0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #660 -: Март 04, 2013, 18:58:28 pm »
Искам да попитам нещо момичета!!! На 13ти ден (28.03) си правих тест за овулация клиар овю - тестовата линия беше почти като контролната, на следващия ден и следващите 3 дни напълно отрицателен (включително и днешния, да разбирам ли, че е бил положителен теста? на 01.03 имах тъпа болка в десния яйчник и при полов акт изпитвах лека болка. Не съм имала овулация от поне 8 месеца, за това така разпитвам и не мога да разчитам тези тестове. И ако теста е бил положителен, то овулацията е била на следващия ден?!!
Re: Тест за овулация
« Отговор #661 -: Март 05, 2013, 19:54:41 pm »
Момичета някой  с повече опит ако може да ми погледне графиката и да ми каже как е. Започнах по от рано с с тестовете за О понеже януари бях с по кратък цикъл.И днес теста е отрицателен но ми се появи малко прозрачна слуз.Нормално ли е тя да се появи преди овулацията или сега съм в овулация,но и температурата ми не се е понижила. :ask:  :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #662 -: Март 06, 2013, 18:10:53 pm »
Момичета някой  с повече опит ако може да ми погледне графиката и да ми каже как е. Започнах по от рано с с тестовете за О понеже януари бях с по кратък цикъл.И днес теста е отрицателен но ми се появи малко прозрачна слуз.Нормално ли е тя да се появи преди овулацията или сега съм в овулация,но и температурата ми не се е понижила. :ask:  :)
Нормално е,продължавай да правиш тестове и да мериш БТ, слуз няколко дни преди ову /може да продължи и по- време на ову/
Re: Тест за овулация
« Отговор #663 -: Март 07, 2013, 00:44:49 am »
pleyada благодаря за отговора , продължавам с тестовете дано да видя + тест на О  :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #664 -: Март 07, 2013, 16:12:35 pm »
Здравейте, отдавна ви чета и имах желание да се включа. :) От 2 месеца започнахме с опити за бебче, като този месец реших да си взема тестове за овулация. Цикълът ми е редовен по принцип на 28 дни, но предния месец закъсня с 5 дни. Този цикъл ми започна от 21.02. От 3.03. започнах с тестовете на 11 ден- отрицателен беше. на 4 и 5.03. също. Вчера на 6.03. направих четвъртия тест към 16:30 следобед и тестовата чертичка беше една идея по-светла от контролната, но късно вечерта започнаха тъпи болки и напрежение в яйчниците все едно ще ми идва. Направих и 5тия тест и веднага показа положителен резултат. С мъжа ми правихме секс на 1,3,4 и 6(то даже 7ми си беше по часовник).Въпросът ми е да продължавам ли с тестовете за овулация или няма смисъл? Силно се надявам да сме успели, макар че от скоро правим опити. :crossfingers:
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #665 -: Март 07, 2013, 16:59:52 pm »
Liany, добре е тестовете за овулация да се правят от - до - , за да е по-ясно точно кога е била О, но дори и да спреш да си правиш тестове, не спирайте с кекса ;) успех  :crossfingers:
ето малко прашинки да се заразите  osi_9 :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1:
Re: Тест за овулация
« Отговор #666 -: Март 07, 2013, 17:08:33 pm »
Опитите няма да ги спираме, поне тука днес и утре да отпразнуваме женския празник подобаващо  :bed: :pleasantry:...пък после дано да има радост. Благодаря за прашеца, дано да ми е на късмет, че ми е време вече  :babyflips: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Тест за овулация
« Отговор #667 -: Март 07, 2013, 23:55:31 pm »
Аз да споделя какво се случва с моите тестове за О днес си взех втора опаковка понеже едината не ми стигна.Взимам на клеар 5+1 но тези които взех днес самите тестови лентички са по различни от първата опаковка и сякаш днес ми показа и другата чертичка доста наситена.Сега се чудя дали е бил положителен или разликата се получава от това че лентичките са по различни.
Re: Тест за овулация
« Отговор #668 -: Март 08, 2013, 16:40:13 pm »
Искам да попитам нещо момичета!!! На 13ти ден (28.03) си правих тест за овулация клиар овю - тестовата линия беше почти като контролната, на следващия ден и следващите 3 дни напълно отрицателен (включително и днешния, да разбирам ли, че е бил положителен теста? на 01.03 имах тъпа болка в десния яйчник и при полов акт изпитвах лека болка. Не съм имала овулация от поне 8 месеца, за това така разпитвам и не мога да разчитам тези тестове. И ако теста е бил положителен, то овулацията е била на следващия ден?!!

Моля някой да ми отговори
Re: Тест за овулация
« Отговор #669 -: Март 08, 2013, 20:03:18 pm »
naqnaq, да може да се приеме, че теста е бил положителен.
Овулацията настъпва до 48 часа след положителния тест, така че е възможно да е била на 1,03 и болката, която си усетила да е от спукването на фоликула.
Късмет!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Тест за овулация
« Отговор #670 -: Март 09, 2013, 15:59:49 pm »
Дано да е било така, ще е страхотен напредък за мен. От 23.02 пия инофолик и прегнакеър концепшън и ако наистина е имало овулация то я отдавам само на тях. Последните 7 месеца не съм имала овулация, Ако не, другия месец продължавам с тестовете :)
*

    Nianaa

  • **
  • 107
  • Sometimes dreams come true!
Re: Тест за овулация
« Отговор #671 -: Март 23, 2013, 11:41:18 am »
Здравейте момичета  :lol: Толкова много четох през последните 10 дни че вече тотално се обърках :ask: Та значи с мъжа ми правим опити за бебче от колко 6-7 месеца, но до сега не съм взимала нито тестове за О нито съм мерила БТ.От днес съм решила да се заема малко по активно и да почна да меря Бт както и да си взема тестове за О.Въпроса ми е следния ... принципно имам страшно редовен цикъл на 28 дни , но последните няколко месеца забелязвам че е на 25 дни което ми се стори странно но няма значение. От днес почнах да меря Бт като сутринта ми отчете 36.9 което ми се стори малко високо според вас така ли е или е нормално . Оф съжалявам да объркания пост но и аз вече тотално се побърках :balk_149:
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #672 -: Март 23, 2013, 11:44:09 am »
Ето в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=1633.0 може да зададеш всякакви въпроси свързани с измерването на базалната температура.

*

    Nianaa

  • **
  • 107
  • Sometimes dreams come true!
Re: Тест за овулация
« Отговор #673 -: Март 23, 2013, 11:57:42 am »
Ето в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=1633.0 може да зададеш всякакви въпроси свързани с измерването на базалната температура.

Много ти благодаря :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #674 -: Март 23, 2013, 18:30:44 pm »
Здравейте момичета,

Аз имам следния въпрос - надявам се да не прозвучи много глупаво  :oops: Има ли вероятност тестовете за овулация да не могат да засекат моята овулация?

Предният път, когато забременях (2007 год.) бях с 5 отрицателни теста за овулация и дори бях решила, че имам сериозен проблем и планувах посещение на специалист. Уви, чудото се случи.

Сега пак съм с отрицателни тестове, а си имам всички останали признаци (които аз си разпознавам).
Re: Тест за овулация
« Отговор #675 -: Март 25, 2013, 11:46:49 am »
Здравей,по рпинцип за тетсовете за овулация знам малко,но това което знам че,че е възможно или срока на годност да е изтекъл,да не са се правили правилно,или просто самата ову е малко по късна отколкото си мислиш,или по ранна,друго незнам какво да ти кажа,Бт мериш ли?
Re: Тест за овулация
« Отговор #676 -: Март 25, 2013, 12:23:00 pm »
Здравей Ками,

Благодаря много за отговора. Не меря БТ, но май от следващия месец ще започна и с това. Иначе погледнах теста - не е с изтекъл срок. Остава аз да не мога да нацеля подходящите дни :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #677 -: Март 25, 2013, 13:13:38 pm »
Здравей Ками,

Благодаря много за отговора. Не меря БТ, но май от следващия месец ще започна и с това. Иначе погледнах теста - не е с изтекъл срок. Остава аз да не мога да нацеля подходящите

Здравей, e_nikolova относно тестовете за ову. има няколко основни правила,които биха ти помогнали при установяване на О.
Първо е: колко е продължителността на МЦ? В листовката на тестовете има табличка,която указва според цикъла в кой ден да започнеш с тестовете. Пример: 28дни започваш на 11ден, О. ще е най-вероятно на 14-ти или 15-ти ден,което обаче не е задължително. Ако МЦ е по кратък,започваш по-рано с тестовете,а ако е по-дълъг съответно по-късно. Възможно е да ги правиш в неподходящия период и затова да виждаш само отрицателни.
Второ: тестовете не се правят с първата урина,а по- късно / между 10:00 и 20:00ч/  като поне 2 часа преди това ограничаваш приема на течности. Това е,което аз спазвам и успявам да засека О. Надявам се тази информация да ти бъде от полза. Успех и дано скоро видиш  :bfp:
Re: Тест за овулация
« Отговор #678 -: Март 25, 2013, 13:37:57 pm »
Благодаря много, Хриси.

Спазвам всички правила, които си описала  :? Дано всички скоро се похвалим с така желаните  :bfp:

Успех и на теб  :)
*

    Nianaa

  • **
  • 107
  • Sometimes dreams come true!
Re: Тест за овулация
« Отговор #679 -: Март 25, 2013, 15:36:08 pm »
Момичета може ли да ви помоля да погледнете тази снимка http://imageshack.us/photo/my-images/145/abcd0002.jpg/ и да ми кажете понеже това  е първия тест за О който правя дали е нормално тест линията да изсветлява а не да потъмнява защото както ще видите от снимката тест линията от 1-ви ден е по-наситена от 3-ти Thinking Надявам се да съм обяснила правилно и да ме разберете  :oops:

П.С Успешна и ползотворна седмица на всички и нека по скоро всички да се зарадваме с :bfp:  


« Последна редакция: Март 25, 2013, 16:00:27 pm от GeryCh »