искам да попитам всички - как кръстихте децата си ?...на кого?...а ина всички вас на които предстои какво мислите....против съм да се кръщават на баби,дядовци и прочие...та нали това ново същество идва на този свят със своята мисия,със своята аура,носи своя заряд от енергия и своя съдба, не трябва да влачи негативите на бабаси и дядо си.Едната ми приятелка ,която роди преди 20дена беше притискана от мъжа си още като се разбра ,че е бременна,детето да се кръсти на баща му или майка му,а то милото бебече уплаши ли се...какво ли ...не се показа през цялата бременост...разбра се какво е чак, като се роди.Ние с моя мъж имаме спор по тази тема той също иска да е на техните ,а аз съм против...искам моето бебе да дойде на този свят със своето име,да носи своята съдба ...а за това със буквата ,знам че много от вас са се измъквали по този начин...О.К.   ...стана много дълго ....очаквам мнението Ви...
аз май трябваше да сложа тази тема в друг раздел но не знам как се мести...ако искате направете го...
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #2 -: Август 06, 2008, 09:14:20 am »
Аз също мисля като теб.
Не мисля, че детето трябва да е кръстено на някого, освен на себе си. Още по-глупав е този натиск от страна на половинките или на родителите. За мен това е простотия. Имам приятелка, чиято свекърва и заяви, на който ви е кръстено детето, той да го гледа.
За това смятам, че е редно по с време да се обсъдят тези неща с половинката и да се вземе решение от двамата родители, а не някой друг да си налага своето. Освен това мисля че освен в БГ никъде по света го няма това с кръстене на някого.. Или поне аз не съм чула да има.
Лично мнение.. :)
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #3 -: Август 06, 2008, 09:44:08 am »
Въпрос на гледна точка. Аз мисля , че кръщаването не трябва да се основава на традиция , а по скоро на личен избор. Моите родители а и родителите на мъжа ми никога не са си подавали заявки с какво име да наречем все още нероденто  ни дете. Аз лично понякога си мисля , че ако имам дъщеря може да я нерека с името на мама .Но това са само мисли , а как ще бъде незнам . Важното в случая е да родя живо и здраво бебче пък името все ще го измислим . :)
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #4 -: Август 06, 2008, 09:49:03 am »
Дали не става,защото се инатя и не искам да кръщавам на свъкара и свекървата ,ама как да го направя ...Ганка и Георги...ами не искам, дори да им взема първата буква пак не ми харесват имена.Та аз дори не се обръщам към тях с- мамо и тате,казах му на моя мъж -аз мама си имам.,баща не.,не искай от мен да ги наричам така ,за това нямаме проблеми викам им на име,само пред хората казвам свекъра и свекърва ми.А и втория ми баща се казва като баща му,как да си кръстя детето така,като свързвам името само с неприятности.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #5 -: Август 06, 2008, 09:56:35 am »
Дали не става,защото се инатя и не искам да кръщавам на свъкара и свекървата ,ама как да го направя ...Ганка и Георги...ами не искам, дори да им взема първата буква пак не ми харесват имена.Та аз дори не се обръщам към тях с- мамо и тате,казах му на моя мъж -аз мама си имам.,баща не.,не искай от мен да ги наричам така ,за това нямаме проблеми викам им на име,само пред хората казвам свекъра и свекърва ми.А и втория ми баща се казва като баща му,как да си кръстя детето така,като свързвам името само с неприятности.
Ан Манисто , недей да се терзаеш сега за избора на име ... Най- добрят вариант е с мъжа ти да обсъдите този въпрос и да се опитате и двамата да направите компромис , така със сигуност ще стигнете до най - доброто решение. Аз лично съм на мнение , че хората трябва да се уважават помежду си независимо от това дали се наричат- Петканка, Люцканка , или Драганка ....
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #6 -: Август 06, 2008, 10:05:41 am »
аз май трябваше да сложа тази тема в друг раздел но не знам как се мести...ако искате направете го...

ахъъ, ще го направят....

Има доста такива теми, ето една доста подробна, че и прясна:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=18316.msg414901#msg414901
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #7 -: Август 06, 2008, 10:34:21 am »
Аз също съм много против кръщаване на баби и дядовци. Но мъжът ми предложи да е Младен - майка му е Мария, а моята Денка. Уж нито на Мария, нито на Денка, а в същото време е и по-разчупено, а и го чакаме около Коледа. И ми хареса, аз бях измислила имена за момиченце. според мен няма значение на кого е кръстено, важното е да ти харесва името и най-вече бебо да е ок.
]
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #8 -: Август 06, 2008, 14:32:25 pm »
Аз пък си бях намислила имена, които се харесаха на слънцето и двете по някаква случайност започват с К, като на свекър ми името. Това обаче не е никак целенасочено, просто женскто име ми се хареса един единствен път и така си ми остана в главата-Катерина. Пък и бебката я чакаме около 24.11., а тогава е св. Екатерина, но Катерина ми харесва повече, слънцето е съгласно. Имаме и мъжки вариант,но той ще остане за по-нататък може би - Константин. Пилето беше въудошевен, защото винаги се сещал за Коцето (и Райна), който бил много насмян и с хубаво чуство за хумор. :)
Та така ще са си кръстени на тях си.
И аз мисля, че всичко трябва да се реши в двойката, без намеси на външни. Моята кумица беше изпаднала в стрес, защото свекърва й така се беше запекла за имената, че горкото бебе няколко дена седя без име :( ама то простотията не ходи по гората. Пък дали е простотия или някаква криворазбрана традиция.
Може би някой трябва да им обясни на старите, че уважението си е уважение, но то не се доказва с това да крсътиш детето си на някой. И в никакъв случай на умрели или болни роднини!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #9 -: Август 06, 2008, 15:47:04 pm »
Ех, амън от копи-пейст на темите от бг-мамма!
Тук по-голямата част от момичета се опитват да забременеят и износят дете и май най-малкия проблем е, как ще се казва то.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #10 -: Август 06, 2008, 15:57:30 pm »
Обобщения е неуместно да се правят.
Големият ми син беше кръстен на дядо си Илия, никога не съм съжалявала , всичко е въпрос на личен избор.Боби е кръстен на майка ми, нищо че е починала, тя все викаше колко хубаво звучи Боби Нурков и просто нямаше начин да не кръстя едно от бебетата на нея :)
 Всеки както предпочита
дали е старомодно или не, не е мястото тук да се коментира

Поздрави
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #11 -: Август 06, 2008, 17:00:42 pm »
По темата няма да вземам отношение, ама не мога да се въздържа да кажа колко се радвам, че те виждам все по-често пак сред нас, Ема :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #12 -: Август 06, 2008, 23:24:43 pm »
По темата няма да вземам отношение, ама не мога да се въздържа да кажа колко се радвам, че те виждам все по-често пак сред нас, Ема :D

Ема :bighug:, и аз!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #13 -: Август 07, 2008, 17:17:01 pm »
Аз вече съм избрала имена -мъжко и женско.Имената не са бабите и дядовците -така усещам нещата
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #14 -: Август 07, 2008, 17:38:12 pm »
Аз докато се молех за бебе, все си виках ако трябва и на свекърите ще го кръстя, но само и само да имам бебе.
Наистина ми беше все тази, важното е че забременях, а в крайна сметка избрахме и хубаво име.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #15 -: Август 07, 2008, 20:44:49 pm »
Цвете, Мишанта, благодаря ви мили мои.

 :bighug: :bighug:

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #16 -: Август 07, 2008, 21:56:16 pm »
аз кръстих детето си ГЕОРГИ - защото ми харесва,защото е име на победител,име на светец и защото баща ми и свекъра се казват така.Не е имало натиск от никой и ако името не ми харесваше,нямаше да го кръстя така.
 Да не говорим,че името беше последното ,за което мислех - през бременността живеех ден за ден и даже за раждането не смеех да помисля.
 Ема   :bighug:
<br />
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #17 -: Август 07, 2008, 22:44:53 pm »
Аз пък все си харесвам женски имена, винаги съм си мислела, че ще имам момичета. Но ето че вече 6 години се боря и мечтая за бебче. То само нека стане пък името е най-малкият проблем. :(
*
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #18 -: Септември 12, 2008, 14:22:45 pm »
Здравейте мили дами.Найстена е старомодно това с имената на баба и дядо.Специално на Мирослинка искам да кажа че греши за жалост относно това ,което казва че само в Бг го има.Напротив в Бг са много по освободени хората и понякога дори и само с първата пуква се задоволяват бабата и дядото а напоследък се набляга на имена от сапунени сериали или по западни именца, но както и да е.Аз живея в Кипър и мога да ти кажа ,4е разновидностите на имена тук на пръсти се броят.Поради факта ,4е  всичките внуци примерно носят имаенат на бабата и дядото.И следователно всички първи братовчеди са с еднакви имена( а те хич не са малко ) :lol:
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #19 -: Септември 12, 2008, 19:36:44 pm »
Избора на име трябва да е направен без натиска от страна на който и да е ...било то роднини или съпруг/а .... а да се стигне по естествен път...
Не мисля, че кръщавайки детете на някого го обременяваш по някакъв начин с съдбата на този някой... Всеки си идва със своята индивидуалност.
Ще кажа как стана при нас с избора на име....
Съпругът ми избра името, а аз се съгласих и с огромно удоволствие му дадох тази привилегия той сам да реши. Няма значение какво име щеше да избере, за мен е важно, че името е дадено от баща на син с много любов, това ми стига. Той избра да го кръсти на неговия баща, отново проява на любов и привързаност между баща и син...
Обидени няма ... но и хората са нормални.
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #20 -: Септември 12, 2008, 19:38:00 pm »
Избора на име трябва да е направен без натиска от страна на който и да е ...било то роднини или съпруг/а .... а да се стигне по естествен път...
Не мисля, че кръщавайки детете на някого го обременяваш по някакъв начин с съдбата на този някой... Всеки си идва със своята индивидуалност.
Ще кажа как стана при нас с избора на име....
Съпругът ми избра името, а аз се съгласих и с огромно удоволствие му дадох тази привилегия той сам да реши. Няма значение какво име щеше да избере, за мен е важно, че името е дадено от баща на син с много любов, това ми стига. Той избра да го кръсти на неговия баща, отново проява на любов и привързаност между баща и син...
Обидени няма ... но и хората са нормални.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #21 -: Септември 13, 2008, 23:05:23 pm »
Винаги съм искала да имам момиченце, да го кръстя Любов на баща ми Любомир. Защо Любов? Защото то ще е човекът който най-много и винаги ще обичам и защото ще е родено и заченато от една голяма Любов. Мъжа ми се опъна и не искаше да кръстим малката така.
Щяли да и викат Люба и Любка и не му харесвало. Кръстихме я по взаймно съгласие Моника, като взехме първата буквичка на майка ми.Все пак буквата М е и моята първа буквичка. Свекърва ми и свекър ми още не могат да ми го простят, но в крайна сметка те какво ли могат да ми простят и кога ли са били доволни от мен. :x 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно
Re: Името на моето бебе....? ! ?
« Отговор #22 -: Септември 15, 2008, 15:37:19 pm »
Не бих допуснала някой да ме "натиска", каквото и да означава това, за името на детето ми. Името му е Давид - на Цар Давид. Името ми харесва като звучене. От всички, предложени от мен, това май най се хареса като звучене на - тогава бъдещия - тати. Изобщо не сме се допитвали до никой друг, имена предлагах само аз. То си върви с 2 броя от него... първото си е мое. 9те месеца, в които е паразитирало (звучи грозно,но формално, биологически, си е точно така)в мен- и в никой друг - ми дават това пълно и изключително право.

На всички, които биват "притискани" от бащи, баби, дядовци и н'ам си кой още, бих препоръчала да им дадат следния съвет: забременейте, родете и давайте име.

Важно е все пак бъдещия тати да харесва звученето на името на бъдещето си бебче. С други думи, неговото мнение се взема под внимание - най-вече под формата на право на вето.

Всички останали имат правото да бъдат уведомени за името, щом детето го получи. Може и по- рано - това си е по преценка на бъдещите родители.