0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля отговорете ми
« -: Януари 29, 2006, 16:11:07 pm »
От 1година с мъжа ми се опитваме да имаме дете но не става.Проблема е в спермограмата.Моля ако знаете за някакво лечение да ми помогнете.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля отговорете ми
« Отговор #1 -: Януари 29, 2006, 16:30:13 pm »
Колко е лоша спермограмата? Някакви данни можеш ли да напишеш?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Моля отговорете ми
« Отговор #2 -: Януари 29, 2006, 16:56:03 pm »
обем-2.0мл ;вискозитет-норм.;РН-8;брой-8 400 000;подвижни-30%;слабо подвижни-10%;неподвижни-60%;морфология-нормални 30%;с отклонения70%;въздържание-5 дни
Моля отговорете ми
« Отговор #3 -: Януари 29, 2006, 16:58:47 pm »
то брой общ ли е или на мл.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Моля отговорете ми
« Отговор #4 -: Януари 29, 2006, 17:05:56 pm »
общ
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля отговорете ми
« Отговор #5 -: Януари 29, 2006, 17:07:12 pm »
Добре, освен спермограми какви изследвания други са направени на момчето, прегледи, лечение, операции, изобщо каквото сесетиш?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Моля отговорете ми
« Отговор #6 -: Януари 29, 2006, 17:13:23 pm »
Три месеца мъжа ми пи Провирон.Резултата беше почти нулев.
Моля отговорете ми
« Отговор #7 -: Януари 29, 2006, 17:20:35 pm »
тези хапчета ги изписа Кацаров.После беше на билки и гладуване.Ефект няма.В момента нищо не пие.Други иследвания освен спермограма не са му правени.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля отговорете ми
« Отговор #8 -: Януари 29, 2006, 17:24:19 pm »
Без изследвания ще е трудно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Моля отговорете ми
« Отговор #9 -: Януари 29, 2006, 17:32:34 pm »
Кажете ми какво да правим.
Моля отговорете ми
« Отговор #10 -: Януари 30, 2006, 14:17:20 pm »
Това гладуване не ми харесва нещо, освен ако не е било здравословно балансирано хранене с цел намаляване на теглото, ако е било наднормено.
Гладуването, доколкото съм чувала, има вреден ефект върху сперматогенезата.

Иначе най-общи препоръки:
Да избягва затопляне - горещи душове, особено топли вани и басейни, сауни, да носи свободно памучно бельо тип боксерки, да не си слага лаптопа в скута, и каквото друго се сетиш, което може да доведе до загряване.
Иначе, витамини и антиоксиданти - ако погледнеш старите теми, има доста инфо.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







Моля отговорете ми
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2006, 00:12:27 am »
Сега съм взела "Допел херц" и билки магарешки трън и бабини зъби.Дано ни помогнат.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля отговорете ми
« Отговор #12 -: Февруари 04, 2006, 00:28:24 am »
Хубаво, но защо сама го лекуваш? Трябва да го види уролог. Трябва да се направят изследвания. Да се разбере има ли причина за това положение, каква е. И чак тогава лечение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Моля отговорете ми
« Отговор #13 -: Февруари 04, 2006, 10:01:04 am »
Може ли да ми препоръчате уролог.Защото на Кацаров диагнозата е Олигоспермия.Изписа му Провирон за 3 месеца(това беше миналата година лятото) и резултат никакъв.Какви други иследвания освен спермограма трябва да направи защото досега никой не ни е казвал?    Благодаря.
*
Моля отговорете ми
« Отговор #14 -: Февруари 04, 2006, 10:12:32 am »
Правил ли е хормонални изследвания?
Моля отговорете ми
« Отговор #15 -: Февруари 04, 2006, 10:36:31 am »
Никакви други освен спермограма.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля отговорете ми
« Отговор #16 -: Февруари 05, 2006, 01:03:20 am »
Започни оттук - http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=36

Но сама няма да се справиш, трябва ти лекар, който да насочва мъжа към съответните специалисти, изследвания, лечение и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Моля отговорете ми
« Отговор #17 -: Февруари 05, 2006, 09:26:02 am »
Препоръчайте ми уролог или андролог.Благодаря.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Моля отговорете ми
« Отговор #18 -: Февруари 05, 2006, 11:47:02 am »
Цитат на: veselina8012
Препоръчайте ми уролог или андролог.Благодаря.


Ами защо не отидете при Мели в Пловдив след като не сте доволни явно от Кацаров  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Моля отговорете ми
« Отговор #19 -: Февруари 05, 2006, 13:44:08 pm »
Определено в Пловдив има по-добри уролози, отколкото в София. Нека Мели ти препоръча уролог.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Моля отговорете ми
« Отговор #20 -: Февруари 05, 2006, 14:29:00 pm »
д-р Дечев е супер.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Моля отговорете ми
« Отговор #21 -: Февруари 05, 2006, 14:37:03 pm »
Д-р Дочев от кой град е?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Моля отговорете ми
« Отговор #22 -: Февруари 05, 2006, 15:17:21 pm »
Д-р Дечев е, от Пловдив.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит