0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #20 -: Октомври 11, 2008, 20:55:40 pm »
Аз също съм с крива шийка и труден трансфер, но упойка не са ми слагали, нито съм пила някакви медикаменти преди трансфера. Evro, би ли споделила, каква премедикация имаш предвид?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #21 -: Октомври 11, 2008, 22:14:42 pm »
 :) Разбира се!

Но шпа - мускулно, 30 мин. преди ЕТ, 1/2 ампула Атропин, доста пълен мехур и при мен метален катетър, въпреки всички сондажи и 2 дилатации.

Упойка, според мен не е необходима. Ако целта е шийката да не направи спазъм - то това може да се случи и под упойка.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #22 -: Октомври 12, 2008, 07:34:30 am »
На моя приятелка с хашимото и вливаха след положителния тест. До тогава си пиеше Л- тироксин. Така, че Кремче нищо не се знае, може да почнеш по- рано отколкото се надяваш. :goodluck:.
Аз имам някаква чупка на входа на матката.По време на сондажа доктора каза, че това доста ще затрудни трансфера. Както е написала Евро и на мен ми биха коктейл от медикаменти и всичко си мина безпроблемно. Мехура ми беше толкова пълен, че ми стана лошо по време на тренсфера.

[/url]
*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #23 -: Октомври 12, 2008, 15:32:46 pm »
При всички трансфери ли бият "коктейлчета" или само при проблемните?

ЕVIQ, дано да си права и да стартираме още през Ноември!!!

evro, с металния катетър ли започнахте или по време на процедурата го смениха?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #24 -: Октомври 12, 2008, 17:29:00 pm »
Моето мнение е че 1 ампула Но шпа преди ЕТ, в никакъв случай няма да навреди, така че ако не ви предложат - може да си поискате.

С металния беше и ЕТ и последния сондаж, който също беше под УЗИ. Аз си го кръстих Робокоп (катетъра)! :lol:
Подчертавам че аз съм с изключително крива шийка или такава с "глухи входове", от 4 сондажа с пластмасовия катетър само при 1 имаше проникване в матката. Също така винаги обръщам внимание за ПЪЛЕН мехур по време на ЕТ.

Успех момичета!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #25 -: Октомври 12, 2008, 21:45:34 pm »
Благодаря! Успех и на теб, Евро!!!

Ако успея да си намеря прегнил, ще разказвам в сряда за поредния екшън - инсето имам предвид :D
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #26 -: Януари 29, 2009, 14:31:00 pm »
Аз също съм с изключително крива шийка :( Преди два дни трябваше да ми правят биопсия, защото имам 1 неуспешно ин витро, но нищо не стана. Толкова съм отчаяна и притеснена, доктора каза, че ще минем и без биопсия, а аз не знам какво да мисля. Какъв ми е шанса този път да успея, при положение, че при първия трансфер имаше проблеми и дори не знам дали ембрионите са били поставени където трябва???
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #27 -: Януари 29, 2009, 16:15:55 pm »
По време на ЕТ ме гледаха на видеозона и после ми дадоха снимки , на тях се виждаха миниатюрните бели точици но това си е един вид успокоение че вече са в теб...искай снимки
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #28 -: Януари 30, 2009, 20:03:27 pm »
Аз също съм с изключително крива шийка :( Преди два дни трябваше да ми правят биопсия, защото имам 1 неуспешно ин витро, но нищо не стана. Толкова съм отчаяна и притеснена, доктора каза, че ще минем и без биопсия, а аз не знам какво да мисля. Какъв ми е шанса този път да успея, при положение, че при първия трансфер имаше проблеми и дори не знам дали ембрионите са били поставени където трябва???
С подходящ катетър ще бъдът върнати точно там, където трябва да са!
При мен металния катетър бе решението, това беше единствения безпроблемен трансфер (от общо 5)!
Успех!  :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #29 -: Януари 30, 2009, 20:15:39 pm »
Боли ли с метален катетър? На мен и двете ми инсета бяха с нормален, но бяха доста трудни и болезнени........
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #30 -: Януари 30, 2009, 20:17:53 pm »
 :D
Не! Удоволствие е дори, че влиза без проблем!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: тясна и крива шийка на матката
« Отговор #31 -: Януари 30, 2009, 20:33:53 pm »
:D
Не! Удоволствие е дори, че влиза без проблем!
Супер! Значи ще си "поръчам" един метален катетър за десерт :lol:.