0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« -: Юни 30, 2008, 08:04:43 am »

Хубава седмица от нас, дано случките от последните два дни останат в историята.
Здрави майки и бебета, много свежи попълнения в този подфорум.
« Последна редакция: Юни 30, 2008, 08:07:34 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #1 -: Юни 30, 2008, 08:26:19 am »
    Слънчева,но не толкова гореща,здрава и весела седмица от нас с Ангел!
Ангел от няколко дена е с обривчета по вътрешната страна на ръчичките и малко по крачетата(като ухапано от комар)Предположенията на педиатърката ни са,че са от топлото време и честото запотяване,но за всеки случай ни препоръча да го мажем с фенистилгел.Но аз нали съм си паника,реших да спра и всички каши,пюрета и попарки за няколко дена,(че от 1седм.давам попара и глутенова каша),че да съм по-спокойна.
                          Хубав и спокоен ден!
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #2 -: Юни 30, 2008, 09:41:25 am »
Прохладно-слънчева седмичка и от нас! :)
Аз да се оплача, че Вероника е наддала само 230 гр за последния месец. Направихме пробно кърмене, понякога изяжда само по 30 гр, понякога по 120...нощно време спи непробудно, не се буди от глад чак до към 6-7ч. Няма признаци да не и достига кърмата, огладява  на 2-3 часа, а и аз проверявам като е приключила дали остава мляко и за щастие имам кърма.От време на време даже връща по малко. Освен това е много енергична. Не ми се иска да минаваме на АМ, но положението с килцата май не е розово  :? Сега отивам до педиатърът за консултация, но исках да чуя и вие какво ще ме посъветвате...
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #3 -: Юни 30, 2008, 10:23:54 am »
Аничка, по-тревожно щеше да е, ако наддава твърде много. Ако детето е жизнено и се храни добре, няма какво да й се тревожиш. Освен това, в тези жеги сигурно и на теб ти се яде по-малко.

Здрава и весела седмица на всички. На тези, които вече са на вълна July morning и бургаски/варненски вечери - прекрасни морски преживявания, а останалите поне ще си помечтаем...

Благодаря ви много за подкрепата в миналата тема, трогнахте ме силно!

Перденце, понеже нещо ми зачезна вчерашния постинг в седм тема, ще повторя защо отидохме на невролог изобщо - изявено предпочитание към работа с лява половина на тялото и най-вече нестабилно стъпване с десен крак, леко навътре и на пръсти. Плюс слизане по стъпала само с помощ, леки проблеми с пространствена ориентация, трудно катерене - все дребни наглед грижи, но наслагващи се, а аз си имах едно наум, че след кислородната недостатъчност и мозъчния оток в ляво полукълбо след раждането, трябва много внимателно да следя развитието на дясната половина на тялото. Надявам се на никой да не е необходима тази информация за практически цели и да са здрави и палави всички дечица!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #4 -: Юни 30, 2008, 10:31:29 am »
Да се запишем и ние в лятната темичка!
Вече сме малко над три месеца и вчера ни беше първата баня със слънчева водица на открито  :surfinga: Днес пък ще празнуваме рождения ден на майка ми и сме приготвили отпечатък от краче и ръчичка, заедно със снимка - вървят в една двойна рамка  :balk_48:
Утре сме на консултация и подозирам, че вече сме си увеличили двойно теглото от раждането  :balk_600:
Дълго време не съм влизала във форума, но много се зарадвах на изчетените хубави новини!
Хубав ден на всички  :bighug:

Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #5 -: Юни 30, 2008, 10:33:59 am »
Понеже видях в предната тема да се говори за сутиени, да сте чували, че по време на бременност било хубаво да се носи сутиен без банели?
А да сте чували, че е добре бременната да избягва мед?
Благодаря ти, Бени!







Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #6 -: Юни 30, 2008, 10:56:49 am »
Понеже видях в предната тема да се говори за сутиени, да сте чували, че по време на бременност било хубаво да се носи сутиен без банели?
А да сте чували, че е добре бременната да избягва мед?

Чувала съм, че банелите притискат и водят до невъзможност за кърмене след това.  Нарушавала се някак си функцията за произвеждане на кърма.

За меда не съм чувала.

Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #7 -: Юни 30, 2008, 10:58:16 am »
Весела седмица и от нас! Тази събота ще кръщаваме Стилияна, та сме малко в подготвителна треска. Надявам се, че всичко ще мине добре :lol:
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #8 -: Юни 30, 2008, 11:21:48 am »
Стефи,
много съжалявам за тази диагноза  :( Вярвам, че щом си хванала нещата на толкова ранене етап, ще преодолеете проблема. Кураж и тройна прегръдка от нашия отбор  :bighug:

На всички желая по-прохладна седмица  :D

lb2f
*

    mimozinq

  • **
  • 52
  • Животът е чудо
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #9 -: Юни 30, 2008, 12:08:58 pm »
Понеже видях в предната тема да се говори за сутиени, да сте чували, че по време на бременност било хубаво да се носи сутиен без банели?
А да сте чували, че е добре бременната да избягва мед?
За банелите съм чувала, а и сега когато гърдите са много чувствителни и наедрели не е много приятно да те притиска.
А меда е силен алерген и затова не го препоръчват. Само че не бива съвсем да се изключва от менюто, просто се консумира по-малко.Също орехи и ягоди.
Аз ям от всичко но ограничено.
*

    mimozinq

  • **
  • 52
  • Животът е чудо
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #10 -: Юни 30, 2008, 12:11:19 pm »
Ей, каква съм забраванаааа..
Хубава седмица, момичета!
Лека, прохладна и свежа!
 :goodluck:
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #11 -: Юни 30, 2008, 12:13:29 pm »
Усмихната седмица и от нас!
Искам да ви попитам, колко време продължава кървенето след раждането? И по колко е нормално да спят малките през първия месец? Аз имам чувството, че моите спят през цялото време. Дори храненето си направиха сами на 3 часа и половина, 4. Нормално ли е това, или да ги будя на 3 часа?
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #12 -: Юни 30, 2008, 12:27:06 pm »
Усмихната седмица и от нас!
Искам да ви попитам, колко време продължава кървенето след раждането? И по колко е нормално да спят малките през първия месец? Аз имам чувството, че моите спят през цялото време. Дори храненето си направиха сами на 3 часа и половина, 4. Нормално ли е това, или да ги будя на 3 часа?
Здравейте, моите бебчета бяха същите, мисля че това не трябва да те притеснява. Аз в началото ги будех да ги храня, те милитв спят е как да яде това дете. Като спяха и ги храних вина ги ми повръщаха затова реших да не ги буда а те сами ще си кажат кога са гладни. И така се получи много добре, мога да кажа че са страхотни дундьовци в момента. За кървенето на мен много малко ми върва около 1 седмица после ми позацапваше по малко за около 10 дена. За спането на малките мойте в началото само спяха много рядко си отваряха очите.

*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #13 -: Юни 30, 2008, 12:33:18 pm »
Весела и изпълнена с положителни емоции седмица и от нас! :)

mimi26, недей да будиш децата те си знаят кога какво. Мойто изобщо не беше от спящите и през час съм кърмила. При всяко дете е различно така че спокойно. Колкото до кървенето, пак е доста индивидуално при мен имам чуството че 3 месеца продължиха лохиите, при някой са само 40 дена при други и по малко.

FreshBreeze, и аз така знам за банелите, а и като се замисля май всички сутиени за бременни и кърмачки са без банели. За меда незнам вярно ли е...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #14 -: Юни 30, 2008, 13:51:41 pm »
Здравейте и от запечен на фурна наш роден град!

Лара, колко си смела! Аз един път направих плаж на балкона, но все пак Али е на годинка. Прие се с голям успех, междудругото.

Аничка, нали все пак е наддало детето?! Не е като да спада. Не бързайте с АМ, по-скоро направете още едно теглене след 15 дни и хубаво се наблЮдавайте.

Али е с кашлица от десетина дни. Само след сън се появява. Иначе детето е в отлична форма, няма други оплаквания. Отначало мислех, че се дави с трохички от бисквита докато си чака закуската. Обаче не-леко ларингиално било. От 5 дни е на леки нещица като "Проспан" и "Хомеожен", но не се маха и не се маха. Нито пък зазлинява. Голяма борба се водя с лекарката да не ни натресе антибиотика веднага.

Лека и здрава седмица на всички деца и родители, много нови попълнения в този форум.



Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #15 -: Юни 30, 2008, 14:35:26 pm »
здравейте и от нас!

Мармотче, имаш прегръдка и от мен! Дани ще се оправи, сигурна съм!

Мари, да не е алергична кашлица нещо?

онзи ден видях, че на Криси последните горни кътници са излезли почти целите, а долните са пробили. ей такова зъбоникнене пожелавам на всички! от първото зъбче до сега без проблеми.
ооо да се пофаля и с първото "изречение" - Мамо, амма чечо :D - чечо казва на шишето с млякото :D
иначе почвам да разбирам някои нещица от огромното количество "думи", които употребява. напредвам с есперантото :lol:
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #16 -: Юни 30, 2008, 14:57:31 pm »
Fresh, медът не е алерген, ами съдържа ботулинов токсин в малки количества. Не знам за бременността, по това време все пак има плацента, която е и известен филтър, та аз мед в чая съм си слагала като бременна. Обаче докато кърмиш, не е хубаво да ядеш мед, както и на детето да даваш до 18м възраст (това според д-р Бърди, другаде бях чела до 24м.) Аз дадох едва на 20м, подслаждам леко кускуса, когато не е със сирене. 

mimi26, лохиите много зависят от начина на раждане - при секцио тампонират матката, затова не са така обилни и са по-кратки, при мен около 2 седмици и двата пъти. При нормално раждане около 40 дни средно. Много са сладки мишлетата, не ги буди за ядене, ако наддават добре, гладно бебе не спи (освен в екстремни ситуации, когато е супер немощно, което явно не е вашия случай :))
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #17 -: Юни 30, 2008, 15:17:34 pm »
Мармотче, сега сигурно ще си засипана с информация, като минеш обучението мога да те запозная с наши приятели, които отглеждат болно дете и са се специализирали в рехабилитацията. Ето сайта, който направиха, може да ти е полезен:
http://nervnomuskulni-zaboliavania.info/Rehabilitaciq.htm

Аничка, не дохранвай! Вече много пъти чета за такива случаи - три месеца наддава повече от прекрасно детето, а в четвъртия съвсем малко. При нас беше същата ситуация, беше наддал 160 гр, за разлика от първите 3 месеца, когато наддаваше над килограм. Само след 2 седмици се бяха регулирали нещата. Довери се на инстинкта си и на външния вид и поведение на детето.

Фреши, май ти е време да си вземеш книга за бременността :D Има още един куп неща, които е добре да ограничиш, като например китайската храна, заради натриевия глутамат в нея...

Ман, верно ли толкова много говори 8O Симеон беше почнал нещо да бърборка, ама сега регресира :lol:

Днес купихме нов надуваем басейн за терасата с разни екстри по него. Е няма такъв кеф :lol: После беше толкова уморен, че се нахрани почти без протести и заспа веднага :lol:
Вчера са ходили с баба си на басейн, останах с впечатление, че тя скоро няма да се навие да го заведе пак - било е невъзможно да го извади от детския басейн, но все пак са редували - 5 минути във водата, 5 минути рев. След 2 часа не издържала жената и си тръгнали под укорителните погледи на разни мами със спокойно играещи си дечица :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #18 -: Юни 30, 2008, 15:57:58 pm »
Нищо, като тръгне на ясла септември ще започне да говори :wink:
Деси вече прави изречения от 2,3,4 думички, които учудващо не са бебешки всичките :lol:
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #19 -: Юни 30, 2008, 16:01:33 pm »
За банелите: аз носих по време на бременността сутиен с банелите, разбрах че не се препоръчват чак като родих, но слава Богу, нямам проблем с кърмата!Мед ядох и по време на бременността, и сега  :oops: Мислех, че не се дава на детето под формата на пряка консумация  :?
 За килцата на Рони - педиатърката каза да дохранвам само вечер със запасите от фризера :) Докато бях в кабинета, чух и за други деца, които в жежкото време не са особено лакоми.
Добре, че случих на педиатър!
ultra , специални благодарности !!! :)