0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #80 -: Февруари 21, 2006, 10:36:26 am »
Аз също подкрепям идеята за д-р Стаменов. Това е един от малкото, които ни подкрепят. Имам чувството, че чакат да затихне данданията около този проблем. Зависи от нас дали ще ги оставим на мира или ще се борим.
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #81 -: Февруари 22, 2006, 23:38:12 pm »
Няма да затихне. бТВ е тук и ще направим каквото можем
*

    svetulkata

Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #82 -: Февруари 27, 2006, 19:56:47 pm »
Много ви моля, къде мога да прочета тази Програма. Нищо не можах да намеря в НЗОК. И на мен ми предстои подаване на документи. Някой би ли ми пратил линк? Благодаря!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #83 -: Февруари 27, 2006, 19:59:51 pm »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #84 -: Февруари 27, 2006, 23:14:54 pm »
Много благодаря!!!
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #85 -: Март 02, 2006, 11:27:17 am »
Здравей Мели,имам въпрос към теб относно документите за здравната каса.Подготвиха ми ги в РепроБиоМед.В декларацията за съгласие с изискванията последния абзац беше за това 4е процедуите ще се провеждат в съответната клиника.Освен това ми взеха такса от 60 лв. за изготвяне на тези документи.Правилно ли е това?Освен това аз не искам следващия опит да бъде в РепроБиоМед,а в друга клиника.Би ли ме посъветвала какво да предприема?Благодаря ти предварително.
*

    Anonymous

Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #86 -: Март 16, 2006, 00:26:35 am »
Здравейте!
Днес говорих с една позната на която, са се обадили от клиниката на Табакова, да и кажат да подава документите - разрешили и вторият  опит да се поема от касата! Дали е вярно... :roll:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #87 -: Юни 05, 2006, 13:53:05 pm »
Аз бях одобрена миналата година, за съжаление несполучлив 3 опит. А защо при жени под 30 год. шансът  да  е по-голям. При 1 опит бях на 27 год. Имаше 2 жени, с които се срещахме по време на стимулацията. Едната беше на 36. Тя забременя и роди момченце. Другата на 24 год. Аз и тя не забременяхме. При 2 опит бях на 31 години /двуплодна бременност и спонтанен аборт във втори месец/.  Жената, с която се запознах беше на 34 год. Роди близнаци. Затова не съм съгласна, че възрастта трябва да е критерий.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #88 -: Юни 05, 2006, 18:08:44 pm »
Цитат на: kareliya
Здравей Мели,имам въпрос към теб относно документите за здравната каса.Подготвиха ми ги в РепроБиоМед.В декларацията за съгласие с изискванията последния абзац беше за това 4е процедуите ще се провеждат в съответната клиника.Освен това ми взеха такса от 60 лв. за изготвяне на тези документи.Правилно ли е това?Освен това аз не искам следващия опит да бъде в РепроБиоМед,а в друга клиника.Би ли ме посъветвала какво да предприема?Благодаря ти предварително.

Карелия, нямам никаква представа, не работя по тази програма.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #89 -: Юни 05, 2006, 18:09:10 pm »
Цитат на: Anonymous
Здравейте!
Днес говорих с една позната на която, са се обадили от клиниката на Табакова, да и кажат да подава документите - разрешили и вторият  опит да се поема от касата! Дали е вярно... :roll:


Не е вярно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #90 -: Юни 05, 2006, 18:12:20 pm »
Цитат на: eganeva
Аз бях одобрена миналата година, за съжаление несполучлив 3 опит. А защо при жени под 30 год. шансът  да  е по-голям. При 1 опит бях на 27 год. Имаше 2 жени, с които се срещахме по време на стимулацията. Едната беше на 36. Тя забременя и роди момченце. Другата на 24 год. Аз и тя не забременяхме. При 2 опит бях на 31 години /двуплодна бременност и спонтанен аборт във втори месец/.  Жената, с която се запознах беше на 34 год. Роди близнаци. Затова не съм съгласна, че възрастта трябва да е критерий.


От единични случаи не могат да се правят изводи. Възрастта, за жалост, е сериозен фактор, който намалява успеваемостта. Иначе и аз не съм съгласна да се ограничава възрастово една жена, но тогава трябва да няма критерии и всички желаещи да се включват в програмата - уви, недостижима мечта. Все пак възрастовата граница е 40 години, не 30.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #91 -: Юни 05, 2006, 21:35:11 pm »
Цитат на: Tutto
И това, ако е помощ...здраве му кажи. Утре ще вземат сигурно решение, че се поемат инвитрото само на жени до 30, защото има по-голяма вероятност при тях. Може всичко да се очаква. :evil:
  Изразих несъгласието си с това предположение, че може да се приеме да кандидатстват само жени под 30 год. И знам, че горната граница е 40 год. Съгласна съм, че е относително и не важи за всички, но нали всеки може да си каже мнението.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #92 -: Юни 05, 2006, 22:20:29 pm »
Цитат на: eganeva
Цитат на: Tutto
И това, ако е помощ...здраве му кажи. Утре ще вземат сигурно решение, че се поемат инвитрото само на жени до 30, защото има по-голяма вероятност при тях. Може всичко да се очаква. :evil:
  Изразих несъгласието си с това предположение, че може да се приеме да кандидатстват само жени под 30 год. И знам, че горната граница е 40 год. Съгласна съм, че е относително и не важи за всички, но нали всеки може да си каже мнението.

Е аз нямам свръхестествени способности, затова структурирай правилно мнението си, когато е в отговор на друго. Иначе рискуваш да останеш неразбрана.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #93 -: Юни 05, 2006, 23:35:50 pm »
:thankyousign:  за съвета! Извинявам се за грешката.
*
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #94 -: Юни 07, 2006, 10:53:20 am »
Aплодисменти за д-р Стаменов и за всички вас момичета !
Всички ние се надяваме в успешното разрешаване на проблема и ми се
струва че това е верният път - широкото разгласявване на това голямо
недоразумение и подкрепата на цялата колегия по АРТ в Бъгария.
          Нека и тук да заложиме на комуникацията лекар и пациент !