0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ (кандида - бел.мод.)
« Отговор #20 -: Юли 27, 2008, 09:55:25 am »
  Здрасти Боби!  :P 
 Та за моите ентерококи да продължа.Първият път,когато ми се появиха бях пила много антибиотици заради възпаление на яйчниците,както и накрая ми биха едни инжекции пак антибиотик за 7 дни.След тях получих едно гадно течение,което не минаваше няколко месеца(една лекарка ме лекуваше за гъби).Накрая отидох при един познат гинеколог в АГ-Варна и той м пусна микробиология с антибиограма.Резултата беше Enterococcus faecalis и бяха резистентни на всички антибиотици.Изписа ми Таваник.Май 5 или 7 дни ги пих и се излекувах.Тогава много се бях засрамила как тази бактерия ми е във влагалището и доктора ми обясни,че най-вероятно са се появили от многото антибиотици т.н.Попитах го как се лекуват,а той каза- ми пак с антибиотици.
 Втория път когато имах пак ентерококи наскоро(3гд.след първия) пак бях пила много антибиотици.Описала съм по-долу какви и за какво.Пак се повтори същото и веднага си пуснах микробиология с антибиограма.Този път се повлияваха от много антибиотици.Сега пак след лечението е ок.
 И двата пъти се появяват след продължителна употреба на антибиотици.Не практикувам анален секс,не нося прашки,и бих казала,че спазвам доста добра хигиена.Въпреки ,че не вярвам ,че проблема е в това как се бършеш и как се миеш, си имам схема при миенето  :oops:  .Също така,когато ходя по голяма нужда,винаги след това се измивам.И двата пъти ,когато съм имала ентерококи,не съм имала сексуални контакти с месеци ,поради липса на партньора.Това е!Просто не мога да си обясня.Сега както казваш ти,вероятно е била нарушена флората във влагалището от антибиотиците и това е било предпоставка за ентерококите.Дали може да е така?  :P
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ (кандида - бел.мод.)
« Отговор #21 -: Юли 28, 2008, 05:30:52 am »
Сега както казваш ти,вероятно е била нарушена флората във влагалището от антибиотиците и това е било предпоставка за ентерококите.Дали може да е така?  :P
Много вероятно да е така както казваш.Въпреки всички е много странно, че след толкова натибиотици не си развила кандида, а ентерококи. Смята се, че почти всички хора имат кандида, която си живее в тях ( не мога да се сетя процента, ама беше много висок). Тя се проявява  именно след антибиотици или при хора с нарушена имунна система и при тях дори моеж да е смъртоносна, защото не е бактерия, а гъбичка и за тях има всичко на всичко няколко лекарства. Може да си една от много малкото, които нямат.
 Според мен трябва да имаш много, ама много основателна причина да пиеш антибиотик дълго време и още повече да не се въртят различни антибиотици, а само един. Ако не можеш да убиеш нещо с един курс, логично е да се даде почвика и ако може да се смени антибиотика.


Боби


  
*
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ (кандида - бел.мод.)
« Отговор #22 -: Юли 28, 2008, 20:00:52 pm »
Момичета здравейте да попитам,някой лекувял леи се е с Орунгал, фЛАЖИЛ И Гиназол,това е някакъв крем(вагинален) .Моята гин . ми препоръча 3 поредни менструации да ги пия по време на цикъл ,като това е за първия цикъл ,за втория имам някакъв антибиотик Рулид + орунгал, а третия цикъл циплофлоксацин пак + орунгал.Питам се от толкова антибиотици няма ли пак да си навлека гъби ?Вече незнам как да ги премахна тия гадове писна ми да пия само такива силни антибиотици :(
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ (кандида - бел.мод.)
« Отговор #23 -: Август 22, 2008, 16:20:39 pm »
Здравейте!Вече от година не мога да се справя с тези кандиди :( През няколко месеца се получават и вече не знам какво да правя.Приятелят ми все ми казва да сменя лекарката,защото вече изпробвах какви ли не лекарства...всеки път различни ми изписва.Но доколкото знам тьзи инфекция е много упорита и дори и да сменя лекарката незнам дали ще има полза.Няма ли някакъв начин да се излекуваш завинаги?

Момичета здравейте да попитам,някой лекувял леи се е с Орунгал, фЛАЖИЛ И Гиназол,това е някакъв крем(вагинален) .Моята гин . ми препоръча 3 поредни менструации да ги пия по време на цикъл ,като това е за първия цикъл ,за втория имам някакъв антибиотик Рулид + орунгал, а третия цикъл циплофлоксацин пак + орунгал.Питам се от толкова антибиотици няма ли пак да си навлека гъби ?Вече незнам как да ги премахна тия гадове писна ми да пия само такива силни антибиотици :(

Исев,не съм използвала другите,но съм използвала гиназол,дори днес ми го изписаха за втори път.Преди определено ми помогна,затова и е толкова скъп.Дано помогне и на теб.
 
Моля,ако някой може да ми каже за някакъв ефикасен курс на лечение.Благодаря предварително! :)
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ (кандида - бел.мод.)
« Отговор #24 -: Август 23, 2008, 10:30:53 am »
току що побликувах нова тема за ентерококите и кандидата при мен са на езика от 5 год.,много лекари съм обиколила но никой не ми е казал че те се се появили от орална любов.ако това е така какво правят компаньонките по този въпрос
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ (кандида - бел.мод.)
« Отговор #25 -: Октомври 08, 2008, 20:37:01 pm »
Здарвейте, преди доста време бях чела ,че тибетската гьба лекува кандида и куп други неща,но специално аз си я взех точно затова(кандида).И става вече почити 3мес.е пия и за сега наистина нямам проблем,а и значително б.течение ми намаля.И искам да попитам някоя от вас пила ли е,и дали след като е спра ще имам пак проблем с кандида??? :ask:
http:
Re: ВЕЧНИЯ ПРОБЛЕМ (кандида - бел.мод.)
« Отговор #26 -: Октомври 08, 2008, 21:14:01 pm »
Здравейте и от мен,
И мен ме морят тези гъбички отвреме навреме,но съм забелязала ,че се случва след прием на антибиотици или ако съм настинала.Изглежда имунната система отслабва и не може да се пребори с тях.Аз лично започнах да пия чай от коприва и от бял равнец и нещатата се пооправиха.Някъде прочетох в нета ,че тези билки лекували вагинози.
CANDIDA KRUSEI>10^5
« Отговор #27 -: Ноември 01, 2008, 23:30:24 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ
СКОРО СИ ПРАВИХ ИЗСЛЕДВАНЕ НА ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ И ТОВА Е РЕЗУЛТАТА:
ВЛАГАЛИЩНА ЧИСТОТА-2-3 СТЕПЕН
TRIHOMONAS VAGINALIS-ОТРИЦАТЕЛЕН
CANDIDA-ОТРИЦАТЕЛЕН
LACTOBACILLUS SPP.-РЕДУЦИРАНИ
КУЛТУРЕЛНО ИЗСЛЕДВАНЕ И ЗАКЛЮЧЕНИЕ- CANDIDA KRUSEI>10^5
ЛЕКАРКАТА МИ ИЗПИСА НИЗОРАЛ ТАБЛЕТКИ-10 ДЕНА ПО 2 И ГИНОПЕВАРИЛ-150МГ.-3 БР.
ИНТЕРЕСУВА МЕ И ВАШЕТО МНЕНИЕ,ТЪЙ КАТО СЪМ ПРИТЕСНЕНА
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Re: CANDIDA KRUSEI>10^5
« Отговор #28 -: Ноември 06, 2008, 13:16:00 pm »
Здравей,Веселина!Преди известно време и на мен ми откриха същия вид гъбички и ми беше назначено същото лечение имаше добър ефект надявам се и при теб да е така.Успех
Re: CANDIDA KRUSEI>10^5
« Отговор #29 -: Ноември 06, 2008, 16:37:23 pm »
Доколкото знам Кандидата има чувствителни и резистентни щамове, а Candida krusei спада към вторите, заедно с Candida glabrata примерно.....та е добре да се направи и антибиограма заедно с микробиологията, за да се види дали ще се повлияе от лекарствата които са ти изписали или просто ще си ги пиеш ей така.
Успех и дано бързо се оправят нещата.
Re: CANDIDA KRUSEI>10^5
« Отговор #30 -: Ноември 06, 2008, 22:29:18 pm »
Благодаря Ви за отговорите.Ще ходя другата седмица  пак на преглед и дано всичко да е минало.