0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #480 -: Януари 05, 2011, 20:28:31 pm »
ИР може да доведе до много проблеми, а може и да не. Тя влияе на качеството на яйцеклетката и оттам би могло да се спекулира дали ако яйцеклетката не е добра няма да се стигне до спиране на развитие на ембриона и мисед.Но това са спекулации. Като всяко обменно заболяване, трябва да се знае и лекува. Нужен ти е ендокринолог и то добър.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #481 -: Януари 05, 2011, 23:21:59 pm »
Пациент съм на Д-р Катя Тодорова, тя ми назначи изследването. Явно е ИР е характерна гарнитура към Хашимотото и СПКЯ. Определено ще взема мерки, просо ако има сериозен риск от аборт, не бих си играла с това. И тъй като стимулирам О. се чудя дали наличието и е достатъчен фактор. Освен метфогаммата, как третирате ИР?
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #482 -: Януари 07, 2011, 19:02:00 pm »
здравейте. След съмнения за поликистоза ендокриноложката ми назначи изследване на ИРИ с обременяване с глюкоза и резултатът беше 29 при граница 25. Назначи ми лечение с медфогамма, въпреки, че нямам диабет. Притеснява ме факга, че откакто пия метфогаммата започнах да отслабвам много, а всъщност не съм с наднормено тегло. При вас имало ли е подобни проблеми.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #483 -: Януари 07, 2011, 19:05:51 pm »
daisy86, нормално е да започнеш да отслабваш , не се тревожи. И при мен ефекта е подобен. :wink:
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #484 -: Януари 19, 2011, 22:17:00 pm »
Здравейте момичета! Надявам се да помогнете с малко инфо за нашия случай. Какво е значението за качеството на ембриона и деленето на клетката след оплождане ако мъжа е с метаболитен синдром? Имаме няколко инсета и 1 неуспешно инвитро, при което док ни каза че ембриончетата не му харесват, деленето им не е бързо. Мъжо е с нормална кр.захар 5,8, но инсулина му  е над горна граница 22 (3-17), глик.хемоглобин е в норма. След натоварването с глюкоза ендокринолога каза че е преддиабетно състояние, но не изписа лекарства засега. Какво е вашето мнение, благодаря
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #485 -: Януари 19, 2011, 22:47:16 pm »
При съпруга ми се откри инсулинова резистентност, при мен също. Преди това имахме 2 неуспешни опита, именно ембрионите не оцеляваха. След 3 месечен прием на метформин от двама ни, направихме 3-и опит - успешен! Мъжът ми пи също и Фертил Айд. Едва ли някой може да каже, дали лекарствата са допринесли за успеха, но аз съм убедена, че инсулиновата резсистентност е имала пръст в неуспехите. Спермограмата на мъжа ми беше доста лоша, а след лечението настъпи доста голямо подобрение. Надали е случайно. Според ендокриноложката, инс. резистентност се отразява на спермограмата. За ембрионите не знам как стоят нещата.
Личното ми мнение е, че преддиабетното състояние трябва да се лекува. 22 инсулин е много, при това на 0 минута. И моя е толкова и категорично ми се назначи лечение. Потърсете второ мнение.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #486 -: Януари 20, 2011, 09:49:50 am »
Благодаря sixsens, спомням си твоята вълнуваща история! Според ендокринолога проблема на мъжа ми се дължи на л-тироксина които той приема за щитовидната жлеза и от там се влияе и въглехидратната обмяна, той е с хипотиреоидизъм и откакто започна с това лекарство от 89 кг стана 105 кг. Спермограмата според д-р Александров е добра, но може би както казваш това си оказва влияние. Ще направим още един консулт.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #487 -: Януари 20, 2011, 11:10:45 am »
Bamboo, с Хашимото ли е мъжът ти? Моят мъж е с Хашимото, сега се боря да си направим и двамата тест за ИР. И моят мъж напълня още след като почна Лтироксина.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #488 -: Януари 20, 2011, 17:06:20 pm »
Не Zai, с напълно премахната щит.жлеза и затова приема Л-Тироксин, дневно 300 мг, целта е да потиска възможно на най-ниско ниво ТСХ.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #489 -: Януари 20, 2011, 18:33:40 pm »
Разбирам, bambboo. Точно вчера четох едно мнение на Мели, че инсулиновата резистентност е фактор при оксидативния стрес, който влошава качеството на сперматозоидите.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #490 -: Януари 20, 2011, 18:53:18 pm »
Не Zai, с напълно премахната щит.жлеза и затова приема Л-Тироксин, дневно 300 мг, целта е да потиска възможно на най-ниско ниво ТСХ.
Според мен това пълнеене не е от Л-Тироксина. Познавам жена с премахната жлеза и е слаба като клечка. Ама незнам де.
Bamboo, с Хашимото ли е мъжът ти? Моят мъж е с Хашимото, сега се боря да си направим и двамата тест за ИР. И моят мъж напълня още след като почна Лтироксина.
И аз като Зай се мъча да накарам моя да си направи токова изследване ама познайте - не иска.
Иначе и той качи доста килца ама е с Хашимото, но се тъпче непрекъснато със сладки неща и не знам от  къде идва точно проблема.
Аз есента си направих тест за ИР и при мен излезе леко отклонение в инсулина на 60 и 120 минута иначе глюкозата ми е в норма. Ходих при д-р Тодорава и тя ми каза да пия по 1/2 табл. на ден Метформин 500мг.вечер. Да ама аз го пия сутрин. Има ли значение по кое време на денонощиета ще се приема Метформина, защото в листовката пише сутрин и аз така си го пия.
Между другото лятото накарах мъжа ми да пие Сиофор, ама той му мейства зле на корема и като цяло всичко което съдържа Метформин му действа така и може би затова не иска да го пие и да се изследва.
А ето и моите изследвания, ако може моля ви да ги изкоментирате и съответно добра ли ми е дозата на Метформина:
Глюкоза 0 минута 5,6 / 60 минута - 4,8 / 120 минута- 5,2  (норма 3,5 - 6,4)
Инсулин 0 минута 9,0 / 60 минута - 24,2 / 120 минута 32,6 (норма 8 - 17)

Също така да спомена, че по време на стимулациите отслабвам 1-2 кила, а после си връщам по 1 килце. А и сега при последният ми неуспешен опит от 10-я ден на трансфера започнах  да се изпотявам нощем като спя около врата и между гърдите - направо ставам мокра. Но това изпотяване не е всяка нощ - около 1-път в седмицата, най-много два. След отрицателния тест спря това нещо като спрях хаповете, но ето снощи пак се събудих вир вода. А в стаята нарочно сме спряли парното и е 18 градуса, не е жега.
Щитовидната жлеза като цяло ми е добре и най-вероятно не е от там, така каза д-р Тодорова след като ме презледа на УЗИ. Вие знаете ли от какво може да е това изпотяване? На вас случвало ли се е?
Извинявам се за дългия пост ама се отплеснах. :oops:
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #491 -: Януари 22, 2011, 09:47:10 am »
Картиче,Метформина ти е назначен да се пие вечер,защото се предполага,че тогава ти е основното хранене.Аз го вземам вечер по време на храна.Може би по този начин не се проявяват страничните му действия напр.разстройство,болки в корема,промяна на вкуса...
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #492 -: Януари 25, 2011, 11:46:37 am »
Момичета,трябва ли да се прави тест за ИР след като си родил според вас?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #493 -: Януари 25, 2011, 11:54:30 am »
Къртиче, моят мъж се поти много нощем, не знам от какво е. Не забелязах особена промяна след като започна да пие еутирокса.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #494 -: Януари 25, 2011, 12:08:24 pm »
Искам да попитам бременните и родилите с ИР? Ако диагнозата ви е поставена преди забременяването, правили ли сте обременяване и по време на бременността? Какви медикаменти приемате, знам, че метфогаммата отпада...
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #495 -: Януари 25, 2011, 12:31:33 pm »
Защо да отпада? Според моята ендокриноложка е важно да се поддържат нормални нива на инсулина и ако това става само с метформин- може. Аз приемах 3х500 Глюкофаж до раждането/Това след 3х1000/. Спрях го заради кърменето.
Иначе, обременяване се прави към 18 г.с., но не с глюкоза ,а с въглехидратна закуска.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #496 -: Януари 25, 2011, 18:59:18 pm »
Момичета ,и при мен това се оказа причината за СПКЯ .
Ето стойностите ми от изследването
Глюкоза 0 -  4.7
Глюкоза 60 -  5.9
Глюкоза 120 -  6.4

Инсулин 0 -  92.65  pmol/l   граници 17.80 - 173
Инсулин 60 -  481.1  pmol/l  граници 17.80 - 173
Инсулин 120 -  934.0  pmol/l граници 17.80 - 173

Иначе щитовидните са ми били винаги в норма , а LH на 3 ти ден ми е 9.4 FSH 4.8 ,
тестостерон , ДХЕС , андростендион в норма ,имам силно затлъстяване в коремната област ,но като цяло кг ми са само с 2 до 5 в повече за ръста.

не знам какво ще ми каже Стаменов или ще ме прати на ендокринолог .Притесняваме ,че стойностите на 120 мин. растат ,май трябва да падат спрямо 60 мин.

Ще се радвам да споделите мнение.Поздрави!
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 19:56:39 pm от topi »
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #497 -: Януари 26, 2011, 13:29:36 pm »
Топи като гледам резултатите ти ми намирисва на поликистоза, ама нека да се изкажат и другите момичета.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #498 -: Януари 26, 2011, 14:56:01 pm »
задължително ли като имаш ПКЯ имаш инсулинова резистентност?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #499 -: Януари 27, 2011, 00:42:24 am »
По принцип не, но обикновено двете състояния имат пряка връзка.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!