0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #320 -: Юни 18, 2008, 20:15:22 pm »
Докторе, писах Ви по-напред в темата за рефлукса на малкия. Вече е на 6,5 месеца. Яде пюрета на обяд и следобяд каша. Останалото Аптамил АР. Притеснението ми е, че рефлукса не намалява.
1. Повръща и пюретата и кашата /гъста/, както и млякото..Повръща от ядене до ядене, независимо през какви интервали /храня го на 4 часа.  
2. Седи стабилно сам по около 30 мин., т.е. изправено положение, за което се говори, че уж помагало. Слагам го и в проходилка, повръща прав, седнал, понякога и легнал, само докато спи не го прави и това е единственото подобрение от 4 м. насам, преди беше на кърма.
3. Пие ли вода след пюрето, повръща много.
4. Мислите ли, че се касае за рефлукс, който ще се израсте или .....имал ли сте такива случаи във Вашата практика??
Направете храненията на минимум 5 часа.
Може по препоръка на пдиатър и особено внимателно да се даде Метоклопрамид (Церукал) НО! трябва всичко друго като причина за повръщанията да е вече изключено!!

Да, имал съм случаи на много повръщащи деца.
Винаги съм се справял с Церукал (Метоклопрамид).
Но преди това внимателно се изключва всичко останало! УЗ на коремче е едно от задължителните изследвания!
УЗ на корем....
Ходихме на консултация при проф. Бранков, той каза - рентген, само рентгена ще му каже всичко, за което трябва да ни приемат в болница... там престой, пиене на контрастен разтвор...Мисля да изчакам до навършване на 8 месеца и тогава рентгена, ако не намалее този рефлукс.
2. Тези много повръщащи бебета, кога са спирали да повръщат?
3. Детето наддава повече от добре, на 6 м. 69 см., 8,600 кг.Който и да го види казва : "пращи от здраве...".
4. Невъзможно е да го храня на 5 часа, вероятно и заради рефлукса е зверски гладен след 4, крещи като си види дори празните бутилки.


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #321 -: Юни 18, 2008, 20:43:32 pm »
Спират около 12-13м възраст окончателно.
УЗ е много важна част от изследванията.
Колкото е възможно раздалечете храненията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #322 -: Юни 18, 2008, 20:57:23 pm »
Благодаря, докторе!!
Значи, ще изчакаме още малко, надявам се да намалее с възрастта.


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #323 -: Юни 18, 2008, 22:01:36 pm »
Имаме още 3-4 кутии Фризопеп и ще "пробваме" да минем на Фризо ХА. Относно схемата на смяна на АМ не мисля, че педиатърката може да ни даде добър съвет, затова ви моля да предложите стандартна схема.  Ако всичко е наред след колко време можем да минем на Фризо 1?
Един месец на Фризо ХА достатъчен ли е?
И другият ми въпрос е за какво да следя като сменям АМ? За слуз и кръв в акото (както в началото) или за...?
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #324 -: Юни 18, 2008, 23:50:21 pm »
д-р Бърди,
за първи път пиша в темата, но се надявам и за в бъдеще да мога да разчитам на професионалните ви съвети.
Притеснява ме следното - в момента пия л-тироксин /2 пъти седмично по 100мг, а останлите дни по 75 мг дневно/ и на последния преглед гинеколога ми каза, че ако се налага приема на това лекарство и след раждането, не е препоръчително да кърмя, защото можело да бъде вредно за бебчето. Препоръча да се консултирам и с педиатър по въпроса, затова се обръщам към вас с молба за съвет. Надявах се, че след като по време на бременност не вреди на плода, по същия начин ще бъде и след раждането? Не зная дали това има значение, но освен тиреоидита имам и аденом на хипофизата и контролирах високия пролактин с достинекс, заради това винаги съм мислела, че ще имам много кърма и се надявах да мога да кърмя продължително време.
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 23:51:52 pm от maia_st »

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #325 -: Юни 19, 2008, 08:29:56 am »
 Здравейте,доктор Бърди!Много отдавна не съм Ви писала,радвам се,че сте озравяли и сте отново сред нас!
 Бебока проявява интерес към нашето ядене.Давам по малко да опита и й се харесва.Мога ли вече да я храня с това при положение,че не пържа и слагам малко сол?Подправки използвам само червен пипер,чубрица,магданоз.
 И за още нещо ще поискам професионалното Ви мнение-предстои ни почивка на море.Каква слънцезащитна козметика бихте ни препоръчали?Благодаря предварително!


Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #326 -: Юни 19, 2008, 08:54:46 am »
Здравейте, и аз съм в затруднено положение.Кристиян е на 10м. и вече втора седмица е хрема в резултат на която и кашля ,секрета е бял и слузест .Слагам Виброцил и сиропче Флудитек ,Фенистил капки,заедно с хомеопатични лекарства.Вчера му взеха секрет от носа и гърлото,като УНГ лекаря каза,че гърлото е спокойно ,обилна секреция и потъмнели тъпанчета.Искам да избегна АБ ,но ще видим.Моля за Вашето мнение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #327 -: Юни 19, 2008, 10:27:35 am »
Имаме още 3-4 кутии Фризопеп и ще "пробваме" да минем на Фризо ХА. Относно схемата на смяна на АМ не мисля, че педиатърката може да ни даде добър съвет, затова ви моля да предложите стандартна схема.  Ако всичко е наред след колко време можем да минем на Фризо 1?
Един месец на Фризо ХА достатъчен ли е?
И другият ми въпрос е за какво да следя като сменям АМ? За слуз и кръв в акото (както в началото) или за...?

ХА мляко може да оставите до 1г възраст.
После да преминете на обикновено АМ, а след 2-4 месеца-нормално мляко.

Следим за слуз и кръв в изпражненията-началните симптоми.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #328 -: Юни 19, 2008, 10:32:30 am »
д-р Бърди,
за първи път пиша в темата, но се надявам и за в бъдеще да мога да разчитам на професионалните ви съвети.
Притеснява ме следното - в момента пия л-тироксин /2 пъти седмично по 100мг, а останлите дни по 75 мг дневно/ и на последния преглед гинеколога ми каза, че ако се налага приема на това лекарство и след раждането, не е препоръчително да кърмя, защото можело да бъде вредно за бебчето. Препоръча да се консултирам и с педиатър по въпроса, затова се обръщам към вас с молба за съвет. Надявах се, че след като по време на бременност не вреди на плода, по същия начин ще бъде и след раждането? Не зная дали това има значение, но освен тиреоидита имам и аденом на хипофизата и контролирах високия пролактин с достинекс, заради това винаги съм мислела, че ще имам много кърма и се надявах да мога да кърмя продължително време.
За приема на тиреоидни хормони и кърмене има големи противоречия.
Официално хормоните "предлагани" с кърмата, са с НЕИЗВЕСТЕН върху бебето ефект.
Аз лично НЕ препоръчвам кърмене при налична употреба от майката на тиреоидни хормони.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #329 -: Юни 19, 2008, 10:34:02 am »
Здравейте,доктор Бърди!Много отдавна не съм Ви писала,радвам се,че сте озравяли и сте отново сред нас!
 Бебока проявява интерес към нашето ядене.Давам по малко да опита и й се харесва.Мога ли вече да я храня с това при положение,че не пържа и слагам малко сол?Подправки използвам само червен пипер,чубрица,магданоз.
 И за още нещо ще поискам професионалното Ви мнение-предстои ни почивка на море.Каква слънцезащитна козметика бихте ни препоръчали?Благодаря предварително!
Да, може да му давате от вашите порции. Няма проблем.
Слънцезащитна козметика от добра фирма-над 25 фактор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #330 -: Юни 19, 2008, 10:34:50 am »
Здравейте, и аз съм в затруднено положение.Кристиян е на 10м. и вече втора седмица е хрема в резултат на която и кашля ,секрета е бял и слузест .Слагам Виброцил и сиропче Флудитек ,Фенистил капки,заедно с хомеопатични лекарства.Вчера му взеха секрет от носа и гърлото,като УНГ лекаря каза,че гърлото е спокойно ,обилна секреция и потъмнели тъпанчета.Искам да избегна АБ ,но ще видим.Моля за Вашето мнение.
Не мога да кажа нищо. Зависи от прегледа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #331 -: Юни 19, 2008, 11:40:01 am »
Благодаря ви за бързия и компетентен отговор!
Ще следвам съветите ви и ще пиша за резултата!
Пожелавам ви всичко най-добро!!!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #332 -: Юни 19, 2008, 13:47:44 pm »
Доктор Бърди, здравейте!

Предполагам сте прочел, че вече и у нас ваксината ПРЕВЕНАР е регистрирана. Все още не е със задължителен характер, но аз искам да я сложа. Търсих отговор на въпроса си, но все пак не е за храна, а за нешо, което е важно и няма кой да ми каже, педиатрите ни не са много запознати още с новата ваксина, затова се обръщам към Вас. Кристина е на 11 месеца. Сложили сме Пентаксим, три приема, предстои ни реимунизация понатам. Кога можем да вместим Превенар-а /на каква възраст/ и колко дози? Можем ли да минем с една доза?  В квартала, в който живея се случват ужасни неща с малки дечица, искам да предпазя детето, доколкото е възможо и доколкото това зависи от мен и тази ваксина.

Благодаря Ви!
Поздрави,
Нина
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #333 -: Юни 19, 2008, 15:21:56 pm »
Доктор Бърди, здравейте!

Предполагам сте прочел, че вече и у нас ваксината ПРЕВЕНАР е регистрирана. Все още не е със задължителен характер, но аз искам да я сложа. Търсих отговор на въпроса си, но все пак не е за храна, а за нешо, което е важно и няма кой да ми каже, педиатрите ни не са много запознати още с новата ваксина, затова се обръщам към Вас. Кристина е на 11 месеца. Сложили сме Пентаксим, три приема, предстои ни реимунизация понатам. Кога можем да вместим Превенар-а /на каква възраст/ и колко дози? Можем ли да минем с една доза?  В квартала, в който живея се случват ужасни неща с малки дечица, искам да предпазя детето, доколкото е възможо и доколкото това зависи от мен и тази ваксина.

Благодаря Ви!
Поздрави,
Нина
Може да започнете "Превенар" след 12м възраст.
Две дози през минимум 2 месеца.
Няма връзка с други ваксини-може да се слага заедно с всички в един ден.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #334 -: Юни 19, 2008, 15:31:02 pm »
Имам още един въпрос свързах с храненето.
Току що прочетох ваша статия отностно захранването. Там пишете, че рибата и яйцата са много важни храни, а аз все още не съм ги предлагала заради предполагаемата АБКМ. Закъснели ли сме много и на 10 месеца вече мога ли да дам жълтък? Каква риба е подходяща?
Или да изчакам първо да видим как ще се приеме ХА АМ...
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #335 -: Юни 19, 2008, 16:06:50 pm »
Здравейте, докторе. Надявам се да сте в добро здраве и настроение.
Синът ми е на 4 м. Преди месец и половина се появи обрив на гръбчето (на лопатките), което започнах да мажа с А-дерма Екзомега. Имаше ефект първоначално. С времето се увеличаваше и преди месец стана с размерите на бобено зърно и започна да сълзи. По съвет на педиатърката го мазах около 7 дни с Тридерм. Първоначално имаше добър ефект. От едната страна изчезна, от другата - намаля и спря да сълзи.
Сега го има от едната страна на гръбчето и съвсем мъничко на едното рамо. Не смея да мажа повече с Тридерм. Вашето мнение?
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=256358


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #336 -: Юни 19, 2008, 17:01:41 pm »
Докторе, благодаря Ви за бързия отговор!
Явно ще спирам л-тироксина.
Бъдете здрав!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #337 -: Юни 19, 2008, 17:19:43 pm »
Здравейте, докторе. Надявам се да сте в добро здраве и настроение.
Синът ми е на 4 м. Преди месец и половина се появи обрив на гръбчето (на лопатките), което започнах да мажа с А-дерма Екзомега. Имаше ефект първоначално. С времето се увеличаваше и преди месец стана с размерите на бобено зърно и започна да сълзи. По съвет на педиатърката го мазах около 7 дни с Тридерм. Първоначално имаше добър ефект. От едната страна изчезна, от другата - намаля и спря да сълзи.
Сега го има от едната страна на гръбчето и съвсем мъничко на едното рамо. Не смея да мажа повече с Тридерм. Вашето мнение?
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=256358
Може да ползвате Фусикорт. Това е кожна инфекция.
Би трябвало с Фусикорт за 3-4 дена да изчезне.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #338 -: Юни 19, 2008, 17:21:34 pm »
Имам още един въпрос свързах с храненето.
Току що прочетох ваша статия отностно захранването. Там пишете, че рибата и яйцата са много важни храни, а аз все още не съм ги предлагала заради предполагаемата АБКМ. Закъснели ли сме много и на 10 месеца вече мога ли да дам жълтък? Каква риба е подходяща?
Или да изчакам първо да видим как ще се приеме ХА АМ...
Не знам какво да кажа... зависи доколко АБКМ е вярно поставена диагноза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #339 -: Юни 19, 2008, 17:22:00 pm »
Може да ползвате Фусикорт. Това е кожна инфекция.
Би трябвало с Фусикорт за 3-4 дена да изчезне.
Сърдечно благодаря. :D Ще докладвам за резултатите.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери