0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #40 -: Юли 10, 2012, 15:15:50 pm »
Диде,спокойно, миличка,това изобщо не е страшно! Направете си необходими изследвания, намери лекар,на който да се довериш, и ще видиш,че нещата ще се наредят - поликистозата е един от най-леките проблеми,които могат евентуално да ти попречат да имаш бебенце. Не се панирай и не чети прекалено много, защото главата мжое да ти бръмне от ужасни изтории, а всъщност твоята въобще да не е такава :)
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #41 -: Юли 12, 2012, 14:51:55 pm »
Pri polikistozni yaychnici pii voda ot svaren luk na gladno po 3 pati na den predi hrana. Na men mi izchisti yaychnicite. Receptata e 1 glava goliam kromid luk se cepva na 4 i se pari pod pohlupak 5 min v 300 ml mineralna voda. Izchakva se da stane hladko i se izpiva.
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #42 -: Юли 13, 2012, 07:44:32 am »
Благодаря за съветите!!!   :balk_103: Преди 2 дена бях на поредния преглед и ми предписаха клостилбегит от 5 ден на цикъла и същевременно да си направя и хормонални изследвания през същия този цикъл- малко съм объркана,това лекарство няма ли да повлияе на резултатите от хормоните???  :ask:
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #43 -: Юли 14, 2012, 13:09:56 pm »
не знам какво съдържа този препарат,но логично погледнато  би трябвало да влияе... защо не попиташ някой лаборант или доктор?
*
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #44 -: Юли 14, 2012, 14:39:32 pm »
Клостилбегит се изписва доста за стимулация на овулацията но не се приема без тест за проходимост на тръбите което е задължително , а за това колко влияе на хормонални изследвания  говори с лекар. Ето информация:

http://apteka.framar.bg/11000617/%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B1%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%82-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-50-%D0%BC%D0%B3-10/

Аз имах същите съмнения за Оргаметрил който съм пила за предизвикване на МЦ, при положение че трябваше да пускам хормони и аз ,а в крайна сметка се оказах със завишен пролактин...
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #45 -: Юли 14, 2012, 15:01:35 pm »
Костилбегит не влияе на иследванията.
Ако пуснеш хормоните на 3 ден от МЦ,а започнеш клостила на 4-5 ден(според каквото е изписал док.)....ще се по-спокойна
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #46 -: Август 21, 2014, 17:30:34 pm »
Здравейте, и аз имам кафеникаво (слузесто)течение. Трябваше да ми дойдв на 19ти този месец, но вместо МЦ има течение, много съм притеснена, направих си тест но е отрицателен, не знам нормално ли е това течение... Имала съм кафяво течение но винаги е в края на МЦ и е наситено тъмно, а това от началото беше тъмно след това постепенно изсветлява. И все пак съм доста притеснена от факта, че няма никакви признаци да ми дойде
*
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #47 -: Август 21, 2014, 20:02:40 pm »
Здравей!
Ако искаш повтори теста за бременност или направи кръвен такъв. Ако тестът е отрицателен и кафеникавото течение продължи, посети лекар.
При мен винаги първият ден от менструацията е с кафеникаво зацапване, след което идва и кървенето на следващия ден.

п.п. темата, която си публикувала е изтрита, тъй като се дублира с тази тема.
Поздрави!
*
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #48 -: Август 22, 2014, 11:12:03 am »
Здравейте,
Днес ходих до личната си лекарка с мисълта че тя ще ме разбере и че ще ми даде направление за генеколог... Да ама не тя ми отвърна сумите "не се притеснявай, след 7 дни ако не ти дойде ела", аз че ще отида ще отида, но през тези седем днои постоянно ще си блъскам главата и ще се чудя какво ми има и какво става с мен??
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #49 -: Септември 22, 2014, 15:36:13 pm »
Здравейте ,

От два месеца насам ми се появи кафеникаво течение преди цикъл, което много ме притеснява. През февруари горих раничка на  шийката на матката и до следващия цикъл нямах оплаквания ( докато траеше и периода на въздържание), но миналия месец цикълът ми закъсня с 8 дни - което ми се случва всяка година напролет и около очакваната дата на цикъла ми се появи кафеникаво течение вместо кръв - след около 3-4 ми дойде нормално. Този месец същото течение се появи на 21 ден от цикъла и вече 4 ден не спира - слабо е и е на моменти - на около 6 часа по 1-2 капки. Днес обаче имам и кафяви жилки - като малки парченца от лигавица, но без кръв. Очаквам да ми дойде след 2 дни. През последните 2 месеца подновихме опитите за бебеправене - тестовете и миналия и сегашния месец са отрицателни. Имам час за лекар за другата седмица - няма вариант за по-ранен преглед поради заетост на лекарите.
Има ли някой с подобен проблем - изчетох по празниците всички възможни причини - от хормонални , гъбички, трихомонални ...до най-страшни онкологични предположения .


Съжалявам,че го пиша тук,но и аз имам същия проблем и съм на почти 13 години.Никога не съм имала цикъл и се чудя какво да правя,помогнете,моля!
*
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #50 -: Септември 22, 2014, 17:22:55 pm »
sarahellen, най-добре е да се консултираш с лекар и да му опишеш подробно - зацапване ли е, по-обилно ли е течението, от колко време е така .... , ние тук трудно можем да кажем на какво се дължи, можем само да предполагаме, най-добре е да поговориш с майка си и да се консултирате с лекар.
Първото за което се сещам е, че може да е свързано с предстоящата ти първа менструация.
Копирам ти линк с информация за първата менструация, написана като образователен разговор с коментари http://spodeli.net/7/story-40352.html  , прегледай надолу всички коментари до края на страницата.
Ако имаш въпроси или нещо те притеснява, пиши пак!  :)
« Последна редакция: Септември 22, 2014, 17:59:03 pm от marsi »

Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #51 -: Ноември 18, 2015, 22:38:59 pm »
Здравейте,мили дами аз съм Радостина на 23 искам да ми дадете съвет тряваше да ми дойде цикъла но го няма а от 7-8 дена имам кафяво течение на какво се дължи :)
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #52 -: Ноември 18, 2015, 23:01:00 pm »
Здравей Радостина,

Най-добре е да посетиш гинеколога си и да се установи на какво се дължи. Може да е сигнал за хормонални смущения. Приемала ли си някакви хормонални лекарства или противозачатъчни? Те също могат да причинят такива необичайни течения.
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #53 -: Ноември 19, 2015, 07:20:52 am »
Не не съм приевала нищо затова ми стана странно..
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #54 -: Ноември 19, 2015, 07:40:16 am »
Не е страшно, аз също имам често по няколко дни кафеникаво зацапване преди да ми дойде цикъла. При прегледа гинеколога ти ще прецени дали да ти пусне хормонални изследвания и към кой ден от цикъла. Понякога хормоните се влияят от стрес, смяна на сезоните и тн.
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #55 -: Ноември 19, 2015, 08:04:19 am »
Да най добре да ида на лекар но ще е в понеделник .. :)
*
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #56 -: Ноември 19, 2015, 15:44:02 pm »
А тест за бременност правила ли си?

Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #57 -: Ноември 19, 2015, 16:13:23 pm »
Еми не съм ...
*
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #58 -: Ноември 19, 2015, 19:22:56 pm »
За най сигурно можеш да пуснеш и кръвен Бета ЧХГ, който най сигурно ще покаже дали зацапването е бременност или не, пожелавам ти това да е  :P
Re: Кафеникаво течение преди цикъл
« Отговор #59 -: Ноември 19, 2015, 19:28:33 pm »
Благодаря и аз ще се радвам а възможно ли е ?