0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #20 -: Август 01, 2008, 13:17:52 pm »
naiema, ти имаш ли завишени НК клетки и прави ли вливания преди да забременееш и след + тест?

Аз имам само повишени НК клетки.Имам едно вливане на интралипид и пия аспирин протект по 1 табл.на ден.За един месец от 27 % спаднаха на 11,8 % при норма до 11 %.Продължавам с аспирина и не съм правила второ вливане.Чаках отговор от доц.Конова по мейла,защото на телефона не отговаря и така си чакам вече 3 седмици.Сега от вчера спрях аспирина заради прокървяването,което не мога да спра вече 2 седмици.Така ме посъветва док да го спра поне докато кървя.
Момичета,когато регулирахте НК клетките спряхте ли терапията с аспирина?
*
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #21 -: Август 01, 2008, 16:38:20 pm »
На мен Тодорова и Конова ми казаха, че въпреки вкарването им в норма продължавам с фраксито и аспирина до края.
Даже когато имах отлепване на плацентата и направих сериозно кървене, и тогава продължавах да приемам аспирин и фраксипарин.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #22 -: Август 01, 2008, 17:40:43 pm »
Благодаря,Мали!Аз все пак ще се въздържа да го пия няколко дни.
elma_gb,забравих да  ти кажа,че изследвах НК клетките и след три дни съм забременяла.Така,че съм заченала въпреки високи им нива.
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #23 -: Август 02, 2008, 19:10:00 pm »
naiema, благодаря за отговора и надеждата, че и с високи НК може да се забременее.
Обещах на Ganka:)
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #24 -: Август 03, 2008, 19:26:35 pm »
И аз мисля че не влият на плода но пречат на забременяването.
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #25 -: Август 03, 2008, 19:47:31 pm »
Моля Ви пишете как се понасят вливанията от организма и имат ли странични последствия!
Благодаря!


*
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #26 -: Август 03, 2008, 19:48:56 pm »
За 5 вливания нито веднъж не съм имала някакви странични ефекти. Всичко си беше ОК.
*
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #27 -: Август 04, 2008, 21:29:19 pm »
това,което искам да попитам, или по-точно да спделя...в опътването на фраксипарина /инжекциите/ пише,че лечението продължава максимум 10 дни?!
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #28 -: Август 21, 2008, 12:51:00 pm »
Здравейте и от мен.Нищо неразбирам от тези НК-клетки!Моите са 12,30 при норма от 2до 11.Общите ми Т-лимфоцити са в нормата.Дали това леко завишение е възможна причина за абортите ми и какво ше трябва да правя-трябва ли да са точно в нормата! :ask:
*
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #29 -: Август 21, 2008, 14:16:06 pm »
Здравейте и от мен.Нищо неразбирам от тези НК-клетки!Моите са 12,30 при норма от 2до 11.Общите ми Т-лимфоцити са в нормата.Дали това леко завишение е възможна причина за абортите ми и какво ше трябва да правя-трябва ли да са точно в нормата! :ask:
Заедно с изследването трябва да имаш заключение и евентуално терапия.
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #30 -: Август 27, 2008, 16:48:15 pm »
Сега си получих изследванията от Плевен.Изнудих ги да ми ги пратят момичетата от рецепцията,защото доц.Конова нямала време. НК клетките ми са 15,70%, а предния път нямах завишение.На какво ли се дължи?Пия аспирин протект от 2 месеца,но явно не им влияе.А и тромбоцитно левкоцитните агрегати също са още по завишени от предния път,въпреки аспирина- 2,93 при норма до 2,16 за небременни и 4,10 за бременни.Освен ако не съм бременна,но изследването беше на 6-ти ден от овулацията!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #31 -: Септември 03, 2008, 20:12:08 pm »
момичета, искам да попитам при завишени нк клетки правихте ли си и изследване за тяхната активност, защото мисля, че ако процента им е завишен, но активността е в норма всичко е наред.
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #32 -: Септември 07, 2008, 12:59:47 pm »
 Аз не съм правила NK- клетъчна активност, но мисля , че ще ми бъде полезно.Правила съм 2 вливания на Интралипид , но нямам контролни изследвания още.
 Аспирин протекта през целия месец ли го пиете или само след ову?
*
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #33 -: Септември 07, 2008, 14:20:36 pm »
Аспирин протектът при мен е изписан от 15 до 25 ден на МЦ, при положителен тест - през ден.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #34 -: Септември 07, 2008, 22:45:23 pm »
ognyana , антифосфолипидни имаше ли , че съм забравила?
 Странно ми е , че моя аспирин е изписан за всеки ден по време на бременността до 7 дена преди термин, а имаме еднакви стойности на NK- клетки.
 Аз имам и антифосфолипидни.
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #35 -: Септември 08, 2008, 10:22:04 am »
При мен аспирина е изписан от 15-28ми ден,аз го пия до 33-35ден.Изписан ми е заради PLA,така че ако имате повишени нива,затова ви е изписан.Но при мен не се повишиха нивата,въпреки че го пия от 3месеца.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #36 -: Септември 08, 2008, 10:43:26 am »
ognyana , антифосфолипидни имаше ли , че съм забравила?
 
Не, нямам.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: НК клетките - увреждат ли плода ?
« Отговор #37 -: Септември 08, 2008, 10:51:35 am »
На мен ми се струва че аспирина не ми помага,и когато споделих с Конова тя ми каза че затова ми е изписан фраксипарин по време на бременност.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!