0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #520 -: Април 05, 2011, 13:15:59 pm »
да взема да си напиша резултатите от обременяването с глюкоза:
Глюкоза - 0 час - 5.51 mmol/l    Веноз. от 3.8 до 6.1
Глюкоза - I-ви час - 7.35 mmol/l    За оценка от лекар
Глюкоза - II-ри час - 4.19 mmol/l    За оценка от лекар

Инсулин - 0 час - 7.5 mkU/ml    Cутрин на гладно до 15
Инсулин - I-ви час - 51.9 mkU/ml    За оценка от лекар
Инсулин - II-ри час - 11.4 mkU/ml    За оценка от лекар

На мен ми се струват добре, но д-р Тодорова ще каже.

Ако и вие имате мнение, споделяйте :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #521 -: Април 06, 2011, 08:25:12 am »
Magdalena78
Имаш лека форма на ИР.
Според мен не е проблем за зачеване

Ще чакаме да разкажеш как е минала консултацията с д-р К.Тодорова


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Съпружеското тяло е 1.70, верно с едър кокал, но 105 кила са му много. И двамата сме добре закръглени, не очаквам да стане вейка, никога не е бил, не вярвам и да стане, не ми е това целта. В последно време качи около 13 кг., беше стигнал и до 109 по едно време. Факт е обаче, че докато в моя род пълните хора изобилстват, в неговия не е така. Имат обаче Хашимото, диабет и поликистози в изобилие. Хашимотото си е класическо, високо ТСХ и МАТ, пие Еутирокс за него, добре се влияе.

Сега, да внеса малко яснота, защото най-сетне успях да разговарям на спокойствие и да разбера защо Начев е дал диета вместо метформин - при мъжете метформина смъквал тестостерона, затова първо се давала много стриктна диета и после като намалее мастната тъкан се давал метформин. Друг е въпроса колко ще се спазва тази много стриктна диета.

За самочувствието и коткането - две години и половина търпях и котках, е вече не мога. 10 месеца докато си пусне разширена спермограма, 6 месеца докато го убедя, че ТСХто му е високо, от август до сега докато пуснем инсулиновата резистентност - стига ми. Просто минах някаква психологическа граница, в която вече увъртания не ми минават. Сигурна съм, че не съм едиствена и уникална, но вече не мога, всеки човек си има граници.


На съпругът ми, очевидно д-р Начев  :bonk: е забравил тази малка подробност и му изписа едновременно Метформин и Тестостерон. В резултат - съпругът ми 1 година се маже всеки ден с Тестостерон и пие Метформин и се влошава все повече, което се отрази и на работата му. От гела, премина на инжекции тестостерон - 1 опаковка за 2-3 месеца е 270 лв. На контролен преглед му казва да продължава с по-висока доза Метформин. Добре че съпругът ми, отчаян от липсата на резултат и влошаването, се разрови в нета, та разбра, че метформина унищожава тестостерона и веднага го спря. Скоро след това спря да му се спи, да е уморен, раздразнителен и отпаднал, отново имаше либидо.

Понякога разсеяността на лекарите води до сериозни здравословни, психически и финансови проблеми.
Здравейте и аз имам висок инсулин, но идея си нямам какво означава това и какво да направя, за да го сваля :( Имам и поликистозни яйчници и ниско кръвно. Вече 3 месеца не ми е идвало (правих 2 теста- отрицателни са).Отслабнах за период от 3 години с 18кг, от което имах нужда. Оперирана съм 3 пъти от фиброаденоми на гърдата. И не знам какво да правя  :?
Ето и резултатите от изследванията-
Хормони:
ФТ4- 9,91
ТСХ- 1,397
кръвна захар в 8ч. сутринта на гладно- 5,26, на 120мин след обременяване с глюкоза- 6,2.
Инсулин също на 120мин- 44,10, като горната му граница е 17  :(
Ако някой може да сподели мнение, бих се радвала  :?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Съпружеското тяло е 1.70, верно с едър кокал, но 105 кила са му много. И двамата сме добре закръглени, не очаквам да стане вейка, никога не е бил, не вярвам и да стане, не ми е това целта. В последно време качи около 13 кг., беше стигнал и до 109 по едно време. Факт е обаче, че докато в моя род пълните хора изобилстват, в неговия не е така. Имат обаче Хашимото, диабет и поликистози в изобилие. Хашимотото си е класическо, високо ТСХ и МАТ, пие Еутирокс за него, добре се влияе.

Сега, да внеса малко яснота, защото най-сетне успях да разговарям на спокойствие и да разбера защо Начев е дал диета вместо метформин - при мъжете метформина смъквал тестостерона, затова първо се давала много стриктна диета и после като намалее мастната тъкан се давал метформин. Друг е въпроса колко ще се спазва тази много стриктна диета.

За самочувствието и коткането - две години и половина търпях и котках, е вече не мога. 10 месеца докато си пусне разширена спермограма, 6 месеца докато го убедя, че ТСХто му е високо, от август до сега докато пуснем инсулиновата резистентност - стига ми. Просто минах някаква психологическа граница, в която вече увъртания не ми минават. Сигурна съм, че не съм едиствена и уникална, но вече не мога, всеки човек си има граници.


На съпругът ми, очевидно д-р Начев  :bonk: е забравил тази малка подробност и му изписа едновременно Метформин и Тестостерон. В резултат - съпругът ми 1 година се маже всеки ден с Тестостерон и пие Метформин и се влошава все повече, което се отрази и на работата му. От гела, премина на инжекции тестостерон - 1 опаковка за 2-3 месеца е 270 лв. На контролен преглед му казва да продължава с по-висока доза Метформин. Добре че съпругът ми, отчаян от липсата на резултат и влошаването, се разрови в нета, та разбра, че метформина унищожава тестостерона и веднага го спря. Скоро след това спря да му се спи, да е уморен, раздразнителен и отпаднал, отново имаше либидо.

Понякога разсеяността на лекарите води до сериозни здравословни, психически и финансови проблеми.


Не си права. Начев затова му е изписал и двете. За да добавя тестостерон към естествения му. Ние се отказахме от Метформина, и лекарствата за Хашимотото ни стигат, честно казано. Но докато пиеше Метфогамата не съм забелязала да има такива проблеми. Вероятно при вас нещо от всичко не се понася добре, но по принцип това е подхода. Аз се ядосах, защото не ми стана ясно защо веднага не го сложи мъжа ми на Метфогама, при условие, че беше ясно, че с диета до никъде няма да я докараме.
« Последна редакция: Юни 06, 2011, 14:09:09 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Ето и моите стоиности:
глюкоза 0 мин.-5,15 ммол/Л
глюкоза 30мин.- 8,53
глюкоза 60мин.-6,91

Серумен инсулин 0мин-3,44 при /2,6-25,0/
Серумен инсулин 30мин.-72,10 при /2,6-25,0/
Сурумен инсулин 60мин.-59,01 при /2,6-25,0/

Моля, за вашето мнение. :ask: :youwoman:
 
Magdalena78
Имаш лека форма на ИР.
Според мен не е проблем за зачеване

Ще чакаме да разкажеш как е минала консултацията с д-р К.Тодорова


Денис, извинявай за късният отговор. Да, според д-р Тодорова съм със слабо изразена инсулинова резистентност и в момента съм на 1/2 Сиофор 850. До колкото разбрах това е минималната възможна доза. Отразява ми се добре, защото не хапвам сладко вече. Не се и сещам за сладко. А преди си хапвах по 1 шоколад на ден.
Странното е, че на мен не ми личи, защото съм слабичка.

tina799, за съжаление не мога да дам коментар. Препоръчвам ти направо преглед при някои от споменатите тук в тази тема лекари.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Ето и моите стоиности:
глюкоза 0 мин.-5,15 ммол/Л
глюкоза 30мин.- 8,53
глюкоза 60мин.-6,91

Серумен инсулин 0мин-3,44 при /2,6-25,0/
Серумен инсулин 30мин.-72,10 при /2,6-25,0/
Сурумен инсулин 60мин.-59,01 при /2,6-25,0/

Моля, за вашето мнение. :ask: :youwoman:

Стойностите ти са завишени и определено трябва да проведеш лечение. Но затова трябва да отидеш на свестен ендокринолог. Аз ходих при Катя Тодорова като идваше в КИРМ Плевен.
А да не би да имаш и Хашимото? Обикновено тези двете работи са свързани.
Един много тъп въпрос:
аз вече почти 3 месеца съм на минималната доза Сиофор 850 по 1/2 хапче. Аз до кога трябва да ги пия? И ако се налага да ги спирам има ли схема на спиране?

Иначе имам много слабо изразена форма на инсулинова резистентност, която по принцип не би трябвало да ми пречи за забременяването.
Зная за момичета с поликистози, които на 8-мият месец след началото на Сиофора са забременели.
Питам от чисто любопитство.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Магдалена, това може да каже само лекарят ти. По принцип, периодично се правят контролни изследвания и се коригира дозата, ако се налага. Идеята е да се вкара инсулина в норма. Не знам как си с килограмите, но предполагам са ти казали да ограничаваш някои храни. След като овладееш резистентността, би трябвало да спреш приема на Сиофор. Разбира се, след това трябва също да внимаваш с храните и е добре редовно да се прави контрола, за да не се върне старото положение.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Благодаря Сенсче! Проблеми с килограмите нямам. От храни не се ограничавам. Ще говоря с моята лекарка, но смятам да си го пия още няколко месеца. И без това съм на минималната възможна доза.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Ето моите резлутати, двукратен тест от май месец, в момента освен Ясмин нищо не пия друго , още не съм наясно когато стойностите са в нормата дали си с излекувана ИР  :?

Глюкоза - 0 минути- стойност 5,8 , граници 3,5-6,1
Глюкоза 120 минути -стойност 4,0 , граници- 3,5-7,8

Инсулин 0минути стойност 5,83, граници - 3,0- 17,0
Инсулин 120 минути стойност 5,37 , граници 3,0-17,0
f_26, аз не виждам никакъв прблем при теб. Всичко е в норми.
Ето моите резлутати, двукратен тест от май месец, в момента освен Ясмин нищо не пия друго , още не съм наясно когато стойностите са в нормата дали си с излекувана ИР  :?

Глюкоза - 0 минути- стойност 5,8 , граници 3,5-6,1
Глюкоза 120 минути -стойност 4,0 , граници- 3,5-7,8

Инсулин 0минути стойност 5,83, граници - 3,0- 17,0
Инсулин 120 минути стойност 5,37 , граници 3,0-17,0

Защо не са ти взели проби и на 60-тата минута?
Няма невъзможни неща!
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #534 -: Август 18, 2011, 14:07:12 pm »
Здравейте, пуснах си самоназначено изследване за инсулинова резистентност. Някой може ли да ме ориентира в най-общи линии дали изглеждат добре резултатите?

Инсулин     0 min      5.96   mIU/l   (3 - 24.90)   
Инсулин   60 min  137.90   mIU/l     
Инсулин 120 min    39.06   mIU/l     
 
Глюкоза     0 min    4.69   mmol/l     
Глюкоза   60 min    7.88   mmol/l     
Глюкоза 120 min    5.38   mmol/l     
 
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #535 -: Август 18, 2011, 15:42:39 pm »
bril, след обременяването ти е много висока стойността, отиди на ендокринолог.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #536 -: Август 23, 2011, 13:59:12 pm »
bril, след обременяването ти е много висока стойността, отиди на ендокринолог.

Благодаря! Отидох на лекар, каза ми, че инсулина след обременяването е висок. Следва строга диета и евентуално лекарства.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #537 -: Август 23, 2011, 14:15:45 pm »
Ако имаш желание да свалиш килограми сега е момента, аз за половин година свалих 10кг, като по-голямата част беше първите 3 месеца.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #538 -: Август 24, 2011, 23:19:43 pm »
iskam da vi popitam kade se pravi umunoresistenten test?v plovdiv?


Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #539 -: Септември 15, 2011, 09:57:57 am »
Здравейте, гинеколога ме изпрати на ОГТТ преди да ида на ендокринолог. Ето и моите стойности:
глюкоза 0мин - 4,7
глюкоза 60мин - 10,8
глюкоза 120мин - 4,6

така както разбирам май нещата са наред, защото не успявам да се свържа с енодокринолога. Ако някой може да ми поясни нещо ще Ви бъда благодарна.