0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #20 -: Юни 30, 2008, 16:11:20 pm »
о, да ви пофаля Деската и повече от 4 думи казва в изречение. редовно ми праща SMS-и хехе :lol:
Стеф, а с гърнето напредък има ли?
« Последна редакция: Юни 30, 2008, 16:16:59 pm от manhattan »
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #21 -: Юни 30, 2008, 16:38:29 pm »
Здравейте и от нас и щастлива  нова седмица, за слънчева ще е слънчева,само да не е прекалено горещо.
Да се похваля,от снощи Мариела вече ходи и то доста смело,много е сладка и много се радва сякаш е доволна от себе си.Утре ще имаме и питка.Кога се прави прощапулник?

Фреши, аз носех през цялата бременост и докъто кърмех сутиени с банели,но не повлияха на кърменето .Ние се кърмихме до 9м. и половина.А за меда мисля че не трябва да се яде докъто кърмиш,щото е алерген и аз не го ядях,но през бремеността мисля че не е проблем.
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #22 -: Юни 30, 2008, 16:46:01 pm »
Благодаря за отговорите за банелите и меда!
Ани, купила съм си книга, бе, как си ме представяш без :lol:, имам даже две, но не пише нито за мед, нито за банели :lol: Какво не трябва да се яде четох доста из интернет и за мед не бях чувала, та затова питам.

Хубава седмица на всички и здрави деца! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #23 -: Юни 30, 2008, 17:03:49 pm »
ние па акаме и пишкаме на гърне, трът! ;)

все повече се убеждавам в правотата на подхода "всяко нещо с времето си". преди 2 месеца дори не искаше да седне на гърнето, а сега сяда доброволно, свършва си работата, съобщава за това и толкоз. няма истерии, няма занимавки, няма висене по 1 час на гърнето. ама вече сме на 2 години и сме "като големите"...

Фреш, не прекалявай и с прясното мляко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #24 -: Юни 30, 2008, 17:07:55 pm »
тююю, ама тези горните класове все отличници събрани пък бе, браво на децата
Манчо, и моята Стефания редовно звъни на колегата и смс-и му праща  :D особено вечер след 10  :D
майка миналата седмица взела на Стефания пликченца, да свиквала да й мокрело като се напишкала, точно един ден се пробва и до там беше, ама като й разправям аз не ме слуша- баба  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #25 -: Юни 30, 2008, 17:18:50 pm »
Ами, напредък, никакъв :lol:
съобщава гордо, че има ако, сядаме на тоалетната, седим си 5 мин., ставаме, слагаме памперса и на 30 сек. се е изакала :lol:
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #26 -: Юни 30, 2008, 18:40:02 pm »
Весела ,слънчева и пълна с много усмивки седмица и от мен  :D
Да се похваля и тук първото ни зъбче проби.Вчера като си дъвчеше биберона забелязах,че звука който издава е по-различен,по-скърцащ от друг път.После я разсмях и отдоло се белна зъбчето.
И нашето зверче е вече със зъбче  :wink:
mini бабите докато не пробват нещо неможеш да ги разобедиш.Само,че при нас темата е ядене,но и това с гърнето няма да ни подмине.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #27 -: Юни 30, 2008, 20:41:37 pm »
ani4ka,не се притеснявай за килограмите,щом детенцето се чувства добре.
Жори май месец наддаде 270 гр. само.В налото на месеца беше 6400гр.,а в края 6670гр.А ядеше АМ 6-7 пъти по 120 мл.Н 8-ми сме на лекар и ще видим ,колко ще е станал сега.
<br />
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #28 -: Юни 30, 2008, 21:33:29 pm »
Аз имам чувството, че моите спят през цялото време. Дори храненето си направиха сами на 3 часа и половина, 4. Нормално ли е това, или да ги будя на 3 часа?

Завидях ти, да знаеш  :lol: Моите са на два часа и като гледам с какъв ентусиазъм се будят за ядене, няма изгледи да разредят скоро. Дори нощем се будят на два часа.

lb2f
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #29 -: Юни 30, 2008, 22:23:05 pm »
Аничка, не се тормози за яденето. Важното е, че е здрава малката Рони. Александра от 4 месеца качва по 200 гр., а тоя даже и 150 гр. само е качила. Но пък на ръст е доста добре - вече е 71 см. Не е от ящните, пък сега в жегите съвсем не ще да яде. Обаче е здрава и жизнена, нещо повече - откакто е родена не е боледувала. В момента е 6.770 гр. (на мама манекенката).  :wink:

Марби, честито ви зъбче. И Алекс има зъбче, ама вече месец и нещо си стои самотно и въобще няма индикации, че ще има още зъби. :lol:

Фреши, да ти кажа - нищо не е такова каквото си го представяш. Учим се в движение. В това отношение форумът много помага.

Целувки на всички пораснали бебоци от "горния курс". Гърнета, думички, маймунджулъци - направо нямам търпение и аз да влеза в този филм.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #30 -: Юни 30, 2008, 22:51:28 pm »
Аз имам чувството, че моите спят през цялото време. Дори храненето си направиха сами на 3 часа и половина, 4. Нормално ли е това, или да ги будя на 3 часа?

Завидях ти, да знаеш  :lol: Моите са на два часа и като гледам с какъв ентусиазъм се будят за ядене, няма изгледи да разредят скоро. Дори нощем се будят на два часа.

И аз завидях :wink:мойта е ве4е на 5 месеца и 14 дни и все оЩе се буди на 2 4аса през ноЩа.
Ани4ка те сами се нагаждат за яденето, не се тревожи

Марби, 4естито ви зъб4е, и аз от 3 ти месец 4акам да излезе , но да видим кога :lol:

Весела седми4ка, много усмивки, здрави де4ица и родители



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #31 -: Юни 30, 2008, 23:23:31 pm »
ние па акаме и пишкаме на гърне, трът! ;)


Ми чи и ний тъй.  Трът, трът, трът!  :P

Ман, не е алергия кашлицата. През ден я водя да й гледат гърлото, пуснах и изследване. Имаме един брой пневмокок заклещен там, ама не прави голяма беля засега, но ми е притеснено много. Искам да я махнем тази кашлица.

Джази, помага ли ти някой? Майкооо, с 2 бебета на 2 часа ставане, майчицеее... :oops:

Фреш, много, много, много си сладка. Пиши и питай за всичко, дето не е в книгата. Връщаш ме назад във времена прекрасни.
Alexandra
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #32 -: Юни 30, 2008, 23:54:07 pm »
Джази, помага ли ти някой? Майкооо, с 2 бебета на 2 часа ставане, майчицеее... :oops:

Мама помага, но да ти кажа, човек убивам за два часа сън  :lol:

Момичета, споделете как се борите с комарите. Купих машинка на Чико, но при нас не помага. Новата на Райд дали може да се ползва при бебета? Някакви бабини методи? Босилиек в стаята?


lb2f
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #33 -: Юли 01, 2008, 07:30:30 am »
Аничка,горе- долу на същите месеци и Ангел качи само 300гр.,но на следващия беше качил двойно.Важното е ,че качва и е енергично детето,а и щом вечер спи спокойно,мисля,че няма място за тревоги.

Фреши,аз покрай кърменето се наложи да посетя онко-хирург и покрай другото лекарката ми каза,че е хубаво да се носят сутиени без банели не само по време на бременност и кърмене ,а въобще.Банелите можело да доведат до поява на кистички.Каза ми,че ако държа на сутиен с банели да си купя на Триумф с меки банели.
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #34 -: Юли 01, 2008, 07:42:54 am »
Джази, помага ли ти някой? Майкооо, с 2 бебета на 2 часа ставане, майчицеее... :oops:

Момичета, споделете как се борите с комарите.


Много трудно. Таз машинка е голяма глупост, ама късно прочетох на Джамка оценката за нея, бях я вече поръчала. Италианските комари са явно някакви фини същества, а не като нашите бронирани танкисти тук. Най-безопасният бабин начин е мрежа на прозореца или тензух.
Alexandra
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #35 -: Юли 01, 2008, 08:06:31 am »
Ооооо, честити гърнета на Марти и на Али! И изречения на Криси, Мони и Деси!

Весела и здрава седмица на всички деца и мами!

Ние се пазарим и баба да ходи заедно с нас на яслата. 8) След което тактично я отпраща с аргумента, че нямало толкова голямо креватче за нея и други баби не ходят там. :wink:

Пъпките отзад на седалището не минавааааат.... Не ще Ексипиал, не ще нищо. Седнала кожната да ми разправя да я мажа с Бочко... Ще го преживея някак си.
От вчера пак съм на детския магазин, майките и тук са луднали да си сменяват шишетата, но пък в склада постоянно казват, че стъклото е изчерпано! 8O Лек ви ден!
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #36 -: Юли 01, 2008, 09:14:09 am »
Аааааааа изпуснала съм аз на Джамата коментара за машинката на Чико. Та и ние си имаме 1 бр. незнам за коя е коментирано, щото има различни де. Нашта е ЗАЗА ли кво там беше, за сега нямаме поражение, да видим за по нататък...
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #37 -: Юли 01, 2008, 11:12:50 am »
Браво на отличниците с изречения и гърненца! И да оздравяват бързо болните, че ги чакат летни приключения.

Ние всеки ден преди обедното сънче сме в басейна на терасата, просто наистина няма такъв кеф - и двамата пищят и правят едни цунамита, голяма веселба. А, и доживях да ме похвали сина ми - тези дни е кисел, расте последният кътник и не ще да яде почти нищо, накрая зарязах пилешката супа и му направих любимия кускус, при което примляска доволно и отсече "Браво, мамо! Послушна." :wink:

Ултра, много ти благодаря за линка!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #38 -: Юли 01, 2008, 11:27:22 am »
Ние имаме всякакви видове бебешки машинки за комари - чико, мико, не помагат.
Джазинко, що не сложите едни мрежи на прозорците?

Джам, браво за гърнето :wink:
Стефи, ще се научи деската, споко, няма да я пратиш на училище с памперс, сигурна съм :wink:
Мини, и нашата баба изпробва този номер с гащите и "мокрото" - м/у другото този метод го пише по книжките да се опита, за да се види реакцията на детето. при Симона няма резултат от него за сега. Слагам при смяна на памперс да постои - тъй като  тя не ходи по голяма нужда в определено време, а абсолютно безразборно във времето. иска да стои, имаме някои изпишквания, които са чиста случайност.
пробвах, като видя, че се напъва да я слагам, но не си е работа - хубаво, изаква се в гърнето, но е толкова ядосана и изнервена, че са я "прекъснали" и толкова озадачена какво става, че не мисля, че този подход е удачен.
затова и аз ще чакам "всяко нещо с времето си" при нас и засега сме се отдали на по-приятни занимания - игра в градината по голо дупе да се проветрява. а да - и естествено басейна :lol: верно няма такъв кеф. ама и много зор да я изкарам.
« Последна редакция: Юли 01, 2008, 11:55:47 am от tzvetenze »
*
Re: Весела лятна седмица 30.06- 06.07!
« Отговор #39 -: Юли 01, 2008, 11:45:22 am »
Привет и от нас  :lol:
Да ви кажа, около втория рожден ден на децата явно се случва голяма промяна. Коле-Боле и преди си бърборкаше, обаче от две седмици си вече е доста различно. Прави си изречения, казва си какво иска - "Да слезе долу", "Дай моля домат" "Друго ам", за "голееееееееееееми колони" пък да не говорим  :wink:Даже онзи ден в колата направо ми счупи главата като каза - Мамо, маха колана. Тоз колан много го тормози горкия  :lol:
Изобщо много съм впечатлена от промяната
На морето пробвах да махна памперса - ама понеже съм мързелива - претърпях пълен провал

Та така...

Лекси, пробвай с Адвантан
« Последна редакция: Юли 01, 2008, 13:13:38 pm от Fussii »
В очакване ....