0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #20 -: Февруари 01, 2006, 17:05:37 pm »
Аз пък се чудя клиниките как не са възроптали против това отвратително нещо - ами по такъв начин и те са ощетени, и в техния джоб се бърка.
То е ясно, че откак ЗК поема част от разходите броят на техните пациентки значително нарастна. Като отрежат момичетата, вече възползвали се веднъж, ще останат доста по-малко пациентки...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #21 -: Февруари 01, 2006, 17:06:12 pm »
Свързах се с лекарка от РЗОК, която ми каза, че при тях няма такава информация и днес била пристигнала програмата при тях заедно с указанията за прием на документи и никъде не е упомената въпросната забрана. Увери ме, че още утре сутринта ще се обади на комисията в НЗОК на която се изпращат документите да провери дали това е така и след това ще ми се обади.
Така че се надявам утре вече да имаме сигурна и надежна информация за да можем да реагираме и това нещо да бъде споменато в предаването на Марта Вачкова  :idea:

Питам аз сега - къде е д-р Николов, който преди месеци тръбеше из форума, че програмата била за 1000нови жени + 500 вече преминали жени. Нали сте в екипа на консултантите на НЗОК - дайте ни информация
*
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #22 -: Февруари 01, 2006, 17:14:57 pm »
Цитат на: Grace
Аз пък се чудя клиниките как не са възроптали против това отвратително нещо - ами по такъв начин и те са ощетени, и в техния джоб се бърка.
То е ясно, че откак ЗК поема част от разходите броят на техните пациентки значително нарастна. Като отрежат момичетата, вече възползвали се веднъж, ще останат доста по-малко пациентки...


Граци, да се надяваме че клиниките ще оспорват това решение пред НЗОК.
Но едва ли ще останат с по-малко пациенти. Роми е права, който е решил да прави опит ще си бръкне в джоба и пак ще го направи, но нали идеята е да се помага. За това ли всеки месец си плащам здравните осигуровки - значи аз помагам, а на мен кой ще ми помогне. Нали от всички нас са тези пари
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #23 -: Февруари 01, 2006, 17:47:28 pm »
Преди час аз и съпруга ми лично ходихме до Здравна каса в Пловдив.
Потвърдиха информацията,че ще приемат само документи на жени,които не са ползвали програмата миналата 2005 год.
Днес са получили наредбата,която е предадена устно,но очакват предполагам другата седмица, писменна такава.Аз лично ще проверя в началото на другата седмица и ще ви държа в течение.
Виждам,че голяма част от  клиниките за Репродуктивно здраве все още не са информирани.

Искренно съжалявам за тези, като мен,които  смятаха да кандидатстват и тази година.Но не смятам ,че е редно да оставим нещатат така!!!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #24 -: Февруари 02, 2006, 11:22:39 am »
Добре де, това е пълен абсурд 8O
Как е възможно да променят официално критериите, като поемат 3 опита, стига да са в различни години, а неофициално да променят официално приет документ 8O  8O

*На маймуни ни направиха*
*На маймуни ни направиха*
*На маймуни ни направиха*

Наистина ще е хубаво да видим как някой център издава официален отказ, на това основание. Мисля, че може да се спретне едно хубаво дело.
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #25 -: Февруари 02, 2006, 12:39:41 pm »
Положението наистина е безобразно, и то от страна на касата. Имайте предвид, че лекарите също почти нищо не знаят, докато от касата проманят условията, както си искат. Трябва някак да се реагира.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #26 -: Февруари 03, 2006, 19:58:09 pm »
Цитат на: missy
Касата е разпратила указания до клиниките да не издават протоколи на жени минали веднъж по програмата, а не до районните си поделения.  :evil: Което ми се струва доста подло, до кога в тази държава нещата ще се правят тихомълком и под масата.


Онемях, от прочетеното до тук и не мога да повярвам!!!????
Знаех си, че са мърши...ама те надминаха себе си. В момента ми е блокирала главата от гняв и не мога нищо да предложа като реакция. Не може да бъде вярно?! Кучетата ще ги ядат в ада, нещастници мръсни. Не ги е срам!!!
Утре съм на доктор и ще разбера кво става?! А аз се чудех, що не ми се обаждат от клиниката за подаване на документи?! Дано да не е истина!!!????

*
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #27 -: Февруари 03, 2006, 20:14:08 pm »
Оги, последното инфо което можахме да изкопчим от касата е, че НЯМА такова нещо. Клиниките били спекулирали :evil:
Боровинката вчера е ходила в РЗОК Варна и е получила следната информация:

- документи по програмата ще се приемат от 15/02, за да имат време специалистите, работещи с протоколите/документите да се запознаят с нея
- ограниченията са само тези, които са упоменати в програмата

Това означава, че ИМАМЕ право да подаваме документи, защото никъде в програмата или ДВ не е упоменато, че нямаме такова. В пространството се носи, че клиниките имали указание, но все още никой не го е видял като официален документ и от кого е.
Боровинката в понеделник ще ходи във Варненската клиника за да провери как стоят нещата.
Оги ще те помоля, ако нещо разбереш утре в клиниката да пишеш
*
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #28 -: Февруари 03, 2006, 20:29:42 pm »
Момичета, в сряда говорих с клиниката в която ходя, тъйкато чакам да ми станат готови документите за касата, координаторката ме попита дали не съм подавала документи миналата година, ако съм нямало да стане.
*
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #29 -: Февруари 03, 2006, 20:38:35 pm »
Бубе, видя ли го някъде черно на бяло написано това.
Щот аз не вярвам докато не видя първо, и второ - нямат право защото никъде не е упоменато. Направо да му писне на човек от тази сбъркана държава :evil:
*
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #30 -: Февруари 03, 2006, 20:50:22 pm »
никъде не съм го видяла, просто това беше разговор по телефона
то в таз държава и никъде да не е написано пак може да е факт...........простоияяяяяяяяяя
клиниките не са виновни, то независи от тях (според мен де)
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
и аз съм бясна
« Отговор #31 -: Февруари 03, 2006, 23:27:48 pm »
днес ходих при доцентката при която правих моето( неуспешно) ин витро във Варна и тя ми заяви категорично, че за втори опит касата няма да плаща.Тя каза:"официално ни съобщиха."
Само дето аз не виждам къде го пише това "официално".Абе ние неможе ли да направим нещо по въпроса?
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #32 -: Февруари 03, 2006, 23:47:56 pm »
работата почва да се изяснява. явно се разчита на неофициални ограничения.

ако, обаче, няма черно-на-бяло такова ограничение, всяка жена може да кандидатства и ако я отрежат на някое ниво по причина, която не е в официалния текст на програмата, има възможност да осъди касата.. така си мисля аз, без да съм юрист.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #33 -: Февруари 04, 2006, 00:11:38 am »
Много точно Джами, "НЕ Е в официалният текст на програмата"
Има право да подаде официално жалба в РЗОК, че и е било отказано попълването на документите. Трябва да се провери дали наистина съществува такъв документ, щот от касата казват, че няма.
Айде сега кой спекулира и кой лъже... :evil:

Много ми е чудно само как Софийската клиника ще знае, че миналата година съм подала чрез Варненска.
Абе луда работа е това :evil:
*
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #34 -: Февруари 04, 2006, 16:46:14 pm »
На сайта на д-р Стаменов www.invitro-bg.com на първа страница най-долу има линк към новини по темата - и по тази и по повод възрастовите ограничения, които са наложени от тази година.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #35 -: Февруари 04, 2006, 17:13:26 pm »
зад написаното от д-р Стаменов по повод ограничението за 1 опит, аз чета, че явно и той има неофициално такава информация и изпитва известни опасения, че негласна селекция по този показател ЩЕ СЕ прави.
затова й пише за нашия глас на протест, дето щял да се чуе, ако ни откажат...
аз затова искам да ни се отговори ясно и категорично от страна на НЗОК ПРЕДИ да ни откажат - ще се прилага ли такава дискриминация или не?!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: и аз съм бясна
« Отговор #36 -: Февруари 04, 2006, 18:07:43 pm »
Цитат на: lisiche
днес ходих при доцентката при която правих моето( неуспешно) ин витро във Варна и тя ми заяви категорично, че за втори опит касата няма да плаща.Тя каза:"официално ни съобщиха."
Само дето аз не виждам къде го пише това "официално".Абе ние неможе ли да направим нещо по въпроса?


Смятам понеделник, най-късно вторник, да посетя и аз доц. Маркова. В случай че ми бъде отказано издаването на Становище за включване в програмата (щото всичко останало без протоколите го имам вече), по съвет на старши експерт Христова от РЗОК Варна (ст.313) ще подам писмено оплакване/питане в деловодството (ст.102) на касата и освен да си чакам тихо и кротко отговора друго не се сещам.

Лисиче, ако искаш опитай и ти.

 :(  :cry:  :x  :oops:  :evil:  :twisted:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #37 -: Февруари 04, 2006, 20:13:18 pm »
Цитат на: jam
работата почва да се изяснява. явно се разчита на неофициални ограничения.

ако, обаче, няма черно-на-бяло такова ограничение, всяка жена може да кандидатства и ако я отрежат на някое ниво по причина, която не е в официалния текст на програмата, има възможност да осъди касата.. така си мисля аз, без да съм юрист.


Ми Джами аз си мисля че няма да е никак лесно да ги осъдиш, те толкова много вратички сигурно имат, че свят да ще ни се завие докато ги преодолеем. Ама все пак не е и лошо да се пробваме. Просто този който се реши на такова нещо трябва да се подготви за дългогодишна борба по съдилищата. То нали с всичко е така в нашата родина :evil:  :evil:  :evil:  :evil:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Темата на Туто
« Отговор #38 -: Февруари 06, 2006, 15:46:30 pm »
Tutto
Защо още не се е решило дали жените, които са участвали миналата година в програмата ще могат да участват пак? Аз направих почти всички изследвания и поисках експертно решение. Беше ми отговорено, че дори и да ми дадат такова, нямало да ми приемат документите. Някой има ли информация по въпроса? На мен тази информация ми я дадоха от клиниката на д-рСтаменов.

Missy
Тутто, има отделна тема в която обсъждаме проблемите по програмата на НЗОК. Там сме изписали доста по въпроса
Ето ТОВА е темата  :)

Tutto
Момичета, не мислите ли, че е крайно време да се направи нещо драстично? Не мисля, че това е редно да се прави с нас. Предлагам да осъдим НЗОК.  В програмата пише, че се поемали до 3 опита, а това, което правят в момента е просто скандално.

Missy
Цитат на: Tutto
Предлагам да осъдим НЗОК.  В програмата пише, че се поемали до 3 опита, а това, което правят в момента е просто скандално.


Къде прочете в програмата, че се поемат 3-и опита, защото тази програма лично съм я изчела няколко пъти и такова нещо не е записано 8O Също така изчетох и рамковият договор за 2006год. и там също не се споменава нищо за 3-и опита
Лошото е, че това е устно споразумение и нищо не може да се направи

Tutto
Ами нали казваха, че това щяло да е като предложение в новата програма? Нали щяха да включат и други медикаменти, а не да ми се изписва декапептил депо и аз да се чудя какво да го правя и да си купувам оргалутран? Или има жени, които реагират зле на пурегон. Защо не включиха и мерионал? Защо така ни прецакаха?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Проблеми с програмата на НЗОК за 2006 г.
« Отговор #39 -: Февруари 06, 2006, 15:56:39 pm »
Днес подавам следното питане до нзок:

ДО
д-р Иван Букарев
директор НЗОК

КОПИЕ ДО
д-р Клисуркова
завеждащ програма
“Лечение на безплодие при жената”



ЗАЯВЛЕНИЕ ЗА ДОСТЪП ДО ОБЩЕСТВЕНА ИНФОРМАЦИЯ
ОТ
Фани Любомирова Давидова
адрес –
телефон за контакт –

Уважаеми господин директор,

   Моля на основание закона за достъп до обществена информация да ми бъде предоставен достъп под формата на справка на хартиен носител от следната информация:

1. Каква е плануваната бройка  за участие в  по програмата на НЗОК за лечение на безплодие при жената за 2006 година.

2. Съществува ли официално изискване, кандидатствуващите през 2006 година да не са участвали в програмата през миналата 2005 година.



   Надявам се, че ще получа достъп до исканата информация в законоустановения 14 дневен срок.



София                                                                              С уважение
06.02.2006
В очакване ....