0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #20 -: Март 25, 2009, 14:50:49 pm »
Аз също имам цикъл,но е доста оскъден.
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #21 -: Октомври 12, 2009, 15:34:19 pm »
Момичета, разбита съм.Днес док. ми каза точно това-намален ЯР.И по- скоро каза ,че следващите ни опити ще са обречени на неуспех!?Много плаках,ама много!Толкова вярвах в това ,  ама да се бях сетила по- рано, не на 33г.Обаче при мен не се наблюдава оскъден цикъл, ами напротив, дори по време на Регулон-а имах 30 дневен цикъл,което ги учуди много, но не реагираха(екипа).Не знам какво ще правим,може би като се поупокоим ще премислим,но за сега е тази мрачна диагноза.
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #22 -: Октомври 12, 2009, 20:24:40 pm »
vlt , тук има момичета с повече познания и се надявам те да се включат, но аз ще ти кажа само да не бързаш да се отчайваш!
Много зависи от това, кой специалист ти е поставил диагнозата и на база на какви изследвания.
Единици са специалистите, на които можеш да се довериш директно и дори да си при някой от тях, пак е добре да потърсиш второ мнение.

Прочети повече из форума - ще срещнеш всякакви истории и много случаи на забременели момичета, които първо са били отписани с категоричен тон от разни "специалисти"....

Освен това, направи ми впечатление... "намален" или "изчерпан"...? Защо с намален да си обречена на неуспех?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #23 -: Октомври 12, 2009, 21:17:26 pm »
ВИТ миличка искам да ти вдъхна кураж и сили
моя приятелка коята ходи по мъките близо 7г. крайната и диагноза беше напълно изчерпан яйчников резерв вариантите бяха два донорство на яйцеклетка или осиновяване тъкмо бяха подали документи и за едното и за другото и нещешли по абсолютно естествен начин тя забременя и в момента се радва на прекрасна дъщеричка.дори и доки нее повярвал отговорът е бил да явно че стават и чудеса.миличка всичко това ти го казвам за да се убедиш че стават и чудеса горе главата и вярвай че и ти скоро ще гушкаш твоето бебоче желаяти го от все сърце
[/url]
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #24 -: Октомври 12, 2009, 21:33:13 pm »
Благодаря Ви много за подкрепата,но за съжаление диагнозата е от д-р Александров на когото вярвам безприкословно.Той просто ме посъветва като човек да не залагам надежди-резултата ще  същия-3  фоликула, 2 яйцеклетки(след зверск стимулация),само 1 от които ставаше за нещо,но донякъде,спряла е да се дели.Има ли смисъл се питам?настина ще потърся и 2-ро мнение, но аз му вярвам той не иска да се възползва от мъката и надеждите ни.Д-рът беше толкова съкрушен като ми го каза.!А може би само Господ може да помогне!Успех на всички вас момичета!
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #25 -: Октомври 13, 2009, 15:46:00 pm »
Александров наистина е от авторитетните имена, не знам какво да ти кажа....
Все пак, не разбрах само 1 опит ли имаш, със силна стимулация или повече от един? И не сте ли коментирали нещо за подобряване качеството на яйцеклетките?

Аз също при единия опит произведох киста, при втория само 3 фоликула - един празен, една недозряла яйцеклетка и една горе-долу (но явно не достатъчно) добра. Не реагирах добре на силна стимулация и затова минахме на по-умерени....  На мен годините са ми доста и има всички основания за притеснения за оставащия ЯР.
Действително изследванията ми не баха лоши, само с някои временни отклонения и затова може би докторката ми не се отказа от мен. Доста месеци пих разни хапове (DHA, М2-тон...) и при стимулациите ходих всеки ден за хормони и преглед, преди да ми назначат следващата доза. Този път произведох 7 доста прилични фоликула, от които сега чакам резултата.
Разказвам ти това, защото 3 фоликула са си 3, все пак... Има момичета, забремнели с 1, на ЕЦ и т.н.
Тук момичетата са писали доста по темата. Какво казва Александров, нищо ли не може да се направи за подобряване на качеството?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #26 -: Октомври 13, 2009, 19:10:42 pm »
vlt, одеве нямах време да потърся.
Ако не си видяла тази тема, мисля, че ще те интересува:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30403.0;all

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #27 -: Октомври 14, 2009, 08:05:36 am »
Plumera ,благодаря ти  за отговорите и съветите,1 ви опит ми е .Аз навсякъде тук пиша зверска стимулация,но всъщност д-рът ми каза че протоколът е бил "стандартен",понеже никой не е предполагал че яйчниците ми няма да реагират.Но беше 13 дневна с 300 ед Гонал, и Синарел.Първоначално беше 10 дневна ,после я удължиха ,но напразно,за Маркес обаче никой не ми е говорил.
Но аз сега като си гледам изследванията ,виждам че ФСХ ми е високо,те обаче не се съобразиха с резултатите,сега като се замисля май не ги и погледнаха.
Не обвинявам д-ра, той вложи много усилия, но стремежа им да обслужат много хора едновремнно води до недооглеждане...и може би грешки.
Наистина д-р Александров беше категоричен,че нищо не може да им повлие(на яйчниците ми ),защо и по какво съди за това- той е видял яйцеклетката...Но странното е че аз имах 31 дневен цикъл преди стимулацията,предизвикан от противозачатъяните,наистина МЦ-21 на таблетки и още 10 дни след това - следвщ МЦ??Ужасно беше- док. каза че не е виждал такова нещо , но пък и не спря стимулацията,а я започнахме....Не знам.Ние с мъжа ми ще се видим пак с него - тогава бях много
афектираня-сълзи в гърлото  и в очите , не чувах много,но това че резултата ще е подобен го чух!! :(Мисля да опитаме и др варианти,но не сега....емоционално съм съкрушена.Благодаря на всички че се включиха- все пак има светлина в тунела.
*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #28 -: Октомври 15, 2009, 13:09:36 pm »
Vlt, спокойно мила и лекарите са хора , възможно е Александров да е направил прибързано заключение. Аз не се лекувам при него но по два различни повода съм търсила неговото мнение , той дето се казва е от докторите дето са по-хард :) , и от  двете срещи не съм излизала окрилена.Преди години плаках след едно негово изказване а сега , когато съвсем наскоро ме консултира , мога спокойно да заявя , че го уважавам за това , че изрази мнение , смятам , че то ми помага във вземането на решение.
Аз имам голям страх и респект към лекарите , все чакам тяхното благоволение а пък човек трябва да е по настоятелен и да изисква от тях най-доброто на , което са способни.
На 40г съм и аз вече не знам кво ми е дереджето с Я.Р , то само от възрастта е ясно , че не е много розово "дережето"  :D а пък има и други проблеми за довка , ама ти си на 33....натисни го доктора.... , нека да потърси възвожности за вас. Мисля ,че скоро ще пишеш пак усмихната и с надежда.
Желая ти успех!!!
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #29 -: Октомври 18, 2009, 10:26:07 am »
Здр мили момичета, моля за съвет!
Ходя при Владимиров от известно време и /1м/, направих си всички изследвания НА 2-РИ ДЕН ОТ МЦ и те са следните
Inhibin B 32.5
AMH 0.79
DHES 290.3
E2 50.2
PRL 4.4
TSH 0.8
TESTO 0.55
FSH 14.0
LH 3.9
Владимириров беше категоричен ИЯР и при евентуялно ИКСИ 25 % успеваемост....... Има ли възможност тази диагноза да се промени или поне да опитам с нещо друго.. наистина ли няма надежда и само едно изследване е достатъчно за да се постави тази диагноза.. Миналия февруари бях бременна / по естествен път/ , но 9г.с. имаше мисед..Просто се шашнах дали да се посъветвам с още накой???
Ще ви бъда много благодарна за мнения.

Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #30 -: Октомври 28, 2009, 15:32:04 pm »
Момичета къде сте? Никой нищо не казва! Толкова ли е лошо положението? Дали цитираните изследвания говорят за ИЯР или за Намален ЯР? Как мислите дали имам реален шанс?

Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #31 -: Октомври 28, 2009, 15:35:14 pm »
ВИТ миличка искам да ти вдъхна кураж и сили
моя приятелка коята ходи по мъките близо 7г. крайната и диагноза беше напълно изчерпан яйчников резерв вариантите бяха два донорство на яйцеклетка или осиновяване тъкмо бяха подали документи и за едното и за другото и нещешли по абсолютно естествен начин тя забременя и в момента се радва на прекрасна дъщеричка.дори и доки нее повярвал отговорът е бил да явно че стават и чудеса.миличка всичко това ти го казвам за да се убедиш че стават и чудеса горе главата и вярвай че и ти скоро ще гушкаш твоето бебоче желаяти го от все сърце
Доста такива случаи има и те ни окуражават! osi_9

*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #32 -: Октомври 28, 2009, 17:06:30 pm »
Здр мили момичета, моля за съвет!
Ходя при Владимиров от известно време и /1м/, направих си всички изследвания НА 2-РИ ДЕН ОТ МЦ и те са следните
Inhibin B 32.5
AMH 0.79
DHES 290.3
E2 50.2
PRL 4.4
TSH 0.8
TESTO 0.55
FSH 14.0
LH 3.9
Владимириров беше категоричен ИЯР и при евентуялно ИКСИ 25 % успеваемост....... Има ли възможност тази диагноза да се промени или поне да опитам с нещо друго.. наистина ли няма надежда и само едно изследване е достатъчно за да се постави тази диагноза.. Миналия февруари бях бременна / по естествен път/ , но 9г.с. имаше мисед..Просто се шашнах дали да се посъветвам с още накой???
Ще ви бъда много благодарна за мнения.
Здравей! Първо, изследванията ти са правени на 2-ри ден на МЦ(по принцип някои от тях се правят на 3-ти или между 3-ти и 5-ти ден, а за други - няма значение денят). Второ, не си дала референтни стойности. Предполагам, че си правила изследванията си в клиниката на д-р Владимиров и референтните стойности са едни и същи за всички. Нямам пред мен никакви резултати, но до колкото си спомням FSH трябва да е до 12,5, т.е. твоето е малко над горната граница. Трето, шансът за успех при ин витро/ икси процедури 50/50 - или успяваш или не... :wink: Казват, че най-често успех се постига при 3-тия опит, т.е. според мен, а и според някои клиники - резултатността е средно между 25-30%. За това и д-р Владимиорв ти е казал така - той не може да ти даде 100% гаранция за успех от първия опит. Аз например правих с FSH над 17 и забременях, а в месеца, в който този хормон ми беше в референтни граници - не успях. Мисля, че е хубаво да си проследиш хормоните и по-специално този в още няколко цикъла. Желая ти успех и съм сигурна, че заедно с д-р Владимиров ще намерите верния път! 

Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #33 -: Октомври 28, 2009, 19:48:51 pm »
Благодаря Душка, мисля напълно да се доверя на доктора пък ще видим. Изследванията ги правих при него, но малко ме стресна диагнозата... В момента съм на Марверон и др. месец процедура /ако всичко е наред/. Просто реших да действам. Дали могат успоредно с процедурата да ми подготвят документите и по ЗК? Евентуално, ако е неуспешна /не, че съм негативно настроена :D/, но искам дя бъда по-практична. Последиците са доста - финансови, здравословни, психически....

*
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #34 -: Октомври 29, 2009, 08:41:29 am »
mileto6, привет пак!  :wink: :lol: Радвам се, че си взела решение - независимо какво - това е най-важната стъпка! А дано при теб да се окаже и правилно! Аз също вярвам на преценката на д-р Владимиров, при все че съм обиколила и всички останали.
Дали могат успоредно с процедурата да ми подготвят документите и по ЗК? Евентуално, ако е неуспешна /не, че съм негативно настроена :D/, но искам дя бъда по-практична. Последиците са доста - финансови, здравословни, психически....
Мисля, че могат да ти подготвят документите. Просто им кажи, че смяташ да кандидатстваш във Фонда. Необходимо ще ти е само изследването на ФСХ, а ти го имаш. Епикризата и останалите документи ще ти ги дадат от там. Знам, че са доста заети, но кажи на доктора и той ще каже на Стефи да ти изготви нещата. Успешна процедура и дано не се наложи да ползваш помощ от фонда!

Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #35 -: Октомври 29, 2009, 09:00:38 am »
Благодаря миличка! Ще пиша как се развиват нещата! Желая много успех!

Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #36 -: Ноември 09, 2009, 18:07:41 pm »
Здравей те и от мен да споделя, че и моето положение с ЯР е както на Mileto6, но Владимиров, все още не ми е казал нищо освен, че иска да направя консултация с монолог и генетик. Но моята история е мнооого дълга двугодишна проба с резултат от преди месец завършил със спонтанен аборт...


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #37 -: Ноември 10, 2009, 13:13:36 pm »
Здравей те и от мен да споделя, че и моето положение с ЯР е както на Mileto6, но Владимиров, все още не ми е казал нищо освен, че иска да направя консултация с монолог и генетик. Но моята история е мнооого дълга двугодишна проба с резултат от преди месец завършил със спонтанен аборт...
Има имунологични и генетични фактори които са важни при наличие на бременност или които са причина за неуспех при процедура Ин-витро/ИКСИ. Аз също се консултирах с имунолог и генетик и направих нужните изследвания /имам два спонтанни аборта/. Не се притеснявай просто се довери на док, в крайна сметка тези изследвания ще дадат повече инфо за цялостното ти положение.

Re: преждевременна яйчникова недостатъчност
« Отговор #38 -: Ноември 10, 2009, 16:04:42 pm »
 :youwoman: Благодаря Mileto6, чакам с нетърпение да дойде др.сряда и да действаме с нужните изследвания при тези специалисти и колкото се може по - бързо да стигнем до изясняване на ситуацията :)


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.