0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #20 -: Октомври 09, 2008, 14:23:59 pm »
Вчера бях на ехограф в Плевен,и д-р Емин каза че зацапването не е от кистата.Изписа ми конска доза утрогестан,каквато и на другите момичета без зацапване.Дано да се повлияе.Но сега тя ми енай малкия проблем,тревожа се за развитието на бременността
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #21 -: Октомври 10, 2008, 13:27:13 pm »
Незнам защо изписват такива дози в Бг. Аз бях със страшно кървене и приемах 2по 1
и ми помогна. Като имам в предвид ,че преди това имах и два спонтанни. :ask: 
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #22 -: Октомври 13, 2008, 11:41:07 am »
Аз съм на 3 по 2,едното вагинално,другото през устата.Но зацапването не спира.Сутрин имам,а през деня доста намалява,понякога спира.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #23 -: Октомври 13, 2008, 12:26:43 pm »
И при мен беше така през ноща се събира кръв във влагалището и сутрин изтича. Аз кървях така близо 3 седмици. Ще спре само трябва да се заредиш с много търпение. :crossfingers:
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #24 -: Октомври 13, 2008, 13:29:55 pm »
На мен ми зацапва от 28.09-вече 2 седмици.Много ме изнервя,а и това че нищо не мога да правя ме побърква.Не стига че само се притеснявам,а и не мога да се разсейвам с други неща.Според едния д-е не е от кистата,а според другия е от нея,щом не спира от утрогетана.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #25 -: Октомври 13, 2008, 17:04:07 pm »
Здравейте момичета! И аз съм с ранна бременност и киста на жълтото тяло на яйчника. Нямам кървене, но и доктора нищо не ми предписа. В четвъртак съм на преглед защото още не смя видяли сакче  :(
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #26 -: Октомври 15, 2008, 11:09:52 am »
kriska,не се притеснявай,кистата не може да повлияе на бременността.Тя си е отделно и трябва по принцип да изчезне от само себе си.На мен утрогестана уж е и за кистата,ама нещо не виждам да помага.Може би още е рано да се види нещо,ти коя седмица си?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #27 -: Октомври 15, 2008, 12:46:35 pm »
Здравей Рая! Благодаря ти за отговора. Аз съм в 5г.с и утре съм на доктор. Отново ще го питам за кистата и ще ти кажа какво е казал. Надявам се най-накрая да видиме сакче  :(
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #28 -: Октомври 15, 2008, 14:14:13 pm »
Стискам палци да се види сакче.Да питай твоя лекар за кистата да сравним мненията.
Успех!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #29 -: Октомври 15, 2008, 21:46:22 pm »
Здравейте момичета! Аз също се оказах с киста на яйчника, но док. Владимиров каза, че няма проблем, защото най-вероятно е функционална и ще изчезне до началото на 4-тия месец. Да вмъкна, че в началото кистата беше 3 см., при последния преглед /в 12-та г.с./ беше спаднала до 2,5 см. Аз лично не виждам нищо обезпокоително и друг път съм имала кисти...Според мен няма основание за тревога.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #30 -: Октомври 16, 2008, 08:51:27 am »
Да се отчета и аз! Док каза изобщо да не се претиснявам от кистата нито пък да взимам някакви лекарства. Той също каза че до третия месец трябва да изчезне. Единствено ме предупреди ако евентуално прокърва веднага да му се обадя разбира се!
Нашата точина е 2.4мм и се равнява на 4 седмица и 4 дни  :lol:
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #31 -: Октомври 16, 2008, 10:34:51 am »
Браво криска,честита точица!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #32 -: Октомври 16, 2008, 10:43:29 am »
Здравейте, момичета. Тук сте заформили доста солидна темичка за лутеални кисти и бременност към, която ще се присъединя и аз. :?
Вчера бях при Карагьозова и се оказа, че и аз имам лутеална киста на левият яйчник с размери 4.27см (нищо обезпокоително, каза тя). Каза, че такива кисти се получавали при нисък Прогестерон, какъвто е и моят, за да се храни плода от там.
Но мен не ме притеснява толкова кистата, колкото това, че моята точица е много мъничка. На преглед съм след 10 дни, за да видим дали ще нарастне. Много се надявам този път всичко да е наред.

Kriskaние с теб сме горе долу в едни седмици, според узи-то. Вие видяхте ли ембрион в плодното сакче или просто е рано, за да се види?
« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 10:45:57 am от Nataly* »
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #33 -: Октомври 16, 2008, 11:31:56 am »
Здравейте, момичета. Тук сте заформили доста солидна темичка за лутеални кисти и бременност към, която ще се присъединя и аз. :?
Вчера бях при Карагьозова и се оказа, че и аз имам лутеална киста на левият яйчник с размери 4.27см (нищо обезпокоително, каза тя). Каза, че такива кисти се получавали при нисък Прогестерон, какъвто е и моят, за да се храни плода от там.
Но мен не ме притеснява толкова кистата, колкото това, че моята точица е много мъничка. На преглед съм след 10 дни, за да видим дали ще нарастне. Много се надявам този път всичко да е наред.

Kriskaние с теб сме горе долу в едни седмици, според узи-то. Вие видяхте ли ембрион в плодното сакче или просто е рано, за да се види?


Не се претиснявай миличка - още е рано да се види! И при мен се видя само сакчето. Мене ме вика дори чак след 4 седмици. Господ си знае работата
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #34 -: Октомври 22, 2008, 12:39:03 pm »
Здравейте ,момичета!И аз имам киста ,по думите на докторката е фоликулярна,около 35 мм,бременна съм в 6г.с,някой сблъсквал ли се с такива и какво е ставало?стига ли ли сте до операция?

Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #35 -: Октомври 24, 2008, 13:27:43 pm »
Здравейте,момичета!Днес ходих на преглед и ми казаха, че имам киста 5.5см.Не ми уточни точно къде и каква е.Изписа ми Дуфастон ако не се лъжа, и каза че трябва да изчезне по време на бременноста, но нищо повече.  В 5г. с.Отначало се стегнах,но сега като чета тука някак ми действате успокоително.
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #36 -: Октомври 24, 2008, 13:31:33 pm »
Пуканка, не се стягай! Съвсем нормално е и се случва много често, само без тежки физически натоварвания докато изчезне кистата ... Моят доктор препоръча - ако може - и без секс да се мине, щото не е много безопасно  при киста + бременност :wink:

Лека бременност ти желая!
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #37 -: Октомври 26, 2008, 17:02:48 pm »
Благодаря за съвета,Saule_Nova, докторката не ме предупреди за тия неща ще се съобразявам много какви ги върша.Благодаря много.
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #38 -: Януари 29, 2011, 16:11:27 pm »
  Здравейте, момичета :) Най-накрая намерих темата, в която да се вклщча. Искам да споделя ситуацията при мен, сходна на Вашите... Надявам се да съм Ви от полза.
  Бременна съм в 12 г.с. Засега всичко се развива нормално, наддавам на килограми, до скоро страдах от ужасно гадене, дискомфорт, безсилие и страшна умора. През последните два прегледа при АГ, той ми каза, че наред с бременността се е появила и киста на десния ячник (около 35 мм). Общо взето ми каза да не се притеснявам за нея, че няма опасност за мен и за бебето. Също така сподели, че повечето ранни бременности са съпроводени с кистозни образувания. Според него се очаква кистата да се спука от само себе си при нарастването на плода и напредване на бременността.
  Това за момента ме успокои, но... Не крия от Вас, че напоследък страшно се притеснявам за бебето си. Понеже има моменти, в които изпитвам кратки режещи и пробождащи болки в корема. Не спирам да мисля и за евентуално неприятно развитие на нещата, тъй като преди имах спонтанен аборт във 2рия месец. Но от друга страна болките могат да се дължат на разтягане на матката и наместването и в коремната област.
  След 2 седмици съм на преглед при АГ, който би трябвяало да каже как се развиват нещата с кистата, дали се е спукала. Ще го разпитам подробно и ще споделя с Вас, за да Ви спестя поне част от притесненията.
  Стана дълъг постинг, но силно се надявам да съм била полезна. До скоро :)
*
Re: Киста на яйчника и ранна бременност - операция?
« Отговор #39 -: Януари 29, 2011, 19:07:01 pm »
Моля за съвет и мнение....

Миналия месец цикъла ми продължи 9 дни,а по принцип е 3,4 дена само.Отидох при гинеколожката и тя откри киста на левия ай4ник голяма около 3см. И,понеже от няколко месеца наззад се мъ4им да бебеправиме но без резултат,тя твърди е е много възможно заради кистата да не забременявам и  заради нея цикъла да е 9 дена
(тоест продължително зацапване)и даже каза да се радвам 4е не съм забременяла защото било много страшно и сложно бременност с киста,ще ме лекува с логест защото не е вредна киста и не се налага операция.Изписа ми противоза4атъ4ни и ги пия ве4е 1 месец.Другия месец продължавам с втора опаковка и отивам на преглед и ако я няма кистата продължавам 3-т а опаковка и я спирам и пробваме за бебе,щяло да стане.Искам да ви питам тия кисти от настинка ли са ? от какво изобщо се полуават?

 :ask: Вие как мислите права ли е ? и дали ако забременея плодът ще се развие нормално,все пак ще е след противоза4атъ4ни и ме е страх,преди 2 години забременях така но пометнах :( ..

Извинявам се за дългия пост.
« Последна редакция: Януари 29, 2011, 19:10:03 pm от mihaela p. »
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥