0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #100 -: Юли 04, 2008, 16:03:17 pm »
Исак пи изопринозин и изкара 4 грипа с антибиотик, после пие цитросепт и изкара още 4... но ходим на детска градина. Сега не пие нищо, но и не ходи на детска и не  е боледувал.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #101 -: Юли 04, 2008, 16:13:40 pm »
Абе вие ще ми се смеете, ама аз да си кажа - след вчерашния ден съм окачила по една свирка в стаите, та ако има (не дай Боже) земетресение, да подавам сигнали. Вчера даже ходих с такава, окачена на врата ми, та мъжът ми бая се посмя  :oops: Ама такова шубе от земетресени ме тресе още след изказванията на професора от НБУ, за предстоящо силно такова в София в "обозримо бъдеще", че няма да ви приказвам...Ей го на! Сега заваля дъжд, а аз от първата силна гръмотевица скокнах като попарена  :?
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #102 -: Юли 04, 2008, 16:24:36 pm »
Наде, изопринозина се пие по схема за около 7-8 дни, не е като другите имуностимулатори дето се пият много време. Аз също много не вярвам в разните там имунобейбита, цитросепти и тем подобни. Аз също не пия витамини, когато човек се храни пълноценно и разнообразно няма нужда от допълнителни добавки.
А за боледуването, няма как, сега градят имунитет, ще боледуват разбира се. Важното е да се справят по-бързо с вирусите и настинките. Деси първия път се разболя на 1 г. и насложихме явно два вируса, 3 седмици беше купон, 2 дни има Т, 3 няма и така. Сега, да не казвам голяма дума, но бори вирусите за 2-3 дни. От както ходи на градина 3,5м. е искарала 2-3 вируса, но нищо сериозно, надявам се и занапред да е така. Абе докато станат на по 6г. ще е така :wink:
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #103 -: Юли 04, 2008, 16:59:14 pm »
Наде, ако си имаш схема давай изопринозина - много е хубав.Цитросепта също, стига да успееш да го маскираш в някой сок че е много горчив.Ели до сега антибиотик не е пила вече 3,5 г..Цитросепта и го давам от няма и 1г.Настинките ги е изкарвала за няколко дена основно с такива неща без аб.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #104 -: Юли 05, 2008, 09:57:51 am »
Добро утро!
Днес закръглих 30 годинки  :D
Та, да се почерпите за мое здраве!
 :kaos7: :balk_12: :bighug:

Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #105 -: Юли 05, 2008, 14:31:48 pm »
Добър ви ден!
Лара, да си жива и здрава!

Ние нощес бяхме с температура, изгаряше направо. Дадох й Нурофен, свали я и заспа спокойно, а чак преди малко дадох Панадол. Изпотила се беше, дано се разминем леко тоя път. Педиатърката каза, че новият вирус е ангина + афти. :? Аман вече, от тия жеги не се очакваше по-добро нещо.

Наде, вие как сте?
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #106 -: Юли 05, 2008, 14:53:02 pm »
Честит празник на наборката :wink:

Момичета, аз таковата да не ви шашкам, но сега са тръгнали летните вируси, моя приятелка е с минингит в инфекциозна от понеделник :( Хубавото е че е вирусен и е добре, но тя се е усетила навреме, защото все пак е голям човек, а тия дребните как да ги разбере човек като не могат да си кажат. Та по тоя повод не съм спала има няма 3-4 вечери да дебна Десислава :?

Да се оправят бързо болничките малчовци и да няма други :)
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #107 -: Юли 05, 2008, 15:29:52 pm »
Честит празник Лара, любов и здраве ти желая.


Оф ние как сме и аз незнам, май към ангина отиваме. Снощи или по скоро рано сутринта отново минахме 40 градуса. Не ядем, не пием вода, абе нищо немога да вкарам вече през устата. Страх ме хваща вече, как да борим вируса на гол стомах. Дави се от кво незнам и като спи и като си пие АМ, та затова отказва и него.
Педиатърката пък му си изключила телефона, предполагам за спокоен уикенд, оф баси ще се гръмна вече. Отгоре на всичко съм съвсем сама, не съм яла, не съм спала, не съм се къпала абе зор ама зор.

Айде със здраве и се пазете.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #108 -: Юли 05, 2008, 16:43:05 pm »
Перденце,
дръж се! С теб сме!
Да се оправя Тони! :bighug:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #109 -: Юли 05, 2008, 17:24:58 pm »

Фреши, има и български сутиени за бременни/кърмачки. Аз ползвах такъв, защото беше доста по-евтин от Триумф или другите, които се предлагат в магазините за бременни. Нямам никакви забележки, прекрасна работа ми свърши.

Мерси много, Ани, и аз мислих за нещо такова, ще потърся :D

Лара, Честит Празник, бъди жива и здрава! :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #110 -: Юли 05, 2008, 20:39:28 pm »
Кръщенето мина почти прекрасно, с малки изключения. Имаме си вече християнче и сме много щастливи.

Момичета, помагайте - малката от 3-4 дни през деня заспива след зверски поне 15 минутен рев. Направо в чудо се виждам - нищо не иска,само плаче, а иначе си е ОК...
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #111 -: Юли 05, 2008, 21:01:02 pm »
Кръщенето мина почти прекрасно, с малки изключения. Имаме си вече християнче и сме много щастливи.

Момичета, помагайте - малката от 3-4 дни през деня заспива след зверски поне 15 минутен рев. Направо в чудо се виждам - нищо не иска,само плаче, а иначе си е ОК...

Честито ти християнче Марчела, пък за плача така е и по зле ще става  :wink: :wink: в смисъл понякога плачат от зъбки, понякога от превъзбуда, понякога просто защото искат да плачат, понякога от инатлък. Не съм намерила решение по въпроса все още. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #112 -: Юли 05, 2008, 21:04:55 pm »
Lara, честит ти юбилей! И аз ще те последвам след един месец ;) Пожелавам ти много здраве, любов и хубави изживяваня!
Perdeto ,мога само да ти съчувствам и Соломонски да ти кажа: "И това ще мине!"
Mari_Pz ,честито христианче! На нас също ни предстои кръщене на малката другия месец, давай съвети какво и как да (не)правим ;) Иначе за рева - Веоника също е така повечето време, изкаравм я на паветата с количката, обръщам я по корем и до 5-10 мин заспива...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #113 -: Юли 05, 2008, 21:28:25 pm »
Стефания и снощи посред нощите и днес на обед както си спи и почва един истеричен рев спейки, направо съм втрещена.
Отдавам го на зъби.  :? дано да няма по-сериозна причина
да ви се похвалим- качва сама стълби, подпирайки се на стената, това от няколко дни, много ми правят впечатление такива неща, ама да си призная честно не съм чела скоро инфо за нервно психическото и моторно развитие на децата на нейната възраст- най-вероятно всичко това е нормално за възрастта на детето  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #114 -: Юли 05, 2008, 21:31:25 pm »
Мери, честито християнче. Ще чакаме снимки.
За плача, нормално е, знаеш добре. Я са зъбки, или от жегата. И на мин Хриси ми е по-капризен, тази нощ ставах 8 пъти, броих ги :lol:, накрая изпи едно шише с вода, след това малко мляко и заспа. Има нощи, в които не гъкват, но има и такива в които трамбовам на сън. При него често следобедния сън е предшестван от рев, но не 15, а 45 минути поне. Ще мине, стискай зъби и се радвай да е здрава Стилияна.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #115 -: Юли 05, 2008, 21:38:02 pm »
Абе то ясно, че без реване няма да мине работата, ама просто ми е чудно, че преди приспи ли й се просто се търкаляме около 20-ина минути по спалнята, върти ми косата, яде я и заспива. А сега спи й се, а реве зверски. Между другото още нямаме кьорав зъб - най-вероятно това е причината ама ще видим... :lol:
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #116 -: Юли 05, 2008, 21:41:08 pm »
Перденце, това вашето наистина прилича на ангина, отвори му устата и натисни езика с една лъжичка, за да видиш какво е състоянието на гърлото. Другото не е редно да ти го казвам, но ако много го боли е нормално да не иска да яде и пие нищо, можеш да разствориш половин ефизол в лъжичка с вода и да му дадеш, така няколко пъти на ден, облекчва, сладък е и е позволен за възрастта.

И ние от днес си имаме християнче, направихме едно малко скромно кръщене в съвсем тесен кръг. Деси се представи повече от добре :D Кръсти я попа, който ни освещава апартамента преди години. Малко суеверно звучи, но когато дойде навремето аз си бях написала на едно листче - да има много деца в тази къща и го помолих да го каже,хехе и след 1 м. забременях :wink: Така че, дано е на късем и на малкото ми момиченце :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #117 -: Юли 05, 2008, 21:45:53 pm »
ооо, ми честито бе Стефунчо, да му беше дала едно листче за младеж за догодина на отеца :P
Да е жива и здрава Деската и да я закриля името й
« Последна редакция: Юли 05, 2008, 21:47:29 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #118 -: Юли 05, 2008, 21:48:07 pm »
ами ха де, отде да знам, че ще е той :lol:
абе то младеж или девойка аз съм сигурна, че ще има догодина :wink:
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #119 -: Юли 05, 2008, 21:50:13 pm »
Да са ви живи и здрави християнчетата, Стефи и Мари!

Ние сме с още един болник вкъщи. Таткото ни се плесна с разстройство и температура...

Аз не смея да се похваля, че вече НЕ плачем, когато заспиваме :oops: