0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Подранява ми с 10 дни
« -: Юли 18, 2008, 23:50:18 pm »
От доста време чета в този сайт, но нямам смелостта да пиша. Но сега ме притеснява нвщо. По принцип цикала ми е мн редовен, но от няколко месеца ми подранява, а този месец ми подрани с 10 дни. В сащото време имам мн голям апетит и ме болят гардите. На какво се дължи това? Ако на някоя от вас и се е случвало нещо такова или знае нещо по темата нека да ми пише
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #1 -: Юли 20, 2008, 06:43:08 am »
Консултирай се с лекар и пиши как е минало

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #2 -: Юли 21, 2008, 11:25:31 am »
На мен лично ми се случи нещо подобно преди година. Но не ми подраняваше цикъла, а 7-10 дни преди цикъла имах зацапване като за начало на цикъл, и така всеки ден до цикъла, а после си ми идваше на датата. Така в 50% от времето бях с кървене. Отидох на лекар и се оказаха ендометриозни кисти. Стискам ти палци да не е това. Отиди на лекар!


*
Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #3 -: Юли 22, 2008, 20:05:04 pm »
Ще ти препоръчам спешен преглед при акушер-гинеколог. При подраняване на цикъл и подобни оплаквания при мен се оказа, че съм бременна. Ако има бременност, обаче ще трябва да се вземат мерки за опазването й, заради кървенето.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #4 -: Юли 28, 2008, 20:16:51 pm »
На мен  понякога ми подранява с 5 дена но това е нормално незнам за 10 дни , от колко време е така?
Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #5 -: Октомври 27, 2008, 14:06:21 pm »
на мен пък този месец ми доиде два пъти,втория път ми идва за разтояние на 10дни,на какво може да се дължи това че аз тук съм малко зле с ходенето на гинеколог,следващият ми час е чак за февруари
*
Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #6 -: Ноември 10, 2008, 14:58:59 pm »
Да използвам и аз темата, за да не отварям нова и да помоля за съвет!
Миналият месец цикълът ми дойде на 24 октомври, а този трябва да ми дойде около 20-ти. Да, обаче от вчера сутринта имам едно течение, което е ту ръждиво-кафяво, ту-розово и то само при бърсане със салфетка. Имам и силни болки в областта на корема. На какво могат да се дължат? Едва се домъкнах от работа до в къщи...

Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #7 -: Ноември 10, 2008, 23:00:44 pm »
Да не си бременна? Може да е някакво имплантационно зацапване или недостиг на прогестерон във лутеалната фаза. За друго не се сещам, сигурно има и други възможни причини.
Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #8 -: Ноември 11, 2008, 00:34:38 am »
Душка,при мен така се случи през последния ми цикъл.Дойде ми на 18-тия ден при цикъл 24-26 дни.Ходих на преглед,всичко изглеждаше нормално,предположихме с доктора,че е остатъчно действие от стимулацията ми,макар че тя беше преди четири месеца.Имаше фоликул 23мм,но не знаехме дали не е останал от предходния цикъл/нямаше часове,за да се проследя точно след цикъла и бях на преглед на 8-мия ден от него,т.е.около овулация,аз съм с ранна такава/.Явно е някакъв хормонален дисбаланс или някой изостанал фоликул.Но ако се тревожиш,отиди на лекар.
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 00:37:36 am от Цеци »
*
Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #9 -: Ноември 11, 2008, 17:01:02 pm »
На мен ми се случи нещо подобно и този цикъл. Спрях да следя овулацята по настояване на моят лекар, а 29/10 бях при него , защото от 24/10 до 28/10 имах ръждиво зацапване. Първия ден имах слаби болки в областта на десн яйчник, а от 29/10 имах 6 дневно оскъдно кървене, което напрактика  трябва да ми е било новят цикъл. Никога не е бил редовен, с ПКЯ съм от 3 години, но преди да дойде винаги имам 1-2 дена ръждиво зацапване , както и след като свърши,но този път бяха 5. Тест- отрицателен.
*
Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #10 -: Ноември 11, 2008, 17:14:02 pm »
Момичета, благодаря ви за отговорите. Не съм бременна, това поне е сигурно.  :( Болките в стомаха ми поутихнаха и течението се позасили, така, че според мен става въпрос за най-банално избързване на цикъла с цели 10-тина дни... :( Появиха се и другите симптоми - убивам човек за сладко, пъпки-гаднярки, болки в кръста и т.н.
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 17:15:45 pm от du6ka »

Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #11 -: Декември 09, 2008, 11:58:10 am »
При мен се получи сьщото На 18ноември и сега 8 декември Честно казано леко сьм претиснена.
*

    asteri

Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #12 -: Декември 25, 2008, 11:59:57 am »
Момичета, имам същия проблем и съм много притеснена. По принцип почти винаги ми закъснява с няко друг ден, но тоя месец ми идва за втори път, първо на 4-ти декември и сега на връх Коледа отново  8O Направо съм в шок и не знам на какво се дължи, дале не се крие някакъв по-сериозен проблем зад това?
*

    snejinn

Подранява ми с 10 дни
« Отговор #13 -: Декември 29, 2008, 01:32:48 am »
Momicheta,nalaga mi se i az da se vkliucha v tazi tema!Pija protivozachatacni ot 3-4 meseca i tozi mesec za parvi pat mi se sluchva v jivota mi da mi doide 2 pati i to tochno takova rajdivo-rozovo techenie.
Na 23.12 go zabeljazah sutrinta,kogato stanah.Vecherta sled kato si vzeh dush mi stana zle i pripadnah v banjata.Na 25 sprjah hapchetata,a dnes veche njamam pochti nikakvo techenie.
Moga li da imam samnenija che sam bremenna ili e ot hapchetata?Pitam vi,t.k imam chas za genekolog chak na 10ti januari,a iskam malko da se uspokoja!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #14 -: Декември 29, 2008, 07:51:05 am »
Ако се случи веднъж - се приема за инцидент.
Ако се случва често / през месец-два-пет/ е добре да се консултирате с лекар.
Причината може да е хормонален дисбаланс, стрес, някакво заболяване на половата с-ма и т.н.

snejinn моля пиши на кирилица
Може да пуснеш кръвен тест /ЧХГ/
Ако си пиеш редовно и по схема лекарствата - едва ли е бременност.
Добре е да те види лекар, може да е от лекарствата, но може и да е нещо друго.
Успех и пиши как е минал прегледа

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    snejinn

Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #15 -: Декември 29, 2008, 14:37:18 pm »
Благодаря ти за отговора.Надявам се да е хормонален дисбаланс.Аз пия Ясмин и в по принцип не съм имала никакви проблеми,освен че нямах точна концентрация,но предполагам това е било от хапчетата.Сега съм спряла хапчетата и незабелязвам проблеми;течението ми е почти спряло,не ми се гади.Ще направя едномесечна почивка,пък ще видим.
След прегледа ще пиша да кажа как е минало.
*

    Маргаритка

Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #16 -: Януари 19, 2009, 09:08:12 am »
Здравейте,
Моят проблем с цикъла е че този месец ми дойде два пъти... През декември ми дойде на 15-то число, а през Януари на 4-то, тоест след 20 дни. През цялото време цикълът ми беше кафеникъв от оскъден до нормален. По-принцип цикълът ми е доста обилен придружен със съсиреци.  Това продължи пет дни. Вчера -18ти, ми дойде отново, този път съм с по-обилно кръвотечение и цветът е червен. Имах пробождания в десния яйчник, а ден два преди това нищожни кафеникави капки по бельото.
Ужасно съм притеснена. Трябва ли да посетя веднага гинеколог? На какво се дължи това?
Ще ви бъда благодарна за мненията.
Усмихната седмица ви желая!
*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #17 -: Януари 19, 2009, 11:21:18 am »
Дали това е случайно? И на мен много ми подрани. Дойде ми на 19 декември, а после на 6 януари.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #18 -: Януари 20, 2009, 06:51:31 am »
Я и аз да питам и тук.За първи път пия противозач.-Ясмин,подготвям се за ИКСИ.Цикълът ми е 28 дни,вчера 20-ти ден имах цял ден кафеникаво зацапване,а днес вече е червено,всъщност ми идва на 21-я ден.Вчера ми е 15-ти ден откакто пия Ясмин.Има ли нещо общо с него,как мислите,никога до сега не съм имала нередовен цикъл.Последните 3 мес.правих инсемин.и цикълът ми идваше на 3--я ден,но от последния ми цикъл до сега гърдите ми така и не спаднаха,подути и чувствителни са.Малко объркано го написах,ще съм благодарна на всяка помощ.Аз днес ще звънна и на док.,но до тогава може да се побъркам.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    meg4o

  • ***
  • 256
  • Бъди човек,а не човече,гори,но никога не тлей!!!
Re: Подранява ми с 10 дни
« Отговор #19 -: Януари 20, 2009, 11:21:32 am »
Маринче,да ти отговоря и тука,до колкото разбирам си започнала приема на ясмина от 5-тия ден на цикъл,(по препоръка на док. ли го направи,понеже и аз съм го пила и се започва от 1-вия ден на цикъла)В повечето случаи пъврия месец е много вероятно да се получат аномалий и прокървявание извън цикъла(пише го и в упътването).Според мен няма смисъл да се шашкаш(на мен 1-вия месец ми тече 10-тина дни цикъл от тях)Но след това нещата се нормализират,но понеже ти си за ИКСИ-та най-добре ще ти каже докито.Пиши резултати
п.с.(споделям моя личен опит)
/917/dsc02479_95737_6503375.jpg[/img][/url]