0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте! Имам спешна нужда от помощ. Може ли някой да ми каже какви са ми шансовете за забременяване при високи ст-сти на FSH и ЛХ и нормални ст-сти на естрадиол?
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #1 -: Юни 08, 2008, 15:04:30 pm »
И ЛХ и ФСХ са различни през различните цикли.Това , че естрадиолка е в норма е добре.Ако имаш съмнения за ИЯР пусни си на 3-ти ден от цикъла инхибин Б и АМХ.Те ще отговорят на въпросите ти.Успех.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #2 -: Юни 08, 2008, 15:42:15 pm »
колеан правилно ти е казала -Лх -ФСХ са различни за всеки цикъл -пускай Антимюлеров и Инхибин-или поне се консултирай с лекар за да  ти ги пусне.Само по себе си както питаш -без да се знае цялостното ти състояние,мисля че само д-р може да ти отговори какви са шансовете ти .
На мен д-р Владимиров като каза ,че иска да ги изследва ,аз се притесних-ама  вижда ли някакъв проблем :( ,че  ще ги изследва - но просто те са  показателни и по добре да с е пуснат  навреме ,за да се преценят нещата.Успех -шансове за зачеване винаги има -трябва да вярваме в това  :balk_5:


Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #3 -: Юни 09, 2008, 08:17:18 am »
Имам изследвания на FSH и LH, но са с високи ст-сти. Това ме притеснява. :(
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #4 -: Юни 11, 2008, 22:35:52 pm »
Шансовете са - Инвитро с донорска яйцеклетка, ако съм се изразила добре. Обаче нищо не може да се каже, без стойностите на Антимюлеровия хормон и инхибин В. Те са оценка за това, дали е изчерпан яйчниковия резерв или просто на даден цикъл има промяна на хормоните.
« Последна редакция: Юни 11, 2008, 22:37:39 pm от green apple »
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #6 -: Юни 11, 2008, 23:47:18 pm »
Здравейте! Имам спешна нужда от помощ. Може ли някой да ми каже какви са ми шансовете за забременяване при високи ст-сти на FSH и ЛХ и нормални ст-сти на естрадиол?
Колко точно са FSH и ЛХ? Може да са лееееко завишени или тотално над 22 (за FSH) например. Ако са чак толкова високи (при няколко изследвания) шансовете са с донорска. Ако са повишени леко - имаш си нормални (почти) шансове. Но при нормални сойности на Естрадиол едва ли са чак толкова завишени... А като цяло шансовете можете да ги обсъдите със подходяшия специалист по стерилитет. Насочи се натам ако имаш притеснения.
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #7 -: Юни 12, 2008, 18:07:24 pm »
Шансовете са - Инвитро с донорска яйцеклетка, ако съм се изразила добре. Обаче нищо не може да се каже, без стойностите на Антимюлеровия хормон и инхибин В. Те са оценка за това, дали е изчерпан яйчниковия резерв или просто на даден цикъл има промяна на хормоните.
[quote
Според Вас клиниките откъде надират донори за яйцеклетки? Плаща ли се на донора и колко? Какъв е мотивът на донора да дари яйцеклетка - само парите ли?
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #8 -: Юни 12, 2008, 18:30:50 pm »
До колкото знам, след стимулацията при някои случаи просто излизат повече яйцеклетки и по лекарско предписание някои могат да бъдат дарени, за да се намали цената на инвитрото. Не съм сигурна. Този който получава яйцеклетка поема и част от разходите на дарителя. 
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #9 -: Юни 17, 2008, 11:37:17 am »
Момичетата са прави, пусни си наистина Инхибин Б и АМХ,даже 2 пъти ги изследвай, преди да се постави тази диагноза. Зависи също и каква е възрастта ти. Има много случай на успели момичета дори с ниски стойности на тези два хормона. Така че най - добре е да не бързаш със заключенията. Направи необходимите изследвания и тогава....Желая и успех, мила.
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #10 -: Юни 17, 2008, 11:46:21 am »
Миличка, както са ти казали момичетата - зависи колко ти е изчерпан резерва - това е комплексна оценка и може да го направи специалист. Иди при Владимиров или Стаменов, за да ти каже реално какви са ти шансовете. Донорска яйцеклетка е когато няма никакъв шанс. Има много момичета с ИЯР, които зса забременели след ИКСИ със собствената си яйцеклетка, така че споко...но на всяка цена отиди на добър репродуктивен специалист!
Късмет ти желая;-)))
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #11 -: Юни 18, 2008, 10:44:29 am »
аз също имам такъв проблем АМХ 0,05 на 36 години съм ,но не губя надежда в момента съм на стимулация при др.Персенска страхотна жена е успех на всички
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #12 -: Юни 18, 2008, 13:01:56 pm »
doniss, с каква стимулация ще си? Лека ( почти на ЕЦ ) или много сериозна?
Каква ти е схемата? И колко % шанс ти дава Персенска?
На мен AMH ми е 0.147 , при Владимиров съм, с тенденция за много сериозна стимулация.
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #13 -: Юни 19, 2008, 13:42:12 pm »
от вчера съм на меногон и cetrotide за подтискане на овулацията
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #14 -: Юни 19, 2008, 17:20:48 pm »
По колко меногон на ден?
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #15 -: Юни 22, 2008, 13:17:08 pm »
ами различно в петък имах 3+3 утре ще ми бъде пункцията но какво ще извадят не се знае засега имам 3 яйцеклетки много ми е притеснено как ще протече всичко това ми е последен шанс и надежда 
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #16 -: Август 01, 2008, 01:20:05 am »
Здравейте, аз съм с ИЯР и д-р Владимиров каза че варианта е донорска яйцеклетка. Досега са ми правени ФСХ И ЛХ. сама си пуснах инхибин Б и АМХ. Резултатите са от зле по зле...
INHIBIN B 24.3 ng/l реф. > 45
 
AMH /MIS /Анти - Мюлеров хормон/ 0.0 ng/ml реф. 0.9 - 1.7
 
Май наистина нямам друг вариант...
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #17 -: Август 01, 2008, 01:24:26 am »
Жалкото е че съм с тези проблеми от 17-годишна, а вече съм на 30 г. Лекуваха ме в началото с билки предписани от АГ. Образувах много кистички... Но на 17 г. кой обръща вимание пък и нямаше толкова информация като сега...
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #18 -: Март 25, 2009, 11:37:05 am »
Момичета нямам много  време да  се  включвам по темите,но едно не ми е   ясно :ask:
След като е поставена  диагноза(ИЯР)изчерпан  яйчников резерв-Имате ли  цикъл?Благодаря предварително :ask:
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #19 -: Март 25, 2009, 11:43:21 am »
Момичета нямам много  време да  се  включвам по темите,но едно не ми е   ясно :ask:
След като е поставена  диагноза(ИЯР)изчерпан  яйчников резерв-Имате ли  цикъл?Благодаря предварително :ask:
Да цикъл има,но количеството на яйцеклетките е намаляло, а и при някои жени и качеството не е толкова добро.