0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #720 -: Юли 26, 2008, 21:28:30 pm »
Здравейте докторе, аз отдавна не съм ви притеснявала, ама сега просто съм в голяма чуденка.
Преди 5 дни се прибрахме от морето - малката там се чувстваше прекрасно. На връщане в колата беше топло - тя се поти, а на вън беше ветровито. Спирахме 4 пъти. Преди да я изкарам от колата я преобличах и доколкото е възможно подсушавах, но следобяд като се прибрахме започно лека кашлица и до вечерта направи спазъм. (Преди време направи такъв и я лекувахме почти месец). Този път педиатърката й вечерта би Урбазон, след който на сутринта нямаше и помен от спазъма. Обаче остана силна задна хрема и леко прокашляне (нещо като отхрачваща). Малката до днес беше само на Вентолин и Кларитин + капки за нос от 3-я ден Виброцил. Днес вече 5-и ден хремата е все така силна и педиатърката й ключи антибиотик - Цифзит. Моля за вашето мнение, ако е възможно.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #721 -: Юли 27, 2008, 10:19:41 am »
Добър ден, д-р Birdie!
Преди 2 седмици момиченцето ми близначе започна да кашля. Не е вдигала температура, няма хрема, просто започна да кашля, и гласът и стана по- "дебел".Педиатърката я прегледа,нямала хрипове, гърло- леко зачервено, кашлица-суха. Предписа Хустагил-сироп и мехлем, и Хомеожен 9. Давах ги 5-6 дена. Кашлицата се засили, стана влажна с храчки, гърлото- пак леко зачервено.
Заведох я пак на лекар. Нямала хрипове. Изписаха Синекод-капки,Пиковит, виброцил.
Давах още 5 дена. Ефект- никакъв. Детето кърти храчки, особено докато заспива.
Пак преглед. Е, нямала хрипове, какви храчки може да кърти, изкоментира Педи, сякаш я лъжа, или ми прави кеф по сто пъти да ходя при нея и да си правят експерименти с всякакви лекарства... Е, добре, ще ти се доверя,...и изписа Зиртек-капки и Бромхексин.
Детето продължава да кашля.Няма температура,няма хрема. Вече не знам какво да правя.
Моля ви за съвет. Адекватно ли е лечението? Нормално ли е вече 15 дена да не се повлиява от нищо и да продължава тази кашлица?
Извинете за дългия пост. Благодаря Ви.
 
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #722 -: Юли 27, 2008, 11:32:06 am »
Д-р Бърди, здравейте отново. По въпроса с акането на племенничката, писах ви вчера. Значи детето след като се изака с термометърчето, пак не е акало и днес лекарката като е била при тях пак с термометърчето го е изакала, въпреки че аз им предадох да не го правят. Детенце е акало обаче много твърдо, а като цвят нормален жълтеникав, каквъто трябва да бъде. Детето освен кърма е и на АМ - Фризолак. Мисля си дали да не сменим АМ и ако да с какво? Моля Ви за съвет. Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #723 -: Юли 27, 2008, 12:12:12 pm »
Д-р Бърди, здравейте отново. По въпроса с акането на племенничката, писах ви вчера. Значи детето след като се изака с термометърчето, пак не е акало и днес лекарката като е била при тях пак с термометърчето го е изакала, въпреки че аз им предадох да не го правят. Детенце е акало обаче много твърдо, а като цвят нормален жълтеникав, каквъто трябва да бъде. Детето освен кърма е и на АМ - Фризолак. Мисля си дали да не сменим АМ и ако да с какво? Моля Ви за съвет. Благодаря предварително!
НЕ ползвайте термометри!!!!
Сменете АМ с Хумана. Не ограничавайте детето и го оставете да изяжда свободно колкото иска.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #724 -: Юли 27, 2008, 12:13:21 pm »
Направете изследване за таласемия преди да давате железни препарати.
Това би било редно.
Правихме електрофореза на хемоглобина, няма таласемия.
Да разбирам ли, че стойностите на MCV и MCH са без значение, щом хемоглобинът е в нормата?
Благодаря!

Тогава просто ще е нужно да давате железният препарат малко по-дълго.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #725 -: Юли 27, 2008, 12:14:51 pm »
@jazzybaby
Не виждам деформация на главата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #726 -: Юли 27, 2008, 12:16:48 pm »
@ole

Претопляне? обилно потене в креватчето?
Не се е потила.Сега в по хладните дни я завивам с памучно одеало,обличам с боди с късо ръкавче и ританки.Иначе като беше много топло с тензухена пелена завивах само крачетата.
Благодаря
Поздрави
Измивайте с неутрален сапун.
Ще премине това...има много причини за това-претопляне, остатъчен прах в дрешките, когато изпотената дрешка стои по тялото по-дълго.
Изчакайте търпеливо два,три дена, и не слагайте хаотично неща върху кожата (кремове, Нахткерцен и т.н.)
« Последна редакция: Юли 27, 2008, 12:18:33 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #727 -: Юли 27, 2008, 12:20:56 pm »
Здравейте докторе, аз отдавна не съм ви притеснявала, ама сега просто съм в голяма чуденка.
Преди 5 дни се прибрахме от морето - малката там се чувстваше прекрасно. На връщане в колата беше топло - тя се поти, а на вън беше ветровито. Спирахме 4 пъти. Преди да я изкарам от колата я преобличах и доколкото е възможно подсушавах, но следобяд като се прибрахме започно лека кашлица и до вечерта направи спазъм. (Преди време направи такъв и я лекувахме почти месец). Този път педиатърката й вечерта би Урбазон, след който на сутринта нямаше и помен от спазъма. Обаче остана силна задна хрема и леко прокашляне (нещо като отхрачваща). Малката до днес беше само на Вентолин и Кларитин + капки за нос от 3-я ден Виброцил. Днес вече 5-и ден хремата е все така силна и педиатърката й ключи антибиотик - Цифзит. Моля за вашето мнение, ако е възможно.
Интерпретацията на ставащото е съмнителна. Един бронхоспазъм да отзвучи само с една доза КС? детето кашля от носните секрети, вероятно.
Това по всяка вероятност е обикновена простуда.
Хремата минава за около 7 дена сама.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #728 -: Юли 27, 2008, 12:24:16 pm »
Добър ден, д-р Birdie!
Преди 2 седмици момиченцето ми близначе започна да кашля. Не е вдигала температура, няма хрема, просто започна да кашля, и гласът и стана по- "дебел".Педиатърката я прегледа,нямала хрипове, гърло- леко зачервено, кашлица-суха. Предписа Хустагил-сироп и мехлем, и Хомеожен 9. Давах ги 5-6 дена. Кашлицата се засили, стана влажна с храчки, гърлото- пак леко зачервено.
Заведох я пак на лекар. Нямала хрипове. Изписаха Синекод-капки,Пиковит, виброцил.
Давах още 5 дена. Ефект- никакъв. Детето кърти храчки, особено докато заспива.
Пак преглед. Е, нямала хрипове, какви храчки може да кърти, изкоментира Педи, сякаш я лъжа, или ми прави кеф по сто пъти да ходя при нея и да си правят експерименти с всякакви лекарства... Е, добре, ще ти се доверя,...и изписа Зиртек-капки и Бромхексин.
Детето продължава да кашля.Няма температура,няма хрема. Вече не знам какво да правя.
Моля ви за съвет. Адекватно ли е лечението? Нормално ли е вече 15 дена да не се повлиява от нищо и да продължава тази кашлица?
Извинете за дългия пост. Благодаря Ви.
 

1.Инфекция? нужда от антибиотик?
2.Бронхоспазъм?

Ако има влажни секрети, може да опитате за 2 дена с АЦЦ кидс. Ако няма подобрение, и детето не е с астма, ще Ви е нужен вероятно антибиотик.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #729 -: Юли 27, 2008, 13:11:07 pm »
Благодаря ви д-р Бърди!
Не съм мазала с нищо.Днес не видях нови пъпчици.Ще изчакам.
Благодаря
Поздрави
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #730 -: Юли 27, 2008, 13:27:08 pm »
Здравейте д-р Бърди! Синът ми е на почти 3 месеца, храня го основно с кърма + добавка от около 200 мл адаптирано мляко на ден. Добавката я давам на 2 пъти. От 4 дни насам е много неспокоен по време на хранене - реве, та се къса. Почти тотален абсурд е да го кърмя в това състояние. На три пъти му дадох вече изцедено мляко и адаптирано със спринцовка, защото не успявах да го накърмя. Той го изпи и се успокои. Смених какви ли ни пози за кърмене - легнала, седнала, с възглавница...Пак рев. След всяко хранене обикновено се оригва и повръща, често голямо количество мляко - поне около 2 супени лъжици, млякото е пресечено. Друго което ме притеснява е акането. Ака на 2 дена по веднъж, като преди това се пъне около едно денонощие - нервен е, напъва се, спи неспокойно. Това са двете неща, които ме притесняват напоследък при сина ми. Моля Ви за съвет! Притеснявам се да няма проблеми със стомахчето. Предварително благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #731 -: Юли 27, 2008, 14:31:37 pm »
С какво АМ дохранваме?
В кои часове е добавката?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #732 -: Юли 27, 2008, 15:02:38 pm »
дохранвам с HIPP. Добавката я давам около обяд - 12-13 и вечер - 21-22.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #733 -: Юли 27, 2008, 15:38:32 pm »

Интерпретацията на ставащото е съмнителна. Един бронхоспазъм да отзвучи само с една доза КС? детето кашля от носните секрети, вероятно.
Това по всяка вероятност е обикновена простуда.
Хремата минава за около 7 дена сама.
Дишането й беше съпроводено с хриптене и "свирене". След инжекцията, направена вечерта, на другата сутрин детето просто си дишаше нормално. И аз незнам от какво при всяка изстинка започва гореописаното дишане, но предният път продължи доста дълго, а сега...просто от една инжекция.
Дали има смисъл да се консултирам с пулмолог или е излишно?
Благодаря Ви от сърце докторе!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #734 -: Юли 27, 2008, 19:29:09 pm »
3дравейте Докторе,
дойде време и а3 да ви питам нещо. Радвам се, че сте 3драв и отново тук :D
Синът ми е на 3 месеца и 10 дни. 3абеля3вам кривогледство. Нормално ли е 3а въ3раста или да се тревожа и търся специалист?
Зависи какво наблюдавате... . Опишете моля... .

Едното оченце гледа напред,направо, а другото, до нослето в ъгъла.
Постоянно? когато следи? при бързо движение на очите? или?
Мисля, че не постоянно. Когато следи, се движат и двете очички, но не еднакво. Когато гледа играчка в легнало положение по гръб, на височината на неговите ръце, и двете очи са събрани на носа. Когато лежи на пода, по гръб, и а3 се движа, а той ме следи, са криви.Едното напред, другото до нослето.
И3пращам ви снимка на линчни. Малко ми е трудно да ви обясня.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #735 -: Юли 27, 2008, 19:40:20 pm »
дохранвам с HIPP. Добавката я давам около обяд - 12-13 и вечер - 21-22.
Класическото-нервни бебета на гърдата. Ако не дадеш добавка-цял ден плач. Ако дадеш-започват да не искат гърдата. Защо пие от биберона тогава? защото е лесно. Без изход ситуация... .

Може обаче да не е гладен в часовете,които храните, и затова да прави тези неща.И връщането да е от преяждане.
Опитайте да разместите (раздалечите) храненията с 1/2 час-45 минути. Ще видим в течение как ще са нещата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #736 -: Юли 27, 2008, 19:41:25 pm »

Интерпретацията на ставащото е съмнителна. Един бронхоспазъм да отзвучи само с една доза КС? детето кашля от носните секрети, вероятно.
Това по всяка вероятност е обикновена простуда.
Хремата минава за около 7 дена сама.
Дишането й беше съпроводено с хриптене и "свирене". След инжекцията, направена вечерта, на другата сутрин детето просто си дишаше нормално. И аз не знам от какво при всяка изстинка започва гореописаното дишане, но предният път продължи доста дълго, а сега...просто от една инжекция.
Дали има смисъл да се консултирам с пулмолог или е излишно?
Благодаря Ви от сърце докторе!
На този етап-излишно ми се струва.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #737 -: Юли 27, 2008, 19:44:54 pm »
3дравейте Докторе,
дойде време и а3 да ви питам нещо. Радвам се, че сте 3драв и отново тук :D
Синът ми е на 3 месеца и 10 дни. 3абеля3вам кривогледство. Нормално ли е 3а въ3раста или да се тревожа и търся специалист?
Зависи какво наблюдавате... . Опишете моля... .

Едното оченце гледа напред,направо, а другото, до нослето в ъгъла.
Постоянно? когато следи? при бързо движение на очите? или?
Мисля, че не постоянно. Когато следи, се движат и двете очички, но не еднакво. Когато гледа играчка в легнало положение по гръб, на височината на неговите ръце, и двете очи са събрани на носа. Когато лежи на пода, по гръб, и а3 се движа, а той ме следи, са криви.Едното напред, другото до нослето.
И3пращам ви снимка на линчни. Малко ми е трудно да ви обясня.
Видях. Какво казват в Германия за това? :)
Не мисля че има проблем на този етап-това е много често-дължи се на "незрялост" в обработката на 3Д изображения на корово мозъчно ниво-оттам и очите се стремят да "компенсират". Изчезва след около 2-2.5 г възраст. Но офталмологично детето е добре профилактично да го видят след около 1г възраст.

Това мога да кажа ПО СНИМКИТЕ САМО.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #738 -: Юли 27, 2008, 20:05:33 pm »
дохранвам с HIPP. Добавката я давам около обяд - 12-13 и вечер - 21-22.
Класическото-нервни бебета на гърдата. Ако не дадеш добавка-цял ден плач. Ако дадеш-започват да не искат гърдата. Защо пие от биберона тогава? защото е лесно. Без изход ситуация... .

Може обаче да не е гладен в часовете,които храните, и затова да прави тези неща.И връщането да е от преяждане.
Опитайте да разместите (раздалечите) храненията с 1/2 час-45 минути. Ще видим в течение как ще са нещата.
Много Ви благодаря Ви за бързата реакция докторе!
Сега го храня през 3-3,5 часа. Да се опитам да го храня на 4 часа, дори и да реве да не му давам? Започвам да го кърмя когато почва да плаче - поне тогава си мисля че е вече гладен. През ноща се храни без проблем.
За биберона знам, за това му давам добавката със спринцовка. Добавката му я давам по предписание на педиатъра, защото през първия месец наддаваше по 50-70 грама на седмица - пиеше много вяло от гърдата и заспиваше. Може би да опитам да ги спра добавките? Синът ми е 5 кг, храня го 6 пъти на денонощие, при последното мерене изпива около 100 мл на хранене.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #739 -: Юли 27, 2008, 20:32:12 pm »
Благодаря ви много, Докторе :)
Утре сме на поредната консултация. Ще ра3говарям с детския лекар и ще искам направление 3а детски очен специалист. Ще пиша, когато ни прегледат.
Радвам се, че ви има :)