0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Къде???
« -: Юли 21, 2008, 21:44:55 pm »
Извинете ме ако има вече такава тема във форума :oops:.Къде да направя имунологички и генетични изследвания?С един неуспешен опит съм и сега съм изправена пред дилемата къде при кой д-р и в коя лаборатория да направя изледванията. :bighug:
Re: Къде???
« Отговор #1 -: Юли 21, 2008, 21:49:49 pm »
Твоят лекар може да те насочи. Зависи дали той държи на определен лекар или лаборатория. Много от момичетата тук ходят в клиниката в Плевен и са доволни от д-р Конова и колегите и.


*
Re: Къде???
« Отговор #2 -: Юли 21, 2008, 21:51:09 pm »
В София в клиника Надежда също може.
Re: Къде???
« Отговор #3 -: Юли 22, 2008, 10:56:26 am »
Аз съм за клиниката в Плевен, най-вече заради доц. Конова. Но ти си решаваш!
*
Re: Къде???
« Отговор #4 -: Юли 22, 2008, 16:36:01 pm »
Аз съм за клиниката в Плевен, най-вече заради доц. Конова. Но ти си решаваш!

:balk_50:
*
Re: Къде???
« Отговор #5 -: Юли 25, 2008, 18:02:12 pm »
момичета, които сте ходили в Плевен имам 1 въпрос - анти мюлеров хормон изследва ли се там и колко струва.благодаря ви.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Къде???
« Отговор #6 -: Юли 28, 2008, 18:13:26 pm »
Благодаря за отговорите аз реших да не посещавам вече д-ра който до сега посещавах и за това се чудя къде да ги пусна но мисля да ги пусна май в Плевн
*
Re: Къде???
« Отговор #7 -: Юли 28, 2008, 19:38:31 pm »
На прав път си ,добро решение :).Пожелавам ти успех
Re: Къде???
« Отговор #8 -: Юли 29, 2008, 07:41:32 am »
В Плевен не изследват анти-мюлеров хормон,само инхибин Б.Успех.
Re: Къде???
« Отговор #9 -: Юли 30, 2008, 16:14:00 pm »
Мерси за подкрепата момичета! Аз изобщо не съм на ясно с тези изследвания просто искам да ги пусна за да се види дали от тях е проблема. Искам да пусна пълни изледвания. След като се установи проблема какъв е и всичко влезе в норми пак ли ще е инвитро мисълтами е може ли да има бременност по естествен път  (някой знаели колко струват тези изседвания) .Благодаря:oops: :oops: :bighug:
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Къде???
« Отговор #10 -: Август 02, 2008, 09:17:00 am »
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=54
Тук можеш да видиш цените в Плевен.Там не се изследва АМХ.
Re: Къде???
« Отговор #11 -: Август 06, 2008, 09:05:22 am »
А, може ли аз да попитам тук.
Мога ли да изпратя кръв (кръвен серум) по куриер за генетични и имунологични до Плевен или трябва да се явим там?
И, всъщност, от двамата ли трябва да се вземе кръв?
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: Къде???
« Отговор #12 -: Август 06, 2008, 09:08:50 am »
 Може да се изпраща кръв по куриер. Кръв трябва да се вземе само от тебе.
Re: Къде???
« Отговор #13 -: Август 06, 2008, 10:12:30 am »
А ако направя изследванията в Плевен и отида в клиниката на д-р Щерев дали ще ги признаят или ще ми пуснат а нови в тяхната лаборатория?
Re: Къде???
« Отговор #14 -: Август 06, 2008, 11:49:54 am »
Здравей,мила!И на мен ми предстоят генет.и имунолог.изследвания и се насочих към доц.Конова в Плевен,защото казват че е една от най-добрите в тази област.Имам записан час за 13.08 и ще видя какво ще стане.Успех и на теб! :blowingdust2:
*
Re: Къде???
« Отговор #15 -: Август 06, 2008, 22:29:45 pm »
А ако направя изследванията в Плевен и отида в клиниката на д-р Щерев дали ще ги признаят или ще ми пуснат а нови в тяхната лаборатория?
В лабораторията в Щерев не правят имунологични, освен вече някъде да пращат... Генетичните ги изпаращат при Кременски в Майчин дом.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Къде???
« Отговор #16 -: Август 18, 2008, 08:59:14 am »
А ако направя изследванията в Плевен и отида в клиниката на д-р Щерев дали ще ги признаят или ще ми пуснат а нови в тяхната лаборатория?
В лабораторията в Щерев не правят имунологични, освен вече някъде да пращат... Генетичните ги изпаращат при Кременски в Майчин дом.
Имунологичните изследвания ги пращат в университетска болница "Свети Иван Рилски", където струват 110 лв, а при Щерев плащаш 150 за тях!!! Аз правих такива и бяха отлични, но когато отидох в Плевен се оказа, че имам леки отклонения в НК-клетките, което ме навява на мисълта, че плевенската лаборатория е доста по прецизна. Каквото и да решиш - успех!!!
« Последна редакция: Август 18, 2008, 09:01:55 am от eterna »
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Къде???
« Отговор #17 -: Август 18, 2008, 11:05:15 am »
Етерна, относно НК-клетките , това че се различават в различните изследвания е защото те са динамични и се променят.

Може да се правят абсолютно всички имунологични в "Св.Иван Рилски" до скоро от самите софийски клиники всъшност там изпращаха кръвта да се изследва до колкото знам. Имат и доста по-подробни панели който могат да се проследят, но са по-скъпи. А за генетични изследвания - зависи какви точно се правят, има на 6-ти етаж в МД при др.Димова и на 12-ти пак в МД при доц.Кременски, но се различни неща на двете места. Трудно ми е да кажа какви са точно едните и другите но са две различни лаборатории и правят различни генни тестове . Мисля , че едните са хромозомни ,  а другите са молекурярна генетика ...нещо такова ми беше разяснено.....
« Последна редакция: Август 18, 2008, 11:07:03 am от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Къде???
« Отговор #18 -: Август 18, 2008, 16:24:46 pm »
Етерна, относно НК-клетките , това че се различават в различните изследвания е защото те са динамични и се променят.
Вероятно е така. Освен тава под изследванията ми се е подписала проф. Алтънкова, а тя е "светило" в тази област. Мисълта ми е, че не си струва да се дават 40 лева повече за същите изследвания, само защото са ти взели кръв при Щерев.

sisiidani, при кой доктор си в клиниката на Щерев?
« Последна редакция: Август 18, 2008, 16:28:18 pm от eterna »
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Къде???
« Отговор #19 -: Август 18, 2008, 19:36:20 pm »
sisiidani, при кой доктор си в клиниката на Щерев. Изобщо незнам.Толкова съм объркана.Какво бихтеме посъветвали