0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #840 -: Август 04, 2008, 12:37:47 pm »
Чудесно.
Продължете само с кърма, изваждайки малко в началото.
Това дали да дохранвате с Нутрилон е в зависимост от това, дали детето му стига само кърмата.

О, имам достатъчно кърма - ако не в гърдите то във фризера :) за тази една седмица в която не кърмих - напълних фризера (образно). Ако не му стигне ще давам замразена. А какво да правя с честота на изхожданията? да не се обезводни пак? Да продължавам ли да слагам оризова каша в кърмата?
Как е детето днес?
Не е добре да давате замразена кърма-просто кърмете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #841 -: Август 04, 2008, 17:54:21 pm »
:)
Какво Ви казаха?


Няма и3кривяване, но 3а наше успокоение да отидем пак пре3 декември, когато е детето поотраснало.

Да ви питам още нещо,
въ3можно ли е Петерчо, на 3 месеца, да чужди от други хора? От една седмица, плаче от баба си. От други хора, не. На какво може да се дължи? Ние живеем със свекърите в един двор и се виждаме всеки ден и имаме добри отношения.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #842 -: Август 04, 2008, 18:17:36 pm »
"...да чужди от други хора?"
->Това като израз не го разбрах.

Може да се страхува от конкретната личност. Не е странно това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #843 -: Август 04, 2008, 19:28:15 pm »
Докторе, едното око на Мая е зачервено, предполагам, че го е пипнала със замърсени ръце. С какво да го промия?

Благодаря!
Лека вечер!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #844 -: Август 04, 2008, 19:46:55 pm »
Tobrex 0.3%
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #845 -: Август 04, 2008, 21:01:11 pm »
Здравейте д-р Бърди!Моля Ви за съвет относно ваксината Превенар. Планираме да я сложим на момченцето ни, той в момента е на 3 месеца. Какво е Вашето мнение и опит с нея? Има ли смисъл да го ваксинираме от толкова рано и да му направим и 4-те дози?
Благодаря за отговора Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #846 -: Август 04, 2008, 21:05:02 pm »
Да. Направете я.
В 4 дози днес е навсякъде.
Аз лично я правя (и работя с нея) от 2003-2004.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #847 -: Август 04, 2008, 21:08:15 pm »
Благодаря!Хубава вечер!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #848 -: Август 04, 2008, 21:56:58 pm »
Може да се страхува от конкретната личност. Не е странно това.
Да питам по този въпрос - Дара е почти на 7 месеца, от близо месец не понася външни хора у дома - на вън няма проблем, само да не й се надвесват над количката, но в къщи е страшно - говоря не само за абсолютно непознати, но и за майка ми, свекърва ми и др. близки, които са идвали и са я гушкали още от бебе. Детето изпада в истерия, а ако случайно някой друг освен мен или баща й я гушне, няма успокояване. Нормално ли е това?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #849 -: Август 04, 2008, 22:45:04 pm »
Докторе, да питам и аз за Превенар.Днес бяхме при педиатърката и й казах, че искам да я поставим. Тя започна да мрънка, че трябва да се провери в ХЕИ дали може да се сложи защото трябвало да мине 1 месец между ваксините (днес сложихме втората против хепатит), а на 05.09.2008 ще слагаме Пентаксим. И дали може да се сложи заедно с Пентаксима. Доколкото съм чела вашите мнения мисля, че няма проблем, но съм сигурна, че тя ще измисли нещо за да не я сложи. Било си вкарване на белтък в организма, което едва ли не е излишно. Не знам какво да правя.
И още нещо - от няколко дни повечето изпражнения на малкия са зелени. Храним се само с кърма. Докторката каза, че е сигурно защото съм яла повече плодове и било нормално. Но последните 2-3 дни не съм яла плодове, а те пак са зелени  8O . Доколкото съм чувала можело да бъде от това, че е недохранен или му е студено. Но изключвам и двете като вариант - храни се нормално (през 2 до 4 часа), а и температурите са доста високи. От какво може да е?
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #850 -: Август 05, 2008, 14:33:32 pm »
Чудесно.
Продължете само с кърма, изваждайки малко в началото.
Това дали да дохранвате с Нутрилон е в зависимост от това, дали детето му стига само кърмата.

О, имам достатъчно кърма - ако не в гърдите то във фризера :) за тази една седмица в която не кърмих - напълних фризера (образно). Ако не му стигне ще давам замразена. А какво да правя с честота на изхожданията? да не се обезводни пак? Да продължавам ли да слагам оризова каша в кърмата?
Как е детето днес?
Не е добре да давате замразена кърма-просто кърмете.

Благодаря ви отново докторе.

Детето е жизнено, весело. Имаше 6 изхождания вчера, последните 2 от които много течни. Цвета е жълто-кафяв. Нещо което не бяхме виждали като цвят от 3 месеца.
Днес изхождания още няма.

Бяхме вчера на хомеопат и тя предписа 3 гранулки ТУЯ, които му дадох снощи.

2 пъти вече му дадох днес по около 20 мл от сокчето на Хип за разстройство с ориз и моркови. Само на кърма е, (имам в предвид без АМ) и 3 пъти съм добавяла в млякото по 2 с.л. оризова безмлечна каша. 2 хранения са със замразена кърма, останалите суче.

Защо смятате че не е добре да давам замразена?
Опасно ли е това състояние с раздразнената лигавица?
« Последна редакция: Август 05, 2008, 14:43:00 pm от Nivear »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #851 -: Август 05, 2008, 15:39:02 pm »
Моля да спрете незабавно всички тези "гранулки", чайове,"сокчета".

КЪРМЕТЕ и САМО! Не давайте на детето НИЩО друго!!

Детето след около 2-3 дена ще е добре напълно.
Ако не повтаряте стари грешки, както виждам че сте склонни да правите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #852 -: Август 05, 2008, 17:27:20 pm »
 Може да не съм се и3ра3ила правилно. Мислих, че се ка3ва ``чужди`` или ``дели``, когато детето, не иска други хора освен мама и тате.
Това при Фоксче, съм го чела, че се случва при деца към 8 месец и отминава с времето, но на 3 и половина?
Да го оставям ли при баба му, въпреки, че плаче? А3 работя и само тя ми е детегледачката.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #853 -: Август 05, 2008, 19:24:03 pm »
Д-р Бърди,
на последния преглед на Михаела се установи шум на сърцето.

Ще поясня, че тя и във втория месец имаше шум, който се оказа функционален и изчезна. Тогава бяхме и при кардиолог и според кардиолога този шум се дължеше на незатворена клапа /тук може и да не цитирам вярно, извинете ме/, което пък бе следствие от недоносеността. Родена е с недоносеност първа степен в 35та гестационна седмица.

И така, сега отново се откри шум, педиатърката сметна, че се дължи на анемия. Пуснахме ПКК и диференцирано броене и резултатите са Hgb 94,  Hct 0.271.
Според докторката нормално е да развие такава анемия, но трябва да я подпомогнем с желязо. Тя назначи Малтофер капки 3 х 4 на ден. Михаела е с тегло 4530г.

Въпросът ми е - правилна ли е тази дозировка според вас? Не ми се щеше да тъпча така с желязо детето.

Благодаря ви.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #854 -: Август 05, 2008, 19:52:20 pm »
Анемията е от липса на желязо?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #855 -: Август 05, 2008, 20:12:21 pm »
Анемията е от липса на желязо?

Ами, не знам, това е мнението на педиатърката ни.
Бих искала да чуя вашето мнение.
Детето е само на кърма, ако това има някакво значение.
Благодаря, докторе.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #856 -: Август 05, 2008, 22:08:54 pm »
Докторе, питам пак:
както вече писах имахме проблем с очите - алергичен конюктивит. Предписани кортикостероидни капки Flarex. Капахме ги 6 дни, а не предписаните от вас 3 дни, защото след третия ден зачервяването в склерите на окото не изчезна. От вчера не ги  капем. Днес се появи зачервяване в лявото око, търка си очите, при къпане се отделиха секрети "като конци" и от двете очи. Малко съм в грях, че правим морски бани в едно басейнче на двора, но водата е от водопровода и е същата като при къпане, басейна ежедневно се измива подобаващо.
Възможно ли е да не се касае за алергичен конюктивит, а примерно бактериален?
Какво да правя с ваксината МПР, защото на 14-ти навършваме 11 месеца - да се отложи ли при това положение?

Бабата, която е шефа на детската кухня в къщи пита: "Може ли да се приготвят пържени кюфтета от тиквички с бяло брашно, както и може ли да се дава пресен домат и може ли това да отключи алергия?". По този въпрос съжалявам, но изпълнявам команда и да подчертая, че сте на особен почит в очите на майка ми, защото ежедневно четем заедно вашите коментари тук и тя ви се Възхищава искренно и недоумява как бг лекари не могат да установят това, което вие установявате дистанционно.  :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #857 -: Август 06, 2008, 11:15:50 am »
Анемията е от липса на желязо?

Ами, не знам, това е мнението на педиатърката ни.
Бих искала да чуя вашето мнение.
Детето е само на кърма, ако това има някакво значение.
Благодаря, докторе.
Недоносените деца се нуждаят от желязо, по принцип, желязо-недоимъчната анемия е честа при тях, и е допустимо даването му в тази възраст.
НО, първо би трябвало да се вземат по-подробни изследвания, преди да решите че анемията е Желязо-недоимъчна. От венозна кръв... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #858 -: Август 06, 2008, 11:20:04 am »
Докторе, питам пак:
както вече писах имахме проблем с очите - алергичен конюктивит. Предписани кортикостероидни капки Flarex. Капахме ги 6 дни, а не предписаните от вас 3 дни, защото след третия ден зачервяването в склерите на окото не изчезна. От вчера не ги  капем. Днес се появи зачервяване в лявото око, търка си очите, при къпане се отделиха секрети "като конци" и от двете очи. Малко съм в грях, че правим морски бани в едно басейнче на двора, но водата е от водопровода и е същата като при къпане, басейна ежедневно се измива подобаващо.
Възможно ли е да не се касае за алергичен конюктивит, а примерно бактериален?
Какво да правя с ваксината МПР, защото на 14-ти навършваме 11 месеца - да се отложи ли при това положение?

Бабата, която е шефа на детската кухня в къщи пита: "Може ли да се приготвят пържени кюфтета от тиквички с бяло брашно, както и може ли да се дава пресен домат и може ли това да отключи алергия?". По този въпрос съжалявам, но изпълнявам команда и да подчертая, че сте на особен почит в очите на майка ми, защото ежедневно четем заедно вашите коментари тук и тя ви се Възхищава искренно и недоумява как бг лекари не могат да установят това, което вие установявате дистанционно.  :D
Аз бих препоръчал Тобрекс да ползвате за 3 дена. Да, възможно е да е обикновена инфекция. В Бг обичат алергичните тези, разбирате... . :)
МПР няма нищо общо тук и ще я поставим в срок.

Пържените неща може да дадете след като сме ги изсушили върху хартия непосредствено след пърженето. Така се "изсмукват" значителна част от мазнините.
Домат? може, но първо на сос. После парченца.

Оставете алергиите настрана... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #859 -: Август 06, 2008, 11:28:09 am »
Моля да спрете незабавно всички тези "гранулки", чайове,"сокчета".

КЪРМЕТЕ и САМО! Не давайте на детето НИЩО друго!!

Детето след около 2-3 дена ще е добре напълно.
Ако не повтаряте стари грешки, както виждам че сте склонни да правите.

ДОБРЕ. А да не продължавам ли захранване? Ако да, с какво?

благодаря докторе. и преди 2 седмици бяхме само на кърма, нещата обаче се усложняваха. вчера детето има 3 изхождания, първото кашаво, другите 2 по редки.