0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля отговорете ми
« -: Януари 29, 2006, 16:11:07 pm »
От 1година с мъжа ми се опитваме да имаме дете но не става.Проблема е в спермограмата.Моля ако знаете за някакво лечение да ми помогнете.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля отговорете ми
« Отговор #1 -: Януари 29, 2006, 16:30:13 pm »
Колко е лоша спермограмата? Някакви данни можеш ли да напишеш?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Моля отговорете ми
« Отговор #2 -: Януари 29, 2006, 16:56:03 pm »
обем-2.0мл ;вискозитет-норм.;РН-8;брой-8 400 000;подвижни-30%;слабо подвижни-10%;неподвижни-60%;морфология-нормални 30%;с отклонения70%;въздържание-5 дни
Моля отговорете ми
« Отговор #3 -: Януари 29, 2006, 16:58:47 pm »
то брой общ ли е или на мл.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Моля отговорете ми
« Отговор #4 -: Януари 29, 2006, 17:05:56 pm »
общ
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля отговорете ми
« Отговор #5 -: Януари 29, 2006, 17:07:12 pm »
Добре, освен спермограми какви изследвания други са направени на момчето, прегледи, лечение, операции, изобщо каквото сесетиш?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Моля отговорете ми
« Отговор #6 -: Януари 29, 2006, 17:13:23 pm »
Три месеца мъжа ми пи Провирон.Резултата беше почти нулев.
Моля отговорете ми
« Отговор #7 -: Януари 29, 2006, 17:20:35 pm »
тези хапчета ги изписа Кацаров.После беше на билки и гладуване.Ефект няма.В момента нищо не пие.Други иследвания освен спермограма не са му правени.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля отговорете ми
« Отговор #8 -: Януари 29, 2006, 17:24:19 pm »
Без изследвания ще е трудно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Моля отговорете ми
« Отговор #9 -: Януари 29, 2006, 17:32:34 pm »
Кажете ми какво да правим.
Моля отговорете ми
« Отговор #10 -: Януари 30, 2006, 14:17:20 pm »
Това гладуване не ми харесва нещо, освен ако не е било здравословно балансирано хранене с цел намаляване на теглото, ако е било наднормено.
Гладуването, доколкото съм чувала, има вреден ефект върху сперматогенезата.

Иначе най-общи препоръки:
Да избягва затопляне - горещи душове, особено топли вани и басейни, сауни, да носи свободно памучно бельо тип боксерки, да не си слага лаптопа в скута, и каквото друго се сетиш, което може да доведе до загряване.
Иначе, витамини и антиоксиданти - ако погледнеш старите теми, има доста инфо.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







Моля отговорете ми
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2006, 00:12:27 am »
Сега съм взела "Допел херц" и билки магарешки трън и бабини зъби.Дано ни помогнат.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля отговорете ми
« Отговор #12 -: Февруари 04, 2006, 00:28:24 am »
Хубаво, но защо сама го лекуваш? Трябва да го види уролог. Трябва да се направят изследвания. Да се разбере има ли причина за това положение, каква е. И чак тогава лечение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Моля отговорете ми
« Отговор #13 -: Февруари 04, 2006, 10:01:04 am »
Може ли да ми препоръчате уролог.Защото на Кацаров диагнозата е Олигоспермия.Изписа му Провирон за 3 месеца(това беше миналата година лятото) и резултат никакъв.Какви други иследвания освен спермограма трябва да направи защото досега никой не ни е казвал?    Благодаря.
*
Моля отговорете ми
« Отговор #14 -: Февруари 04, 2006, 10:12:32 am »
Правил ли е хормонални изследвания?
Моля отговорете ми
« Отговор #15 -: Февруари 04, 2006, 10:36:31 am »
Никакви други освен спермограма.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля отговорете ми
« Отговор #16 -: Февруари 05, 2006, 01:03:20 am »
Започни оттук - http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=36

Но сама няма да се справиш, трябва ти лекар, който да насочва мъжа към съответните специалисти, изследвания, лечение и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Моля отговорете ми
« Отговор #17 -: Февруари 05, 2006, 09:26:02 am »
Препоръчайте ми уролог или андролог.Благодаря.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Моля отговорете ми
« Отговор #18 -: Февруари 05, 2006, 11:47:02 am »
Цитат на: veselina8012
Препоръчайте ми уролог или андролог.Благодаря.


Ами защо не отидете при Мели в Пловдив след като не сте доволни явно от Кацаров  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Моля отговорете ми
« Отговор #19 -: Февруари 05, 2006, 13:44:08 pm »
Определено в Пловдив има по-добри уролози, отколкото в София. Нека Мели ти препоръча уролог.