0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #620 -: Юли 18, 2008, 11:24:56 am »
Когато кърмата е рядка обикновено съдържа много лактазна съставка, от която децата изведнъж започват с газове и болки. Решава се проблема с масаж и това да не давате първите 10 мл (първите в началото на храненето/изцеждането).

Имате ли проблем да обличате децата, поради това че са някак "стегнати"...и трудно разгъвате крайниците?
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 11:26:28 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #621 -: Юли 18, 2008, 11:33:09 am »
Трудно ми е да преценя дали е рядка кърмата. Нямам с какво да сравня. Но е лесно да отделя първите 10 мл, така че ще го правя.

Няма проблем с обличането. Теди често си изпъва крачета, но когато правиме "гимнастика" и масаж се отпуска. Не е стегната.

lb2f
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #622 -: Юли 18, 2008, 11:46:09 am »
НЕ са нужни "гимнастики", моля... :) защо тези "гимнастики"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #623 -: Юли 18, 2008, 11:57:15 am »
НЕ са нужни "гимнастики", моля... :) защо тези "гимнастики"?
"Гимнастика" - по-скоро игра, когато са спокойни през деня. Размахваме крачетата и ръчичките (без притискане на краката към корема, без натискане на коремчето), лек масаж на гръбчето. Реагират добре, кокорят очички, правят физиономии, дори ми се струва, че вече се усмихват "осъзнато", в отговор.


lb2f
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #624 -: Юли 18, 2008, 12:04:15 pm »
Ок...разбрах.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #625 -: Юли 18, 2008, 12:11:44 pm »
Здравеите докторе :DПак ще ви занимая с Никола.Искам да попитам колко мл АМ ориентировъчно трябва да изпива на хранене?На почти 3 мес.е>Пие 200мл ,храни се 5 пъти ,буди се на2,30мин и е все гладен.Ръцете са постоянно в устата.Последното хранене е в 21ч,когато изпива 220мл. 8O
Тежи в момента 6500г.Според педиатъра е дебел,дълъг е 63см.Роди се 3800,54см.Педиатъра препоръча да разреждам АМ повече.Уместно ли е според Вас,при все това ,че производителя си е дал точно пропорциите за разреждане?Пие Фризолак 1.Досега не съм чувала за кърмаче на диета?Дайте вашето мнение?Аз лично не оценям детето за дебело,по скоро е едро бебе.Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #626 -: Юли 18, 2008, 12:21:00 pm »
Разреждането на млеката(вече готовото правилно приготвено АМ), или ползването на нестандартни разреждания е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО! Защото могат да се причинят тежки електролитни нарушения.

Ако не повръща, може да давате 250 мл и така да разредите храненията.
Може да започнете да слагате 2 мезурки (НЕ супени лъжици!)бебешко оризово брашно вечер.

6500 гр на 3 месечна възраст е абсолютно нормално тегло, едно място над средното за възрастта, като на същото място се намира и ръста на детето. Следователно-къде е проблема? Проблема е в това, че не ползваме криви за ръст и тегло и работим "на око".

Оставете детето на спокойствие... .
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 13:54:57 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #627 -: Юли 18, 2008, 13:45:46 pm »
Благодаря!И аз гледах кривата вкъщи и според мен си е ок детето.Ще опитам с оризовото брашно,дано се позасити вечно гладния :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #628 -: Юли 18, 2008, 13:50:41 pm »
Моля, обърнете особено внимание!

Разреждането на млеката(вече готовото,правилно приготвено АМ), или ползването на нестандартни разреждания е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО! Защото могат да се причинят тежки електролитни нарушения по причина на това,че осмотичността на крайния продукт е или по-голяма,или по-малка от нормалната.

Винаги приготвяйте АМ единствено и само по указанията на производителя!

Мезурката с млякото на прах се "реже" с нож. Не се "уплътнява"допълнително!
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 13:56:50 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #629 -: Юли 18, 2008, 14:15:22 pm »
Привет, Докторе!
Надявам се, че ви заварвам в добро здраве.

Имайки предвид до колко сте запознат с нещата, които се случват със сина ми и разстоянието, което ни дели, естествено, мислите ли, че можете да ми отговорите на някои въпроси изцяло свързани с храненето му?

Не исках да Ви притеснявам, но се усщам че умишлено забавям във времето срещата с гастроентероложката-алерголожка  :?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #630 -: Юли 18, 2008, 14:38:35 pm »
Да, достатъчно е. Ще се увеличи с времето изпиваното АМ.
Не насилвайте за хранене.
Благодаря Ви, докторе. За насилването - оставям я да яде колкото си иска, но ми прави впечатление, че с лъжичката повече й харесва да яде - може би защото изисква по-малко усилие от биберона - тя принципно е мързел голям.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #631 -: Юли 18, 2008, 15:12:06 pm »
Здравейте Д-р Бърди!
Имам и аз въпрос относно храненето на детето ми.
Дъщеря ми е на 10,5 месеца и по принцип не е от най-ящните деца.Беше изцяло на кърма до шестия месец и се отби в началото на деветия.В момента е на адапт.мляко +пюрета (плодови,зеленчукови и месни) +каши.Проблема е ,че тя категорично отказва да яде с лъжица .По каквито и начини да опитвам ,тя се върти,удря ми лъжицата ,плюе,прави позиви за повръщане и става невъзможно да я нахраня.Когато обаче сложа храната в шишето ,всичко е о.к. Излапва го веднага без протести.Обикновенно разреждам пюретата с мляко ,за да станат по течна консистенция и така ги пие или слагам биберон с по голям отвор.
Така е вече близо 3 месеца и след борбата с лъжицата ,почти винаги се примирявам и и давам шишето само да хапне нещо.
Притеснявам се дали това е правилно и как ще се научи да яде с лъжица и с по гъста консистенция.
По принцип режима ни е следния:
6ч.- 200 гр. ад. мляко
10ч.- 120 гр. плодово пюре + 100 гр.мляко
14ч.- 120 гр. зелен./месно пюре + 100 гр. мляко
18ч.- 120 гр. каша с настърган плод (тук в повечето случаи имам успех с лъжицата)
21ч.- 200гр. мляко
Според вас какво да направя и нещо в режима ни куца ли?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #632 -: Юли 18, 2008, 15:22:22 pm »
Привет, Докторе!
Надявам се, че ви заварвам в добро здраве.

Имайки предвид до колко сте запознат с нещата, които се случват със сина ми и разстоянието, което ни дели, естествено, мислите ли, че можете да ми отговорите на някои въпроси изцяло свързани с храненето му?

Не исках да Ви притеснявам, но се усщам че умишлено забавям във времето срещата с гастроентероложката-алерголожка  :?
Как е детето?
Надявам се спряхме Зиртек... ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #633 -: Юли 18, 2008, 17:40:28 pm »
О, Зиртека го спряхме. Въпреки че, ако питате гореспоменатата гастро-алерго... детето трябва да го приема непрекъснато поне до годинката.
Дори само това ми е достатъчно, за да и нямам доверие.
Според нея трябва да избягвам, както Дявола тамяна, банани, пилешко месо, млечни каши, праскови, кайсии, обикновено АМ, да не говорим за сирене и прочие и то много дълго време.
Пилешкото и банана, например не бива да ги давам преди годинката.
По-рано можело да давам козе сирене и биволско кисело мляко.
Не каза категорично до кога трябва да пие Фризо ХА, но определено щеше да е след 14-15 месечна възраст.
Карфиола, понеже имах съмнение за едно обривче по гърдите след консумация, също каза след годинката.
Аз, обаче вчера му направих супичка и вътре сложих половин розичка карфиол - няма проблем.
Кайсия също вече дадох, но от бурканче и пак нямаше проблем.

Детето е добре, в идеално здраве. Вече няма грам червенина по лицето, предполагам от ХА мляко, не знам.
На 4 кратно хранене е - сам си направи този режим. Всичко, което яде приготвям аз с изключение на пюре от синя слива и пуешко, защото не мога да намеря. Тях давам от бурканче.
Яде заешко - домашно. Няколко пъти съм слагала сухар в супичката. Днес му направих грис, за пръв път, с пюре от ябълка.

Гастро...ме посъветва да отида в София да пусна изследвания ИГ-нещо си при Мустаков. За алергии...
Не е ли рано за такива изследвания?
Права ли е за храните и въвеждането им?
Ако Ви е възможно да ми дадете някакви насоки, ще бъда много благодарна.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #634 -: Юли 18, 2008, 18:06:55 pm »
Няма основание и повод за повече изследвания. Оставете детето на спокойствие... моля :).
Моето скромно мнение е че третирахте добре обрива и започнахте да готвите всичко сами.
Много хора в Бг не разбират, че ако тези обриви не се излекуват в дълбочина, много лесно рецидивират. Нужно е да се лекуват търпеливо,спокойно, с дни. Като се обръща огромно внимание на дребни неща от всекидневните грижи за детето,които са рискови фактори. Веднъж да "обтриете" с грапава и суха хавлиена кърпа и обрива на другият ден е "готов".
АД "обича" ДОБРИТЕ хидратантни кремове. Не Тайс, Мустели, Себамеди и т.н. Добри и качествени хидратантни кремове (един!). Но ако екземата В ДЪЛБОЧИНА е активна, НИКАКЪВ хидратантен крем няма да има ефект-само ще влоши екземата.

НЕ мисля че ХА играе роля.
Не мисля че има нужда от ограничение в храните. Не мисля че има нужда от "диети", но с глутена внимавайте поне до 11 месец. Не бързайте с обилие от глутенови храни. Ако въвеждате нова храна-въведете бавно, в малки количества и постепенно.
РАНО е за грис!
От Зиртек нужда няма!!
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 18:18:44 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #635 -: Юли 18, 2008, 18:08:11 pm »
Да, достатъчно е. Ще се увеличи с времето изпиваното АМ.
Не насилвайте за хранене.
Благодаря Ви, докторе. За насилването - оставям я да яде колкото си иска, но ми прави впечатление, че с лъжичката повече й харесва да яде - може би защото изисква по-малко усилие от биберона - тя принципно е мързел голям.
Не е до "мързел" въпроса. Много деца предпочитат лъжичката пред биберона.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #636 -: Юли 18, 2008, 18:11:19 pm »
Здравейте Д-р Бърди!
Имам и аз въпрос относно храненето на детето ми.
Дъщеря ми е на 10,5 месеца и по принцип не е от най-ящните деца.Беше изцяло на кърма до шестия месец и се отби в началото на деветия.В момента е на адапт.мляко +пюрета (плодови,зеленчукови и месни) +каши.Проблема е ,че тя категорично отказва да яде с лъжица .По каквито и начини да опитвам ,тя се върти,удря ми лъжицата ,плюе,прави позиви за повръщане и става невъзможно да я нахраня.Когато обаче сложа храната в шишето ,всичко е о.к. Излапва го веднага без протести.Обикновенно разреждам пюретата с мляко ,за да станат по течна консистенция и така ги пие или слагам биберон с по голям отвор.
Така е вече близо 3 месеца и след борбата с лъжицата ,почти винаги се примирявам и и давам шишето само да хапне нещо.
Притеснявам се дали това е правилно и как ще се научи да яде с лъжица и с по гъста консистенция.
По принцип режима ни е следния:
6ч.- 200 гр. ад. мляко
10ч.- 120 гр. плодово пюре + 100 гр.мляко
14ч.- 120 гр. зелен./месно пюре + 100 гр. мляко
18ч.- 120 гр. каша с настърган плод (тук в повечето случаи имам успех с лъжицата)
21ч.- 200гр. мляко
Според вас какво да направя и нещо в режима ни куца ли?


Оставете биберона като начин на хранене. Не се притеснявайте и не бързайте.
Може би въпроса е в консистенцията-правете обедното с такава консистенция, каквато е следобедното.
Но това,което описвате НЕ Е проблем.
Насилието би имало много силно негативен ефект.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #637 -: Юли 18, 2008, 18:44:50 pm »
АД "обича" ДОБРИТЕ хидратантни кремове. Не Тайс, Мустели, Себамеди и т.н. Добри и качествени хидратантни кремове (един!). Но ако екземата В ДЪЛБОЧИНА е активна, НИКАКЪВ хидратантен крем няма да има ефект-само ще влоши екземата.

Докторе, а за  козметиката Weleda какво ще кажете?
Екзомега-та вече не действа при нас :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #638 -: Юли 18, 2008, 18:55:27 pm »
Eucerin? Aveeno?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #639 -: Юли 18, 2008, 19:20:10 pm »
Eucerin не съм пробвала - голям избор на продукти има, обърках се и не взех накрая нищо.
С Aveeno я къпя.
Не успявам да направя добра снимка, за да Ви покажа проблема - на сгъвката на коляното; зачервено по краищата и бледо, почти с нормален цвят в средата; гладко на пипане, но се виждат съвсем малки пъпчици под ъгъл. На шията се поопрви, но това е упорито.
Може би е проблем, че Мая играе в сгурия, няма нормален пясък в паркка ни, и мия крачетата поне два пъти на ден.
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 19:22:08 pm от Нели* »