0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

НК клетките - увреждат ли плода ?
« -: Юни 18, 2008, 09:35:35 am »
Здравейте момичета, от няколко дни ме яде следния въпрос:
НК клетките до колкото знам пречат на самата имплантация, но ако вече има бременност дали увреждат плода или дали пречат на развитието му?
Аз съм с повишени НК клетки /23 % / с вливане на имуновенин - без резултат, с вливане на след това на интралипид/  за сега не се знае дали има ефект /. И с един мисед аборт. И вече 9 инсета......
Благодаря на всички предварително за отговорите :)
*
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #1 -: Юни 18, 2008, 09:44:46 am »
Мисля , че не влияят върху развитието на плода!
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #2 -: Юни 18, 2008, 09:58:22 am »
   Здравей Тити,

 ако имаш в предвид под "увреждане" това, че НК-клетките могат да доведат до някаква малформация при плода, мисля, че в този смисъл не влияят на бебето. Но при повишени НК-клетки има опасност плода да спре своето развитие, т.е. те пречат не само на имплантацията. Аз съм с повишени НК-клетки, които така и не успях да сваля в граници през бременността. Имам направени общо 7 вливания, от които едно само на Имуновенин, три вливания на Имуновенин с Интралипид и три вливания само на Интралипид.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #3 -: Юни 18, 2008, 10:08:42 am »
От разговор с доц. Конова разбрах, че дори и след вливане да не се повлияят , плода е защитен.
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #4 -: Юни 18, 2008, 10:50:57 am »
От разговор с доц. Конова разбрах, че дори и след вливане да не се повлияят , плода е защитен.

Да и аз така знам.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #5 -: Юни 18, 2008, 10:58:00 am »
За увреждания на плода - не съм сигурна, но от доц. Конова знам, че особенно през първия триместър на бремеността могат да доведат до спонтанни аборти, до спиране на развитието на плода, до липса изобщо на сърдечна дейност. А и при високи нк-клетки може изобщо да няма имплантация. Поне аз од такива изводи стигнах след разговори с доцентката и от дискусиите с момичетата тук. Аз вливах само веднъж интралипид в началото и после нк-клетките се регулираха и сега съм спряла даже да ги наблюдавам. Успех и на теб! Спазвай препоръките на Конова и няма да сгрешиш!
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #6 -: Юни 18, 2008, 10:59:24 am »
Тити, съжалявам , че ще те върна към лошия спомен , но миссед-а след вливане ли беше?
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #7 -: Юни 18, 2008, 11:05:19 am »
А и при високи нк-клетки може изобщо да няма имплантация.
А казвала ли е при колко висок процент е възпрепятствана имплантацията? Моите са 18,04% и имам един миссед , а опитите ни са от може би вече повече от 3 години.(отначало не толкова сериозни , а от януари 2006 - сериозни)
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #8 -: Юни 18, 2008, 11:26:17 am »
За съжаление не може да се каже какъв процент НК клетки колко и дали пречи. Моите бяха 17% но се оказваха непреодолима пречка за имплантация (преодоляна чрез ЛИТ). Момичета с доста висок процент забременяват и не им пречи. Важно е комплексно как стои картината, а вливанията би трябвало да повишават шансовете.
Благодаря ти, Бени!







Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #9 -: Юни 18, 2008, 11:42:30 am »
Благодаря за бързите отговори, явно ще има да треперя първите 3 месеца , когато чудото стане де.
А при миседа при мен не беше след вливания. Тогава д-р Владимиров каза, че 20% от бременостите завършват така. Не сме правили никакви допълнителни изследвания тогава. Само да отбележа, че при мен се получи забременяване още от 1 вото инсе. И след това влязох в серия- НЕ СТАВА. Та след 4 тото неуспешно д-р Владимиров назначи имунологични и генетични.
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #10 -: Юни 18, 2008, 18:08:53 pm »
Фреши, извинявай за въпроса, но в коя клиника си правила ЛИТ
*
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #11 -: Юни 18, 2008, 22:27:20 pm »
Мииии,на мен на дълго и широко ми обясниха за НК клетките.Тааааа,не може да се каже еднозначно.Ние ги наричаме просто НК,обаче някои могат да имат предвид С4..С8 или други,които от своя страна имат различна роля по пътя на забременяването...Ако имаш предвид точно НК,които се гледат процентно...не,те нямат отношение по повод увреждане на плода...


п.п Имуновенин не се ли влива,когато има някакво завишение в антифосфолипидните антитела...или други антитела
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #12 -: Юни 19, 2008, 11:33:48 am »
Фреши, извинявай за въпроса, но в коя клиника си правила ЛИТ

Наложи се да ходя до Германия, за да ми го направят като хората (по оригиналния протокол)
Благодаря ти, Бени!







Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #13 -: Юни 19, 2008, 18:31:13 pm »
Благодаря ти за отговора Фреши
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #14 -: Юли 31, 2008, 18:19:36 pm »
Момичета,приемате ли и аспирин протект за повишените НК клетки?
*
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #15 -: Юли 31, 2008, 19:46:35 pm »
Момичета,приемате ли и аспирин протект за повишените НК клетки?
Аз да. :)
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #16 -: Юли 31, 2008, 22:00:03 pm »
naiema, ти имаш ли завишени НК клетки и прави ли вливания преди да забременееш и след + тест?
Обещах на Ganka:)
*
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #17 -: Август 01, 2008, 00:20:26 am »
Момичета,приемате ли и аспирин протект за повишените НК клетки?
и аз да
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #18 -: Август 01, 2008, 10:30:50 am »
И аз приемам аспирин протект, но мисля че при мен е по-скоро заради Хашимотото и високите ТАТ. НК-клетките ги преборихме само с едн овливане на интралипид в 8 г.с.
Успех!
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #19 -: Август 01, 2008, 13:09:58 pm »
Фреш, моля те да разясниш какво е ЛИТ всъщност и каква е разликата с Бг-варианта, как го прават в Германия-мисля че това ще е доста полезно за нас с повишените НК-клетки и миседите. :D


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание