0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zoneto

тясна и крива шийка на матката
« -: Май 12, 2008, 18:37:46 pm »
При втория опит инвитро лекарят след сондажа ми отказа да правим инвитро защото съм имала тясна и крива шийка на матката и не можел да върне ембрионите.Момичета има ли други с подобен проблем защото не знам какво да правя
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #1 -: Май 12, 2008, 18:46:09 pm »
Добре, при първия ти опит нямаше ли го същия проблем и тогава как са направили трансфера /ако се е стигнало до там/
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #2 -: Май 12, 2008, 19:32:28 pm »
Да - парвият опит проблема възникна при трансфера. Почти час се мъчиха да върнат ембрионите.Доста се поозориха и изпотиха. Опитът беше неуспешен. Според доктора това се дължи на проблемния трансфер. Сега, отивайки за сондаж той ме върна като каза, че не се наема да направи ин витро, понеже смята че резултата ще е същия. Каза, че шийката трябва да се коригира оперативно, но не ме насочи никъде. Не зная какво да правя - към кого да се обърна. Някой правил ли е подобна операция и ако да - къде? Моля Ви - споделете опит и мнение
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #3 -: Май 12, 2008, 20:07:53 pm »
Zoneto, здравей!
Аз съм с изключително крива шийка, при всичките ми трансфери, сондажи, биопсии и опити за трансфери съм имала проблеми, зацапвания, защипвания, непроходимост дори.
Имам правени две дилатации http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9085.msg179232#msg179232 след всяка от тях достъпа до матката беше възпрепятстван и до сондаж или трансфер не се стигаше. За съжаление при мен след тези процедури нещата ставаха по-зле.
Според мен решението за такива като нас - кривошийните - е едно: подходящ катетър. Много се рових и търсих решение, уви нито един друг трансфер не дава повече шанс, освен цервикалния с подходящ катетър. Аз съм пациент на Д-р Стаменов, последния трансфер беше брилянтен, с метален катетър и подходяща премедикация.
Обсъди с лекуващия си възможността да ти набави катетър.

От сърце ти пожелавам да намерите решение!
:bighug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #4 -: Май 12, 2008, 20:18:26 pm »
Благодаря ти Евро за бързия отговор и съвета
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #5 -: Май 12, 2008, 20:33:13 pm »
Винаги можеш да разчиташ на мен!
Ако те интерисуват подробности, питай.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #6 -: Май 12, 2008, 21:05:11 pm »
И аз имам същият проблем.  Решение обаче както каза Евро има. Първия сондаж беше труден, но успешен. Последвалия трансфер обаче беше кошмар - наложи се да правят дилатация без упойка :?  Опита беше неуспешен и според доктора причината е вероятно трудния трансфер. После правихме лапароскопия и дилатация по време на упойката. При следващия трансфер нямаше проблем .


*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #7 -: Май 17, 2008, 03:26:21 am »
Здравейте,и аз имам са6тата 6иика.Правиха ми дилатация и след 5 месеца ми бе6е инвитрото.Доста ме боле6е по време на трансвера,с парвия катетар не стана и се наложи доктора да смени катетара.Трансфера бе6е успе6ен и има6е имплантация,но бременността не се разви.
*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #8 -: Май 17, 2008, 12:47:25 pm »
Ох,и мойте трансфери са ужасни.Имам три опита ин-витро и все неуспешни.На първия нямаше никакъв проблем,но на втория се мъчиха трима лекари около 40-45мин.Казаха че шийката се стеснява и не могат да вкарат катетъра но никой не ми обясни нищо повече.Незнам точно какво са правили но след трансфера кървях 3-4дни.На последния пак прокървих,но пък всичко мина много бързо.Дори ми правиха два трансфера един след друг в разстояние на 15мин.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #9 -: Май 17, 2008, 14:52:04 pm »
kalka,  :(
За съжаление много процедури се решават още на ниво трансфер. Наличието на кръв, слуз обикновено е не добър признак за изхода от процедурата, а тия два трансфера един след друг нанасят травма на канала, която за съжаление отново не е добър знак.
Безпроблемният и нетравматичен трансфер е от ИЗКЛЮЧИТЕЛНА важност за един ин витро цикъл.

Момичета с проблемни шийки, моят съвет е: Не се подлагайте на процедура без алтернатива за добър трансфер.
Нелепо е, един, два или повече ин витро опита да се провалят още на ниво трасфер.

От сърце ви пожелавам да намерите изход! :heartbeat:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #10 -: Май 17, 2008, 21:05:06 pm »
Evro,вярно че е нелепо но аз сменях клиниките а и бях длъжна да опитам.
Чела съм много от твойте постинги и много неща научиш от тях,ти си почти завършен лекар по стерилитет.
Пожелавам ти много успех за напред!!!
*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #11 -: Май 18, 2008, 13:02:13 pm »
Аз съм при едни от най-добрите.Имам четири инсеминации при, които винаги е имало проблем с шийката/доктора я определя като закривена/.При трансфера на първото инвитро това ,че имам проблемна шийка беше пропуснто и макар трудно той се осъществи,даже имах имлантация.При второто инвитро /1ембрионче на спонтанен цикъл/трансфера отново беше проблемен,някаде около 30мин доктора се поти за да го направи.Знам ,че лекаря не е в състояние да запомни всяка анатомична особенност на пациентките си,но някак ми стана  криво,че този проблем при мен се забравя и не се обсъжда предварително.Сега чакам резултата, не се надявам много, една от причините е проблемния трансфер.     
*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #12 -: Май 28, 2008, 00:11:39 am »
Аз също съм от проблемните трансфери. Първия ми опит точно за това се провали. Преди втория ми направиха дилатация с ламинария, от която имаше ефект. На втория трансфер всичко беше перфектно. Аз бях във Варна при д-р Александров.
Стискам палци и при теб всичко да се нареди
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #13 -: Май 29, 2008, 06:46:21 am »
Момичета,аз преживях същия ужас с крива и запушена шийка,но благодарение на "сръчните"ръце на д-р Табакова!!!!Тя не прави сондаж,и се изненада по време на трансфера,че шийката е крива и тясна,изнерви се и от припряно ръчкане я наранява.От това последва неуспешна имплантация и сраствене,което при следващия опит беше голям проблем.Но аз имах късмета да отида за 3-ти опит при доц.Маркова във Варна.Тя прояви невероятна търпимост и след три поредни дни на опити за сондаж с пълни упойки- успя.Последва много лек трансфер,и сега имам двегодишни близначета-момчета.Не се отчайвайте,а намерете своя лекар.Стискам ви палци.
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #14 -: Май 29, 2008, 10:43:47 am »
Егати ръчкането, чак до сраствания да доведе :x  Представям си какво си изпитала :x Радвам се, че си открила подходящия лекар и всичко е отминало!  Да са ти живи и здрави малчуганите!


*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #15 -: Юни 07, 2008, 04:17:15 am »
Аз имах дилатация преди 6 месеца но се оказва че шийката на матката пак се е стеснила много.Сега ще направим още една дилатация и другия месец ще правя замразен трансфер.       Успех на всички!
*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #16 -: Юни 07, 2008, 09:24:15 am »
При моя първи сондаж след 40-50 мин. мъчене на д-р Ковачев и д-р Александров изобщо неможа да се проникне.Бях много притеснена,дотогава не бях чувала за такова нещо.Решиха,че единствения изход е дилатация и поставяне на ламинария.Направиха го и повторихме сондажа.Пак продължи толкова време и накрая проникна,но след като ме накараха да изпия един литър вода.Предупредиха ме,че поемам голям риск и че при такъв труден трансфер шансът е много малък,но все пак реших да опитам(друг шанс просто нямам).
Когато дойде време за трансфер немога да ви опиша какво притеснение беше,но понякога стават чудеса!Даже Александров се учуди как стана,и да ви кажа беше не повече от няколко секунди.Явно понякага се случват и неочаквани неща!
Така,че имайте вяра в доброто развитие на нещата!Аз съм много благодарна на моя лекар-д-р Ковачев и на леката ръка на д-р Александров!
*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #17 -: Октомври 11, 2008, 14:02:26 pm »
Реших да "побутна" темичката, защото инсетата ми минават изключително трудно и се тревожа за евентуалното предстоящо инвитро /имам час за първи преглед при д-р Стаменов този месец/. Незнам какъв точно ми е проблемът, но явно е като вашите. Инсетата минават трудно и болезнено, док се измъчва доста, но нищо не ми казва, освен, че при всяка процедура го измъчва този мой канал. Другата седмица ми предстои трето /най-вероятно последно/ инсе и мисля преди процедурата да пийна повечко вода, пък дано по-лесно да стане......

Ясно е, че нищо немога да променя и че в "Надежда" си знаят работата и ще измислят нещо, обаче понеже си се тревожа, реших да споделя..........
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #18 -: Октомври 11, 2008, 19:47:55 pm »
Непремено сподели "опита" с шийката си с Д-р Стаменов, ако не сега, то във времето ако се налага - винаги настоявай за сондаж!
Успех на инсето!
 :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #19 -: Октомври 11, 2008, 19:58:34 pm »
Непременно ще му кажа. Благодаря ти, Евро! Едва ли ще стигнем до инвитро скоро, защото съм с хашимото и сигурно ще ми назначи вливания преди това /поне с такова впечатление останам от прочетеното/, но рано или късно......... Дано да е по-скоро!

Слагат ли упойки при такива сложни трансфери или нямат такава практика?