0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #80 -: Юни 27, 2008, 15:37:22 pm »
Каси, вечер вратата на терасата е отворена, затова ги оставям по камизолка и ританки, но са от най-тънките. Не смея да ги разсъблека за през нощта, защото температурата пада доста.
Храним се изцяло на кърма, дори ми остава след това за още 2-3 бебета  :lol: Засукаха веднага след като ми ги дадоха. Криси още на следващия ден, а Дани на по-следващия. Той изкара първата вечер в кувьоз, защото при раждането се извъртя с крачетата и трябваше да го издърпат така. След това беше под наблюдение една вечер повече, но всичко беше наред.
Нощем се будим само 2 пъти за ядене - около 2-3 и между 5 и 6. А снощи Дани пропусна едното хранене, не се събуди и аз не можах да го събудя като храних Криси. Карам ги на поискване, но те самите си създадоха режим на 3 часа.
Общо взето сме много кротки, ревем само като сме гладни. надявам се по-дълго време да изкараме така.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #81 -: Юни 27, 2008, 16:36:35 pm »
Общо взето сме много кротки, ревем само като сме гладни. надявам се по-дълго време да изкараме така.

Така е първия месец, после ше е малко по-забавно :wink:, но и това ще отмине. Аз сега съм много добре, играят си двамата в кошари, проходилки и тем подобни. Създадох им режим да си лягат най-късно в 21.00, спинкат до 7.00 примерно, после пийват мляко и продължават да спят с мама. Супер е, че все още спят поне по три пъти през деня.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #82 -: Юни 27, 2008, 17:35:04 pm »
Касси,
благодаря ти. При мен основното се прибра, но все пак си остана корем. Изглеждам, както като бях в 3ти, 4ти месец.
Явно така ще си ходя - като бременна в 4ти месец. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #83 -: Юни 30, 2008, 13:53:29 pm »
Двойни мами, ако желаете да допълним списъка от първа страница, дайте малко подробности /г.с., кг., см/.
Целувки за всички! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #84 -: Юни 30, 2008, 16:59:11 pm »
Привет от нас, да се включим с нашите размери :)!
Никола се роди 2560кг.,47 см, а Лиза 1990кг, 44см.
Родиха се в първия ден на 35 г.с.
Много целувки и за теб Евро от нашта чета :D
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #85 -: Юни 30, 2008, 22:29:37 pm »
аз и друг път съм си казвала подробностите :(,ама ха да видим тоя път дали ще хване декиш.
Илина 1910 кг. 45 см. Никола 1780 кг. 45 см. 32 г.с.
много здраве на корема на evro.
*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #86 -: Юли 01, 2008, 01:41:54 am »
Привет и от нас. Малко се по изгубих, но вече съм на линия. Откачиха ми рутера нашите майстори, че им пречил да работи и чак днес ми го включиха. Нямах търпение да вляза и да прочета темата. Поздравления за всички нови мами. Дай боже да ставаме повече. Аз съм сравнително добре. Доста ми тежи шкембо вече, но ще си го нося още поне три седмици. Така ми се иска пък да видим. В четвъртък съм на консултация и ще пиша подробности.
Mimi26 доколкото разбирам си родила нормално твоите юначета. Поздравления още веднъж. Пожелавам ти дълго време да ги кърмиш, това е най-хубавото за тях. Ако наистина имаш повече кърма, замразявай за по-късно. Така няма да се хаби безценния материал. 
*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #87 -: Юли 01, 2008, 01:57:28 am »
Забравих да попитам родилите вече двойни мами движеха ли се много мъничетата ви преди да се родят. Моите ме побъркват. Денонощно е луд купон и толкова са заякнали, че понякога ме боли кожата. Едното бебе, което нося от дясно като че ли иска да излиза през ребрата ми. Дали е нормално да са толкова подвижни. Аз тия ще ходя при док, но съм любопитна при вас как е било. До преди 1 седмица нямах нито една стрия, а сега над пъпа ми се появиха мънички хоризонтални стрии. Точно там получвам най-силните удари от моите дундьовци.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #88 -: Юли 01, 2008, 09:39:31 am »
tini, ритат, ритат и още как. Така ще е до края. Радвай се, че сега ритат на тясно, че после  :lol:. Леки седмици до финала, дано издържиш поне още 3.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #89 -: Юли 01, 2008, 12:09:08 pm »
Забравих да попитам родилите вече двойни мами движеха ли се много мъничетата ви преди да се родят. Моите ме побъркват. Денонощно е луд купон и толкова са заякнали, че понякога ме боли кожата. Едното бебе, което нося от дясно като че ли иска да излиза през ребрата ми. Дали е нормално да са толкова подвижни. Аз тия ще ходя при док, но съм любопитна при вас как е било. До преди 1 седмица нямах нито една стрия, а сега над пъпа ми се появиха мънички хоризонтални стрии. Точно там получвам най-силните удари от моите дундьовци.
Радвай се че ритат! :D
Стриите се появяват накрая!Аз нямах нищо до две седмици преди да родя!Сега имам съвсем леки чертички от дясно на корема,но почти не се забелязват!
Успех до края!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #90 -: Юли 01, 2008, 13:45:28 pm »
Евро, ето и нашите мерки:
Кристиян 2850гр, 50см
Йордан 3050гр, 50 см, 36г.с.
За теб много целувки!
Тини, ритат много накрая малките - нетърпеливи са. А за стриите, аз нямах нито едно до последно, 4 дни преди да родя започнаха да се появяват около пъпа. Сега като гледам обаче, само ми е леко набръчкана окжата на корема, не се виждат стрии. Дано ги устискаш твоите още 3 седмици.
Аз кърмата я замразявам, но се надявам да имам колкото може повече време.
Благодаря ти за пожеланията  :D
*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #91 -: Юли 01, 2008, 15:05:27 pm »
Благодаря Ви скъпи Kassi, Sami, Mimi26. Поуспокоих се малко. То се е видяло ще търпя ритничетата до края. Няма да се давам на финала. Е момичета като мина прегледа непременно ще пиша какви са мерките ни.
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #92 -: Юли 02, 2008, 09:07:54 am »
Здравейте момичета, искам да ви споделя радостната новина че се родиха и нашите дългоочаквани бебчета  :D.
Раждането беше на 25.06. (в 36 г.с. и 3 дни) в болница Токуда. Казват се Калоян и Катерина. Калоян се роди 2.290 кг, а Катерина - 2.420 кг. Живи и здрави са, но са все още под наблюдение в болницата понеже ги водят недоносени. Ще си ги приберем след няколко дни. Хубавото е че аз вече имам кърма, замръзявам и им нося всеки ден  :)
За сега това е от мен :)

*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #93 -: Юли 02, 2008, 09:12:16 am »
МиленаМ - честито да са ти живи и здрави малките сладури!
Бързо въстановяване и скоро да сте всички в къщи!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #94 -: Юли 02, 2008, 09:18:16 am »
Честита двойна радост, Милена! Пожелавам ви скорошно завръщане у дома и леко гледане. Бъдете много щастливи заедно.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #95 -: Юли 02, 2008, 13:00:48 pm »
Местита радост, Милена! :D
Да сте живи и здрави и много щастливи цялото семейство!
 :welcome_1:

п.п. Харесва ми да редактирам списъчето ви често често! :P

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #96 -: Юли 02, 2008, 14:14:13 pm »
Честита двойна радост, Милена! Да са живи и здрави малките сладурковци. Дано по-бързо си ги вземете у дома. Много хубави имена сте им избрали, дано да са им на късмет.
*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #97 -: Юли 02, 2008, 14:19:19 pm »
Милена, честита двойна радост! Желая ти скоро да си приберете мъниците и да си ги гледаде с тати! Много щастие и усмивки за цялото семейство!
Евро, забравила съм да ти пиша датата ни на раждане - 19.06.2008год.
« Последна редакция: Юли 02, 2008, 14:22:23 pm от mimi26 »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #98 -: Юли 02, 2008, 14:33:12 pm »
п.п. Харесва ми да редактирам списъчето ви често често! :P

Евро, ето още малко работа за теб :wink:. Джини е родила момиченцата си преди седмица, не е написала датата в близнашкия на бгмама, според мен на 26.06.08г. Казват се Симона и Камелия. Да са и живи и здрави, а каката да помага на майката-героиня.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #99 -: Юли 02, 2008, 21:04:30 pm »
Благодаря ви момичета за поздравите  :D.
Аз все още не мога да изпитам пълното щастие на това да съм майка, тъй като ги виждам малките за по 1 час на ден. Гушкам си само момченцето, понеже момиченцето има някои проблеми и все още е в кувиоз. Хубавото е че не е на кислород и от 2 дни диша сама и започна да яде по 5-10 мл кърма. С малкия днес се пробвахме да се кърмим, но той е още слабичък и се уморява и заспива. Освен това и мойте зърна още не са оформени и утре ще го пробваме със силиконови. Сега тези дни ще им правят някои допълнителни изследвания и тогава ще се разбере кога ще си ги вземем.
А за имената - мерси, дано наистина да са им на късмет. Ние ги избрахме окончателно деня преди да родя. До тогава имахме няколко варианта и всеки ден ги обсъждахме, трудно беше, но важното е че и на нас и на всички много им харесват  :D.
П.П. Още една редакция за списъка - и двамата се родиха по 49 см.
« Последна редакция: Юли 02, 2008, 21:06:31 pm от МиленаМ »