0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,мацки.
Срам не срам,ще задам въпроса си.А може би не трябва да ме е срам,тъй като почти всяка жена,до която съм се допитвала,има моя проблем.А именно-бялото течение!Изприщва ми се езика вече само като чуя тези две думички!Ходила съм на прегледи и изследвания толкова пъти,че даже не помня колко точно бяха.И целта на всички доктори е просто да им напълня джоба,а при мен подобрение няма!И не само при мен,моята братовчедка(вече раждала)има същия нерешен проблем от доста време.Правихме си изледвания.Тази гъбичка-"CANDIDA" ме тормози както винаги.Клотримазол вагинални таблетки и мехлем.Въпроса ми е-ако почна едновременно с това да пия и Кандизол,ще се ускори ли процеса на лечение?Някой ползвал ли го е?И ако някоя от вас е намерила решение на този проблем,който за дамите вече е като"Добър ден",нека да сподели!Темата като че ли никога няма да се изтърка! 
  :grouphug2:
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 12:37:14 pm от Мели »
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #1 -: Юли 03, 2008, 21:39:29 pm »
  Какви изследвания си правила?Микробиология?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #2 -: Юли 03, 2008, 23:01:22 pm »
спри оралната любов. съвсем сериозно. поне докато опитвате за бебе. много е брутално но работи.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #3 -: Юли 04, 2008, 10:39:11 am »
Какво общо има оралната любов?Извинете че питам,ама не разбирам.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #4 -: Юли 04, 2008, 16:32:33 pm »
спри оралната любов. съвсем сериозно. поне докато опитвате за бебе. много е брутално но работи.
коя точно?И в двата варианта ли?
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #5 -: Юли 04, 2008, 17:05:54 pm »
И аз съм си мислила че в оралната любов може да е моят проблем с постоянните бактерии.Защото се лекувам но пак излизат.Сетих се че преди 6-7 години аз си лекувах стрептокок в гърлената кухина открит ми от лекар уши нос и гърло.Та си мислех ами ако и приятелят ми има ,не е ли възможно да ми го предаде на мен с орална любов и заради това постоянно да се въртя в този омагъосан кръг на изследвания и антибиотици.Още обаче не съм се консултирала с лекар затова.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #6 -: Юли 04, 2008, 18:51:58 pm »
има много общо :(. и в двете посоки я спри :(
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #7 -: Юли 05, 2008, 21:40:03 pm »
Обяснение: най-общо казано в устната кухина живеят естествено бактерии, където не живеят в гениталния тракт. Попаднат ли там - става гадноооо.
За всеки случай можеш да спреш и аналния секс /ако практикуваш/ - заплашват те ентерококи.


*
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #8 -: Юли 06, 2008, 00:52:11 am »
Благодаря момичета.Спираме оралните любови поне докато бебеправим.Слава Богу, ентерококи не ме заплашват...
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #9 -: Юли 06, 2008, 22:09:44 pm »
Обяснение: най-общо казано в устната кухина живеят естествено бактерии, където не живеят в гениталния тракт. Попаднат ли там - става гадноооо.
За всеки случай можеш да спреш и аналния секс /ако практикуваш/ - заплашват те ентерококи.



Благодаря момичета.Спираме оралните любови поне докато бебеправим.Слава Богу, ентерококи не ме заплашват...

Оф, де да беше толкоз лесно...
Не практикувам такова чудо ама се появиха преди  една от поредните процедури...  :(
Почувствах се ужасно неловко, когато лек. лекар ми намекна за това.

Аз за себе си търсих отговор, защото себе си не мога да излъжа... Разговарях с микробиолога, докторкота беше много любезна да ми обясни, че има вероятност и по лимфния ток да се придвижат, по същото време имах проблеми с хемороиди също.

За това, че не е задължително условието да не практикуваш анален секс и да нямаш ентерококи.

Лесно няма...  :lol:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #10 -: Юли 06, 2008, 23:28:48 pm »
 Като заговорихте за Ентерококите и аз да се включа,че тъкмо тях лекувам в момента .  :x И аз не практикувам анален секс!Орален сме си практикували винаги  :oops: ,но от него не съм се сдобивала с въпросната бактерия. Два пъти съм имала ентерококи и съм се интересувала доста за тях,тъй като и аз изпитах неудобство,когато разбрах,че са чревна бактерия.Единият път дори ,не бях правила секс 5 месеца ,защото мъжът ми не беше в страната.И двата пъти ми се появяват след употреба дълго време на антибиотици.Тази година февруари и март месец гнойна ангина-Аугментин и след това Зинат ,защото не ми мина.Май- Нолицин заради бъбреците.Юни-ЦС и Вибрамицин.Микробиология-ЕНТЕРОКОКИ!Просто нямаше как де е друго.Като пак не сме имали контакти от месец и половина ,защото е извън града. :(
  Шом са те напитили ентерококите,значи има някакъв проблем в червата-дисбактериоза и причините могат да са най-различни,не само лекарства,но и неправилно хранене,некачествена храна,ако сте подложени на стрес дълго време,имунна система,хормонални проблеми и др.Лекуват се успешно  с подходящ антибиотик.Ако го няма този проблем, е трудно да се пренесат във влагалището,особено ако флората там си е ок.Обаче бъкат ли ти в червата,не ти се и разминава влагалищната инфекция,дори и да не практикуваш анален или орален секс.   :P  Така,че ако сте си здрави,не се отказвайте от прияни изживявания в леглото иначе ще изглеждате и ще се чувствате така :bed:   :lol: и без това правенето на секс по часовник и неуспешните опити са достатъчно досадна работа.  :wink:
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #11 -: Юли 07, 2008, 09:56:39 am »
За съжаление и при мене след прием на антибиотици се получиха гъбички.
Успях да се оправя с това: http://biocitrin.com/vutreshno1.htm
Има и друг вариант http://www.citroseptbg.com/prilojenie.html
Вземала съм само на капки - вътрешно. Не съм правила промивки.
Поздрави и успех!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #12 -: Юли 24, 2008, 17:46:12 pm »
Като заговорихте за Ентерококите и аз да се включа,че тъкмо тях лекувам в момента .  :x И аз не практикувам анален секс!Орален сме си практикували винаги  :oops: ,но от него не съм се сдобивала с въпросната бактерия. Два пъти съм имала ентерококи и съм се интересувала доста за тях,тъй като и аз изпитах неудобство,когато разбрах,че са чревна бактерия.Единият път дори ,не бях правила секс 5 месеца ,защото мъжът ми не беше в страната.И двата пъти ми се появяват след употреба дълго време на антибиотици.Тази година февруари и март месец гнойна ангина-Аугментин и след това Зинат ,защото не ми мина.Май- Нолицин заради бъбреците.Юни-ЦС и Вибрамицин.Микробиология-ЕНТЕРОКОКИ!Просто нямаше как де е друго.Като пак не сме имали контакти от месец и половина ,защото е извън града. :(
  Шом са те напитили ентерококите,значи има някакъв проблем в червата-дисбактериоза и причините могат да са най-различни,не само лекарства,но и неправилно хранене,некачествена храна,ако сте подложени на стрес дълго време,имунна система,хормонални проблеми и др.Лекуват се успешно  с подходящ антибиотик.Ако го няма този проблем, е трудно да се пренесат във влагалището,особено ако флората там си е ок.Обаче бъкат ли ти в червата,не ти се и разминава влагалищната инфекция,дори и да не практикуваш анален или орален секс.   :P  Така,че ако сте си здрави,не се отказвайте от прияни изживявания в леглото иначе ще изглеждате и ще се чувствате така :bed:   :lol: и без това правенето на секс по часовник и неуспешните опити са достатъчно досадна работа.  :wink:
Съжалявам, че се намесвам, но това което казваш не е точно така. Червата по принцип си бъкат от ентерококи и количеството им не е причина за влагалищни инфекции. Не знам дали си запоната, но ние имаме повече бактериални клетки в нас, от колкото наши си. Най-честата причина за ентерококи във влагалището ( с изключение на аналния секс) е неправилната хигиена. Не казвам липсата на такава, а неправилната. Примерно, ако се избършеш по погрешка в обратната посока или ако се пипнеш близо до ануса и след това се миеш около влагалището.
Много е странно как ентерококите ти се появяват след употреба на антибиотици. Да не би да те диагностицират грешно ( и това би било много странно, де). Антибиотиците убиват бактериите и правят мястно на гъбичките да се развиват, затова след антибиотици обикновено се получават гъбични инфекции.  Освен това доксициклина ( което е същото като вибрамицин)също ги убива. Има вероятност да имаш някаква резистентна инфекция. Съветвам те следващият път когато има нещо подобно, да настояваш за антибиограма на организмите, които са намерили, за да ти назначат правилният антибиотик. Не е нормално да ти се връща след взимане на антибиотици, освен ако бактерията не е резистентна към дадения антибиотик.

Боби
« Последна редакция: Юли 24, 2008, 17:50:34 pm от Bobbie »


  
*
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #13 -: Юли 24, 2008, 17:59:01 pm »
На мен лекар ми е обяснявал, че освен от анален секс, ентерококите попадат във влагалището и при носене на пражки, колкото и невероятно да звучи. Тъй като лентичката се трие в ануса, а пък при навеждане се движи, така лесно ентерококите се предвижват напред.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #14 -: Юли 24, 2008, 19:43:05 pm »
На мен лекар ми е обяснявал, че освен от анален секс, ентерококите попадат във влагалището и при носене на пражки, колкото и невероятно да звучи. Тъй като лентичката се трие в ануса, а пък при навеждане се движи, така лесно ентерококите се предвижват напред.
Има логика.С  друго бельо не става сигурно, защото то обикновено не се трие в ануса.

Боби


  
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #15 -: Юли 24, 2008, 21:17:19 pm »
Като заговорихте за Ентерококите и аз да се включа,че тъкмо тях лекувам в момента .  :x И аз не практикувам анален секс!Орален сме си практикували винаги  :oops: ,но от него не съм се сдобивала с въпросната бактерия. Два пъти съм имала ентерококи и съм се интересувала доста за тях,тъй като и аз изпитах неудобство,когато разбрах,че са чревна бактерия.Единият път дори ,не бях правила секс 5 месеца ,защото мъжът ми не беше в страната.И двата пъти ми се появяват след употреба дълго време на антибиотици.Тази година февруари и март месец гнойна ангина-Аугментин и след това Зинат ,защото не ми мина.Май- Нолицин заради бъбреците.Юни-ЦС и Вибрамицин.Микробиология-ЕНТЕРОКОКИ!Просто нямаше как де е друго.Като пак не сме имали контакти от месец и половина ,защото е извън града. :(
  Шом са те напитили ентерококите,значи има някакъв проблем в червата-дисбактериоза и причините могат да са най-различни,не само лекарства,но и неправилно хранене,некачествена храна,ако сте подложени на стрес дълго време,имунна система,хормонални проблеми и др.Лекуват се успешно  с подходящ антибиотик.Ако го няма този проблем, е трудно да се пренесат във влагалището,особено ако флората там си е ок.Обаче бъкат ли ти в червата,не ти се и разминава влагалищната инфекция,дори и да не практикуваш анален или орален секс.   :P  Така,че ако сте си здрави,не се отказвайте от прияни изживявания в леглото иначе ще изглеждате и ще се чувствате така :bed:   :lol: и без това правенето на секс по часовник и неуспешните опити са достатъчно досадна работа.  :wink:
Съжалявам, че се намесвам, но това което казваш не е точно така. Червата по принцип си бъкат от ентерококи и количеството им не е причина за влагалищни инфекции. Не знам дали си запоната, но ние имаме повече бактериални клетки в нас, от колкото наши си. Най-честата причина за ентерококи във влагалището ( с изключение на аналния секс) е неправилната хигиена. Не казвам липсата на такава, а неправилната. Примерно, ако се избършеш по погрешка в обратната посока или ако се пипнеш близо до ануса и след това се миеш около влагалището.
Много е странно как ентерококите ти се появяват след употреба на антибиотици. Да не би да те диагностицират грешно ( и това би било много странно, де). Антибиотиците убиват бактериите и правят мястно на гъбичките да се развиват, затова след антибиотици обикновено се получават гъбични инфекции.  Освен това доксициклина ( което е същото като вибрамицин)също ги убива. Има вероятност да имаш някаква резистентна инфекция. Съветвам те следващият път когато има нещо подобно, да настояваш за антибиограма на организмите, които са намерили, за да ти назначат правилният антибиотик. Не е нормално да ти се връща след взимане на антибиотици, освен ако бактерията не е резистентна към дадения антибиотик.

Боби
  Аз пък не съм съгласна с това което казващ ти.  :P Да,ентерококите са си чревна бактерия и си ги има в червата,но в определено количество.Когато се използват антибиотици продължително време се получава дисбактериоза.Дисбактериозата е нарушение на нормалния състав на чревната микрофлора. При нея се намалява количеството на полезните бифидо- и лактобактерии.


Бифидобактериите са основните представители на нормалната чревна микрофлора, съдържанието на които в идеалния случай трябва да бъде около 95%. Същественото намаляване на тяхното количество, е винаги признак на изразена дисбактериоза.

Лактобактериите (лактобацили, млечнокисели микроби) съставляват в норма 5% от общия брои на микроорганизмите, които обитават червата. Освен полезни микроорганизми, в червата живеят и вредни бактерии - стрептококи, стафилококи и ентерококи. Болестотворни бактерии непрекъснато попадат в стомашно-чревния тракт и с храната, която ядем. Съжителството между полезната микрофлора на червата и тези вредни микроби съвсем не е миролюбиво. Количеството на полезните или вредните бактерии се увеличава за сметка на изтласкването на „враговете". Когато по различни причини вредните болестотворни микроби изтласкат или заемат голяма част от мястото на полезната чревна микрофлора се развива дисбактериоза.Друга основна причина за развитие на дисбактериоза е самолечението и безконтролното използване на силнодеистващи лекарства и особено на антибиотици. Ето защо при всяка антимикробна терапия, особено при лечение с препарати с широк спектър на действие (тетрациклин, сулфаниламиди и др.) е добре да се взимат мерки за запазване на полезната микрофлора в червата чрез приеми на препарати съдържащи концентрирани култури от полезни микроорганизми като бацилус булгарикум, ацидофилус и бифидобактерии, както и на витамини от група В.Винаги,когато имам вагинално течение си правя микробиология с антибиограма,а на тема хигиена съм манячка,точно заради гъби и тем подобни  :P  ,понякога дори се дразня от себе си.  :? Влагалището и ануса са много близко и винаги има пряк и не пряк контакт между двете,ако се замислиш над физиологичните процеси на тялото ще разбереш.За да попаднат тези лоши ентерококи,или по-точно за да се насадят те във влагалището,то значи по някаква причина са допуснатотам,тъй като и там си има добри бактерии,които се борят с лошите и не им позволяват да съществуват там
Цитат
ако се пипнеш близо до ануса и след това се миеш около влагалището.
А това е направо е смешно.Ами през лятото като се потиш,то по тази логика всички жени нон стоп ще сме с ентерококи във влагалището.Ако се замислиш,ще видиш,че човешкото дупе е почти винаги потно и щеш не щеш това малко или много се стича към влагалището.Примерно! Господ едва ли ни е създал така,че постоянно да внимаваме ,коя част да си пипаме и коя не,за да не се разболеем.Нали за това има имунитет.Да не подценяваме природата.
Цитат
Антибиотиците убиват бактериите и правят мястно на гъбичките да се развиват, затова след антибиотици обикновено се получават гъбични инфекции.  Освен това доксициклина ( което е същото като вибрамицин)също ги убива. Има вероятност да имаш някаква резистентна инфекция. Съветвам те следващият път когато има нещо подобно, да настояваш за антибиограма на организмите, които са намерили, за да ти назначат правилният антибиотик. Не е нормално да ти се връща след взимане на антибиотици, освен ако бактерията не е резистентна към дадения антибиотик.
Не ми се връща след употребата на един антибиотик.А ентерококите ми се появяват след няколко месечна такава.Говорим за 3-4 месеца 5 антибиотика.Ентерококите се лекуват с антибиотици,но и голямото им количество се появява от тях.А, и още нещо.Не нося прашки от 6 години.Просто не са ми удобни.
  Разбира се не твърдя,че причината е само тази за поява на ентерококи,има много други,но аз пиша за конкретния,мой случай.Да може би се хващат ентерококи от анален секс,но всичко останало като пипнах се тук и после там,изпишках се и се изпръсках...не ми звучат никак сериозно.И не мисля,че е много полезно постоянно да мислиш къде се пипаш и кога,защото живота ти ще се превърне в ад.Естествено,че няма да си бръкнеш в дупето и после да си лапнеш пръста  :oops: ,но все пак всичко си има граници.  :wink:Както е писала deep по-долу
Цитат
Оф, де да беше толкоз лесно...
« Последна редакция: Юли 24, 2008, 22:12:25 pm от peroshinka »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #16 -: Юли 24, 2008, 22:36:39 pm »
Цитат
  Аз пък не съм съгласна с това което казващ ти.  :P
И на какво основание не си съгласна след като очевидно нямаш никакви собствени познания, а ми копираш ( http://zdravensait.hit.bg/disbakterioza.htm)статии ?
 Тази статия е пълна с грешки от сорта на даване на проценти на бактериите, определяна на кандида за бактерия и тем подобни глупости.  Обаче дори и там пише, че за да се излекуваш, първа стъпка е да унищожиш вредната флора.
 
Цитат
А това е направо е смешно.
Смей се,щом ти е кеф- това го пише по учебниците.

Цитат
Ентерококите се лекуват с антибиотици,но и голямото им количество се появява от тях.
 От антибиотици, които убиват ентерококи???? Ентерококите са вид лактобацили ( в смисъл, че употребяват lactic acid). Също така, те са част от нормалната флора.

 Не желая да споря с теб, само ще ти обърна внимание, че целта на тази статия е да продава определен продукт, а аз съм микробиолог по професия и не се опитвам нищо да ти продам.

Стискам палци инсето да е успешно :-)

Боби
« Последна редакция: Юли 24, 2008, 22:45:26 pm от Bobbie »


  
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #17 -: Юли 24, 2008, 23:12:29 pm »
  Добре Bobbie,няма да споря с теб,защото нито съм лекар,нито микробиолог.И да, копирах първото,което ми попадна,защото пак казвам,че не съм лекар и нямам нужния речник,за да обясна нещата,които пък на мен са ми обяснявани не от 1 и 2 лекари.Познанията ми идват и от там,че съм ги имала Ентерококите и съм направила всичко необходимо да ги излекувам.Не твърдя,че много разбирам,но не съм и от луната.След толкова години ходене по лекари,съм открила кои са добрите,а те ме лекуват правилно,както си му е реда.И все пак това е смешно
Цитат
ако се пипнеш близо до ануса и след това се миеш около влагалището.
Ти може много учебници да си чела,нормално е! Аз не съм,ама извинявай да се пипнеш близо до ануса,че след това да се имиеш около влагалището е то това е върха.Как трябва да си мия ануса и влагалището ,след като се намират на 1 см разстояние едно от друго .Ако ануса ми беше на гърба примерно разбирам,ама не е .До влагалището ми е  :? .
  Не приемай нещата толкова остро.Стори ми се ,че си чела това,което писах през редовете.Би ли ми обяснила тогава,щом си микробиолог ,нали лактобацилите са добри,най-просто казано.Щом ентерококите са шид лактобацили,защо трябва да ги лекуваме?Те какви са?Вредни или не?Не се заяждам!Нищо подобно!  :P Просто не съм съгласна с някои неща,за които не е нужно да си лекар или микробиолог,за да знаея,че каквото и да правиш,няма как да ги избегнеш. А, и още един въпрос 
Цитат
Ентерококите се лекуват с антибиотици,но и голямото им количество се появява от тях.
 От антибиотици, които убиват ентерококи????  .
  Това наистина не го разбирам !  8O Какво искаш да кажеш с това?
 Разбери,нямам лоши чувства и не желая да се карам с когото и да било.  :P
  Няма да правим инсе ,поне на този етап не сме стигнали до там.  :P Дано и да не стигаме.Съжалявам за по-острия тон на места,но бях афектирана,защото прочетох твоя пост преди да го редактираш.  :P
« Последна редакция: Юли 24, 2008, 23:21:16 pm от peroshinka »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ
« Отговор #18 -: Юли 24, 2008, 23:38:21 pm »
Цитат
Би ли ми обяснила тогава,щом си микробиолог ,нали лактобацилите са добри,най-просто казано.Щом ентерококите са шид лактобацили,защо трябва да ги лекуваме?Те какви са?Вредни или не?Не се заяждам!Нищо подобно!  :P Просто не съм съгласна с някои неща,за които не е нужно да си лекар или микробиолог,за да знаея,че каквото и да правиш,няма как да ги избегнеш.
Ентерококите не са проблем, ако си седят там където би трябвало да са - в червата. Когато са ти във влагалището, тогава са проблем. Затова ги лекуваш. Те и лактобацилите, ако ти бяха в кръвта ( примерно) нямаше да ти е много добре. Най-общо казано, всеки организъм си има място,  която ако се намира не е патогеннен ( т.е. не причинява проблеми). Ентерококите са от така наречените опортюнистични патогени , което означава, че са патогенни само когато им се даде възможност да са такива - когато другите са по-малко, намалена ти е имунната система или попаднат на грешното място.

 
Цитат
  Това наистина не го разбирам !  8O Какво искаш да кажеш с това?
Искам да кажа, че няма как да си увеличиш ентерококите, когато взимаш антибиотици, които ги убиват. Можеш единствено да си ги намалиш и да увеличиш нещо друго. Затова ти казвам, че трябва да направиш антибиограма, ако пак ти се появят,защото явно има някакъв друг проблем. Не е нормално да се получава това, което описваш. Те въобще индентифицираха ли ги тези ентерококи ?

Цитат
  Няма да правим инсе ,поне на този етап не сме стигнали до там.  :P Дано и да не стигаме.Съжалявам за по-острия тон на места,но бях афектирана,защото прочетох твоя пост преди да го редактираш.  :P
Хе хе - ми аз го редактирах, именно защото реших, че е остър. За инсеминацията - видях ти календара и това си отбелязала и затова го казах.

Хайде мир :-).

Боби


  
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ (кандида - бел.мод.)
« Отговор #19 -: Юли 25, 2008, 14:36:21 pm »
Някой ползвал ли го е?И ако някоя от вас е намерила решение на този проблем,който за дамите вече е като"Добър ден",нека да сподели!
Имах тази гъбена инфекция КАНДИДА. При мен се появи, защото прекалих с антибиотици.. Кандида лекувах с НИСТАТИН (хапчета) и свещи - ПОЛИЖИНАКС или крем КЛОТРИМАЗОЛ. В Москва съм правила тези иследвания, направих анализи на всички инфекции, и ми откриха Кандидоз. Задължително да пиете тези хапчета заедно с съпруг. Жена трябва да ползва и свещи, а мъж ползва крем Клотримазол или може течност ЭКЗОДЕРИЛ.
I am from Russia!!