0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #120 -: Януари 10, 2009, 14:17:53 pm »
За да не отварям нова тема искам да попитам за този тест за инсулинова резистентност.

В кои случаи го правят?
Има ли някакви симптоми, които да говорят за такъв проблем?
При недобри резултати от този тест, може ли да се приеме, че това е причината за незабременяване?

Ние сме направили всички изследвания по няколко пъти през годините без този тест. Имаме неуспешни инсеминации и опити инвитро. До сега никой доктор не ми е споменал за този тест. Да вметна, че съм с лека форма на ПКЯ. Сериозно се замислям за този тест. Моля дайте повече инфо по въпроса.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #121 -: Януари 10, 2009, 15:57:23 pm »
Zvezdichka, от клиниката където последно правих опитите ми искаха излседвания за: електрофореза на Hb, HIV, HbsAg, микробиологична посявка на влагалищен  секрет, токсоплазмоза, хламидия, уреаплазма уреалитика, кардиологичен преглед, дилатация до 10, ако е необходимо, FSH, LH, Еstradiol, Free testosterone, DHEA-S, Andorostenedione, Prolactin, SHBG -STH, TSH, T3, T4
Функционални тестове  ОГТТ с Insulin

Най-вероятно при тебе са пропуснали, и за да са в задължителните изследвания сигурно има връзка с успешния финал на инвитрото, но как точно незнам.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #122 -: Януари 10, 2009, 16:59:12 pm »
fatalwoman,
Добре е да изследвате и IRI.От глюкозата не може да се съди за резистентността.
Кръваната ти захар е много добре на 0 минута.
Zvezdichka и при мен пропуснахакажат да направя такъв тест и резулатата досега отрицателен с бебеправенето.Аз се поразрових  и прочетох,че ресистентността ако я имаш ,не е никак малък проблем.Тук имаше едно момиче Grace,което  направи обременяване и още няколко процедурки преди иксито и сега чака близнаци.
Недобрите резултати от теста могат да повлияят върху качеството на яйцеклетките и да опорочат инвитрото.Какво се прави?Изписват ти лекарства или ти препоръчват диета и спорт ,влизаш във форма и ето ,че неусетно (или доста осезаемо с инвитро) си станала мама :D.
Успехи
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #123 -: Януари 10, 2009, 17:15:04 pm »
 malinkap , в понеделник мисля да повторя изследването, но тогава най - вероятно цикълът ми ще е дошъл. Това дали ще е проблем?
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #124 -: Януари 10, 2009, 17:23:05 pm »
 НВД дали е подходяща диета?
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #125 -: Януари 10, 2009, 19:50:31 pm »
Не би трябвало ,но ако си при Тодорова можеш да и звъннеш да питаш,за да си по-спокойна
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #126 -: Януари 12, 2009, 09:45:22 am »
Давам линк към нещо полезно. Има таблица с храни. Тези с ниския гликемичен индекс и тези със средния, но без да се прекалява, са подходящите храни...
http://www.bb-team.org/values/glycemic_index/
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #127 -: Януари 12, 2009, 10:16:09 am »
 Колко време след обременяване с глюкоза мога да повторя същото изследване?
Проблема е , че при обременяването ми са изследвали само кр. захар, без инсулина.Ето резултатите:
 0   - 3,9 mmol/L
 30  - 4,4
 60  - 5,7
 90  - 6,1
 120 - 6,3
Не е ли много ниска кръвната захар? Възможно ли е това да се дължи на повишено отделяне на инсулин - хиперпинсулемия.
 При мен има рязко напълняване , съсредоточено в коремната област, като хапна и след около час ми прималява и причернява, спи ми се почти постоянно и др.
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 11:24:12 am от fatalwoman »
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #128 -: Януари 12, 2009, 11:13:33 am »
На мен доц.Орбецова ми каза,че няма проблем да го повторя и в рамките на месеца,в който съм правила вече един път.И мен така ме объркаха и ми изследваха само кръвната захар.Направих ново обременяване.След известно време и лечение пак направих,за жалост нямаше никаква промяна.След това ходих и на консултация при д-р Тодорова и тя ми каза,че заради високите стойности на инсулина след обременяване с глюкоза,не ми препоръчва да го правя много често.Сега съм с 10 килограма по-лека/бях 62,сега съм 52/,силно се ограничавам от т.нар.забранени храни и смятам да направя ново обременяване да видя има ли някаква промяна.Съответно приемам и по 3 таблетки от 500мг. Метфодиаб.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #129 -: Януари 12, 2009, 11:28:40 am »
От прочетеното до тук оставам с впечатлението , че ще е добре да направя тези изследвания , защото за период от около една година напълнях от 48 до 58 кг. като не съм променяла нищо в хранителния си режим ; напълняването ми е съсредоточено основно в коремната област- като талпа съм :oops:; никога не съм обичала сладко , а след напълняването имам дори хипогликемични кризи - като се събудя изпитвам непреодолима нужда да ям сладко или да пия вода - 2 -3 чаши, при стимулациите с Клостил правя или по 1 фоликул , или няколко , но с различна големина и отново един се очертава като доминантен, намалено либидо.Този цикъл - преждевременна лутеинизация. :(

Вече съм 62 кг , а се ограничавам.
 :oops:Цеци , мерси. А ако го направя в рамките на една седмица?
 Какво ви е мнението за резултатите от кр. захар?
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #130 -: Януари 12, 2009, 11:56:16 am »
И аз бях 48 преди да напълнея рязко :(Фаталче,не знам в рамките на седмица дали няма да ти стане зле.На мен общо взето нищо ми няма,но винаги след последното взимане/180 минута/ на кръв започвам да треперя и веднага трябва да хапна нещо.От тук натам съм решила да не изследвам вече на 180,защото винаги всичко е в норма,а и ще си спестя кризата.На мен не ми изглеждат зле резултатите ти,но не съм много компетентна.Моята кръвна захар на тези минути е определено по-висока от твоята,въпреки и много високия инсулин.Жалко,че не са пред мен изследванията ми,за да направим някаква съпоставка.
А защо си изследвна през 30 минути?Моите изследвания бяха през час.
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 11:57:52 am от Цеци »
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #131 -: Януари 12, 2009, 13:15:43 pm »
Тук имаше едно момиче Grace,което  направи обременяване и още няколко процедурки преди иксито и сега чака близнаци.

Момичета, аз имах два неуспешни опита икси и преди третия направих обременяване с глюкоза. Д-р Тодорова ми го назначи, нещо се усъмни, въпреки, че аз нямам СПКЯ, нито наднормено тегло и т.н. Правих го в "Цибалаб" - три пъти венозно ми взеха кръв, изследва се захарта и инсулина /задължително/. Имаше отклонения в инсулина на 60 и 120 минута. Д-р Тодорова ми изписа метформин. Друго в тази насока не съм правила. Метформинът го пих около 1,5 месеца преди третото /успешно/икси, включително и по време на стимулацията, както и след трансфера до първия положителен тест. Аз лично смятам, че за успеха в моя случай допринесе не само, по-скоро не толкова метформина, имаше и други фактори, които бяха също много важни.
Малинка, не са близнаци, едно бебенце е  :D
 
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #132 -: Януари 12, 2009, 13:23:22 pm »
Между другото забравих да спомена,че и аз приемах Метфодиаба преди и по време на процедурата,но уви не се получи,явно има причини от друг характер при мен.С това искам да кажа,че тези хапчета не са панацея,защото някъде из форума срещах и постове на момичета,които смятат да ги пият без изследвания,защото подобрявали качеството на яйцеклетката.Не бих съветвала никой да ги пие без доказана необходимост,защото имат и доста странични ефекти,които в даден момент могат да навредят повече,отколкото да помогнат.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #133 -: Януари 12, 2009, 15:24:35 pm »
мила Грейси,
би ли споделила кои бяха другите фактори ,които помогнаха за успеха при теб третия път?
много целувки от мен!
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #134 -: Януари 12, 2009, 15:38:26 pm »
- Освен метформин, още от лятото, преди третия опит, започнах да пия еутирокс;
- д-р Стаменов смени стимулационния протокол - предните два пъти /в друга клиника/ бях на дълъг протокол, а сега - на къс, без предварителен блокаж;
- лекарствата за самата стимулация бяха различни;
- образувах същия брой яйцеклетки като предните два пъти, но с много по-малко лекарства, възможно е и качеството им да е било по-добро, защото и самите ембриони бяха по-хубави;
- ранен трансфер - още на 2-ри ден
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #135 -: Януари 12, 2009, 16:16:24 pm »
мерси много Грейси!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #136 -: Януари 12, 2009, 16:45:24 pm »
Анджи, на мен д-р Тодорова ми препоръча да огранича сладкото / в смисъл торти и т.н./,каза, че плодове може, леко ограничение на бананите и гроздето, които са с високо съдържание на захар. Препоръча ми и известно ограничаване на въглехидратни храни. Опитвах се да спазвам тези неща, но не винаги успявах  :oops: 

лично на мен никак не ми се удава  да спазвам това ,което  знам че трябва 
Или Метформина още не ми е подействал или волята ми хич я няма  ,но все още имам апетит за сладко ...Е разбира се опитвам се да бъда разумна .


Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #137 -: Януари 12, 2009, 19:40:53 pm »
Grace едничко ли е  :D ? Ей , аз си мислех ,че са двечки  :D
Лека и спокойна бременност!
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #138 -: Януари 13, 2009, 09:44:02 am »
Нимика,
и аз съм така-все в сладкото ми е окото,а волята ми е нулева.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #139 -: Януари 13, 2009, 10:14:33 am »
ех -поуспокоих се ,че  не съм само аз  :eating: