0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #820 -: Август 02, 2008, 07:25:12 am »
Извода за обезводняването го направи лекарката - бебчо не беше пишкал цял ден, устичката му беше суха, беше много отпуснат и както се изрази тя на пипане беше рехав.

Биогайа е пробиотик за бебета изписан ни също от поне 3ма лекари. Не давам нищо на своя глава.

Честите изхождания продължават - тази нощ 3 до сега. Верно малко са като количество, но са основно слуз.Съотношението на кърмата в храната която приготвям е много малко 120 мл Нутрилон + 30 мл кърма. Въпреки това обаче продължава дразненето на коремчето.

Иначе детето е весело и жизнено.

Какво да правя? Чакам млякото му да престои с Колиеф капките в момента и съм му сложила 1 л оризова каша в млякото да го "позатегне". какво друго? Смекта, хидрасек?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #821 -: Август 02, 2008, 10:16:30 am »
Моето мнение е незабавно да спрете това нещо "Биогайа"!! Тези чести изхождания сигурно са от това... .
Не го давайте цял ден и утре- и пишете пак.
Може да дадете за днес две прахчета "Хидрасек" от 10 мг.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #822 -: Август 02, 2008, 10:18:52 am »
Видях.
На коя страна спи предимно?
Спеше първите 5-6 месеца предимно на дясната страна, понеже аз съм там и оттази страна е свикнала да суче, но отдавна се върти навсякъде. Най- често спи по гръб, но може да се каже че когато спи настрани е предимно надясно!
И още нещо искам да ви питам от около седмица ака по- рядко, преди това пък дълго, може би месец акаше твърдо и оформено. А сега, когато е по- рядко, забелязвам бели, подобни на пресечен белтък частички. Инак няма слуз. На какво може да се дължи?
Това за очите е често срещано. Не мисля че е проблем.
Това,което описвате с изпражненията, е нормална находка за дете на тази възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #823 -: Август 02, 2008, 10:24:19 am »
Моето мнение е незабавно да спрете това нещо "Биогайа"!! Тези чести изхождания сигурно са от това... .
Не го давайте цял ден и утре- и пишете пак.
Може да дадете за днес две прахчета "Хидрасек" от 10 мг.

Благодаря Ви докторе. Добре ще спрем Биогайа. А какво да правя с храненето? Струва ми се грехота да се цедя и да не давам кърма като имам, а да го храня с Нутрилон.

Как да разберем със сигурност дали дразнението му идва от кърмата? дали да не започна да давам нещо друго освен каша?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #824 -: Август 02, 2008, 10:29:45 am »
Оставете днес цял ден съотношението АМ/кърма,което давате.
Пишете утре-ако нещата са по-добре ще опитаме да увеличим кърмата.
Много честите изхождания сигурно ще спрат след като спрете тези "пробиотици".

Пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #825 -: Август 02, 2008, 12:52:47 pm »
Здравейте отново докторе!
Днес имам нужда от съвет относно следното - синът ми е на 38 дни и е само на кърма, просто припомням.
Досега не съм обръщала внимание на честотата и консистенцията на изхожданията, защото памперсът почти винаги е пълен и е златистожълт, много рядко с малко зелено и съм си била спокойна. Досега ме беше страх да не хване запек. Но днес малкия се изака докато му сменях памперса и ми направо впечатление, че е направо като вода - течно, златисто, но не забелязах слуз. Притеснява ме това, че е като вода течно. И ака доста често - сменям поне 7 памперса на ден и най - много един да не е наакан - но колко пъти, не знам как да ги преброя. Звуци чувам и по-често. Одвен кърма приема само капки със симетикон - Саб и Инфакол, но не заедно а ги редувам, капка Вигантол и 4 капки Зимафлуор. Моята диета включва много плодове и зеленчуци и 1 Активия на ден, защото имам проблем с ходенето по нужда след раждането а също имам и хемороид от раждането и ми се налага да ям разхлабващи храни. Възможно ли е да е от това или имаме проблем?Страх ме е много от тези летни диарриии...Иначе не е топъл и е жизнен - добре ми изглежда. Мерси предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #826 -: Август 02, 2008, 13:01:35 pm »
Не е проблем това,което описвате.
Така са изпражненията на изключително кърмените деца-попиват в памперса.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #827 -: Август 02, 2008, 22:20:25 pm »
Видях.
На коя страна спи предимно?
Спеше първите 5-6 месеца предимно на дясната страна, понеже аз съм там и оттази страна е свикнала да суче, но отдавна се върти навсякъде. Най- често спи по гръб, но може да се каже че когато спи настрани е предимно надясно!
И още нещо искам да ви питам от около седмица ака по- рядко, преди това пък дълго, може би месец акаше твърдо и оформено. А сега, когато е по- рядко, забелязвам бели, подобни на пресечен белтък частички. Инак няма слуз. На какво може да се дължи?
Това за очите е често срещано. Не мисля че е проблем.
Това,което описвате с изпражненията, е нормална находка за дете на тази възраст.

Много Ви благодаря!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #828 -: Август 02, 2008, 22:49:38 pm »
3дравейте Докторе,
дойде време и а3 да ви питам нещо. Радвам се, че сте 3драв и отново тук :D
Синът ми е на 3 месеца и 10 дни. 3абеля3вам кривогледство. Нормално ли е 3а въ3раста или да се тревожа и търся специалист?
Зависи какво наблюдавате... . Опишете моля... .

Едното оченце гледа напред,направо, а другото, до нослето в ъгъла.
Постоянно? когато следи? при бързо движение на очите? или?
Мисля, че не постоянно. Когато следи, се движат и двете очички, но не еднакво. Когато гледа играчка в легнало положение по гръб, на височината на неговите ръце, и двете очи са събрани на носа. Когато лежи на пода, по гръб, и а3 се движа, а той ме следи, са криви.Едното напред, другото до нослето.
И3пращам ви снимка на линчни. Малко ми е трудно да ви обясня.
Видях. Какво казват в Германия за това? :)
Не мисля че има проблем на този етап-това е много често-дължи се на "незрялост" в обработката на 3Д изображения на корово мозъчно ниво-оттам и очите се стремят да "компенсират". Изчезва след около 2-2.5 г възраст. Но офталмологично детето е добре профилактично да го видят след около 1г възраст.

Това мога да кажа ПО СНИМКИТЕ САМО.

Докторе, водихме детето на очен лекар и мнението съвпада абсолютно с вашето 8)Няма нищо тревожно 3а тая въ3раст.
Направихме час 3а преглед пре3 декември. Рутинен.
Много Ви благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #829 -: Август 03, 2008, 00:59:10 am »
:)
Какво Ви казаха?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #830 -: Август 03, 2008, 08:00:44 am »
Здравейте докторе, искам да ви попитам нещо относно ваксините.Детето ми е на 2 месеца, след първото поставяне на Пентаксим вечерта вдигна температура да 38,6 въпреки че бях дала панадол. През нощта редувах през 4 часа панадол и детски амидофен (на прахче) и въпреки това чак сутринта спадна температурата спадаше до около 37,6 и пак се вдигаше. Какво ще ме посъветвате каква ваксина да взема за втория прием? Благодаря ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #831 -: Август 03, 2008, 11:00:57 am »
Това не е характерна температура след ваксиниране.
Вероятно от друго е била... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #832 -: Август 03, 2008, 13:44:31 pm »
Здравейте Докторе,

Да се отчета - давах по 2 бисквитки за 3 вечери и резулатата е:
1 ва - спа цяла нощ (пак се въртеше, но не се събуди)
2 ра - събуди се в 3ч. и заспа в 4:30ч. - очевидно и се спеше, но беше неспокойна
3 та - събуди се в 5ч. и заспа в 6 - без да я вадим от леглото

Да продължаваме ли с 2 бисквитки или няма резон?
Много е неспокойна и захапва ожесточено всичко.

Какво ще ни посъветвате?

Предварително благодаря!

2 бисквитки за два дена и ще видим... .

Цвети е на 9.5м и е захранена по вашата схема, нови храни въвеждаме според онази табличка, която и вие одобрихте.

Проблемът в момента е, че вече 5-6 дни се буди към 3-4 ч сутрин, след като 20тина минути се върти неспокойно в леглото. Не се е наспала защото има явни признаци, че и се спи. След около час (или повече) в опити да заспи, накрая се успокоява и заспива. Като цяло е спокойна и през деня спи 2 пъти по около 1.5 часа. Все още няма зъби и хапе всичко ожесточено. Възможно ли е това будене да е от зъбите? Как да разбера ако не и стига млякото вечер? Сега пие по 230мл Хумана 2 + 1 бисквитка Плазмон (това от 4 дни за проба дали ще помогне да не се буди).

Преди пак се е случвало да се буди така, но инцидентно, веднъж на 7-8 дни. Обикновено спи от 9:30- 10:00ч. до 7:00 сутрин. Не се буди за да пие вода.


*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #833 -: Август 03, 2008, 22:13:41 pm »
Аз да се отчета  :( извинявам се че пиша само с малки букви - но го правя до като се изпомпвам и няма как с едната ръка.

вчера бебко имаше 8 изхождания. вечерта дадох хидрасек както ме посъветвахте и през деня в 3 от храненията добавях по 1-2 с,л. оризова безмлечна каша на милупа. резултата - днес първо изхождане в 15.00 часа - гъсто, кашаво, жълто. след това в 17.00 малко по рядко и след това ощв 2 пъти като последното беше доста рядко и зеленикаво.

еазличното в храненето днес е че след първите 2 хранения с нисколактозен нутрилон, започнах да го храня само с кърма следващите 3 пъти, като изцеждах 30 мл преди да започна да кърмя за да нр му давам най лактозното мляко.  първото кърмене бепе в 12 на обяд.

какво даравя? дародължавам да кърмя или да мина пак на ам?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #834 -: Август 04, 2008, 00:03:53 am »
Чудесно.
Продължете само с кърма, изваждайки малко в началото.
Това дали да дохранвате с Нутрилон е в зависимост от това, дали детето му стига само кърмата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #835 -: Август 04, 2008, 08:24:25 am »
Благодаря ви, но от какво друго може да е предизвикана, защото ваксината я сложихме на 24 юли и досега няма проблеми, освен температурата през онази нощ. И бихте ли ми обяснили коя е характерната температура от ваксина и как трябва да се реагира в такъв случай?
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #836 -: Август 04, 2008, 10:12:40 am »
Д-р Birdie, здравейте отново.
Искам да ви питам какво е вашето мнение за Вигантола - до каква възраст трябва да се дава на детето и по колко капки? И също за приема на зимафлуор докато никнат зъбките? Извинявам се предварително ако сте обсъждали тези теми преди.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #837 -: Август 04, 2008, 10:50:15 am »
Чудесно.
Продължете само с кърма, изваждайки малко в началото.
Това дали да дохранвате с Нутрилон е в зависимост от това, дали детето му стига само кърмата.

О, имам достатъчно кърма - ако не в гърдите то във фризера :) за тази една седмица в която не кърмих - напълних фризера (образно). Ако не му стигне ще давам замразена. А какво да правя с честота на изхожданията? да не се обезводни пак? Да продължавам ли да слагам оризова каша в кърмата?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #838 -: Август 04, 2008, 12:34:48 pm »
Благодаря ви, но от какво друго може да е предизвикана, защото ваксината я сложихме на 24 юли и досега няма проблеми, освен температурата през онази нощ. И бихте ли ми обяснили коя е характерната температура от ваксина и как трябва да се реагира в такъв случай?
Постваксиналните температури обикновено се повлияват от антипиретик, не са постоянни. Повишават температура 2-3 пъти и нещата спират с това. Обикновено.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #839 -: Август 04, 2008, 12:37:02 pm »
Д-р Birdie, здравейте отново.
Искам да ви питам какво е вашето мнение за Вигантола - до каква възраст трябва да се дава на детето и по колко капки? И също за приема на зимафлуор докато никнат зъбките? Извинявам се предварително ако сте обсъждали тези теми преди.

За това, до кога да се приема Вит Д няма единно мнение.
Ако извеждате и е лято, до 6 месеца е логично да давате Вит Д.
Дават се дневните дози-400-600Е.

Въпросът с флуорната профилактика е много противоречив.
Няма единно мнение.
Аз не давам флуор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.