0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #380 -: Ноември 30, 2010, 11:06:20 am »
Отиди на ендокринолог.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #381 -: Декември 02, 2010, 16:03:35 pm »
Мерси маги ,ще потърся д-р Начев  ,за да пооправя и там нещата тъкмо докато получа одобрение от фонда.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #382 -: Декември 03, 2010, 09:18:45 am »
Здравейте, може ли коментар  и на мойте резултати

ТСХ -0.4 при реф стойности 0.6-4.8
ФТ4 -23.6  при реф стойности 8.7-23.3

Най -странното е че две поредни години ТСХ се покачва , а ФТ4 пада доста под долна граница , в резултат на което приемам еутирокс  от септември до март.След това хормоните си влизат в норма и няма нужда от лечение.Тази есен се получи нещо доста различно  8O
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #383 -: Декември 03, 2010, 18:29:30 pm »
Мари, от коя дата на септември и по колко Еутирокс пиеш? Може би пиеш по-високи дози от колкото се налага. Колко бяха ТСХ и Т4 преди да почнеш да пиеш хормона през септември?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #384 -: Декември 07, 2010, 14:36:17 pm »
Момичета, вече 6 ти месец се боря с ТСХ-то и нещата стават все по-нелогични за мен.
Започнах от 5.5 и ми предписаха  Л-тироксин по 25мг. Правиха ми ехография, откри се възел, но малък и доколкото разбрах е стар проблем, не е активен в момента.
След месец резултата на ТСХ беше 3.5-което според лекарят било добре-почнало е да пада.
Препоръча ми като решим да правим бебе да увелича до 50мг два месеца преди това.
Увеличих го и на контролата резултата беше 0.09-суупер ниско.
Върнах се отново на 0.25 и след месец резултата беше 2.7.
С цел да го смъкнем още малко почнах да го пия по схема един ден 25 мг, един ден 50 мг. Месец по-късно ТСХ-то ми е 4.6.
Вече не знам, като асансьор е цялата ситуация.
Някой имал ли е подобни нелогични резултати?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #385 -: Декември 07, 2010, 16:49:10 pm »
Защо не опиташ да останеш на една и съща доза в продължение на 6-8 седмици? Толкова чести промени на схемата според мен побъркват жлезата.

И личната ми лекарка, и ендокриноложката казват, че се чака поне 45 дни, преди да се измери ефектът върху ТСХ-то.

И аз съм като теб: с два малки възела, два пъти ехо и биопсия - не се откриха злокачествени клетки. Започнах от ТСХ 5 - 5.5, в продължение на 6 месеца с 25мкг, но падаше бавно. Вдигнахме дозата на 50мкг и сега съм към две - две и нещо (не съм изследвала хормона от септември). Не е идеално, но поне е стабилно и се чувствам добре.
« Последна редакция: Декември 07, 2010, 16:52:48 pm от цигу »
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #386 -: Декември 07, 2010, 17:13:38 pm »
цигу, аз тествам ТСХ-то на 45 дни, 50мг пих два месеца време (и стигнах до много нули), за това сега съм по-стриктна с 45-те дни. По-скоро ме притеснява факта, че пия по-висока доза, а то се е качило с две единици.
Може би ще направя още едно изследване след две седмици, като до тогава пия един ден 25, един ден 50.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #387 -: Декември 07, 2010, 17:29:48 pm »
Аз ще ти кажа при мен какъв е случая.Започнах от ТСХ 8.18 45 дни бях на 100мкг и накрая ТСХ-то ми беше под долната граница.Свалихме еутиркоса на 75 мкг и след един месец ТСХ-то беше 2, лекарката се зарадва и каза да го оставим така още три месеца.Е аз съм Тома неверни и  след един месец си пуснах пак хормона и както и си мислех ТСХ-то беше паднало на долната граница.Реших един месец 75 един 50, накрая му честитка, под долната граница.Сега съм на 50 чуствам се добре за разлика от преди и другата седмица ще пускам контрола.Според мен при висока доза в началото жлезата се шашка и хормона пада много, но след по-продължително лечение се стабилизира и показва реален резултат.Това е до което стигнах като заключение при мен, но не знам дали е меродавно за всички.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #388 -: Декември 08, 2010, 11:59:31 am »
Много е важно да се почва с малка доза за два дни после постепенно да се увеличава до достигането на назначената доза, за да не се стресира ЩЖ.Моята лекарка ми беше назначила 75мг, но ми направи схема два дни 25мг, после два дни 50мг и така до 75мг. После е важно да се следите ТСХ и най-вече тялото си, то ви подсказва как се чувства. Лято и зима също варират дозите. Лятото се намалят обикновенно, а зимата си оставате на тази която ви е изписана. 
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #389 -: Декември 09, 2010, 15:28:09 pm »
 :(  Хм, при мен днес ново 20! Помагайте, че чак в понеделник съм на лекар.

ТСХ - 1,84 / 0,3-4,20/
ФТ4 -27,46 /12-23,80/

Това ФТ4 ме притеснява че е високо, а пък ТСХ си е в норма.
В момента не вземам нищо за ЩЖ, т.то през септември резулатите бяха добри, и сега правя контрола:

Резултати през септември:
ТСХ - 2,4
ФТ4 -18,6 същите норми

За това тсх 2.4, лекарката не ми изписа нищо с оглед на това, че моите хормони много варират без лекарства, от Хашимотото.

Ох, изчетох за това високо фт4 каквото има в нета, и започнах да се вкарвам във филми
Моля ви, ако някой се е сбълсвал с такъв проблем да сподели, и най-вече очаквам Денис да се включи :D

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #390 -: Декември 09, 2010, 16:15:49 pm »
Breiv а някоя добавка ? :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #391 -: Декември 09, 2010, 17:50:11 pm »
Да, пия Омега 3 форте от 1000мг на Актавис, уж заради високиите НК клетки, ама.... :ask:
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 17:51:45 pm от Breiv »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #392 -: Декември 09, 2010, 19:18:14 pm »
Breiv може да е и от Хашимотото :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #393 -: Декември 09, 2010, 22:30:47 pm »
Здравейте!Трябваше утре да пусна TSH,FT3,FT4 ,TAT MAT,но днес се появи цикъл.След неуспешно икси съм по дълъг протокол.След спиране на лекарствата се появи цикъл на 3.11 и сега след 36 дни това е следващия.Кога мога да пусна хормоните!На чист ден ли?


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #394 -: Декември 10, 2010, 03:36:08 am »
Здравейте!Трябваше утре да пусна TSH,FT3,FT4 ,TAT MAT,но днес се появи цикъл. Кога мога да пусна хормоните!На чист ден ли?

Няма никакво значение - хормони на щитовидната жлеза се изследват по всяко време на месечния цикъл.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #395 -: Декември 10, 2010, 07:30:21 am »
Мерси Цигу!Действам тогава! :lol:


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #396 -: Декември 10, 2010, 15:21:00 pm »
happymery, как точно да следя тялото си? нямам болки или някакви симптоми за каквото и да било.
какво би трябвало да чуствам при високо ТСХ?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #397 -: Декември 10, 2010, 15:58:32 pm »
Имел усеща се.При високо умора, апатия, много ти се спи.Аз например разбирам че ми е ниско при сърцебиене и когато се задъхвам без повод, просто не ми стига въздух.Тялото си показва наистина.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #398 -: Декември 10, 2010, 17:06:36 pm »
Имел усеща се.При високо умора, апатия, много ти се спи.Аз например разбирам че ми е ниско при сърцебиене и когато се задъхвам без повод, просто не ми стига въздух.Тялото си показва наистина.
това с умората го отдавам на реална умора от работата, за апатия-не бих казала, въобще не мога да разгранича нещо много показателно за състоянието ми.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #399 -: Декември 10, 2010, 22:56:46 pm »
Според мен затова го наричат субклиничен хипотиреоидизъм - може да протича без симптоми. Не е задължително да имаш оплаквания.