0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #500 -: Януари 27, 2011, 11:13:59 am »
днес на своя глава си направих изследването и по обед ще е готов резултата.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #501 -: Януари 27, 2011, 11:48:18 am »
Здравейте, и аз съм с поставена диагноза инсулинова резистентност от две години вече. От тогава съм правила пове 4 обременявания с глюкоза и винаги сами на 0 и 120 мин. Изследването ми назначи д-р Коларов от Майчин дом, който е гинеколог-ендокринолог и той ме насочи и към д-р Стаменов. С диетичен режим и метформин в началото свалих 4 кг. и после не мръднах, след това от стимулации си ги върнах. Миналата есен имах по-добри резултати (но пак със завишен инсулин на 120 мин.) и ендокринолога ми каза да направя почивка за малко от метформина. И качих още 4 кг. :( Сега от 1,5 месец пак го пия, но вече не помръдвам. Имам и хипофункция на щитовидната жлеза, но пия еутирокс и поддържам ТСХ в норма. Сега се чудя дали да не сменя ендокринолога, защото от действията на настоящия не ми се струва, че е много добър. Знам, че д-р Стаменов препоръчва д-р Начев. Някой от вас ходи ли при него и какви са впечатленията ви?
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #502 -: Януари 27, 2011, 13:19:57 pm »
Ива ,най-добре си отиди при д-р Начев или ,ако си при Стаменов си го питай директно него.Не си губи времето.Успех!
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #503 -: Януари 27, 2011, 14:32:13 pm »
Благодаря за отговора, Радост. Взех телефона на д-р Начев от клиниката и направо се разбрахме да отида утре на преглед. Тъй като ми предстои инсеминация и с д-р Стаменов сме се разбрали да почна на следващ цикъл (който очаквам до дни), реших че е по-добре първо да отида за контрола при еднокринолог.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #504 -: Януари 27, 2011, 15:33:45 pm »
това са ми резултатите:

Глюкоза - серумна ( GLU-S )    1) 4.82 (референтни стойности 2.78 - 6.11 за трите)
след обременяване с глюкоза    2) 6.51
                               3) 3.97


Инсулин    
                          1) 13.7 (реф. ст-ти 3-17 за трите)
                               2) 100.40
                               3) 23.5

много ли са зле? аз иначе имам ПКЯ.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #505 -: Януари 27, 2011, 18:14:30 pm »
Благодаря за отговора, Радост. Взех телефона на д-р Начев от клиниката и направо се разбрахме да отида утре на преглед. Тъй като ми предстои инсеминация и с д-р Стаменов сме се разбрали да почна на следващ цикъл (който очаквам до дни), реших че е по-добре първо да отида за контрола при еднокринолог.

Ива, аз съм със същите заболявания като теб. на 16.01 мина първата ми инсеминация. Бих искала да те помоля да попиташ д-р Начев, а мове и Стаменов как третира ИР по време на бременност. Аз също събирам мнения, ще обменим опит. Всъщност, интересува ме дали е опасно ако не се пие нещо през това време?
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #506 -: Януари 27, 2011, 23:15:14 pm »
Здравей Линет, ще попитам д-р Начев и ще пиша. Иначе имах една макар и кратка бременност и тогава д-р Стаменов ми каза да си пия метформина (но в по-малки дози), докато не се види сърдечна дейност, но такава за съжаление не се установи и в 8 г.с. ми направиха абразио. Доколкото знам, повечето ендокринолози препоръчват да се пие метформин до 12 г.с., а някои момичета са ми казвали, че го пият даже по време на цялата бременност. Ти къде прави инсеминацията?
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 23:17:02 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #507 -: Януари 27, 2011, 23:22:48 pm »
Щерев
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #508 -: Януари 28, 2011, 10:42:51 am »
 Lynnette, минах на преглед при д-р Начев. За инсулиновата резистентност той също ми потвърди, че е напълно достатъчно да се изследват захарта и инсулина на 0 и 120 мин. Каза, ми че за да се говори за инсулинова разистентност, инсулина след обременяване трябва да е над 80, даже 100 на 120 мин.(при норма 24.9 в лаб. "Кандиларов") и кръвната захар трябва също да е завишена. И че заради килограмите и натрупване на мазнини в коремната област, както и за мастния ми профил, може да се говори за метаболитени проблеми, но според изследванията ми (при които инсулина ми е бил най-много 63) според него нямам инсулинова резистентност. Тъй като си имам сериозен проблем с килограмите ми каза, да си пия метформина, в по-малки дози, тъй като е важен за качеството на яйцеклетките. Но при положителен тест за бременност веднага да се спре. И после през бременноста се следи кръвната захар всеки месец.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #509 -: Февруари 03, 2011, 09:49:24 am »
Това са резултатите на моя мъж:
Хормони / Hormons
     Инсулин (IRI)              13.35    µIU/ml    3 - 24,9    ECLIA
     Инсулин (IRI)       121.3    µIU/ml    3 - 24,9    ECLIA
     Инсулин (IRI)              12.73    µIU/ml    3 - 24,9    ECLIA
Клинична химия / Biochemistry
     Глюкоза (1 )              4.60    mmol/l    -    Spectrophotometric
     Глюкоза (2 )              5.61    mmol/l    -    Spectrophotometric
     Глюкоза (3 )              2.35    mmol/l    -    Spectrophotometric

Видно е, че има ИР. Има и Хашимото. Според Начев обаче, нямал метаболитен синдром. Това добре, обаче, му казал да спазва 1 месец диета и чак след това евентуално щял да му даде метформин. Е, тук вече побеснях, защото се касае за 105 килограмов човек, който никога през живота си не е бил слаб, който въпреки молбите ми и мъките, през които преминахме през тези 2 години и половина, не направи и минимално усилие да свали и ГРАМ! Напротив, тъпче се със сладко и трупа все повече и повече килограми. Честно казано вече ми писна. До тука бях с лекуването на мъжки стерилитет. Държа да отбележа, че изследването го направихме по мое настояване и след поредните няколко месеца убеждаване. Начев пусна ИР на сестра му, която е 40 кила с мокри дрехи, но на него - не! Съжалявам за крайно емоционалния пост, но вече съм на ръба на силите си да се боря със стерилитета, с докторите и с инатлив мъж!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #510 -: Февруари 03, 2011, 12:46:55 pm »
До тука бях с лекуването на мъжки стерилитет. Държа да отбележа, че изследването го направихме по мое настояване и след поредните няколко месеца убеждаване. Начев пусна ИР на сестра му, която е 40 кила с мокри дрехи, но на него - не! Съжалявам за крайно емоционалния пост, но вече съм на ръба на силите си да се боря със стерилитета, с докторите и с инатлив мъж!

Мила, мога да разбера емоциите, които те заливат, особено що се касае до най-малкото морална подкрепа  :bighug: Но обикновено, те са лош съветник и е желателно да не взимаш важни решения под влиянието им...
1. Мъжете също изпитват емоции. Диагнозата "стерилитет" е страшно звучаща за тях, е**а майката на мъжкото им достойнство, срива самочуствието им и тн...Дори или по-точно КОГАТО не го показват! Да му размахваш червеното знаме за НЕГОВИЯ стерилитет е огромна, ама наистина огромна грешка!!! Щади чувствата му, отнасяй се деликатно и с разбиране, умните жени знаят, че мъж се котка най-лесно со благо, со кротце  :) Дори, когатоь ти иде да му разбиеш главата...преглътни и премълчи....Съвсем от инат, един мъж може да реагира обратно на проблема си и да се стреми, дори да прави напук! с нападки и обвинения, само ще влошиш нещата!
2. Килограмите са пропорционални на ръста, колко е висок твоя мъж? На 2м, 105кг не е толкова много  :) Дори да има ИР, на база на какво определихте Хашимото? /не съм в течение, ако си коментирала преди/
3. Метформина не е "магическо хапче" и не очаквай да го стопи като вейка! Ако не се комбинира с диета, ефекта му е колкото зелева чорба срещу СПИН! Метформина спомага за усвояване на глюкозата, не топи мазнини и както вече казах, не прави чудеса!
Всяко нещо се постига с търпение, воля и най-вече желание  :) Прости, ако тона ми ти се е сторил назидателен, просто искам да споделя мнението си  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #511 -: Февруари 03, 2011, 12:48:20 pm »
на мен ми предписаха сиофор - 7 дни по 500мг вечер и после сутрин и вечер по 500мг, отделно си спазвам хранителен режим, намалила съм въглехидратите.

нямам проблем с килограмите, въпреки че имам инсулинова резистентност. 53кг бях преди ограничението на въглехидратите, вече съм 52кг на 163см височина.
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 12:50:43 pm от anichka.bs »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #512 -: Февруари 03, 2011, 14:17:22 pm »
Съпружеското тяло е 1.70, верно с едър кокал, но 105 кила са му много. И двамата сме добре закръглени, не очаквам да стане вейка, никога не е бил, не вярвам и да стане, не ми е това целта. В последно време качи около 13 кг., беше стигнал и до 109 по едно време. Факт е обаче, че докато в моя род пълните хора изобилстват, в неговия не е така. Имат обаче Хашимото, диабет и поликистози в изобилие. Хашимотото си е класическо, високо ТСХ и МАТ, пие Еутирокс за него, добре се влияе.

Сега, да внеса малко яснота, защото най-сетне успях да разговарям на спокойствие и да разбера защо Начев е дал диета вместо метформин - при мъжете метформина смъквал тестостерона, затова първо се давала много стриктна диета и после като намалее мастната тъкан се давал метформин. Друг е въпроса колко ще се спазва тази много стриктна диета.

За самочувствието и коткането - две години и половина търпях и котках, е вече не мога. 10 месеца докато си пусне разширена спермограма, 6 месеца докато го убедя, че ТСХто му е високо, от август до сега докато пуснем инсулиновата резистентност - стига ми. Просто минах някаква психологическа граница, в която вече увъртания не ми минават. Сигурна съм, че не съм едиствена и уникална, но вече не мога, всеки човек си има граници.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #513 -: Февруари 03, 2011, 14:48:17 pm »
завиждам ти благородно за търпението.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #514 -: Февруари 03, 2011, 21:20:27 pm »
Всичко което е написала Зай все едно аз съм го писала за моя мъж! :balk_159: :lol:
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #515 -: Февруари 03, 2011, 21:24:59 pm »
Всичко което е написала Зай все едно аз съм го писала за моя мъж! :balk_159: :lol:

Мдааа, и на мен ми звучи до болка познато  :lol:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #516 -: Февруари 03, 2011, 21:34:14 pm »
познато ви е....защото за съжаление повечето НИ мъже са такива тъпунгери  :D :D :D все едно за нас го правим, не за общото благо  8O 8O
Но все пак, милички, нямаме особен избор, зависим от малките им проклети човечета, колкото и да ни избиват чивиите  :D
Заи, пак казвам, че чудесно те разбирам, по твоя път вървя и все едно описваш ситуацията... :? Казвам, че съм разбрала отдавна, че ми се инати напук и, че трябва в името на целта си, да се попревинаме малко...щем нещем  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #517 -: Февруари 04, 2011, 09:57:31 am »
Добре е да знам, че не само аз се пека на тоя огън. :grouphug:

Вчера явно много заплашително съм се държала, защото мъжО се прибра с едно кисело мляко Култура, кутийка чери домати и една био краставица и каза, че това ще вечеря. :D

За тези, които се интересуват, диетата е като Дюкан втора фаза. Отпущат ти и по 1 филия черен хляб и 1 несладък плод на ден сутрин. След 1 месец се пускат някакви изследвания - не помня в момента точно какви, но не е пак инсулинова резистентност, нещо друго беше - кръв и урина и така.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #518 -: Февруари 09, 2011, 13:06:37 pm »
Аз съм на л-тироксин и сиофор и трябва да ги спра като...ако...забременея 8)
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #519 -: Март 12, 2011, 12:43:09 pm »
Здравейте и от мен на всички съфорумки ! :) :hello2:

Аз също съм била при доктор Начев в ендокринологията  :lovedock: и даже лежах там с Диагноза: Овариална дисфункция. Състоянне след парциална резекция на десен яйчиик по повод на фоликуларна киста.                                                         Миналата година , постъпих на 09.11.2010 и ме изписаха на 15.11.2010г., излязох с инсулиновата резистентност за което ми препоръчаха спазване на ХДР и лечение с Метформин в доза 3 х 500 мг. с терапия при изписването: Глюкофаж 3 х 500 мг.
При липса на овулация може да се обсъди включване на ниска доза Бромокриптин. Аз си взимам глюкофажа, винаги след храна и смело мога да кажа че съм на -5.5 кг. от теглото си.   :balk_50:

Много съм щаслива от ръст 165см, на 80 кг. сега съм 74.5кг. Но освен това смених доста неща в начина си на хранене. Започнах с изключване на всякакво сладко освен за диабетици което е, но и с него не прекалявам, след това смяних олиото със първокачествен зехтин и оцета с балсамов, забраних си белия хляб и хапвам много ограничено хляб  и то пълнозърнест с много фибри за диабетици. След това си забраних всякакви запръжки на храните и отделно пържено да хапвам, резултатите са налице. Д-р Начев каза че не е нужно да взимам Метформин в доза 3 х 500 мг,  :balk_46: защото съм се справям добре с намалянято на теглото си. Наблягам много на свежите салати и плодовете. Пия вече фрешофе много и сега сокоизтисктвачката я ползвам най редовно повече от всякога. :balk_53: Даже и мъжа започна да не търси нат. сокове а пита все за фрешове покрай мен. Малко се муси на някои ядениета че съм ги видоизменла малко за да са по здравословни , но знае че е нужно.

Препоръчвам на всекиго доктор Начев, специалист от класа и още с прекрачването на прага ми вдъхна доверие на мен и на мъжа. Ако ти има нещо ще ти каже. Той ме насочи към д-р Владимиров от Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София". На 10 март 2011 сега бях при него и да ви кажа не съм много очарована от него . Да видим ка ще е занапред. Много изчетох за него и съм малко несигурна в избора си на лекар.А при Стаменов се чакало 1 година.  :balk_134:Много жалко :balk_133:
« Последна редакция: Март 12, 2011, 13:10:23 pm от pepeliankata »