0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #640 -: Юли 18, 2008, 19:25:30 pm »
Това е от изпотяване... намажете с Еуцерин ден,два.
После с пудра се поддържа добре сухотата на кожата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #641 -: Юли 18, 2008, 21:05:07 pm »
Разбрах!
А, според Вас кога и как би следвало да премине към обикновено АМ?
И, ако мине на обикновено АМ и се появи отново проблем с кожата това ще означава ли, че има проблем с белтъка на кравето мляко?

Идеята ми е, дали мога само следвайки Вашите съвети да премина към обикновено АМ или трябва да се срещна пак с гастро... и да се опитам да я убедя в правотата си, въпреки че съм убедена, че е невъзможно?

П.П. Това светило в гастроентерологията и алергологията препоръчва когато се въвежда нова храна да се въведе изведнъж пълно количечство, защото "ако имало алергия, то тя щяла да се прояви така или иначе. Да не се забавяли допълнително нещата. Да не би от една - две - три лъжички да не разберем за алергията"  :x
Това го оставям без коментар. Не съм следвала точно този и съвет.
Пък за гриса, така си и мислех, ама що ли слушам хората  :?

Благодаря Ви много за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #642 -: Юли 18, 2008, 21:46:44 pm »
Алергичните реакции обикновено са дозо-зависими. Не е абсолютно това, но за хранителните алергии има особенна значимост. Затова се подхожда с малки дози възможен алерген, а не с големи. Ако дадете изведнъж голяма доза възможен алерген рискувате тежки и системни реакции. Ако давате малки количества може да нямате реакция в началото, но с увеличаването на алергена ще се появи реакция(ако има). Освен това, малките дози давани за начало действат до известна степен като десензибилизатор. И това е още една причина да действаме така с новите храни.

Може да преминете на пълно мляко на 14м възраст. Не е проблем. Така или иначе ХА си е почти пълноценно АМ, леко модифицирано. Не мисля че детето ще има проблем от пълноценното прясно мляко. Стига да е качествено.
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 21:49:25 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #643 -: Юли 19, 2008, 01:26:32 am »
Само да докладвам, след цял ден на АМ отново се храни трудно, с много пищене и ръмжене. Много плач при изхождане. Явно не е от кърмата. Вечерта е по-неспокойна.
Вече уригваме по средата на храненето. Храни се бавно, отнема по 40 минути. Но пък успяхме да направиме интервалите на два часа, два часа и половина.
Жорко е добре.

Благодаря Ви още веднъж за отделеното време и съветите!

lb2f
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #644 -: Юли 19, 2008, 09:44:31 am »
Само да докладвам, след цял ден на АМ отново се храни трудно, с много пищене и ръмжене. Много плач при изхождане. Явно не е от кърмата. Вечерта е по-неспокойна.
Вече уригваме по средата на храненето. Храни се бавно, отнема по 40 минути. Но пък успяхме да направиме интервалите на два часа, два часа и половина.
Жорко е добре.

Благодаря Ви още веднъж за отделеното време и съветите!
Добре. Сега време трябва.
За АМ Ви препоръчвам Хумана.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #645 -: Юли 19, 2008, 11:27:12 am »
Добър ден докторе

Имам въпрос за храненето. Правя на Мадлен пюретата в къщи. Задължително ли е да слагам вътре кърма и ако не с какво да го направя по редичко? Може ли водичката в която са врели зеленчуците? Просто нито с помпа мога да изцедя достатъчно количество кърма нито на ръка.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #646 -: Юли 19, 2008, 13:29:08 pm »
Изобщо не е задължително да слагате кърма.
Може да разреждате с вода-преварена ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #647 -: Юли 19, 2008, 17:19:36 pm »
Ох слава богу. Направо се бях шашнала какво да правя понеже си мислех, че е задължително. Отново благодаря  :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #648 -: Юли 19, 2008, 17:23:32 pm »
Кой ги говори тези глупости да се слага задължително кърма в пюретата??  8O
« Последна редакция: Юли 20, 2008, 13:51:51 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #649 -: Юли 19, 2008, 21:56:59 pm »
Здравейте докторе,
надявам се и ние занапред да можем да се възползваме от ценните ви съвети.
Храним се само с кърма, но от вчера моят юнак е доста неспокоен и почти не спи. След като се нахрани започва да плаче или да мрънка. Успяваме да го залъжем с биберона за малко и ако успее да заспи (в най-добрия случай 1 час след хранене)се събужда след 20-30 минути (максимум 1 час). Педиатърката каза, че може би са колики и каза да вземем капки Сап Симплекс. Вие какво ще препоръчате, да ги давам ли?
Прочетох съвета ви да се изцеждат първите няколко милилитра от кърмата и ще го направя, но това дали е достатъчно?
Предварително ви благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #650 -: Юли 19, 2008, 22:27:30 pm »
Вероятно е гладен. Понякога ако на тези деца се даде добавка, може да изпият и 30-40 мл. Но нека не бързаме с АМ.

Оставяйте го по-дълго на гърдата. Оригвайте преди смяна на гърдата.
Предлагайте и двете гърди в рамките на едно хранене. Последната от предидущото хранене->>първа в следващото.
« Последна редакция: Юли 19, 2008, 22:41:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #651 -: Юли 19, 2008, 23:19:21 pm »
До сега се изцеждах и давах от шише за да следя колко яде. Количествата са между 65 и 95 мл и се буди на 3 часа. От два дни го слагам по-често на гърда,но през нощта сука 2 часа без прекъсване(и от двете гърди), а след това повърна. Посъветваха ме да го държа само по 20-30 минути на едната гърда и ако се буди по-често да му давам пак. Но заради това безсъние и плач започнах пак да давам от шишето. Изяде 95 мл и пак не заспива и плаче дори когато го гушкаме. Затова докторката заключи, че са колики. Дали е така?
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #652 -: Юли 20, 2008, 07:56:04 am »
Здравейте доктор Birdie!Имам едно въпросче-дъщеря ми от два дни дриска -първия ден в акото имаше и слуз,няма температура,весела и игрива е-нашият педиатър каза че е вирус и не ни предписа нищо!Страхувам се да не се обезводни,защото пие по60-80мл вода на ден!Вашето професионално мнение?Предварително благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #653 -: Юли 20, 2008, 10:35:50 am »
До сега се изцеждах и давах от шише за да следя колко яде. Количествата са между 65 и 95 мл и се буди на 3 часа. От два дни го слагам по-често на гърда,но през нощта сука 2 часа без прекъсване(и от двете гърди), а след това повърна. Посъветваха ме да го държа само по 20-30 минути на едната гърда и ако се буди по-често да му давам пак. Но заради това безсъние и плач започнах пак да давам от шишето. Изяде 95 мл и пак не заспива и плаче дори когато го гушкаме. Затова докторката заключи, че са колики. Дали е така?
Защо щом като само се хранеше на 3 часа минахте на два? Ако се опитате да го минете на два часа ще преяжда, ще е неспокоен и ще започне да повръща. Ако не стига храната, добавяме в съществуващата схема, а не сгъстяваме храненията.
Може в едно хранене да хапва повече, в друго-по-малко. Следователно в едно да се храните на два часа, в друго-на 3. 10-15 минути на едната гърда, оригване, 5-10 на другата. Но без часовник, разбира се.
Не се цедете-слагайте на гърдата!! Много често чета това-не е правилно да се цедите. Количествата изяждана кърма се регулират от детето. Освен това, ако детето свикне на биберон (независимо какво има в биберона) кърменето се компрометира. А и с биберона пият много въздух и пак започва безпокойствие. Тоест, добавяте си и други проблеми.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #654 -: Юли 20, 2008, 10:38:33 am »
Здравейте доктор Birdie!Имам едно въпросче-дъщеря ми от два дни дриска -първия ден в акото имаше и слуз,няма температура,весела и игрива е-нашият педиатър каза че е вирус и не ни предписа нищо!Страхувам се да не се обезводни,защото пие по60-80мл вода на ден!Вашето професионално мнение?Предварително благодаря!
Детето се храни с?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #655 -: Юли 20, 2008, 11:19:22 am »
Храни се с Frisolac 1
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #656 -: Юли 20, 2008, 11:23:20 am »
Здравейте Д-р Бърди,
малкия имаше бебешко акне.направихме доста дълго и упорито лечение.Кърма вече няма както и пъпки но останаха доста дупчици и тук там черни точици.Лекувахме акнето 2 месеца с зинерит и а-дерма и след тожа само а-дерма екзомега и продължавам с кремчето.Как да се преборим с дупчиците и точките?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #657 -: Юли 20, 2008, 11:47:33 am »
Храни се с Frisolac 1
Добре е да направите посявка на изпражнения.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #658 -: Юли 20, 2008, 11:48:30 am »
Здравейте Д-р Бърди,
малкия имаше бебешко акне.направихме доста дълго и упорито лечение.Кърма вече няма както и пъпки но останаха доста дупчици и тук там черни точици.Лекувахме акнето 2 месеца с зинерит и а-дерма и след тожа само а-дерма екзомега и продължавам с кремчето.Как да се преборим с дупчиците и точките?
Не мога да кажа. Това е въпрос за дерматолог.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #659 -: Юли 20, 2008, 11:49:47 am »
Как се лекуват колики? според Руската "педиатрия":
http://www.health-ua.com/articles/2745.html
Для снятия остроты боли в момент колики последовательно используются следующие действия:
• тепло на область живота;
• поглаживание живота по часовой стрелке и массаж живота;
• изменение положения тела, выкладывание на живот;
применение механических средств (газоотводная трубка или клизма).

Да Ви звучи познато?

*"Очень хорошие результаты показывает применение лекарственного препарата Плантекс, который содержит плоды фенхеля, его эфирные масла и лактозу."
Как ще се отрази даването на ОЩЕ лактоза при деца с колики,където именно ферментацията е основен проблем? Знаете...

*"При неэффективности вышеуказанных препаратов назначают миотропные спазмолитики и прокинетики в возрастных дозировках."
Има се пред вид фамозният в Бг "Мотилиум" и Бусколизин. Които и двата не се дават на малки бебета.

*"Если же основной причиной является нарушение перистальтики за счет незрелости иннервации кишечника, то эффект будет незначительным."
Интересно как на бебе 1 месец се доказва "незрялата инервация на "червото" " (пишещия не уточнява за кое "черво" става въпрос)

С една дума-типичните руски глупости. И Бг... по съседство.

Дали масажа помага на бебета?помага, но въпроса е в първопричината, а не в последствията. Ако детето преяжда, има лоша схема на хранения с чести хранения, каквито и масажи да се правят положението няма да се подобри.
Освен това, масажите и/или повдигането на крачетата водят до рефлукс. Несмяната на памперси непосредствено след хранене (с неизбежното повдигане на крачката) е един от основните начини да не се предизвиква рефлукс.
« Последна редакция: Юли 20, 2008, 13:59:17 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.