0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Много съм бясна!
« -: Февруари 01, 2006, 19:31:41 pm »
Отидох да си взема направление за изследване на хормони. Тъпата гинеколожка вика - не мога да ти дам за всичките, само два давам, останалите ще си ги платиш. Ба`мааму!
Много съм бясна!
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2006, 19:44:18 pm »
e kak така само за два дава-та я на бройка ли ги кара.....аз си мислех че като искаш направление-всичко в комплект...това нещо ново  ли е и пак не съм в час?!!?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Много съм бясна!
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2006, 19:50:22 pm »
Рабит, те за тва не съм правила хормони от септеври месец.
Нема такова нещо - поемат се от касата / Без ДХЕАС и тем подобни глезотиийки - ако са глезотийки въобще/  и може да си пише квато си иска измислена диагноза твойта гинка, но при добро желание, а явно тя няма такова!
Много съм бясна!
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2006, 20:11:55 pm »
Няма желание, а и ен е моя. За пръв и последен път съм при нея. Трябваше ми само за хормоните...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Много съм бясна!
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2006, 20:16:04 pm »
Оплачи се в касата.
На мен ми даде за всичките.
Много съм бясна!
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2006, 21:23:16 pm »
Мда, така и ще направя.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Много съм бясна!
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2006, 21:48:21 pm »
На мен пък днес най-накрая ми дадоха направление за всичките хормони. Три месеца ме мота - не можела всичките наведнъж; свършили и били талоните; била ме забравила... и т.н. Обаче аз днеска я изненадах - първо число е и нямаше начин да няма талони  :twisted:
И в тази връзка, понеже за първи път ще ми изсл.хормоните искам да ви попитам дали е нормално да се ввемат на 6-ти ден?
Мненията които четох са противоречиви - според някои на 3-ти ден, според други между 5-и и 7-и ден. Обърках се май...
На мен днес ми дойде, а докторката каза да отида да ми вземат хормоните в понеделник. Какво ще кажете вие?
         Equally Destructive
*
Много съм бясна!
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2006, 21:58:00 pm »
Аз винаги съм ги правила на 3-ти ден.
*
Много съм бясна!
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2006, 21:58:37 pm »
Светле, хормоните трябва да ги пуснеш утре или вдругиден, ако става на въпрос за ФСХ и ЛХ разбирасе
Успех
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Много съм бясна!
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2006, 22:08:25 pm »
Хубаво, ама то на направлението са написани общо 6 хормона и то само с цифрови кодове - от 1021 до 1026 и не знам кои са точно. Лекарката каза, че да всички, които са необходими. Предполагам, че са LH, FSH, естрадиол, пролактин, тестостерон и прогестерон най-вероятно...
Дали наистина да не ги направя в петък?
         Equally Destructive
*
Много съм бясна!
« Отговор #10 -: Февруари 01, 2006, 22:19:34 pm »
10.21 Progesteron
10.22 LH
10.23 FSH
10.24 Prolactin
10.25 Estradiol
10.26 Testosteron
Нима са ти казали да направиш всички тези хормони в един ден?
*
Много съм бясна!
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2006, 22:30:59 pm »
Хей "опасни" са тези хора зна4и...........Аз като реших да ги правя, също нямаха и ми казаха, ако искам да 4акам, да ама на мен не ми се 4акаше и си платих е само 3 правих тогава.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Много съм бясна!
« Отговор #12 -: Февруари 01, 2006, 22:41:51 pm »
Мдааа, Panda, в един и същи ден. И на мен ми се вижда странно, ама смееш ли да кажеш нещо...
Затова се допитвом до вас  :)

Много благодаря за разясннието относно кдовете :)
         Equally Destructive
*
Много съм бясна!
« Отговор #13 -: Февруари 01, 2006, 22:57:41 pm »
Ами нищо не им казвай... ама си направи хормоните както си му е реда  :D  Missy и Cygnus вече са ти казали. Прогестерона пускаш на 7 ден след овулация. И така  :)  Пролактин можеш да изследваш по всяко време на цикъла, но е добре рано сутрин (преди теста трябва да се избягва допир до гърдите). За това се сещам сега. Пусни търсачката и чети внимателно. Из форума е пълно с подробна информация по въпроса  :D
*
Много съм бясна!
« Отговор #14 -: Февруари 01, 2006, 23:09:51 pm »
Ох, едва сега забелязах, че зайчето е бясно! Зайо, търси си правата и не се ядосвай!
А това е подарък за теб:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Много съм бясна!
« Отговор #15 -: Февруари 01, 2006, 23:14:39 pm »
И аз се разправях с един, който ми викаше, че ако имам проблеми с хормоните съм щяла да бъда космата...определи ме от поглед!
Търсете си правата, айде-е...кажи и, че знаеш, че и че ще се оплачеш..да видиш дали няма да ти ги даде! :bighug:  
Много съм бясна!
« Отговор #16 -: Февруари 02, 2006, 06:30:56 am »
Цитат на: panda


Благодаря за заека  :D
Ще се оплача, даже замислям да се оплача на шефа на медицинския център. И тоя път ще е с рогата напред ;)
*
Много съм бясна!
« Отговор #17 -: Февруари 02, 2006, 08:34:23 am »
Зайко, опиши случая и го изпрати в РЗОК и изискай проверка на гинката с направленията.
И само така - рогата напред. Ти да не си от рогатите зодий :wink:
Много съм бясна!
« Отговор #18 -: Февруари 02, 2006, 08:56:50 am »
Не, бе, Мисинка, стрелата зодия съм  :lol:
Много съм бясна!
« Отговор #19 -: Февруари 02, 2006, 09:37:34 am »
Уф, аман от простотии. Аз като знам какъв изтощителен пазарлък става с тия направления, направо не ми се ходи ни при личната, ни при гинеколог за талони :(  Ама така спестиш малко нерви, а пък се охарчиш маса пари...

Добре де, ако реша да си изследвам хормони, трябва да отида първо при личната, която да ми даде направление за гинеколог, който да ми даде направление за хормоните, правилно ли съм разбрала :?:
Благодаря ти, Бени!