0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #300 -: Юни 17, 2008, 20:35:15 pm »
Направете посявка на изпражнения.
Ако е (-), продължете с Ал 110,без тиквичка.
Вместо Ентерол, Хидрасек е по-добър избор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #301 -: Юни 17, 2008, 20:56:58 pm »
Направете посявка на изпражнения.
Ако е (-), продължете с Ал 110,без тиквичка.
Вместо Ентерол, Хидрасек е по-добър избор.

Ще го направя.
Докторе, дай малко по-подробен хранителен режим.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #302 -: Юни 17, 2008, 21:10:18 pm »
Пишете какво искате да давате, и ще Ви кажа кое не трябва.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #303 -: Юни 17, 2008, 21:30:59 pm »
Благодаря докторе за отговора, притесненията са по-скоро дали има някаква горна граница за недоносени деца, когато трябва да седят стабилно, при това и недоносени май е широко понятие.
Седенето има стадии.
Освен това зависи на каква повърхност слагате детето-ако е мека може да се заблудите лесно. Много деца не седат много стабилно до късно, но другите стадии на моторното развитие са съобразно възрастта. Зависи от прегледа... .
Здравейте Докторе, добре дошъл отново, нашето бебе започна да седи много по-стабилно, наистина на по-твърда повърхност е стабилен седежа. Благодаря за подсказката.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #304 -: Юни 17, 2008, 22:18:35 pm »
Доктор Бърди,

моля ви за съвет. Дъщеря ми е на почти 6 месеца. Преди около месец и половина започна една лека кашлица, която все още продължава. Педиатъра ни я прегледа и не откри причина, гърдите - чисти, гърлото безцветно.Преди около 2 седмици кашлицата се влоши. Давахме капки Синекод, сироп Вентолин, Калциев глюконат и вит.С. След проведеното лечение почти спря, но продължи със старата си честота - 5-6 пъти на ден. Правихме кръвна картина, която беше нормална. Моля, дайте съвет как да процедираме.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #305 -: Юни 17, 2008, 23:02:07 pm »
Доктор Бърди,

моля ви за съвет. Дъщеря ми е на почти 6 месеца. Преди около месец и половина започна една лека кашлица, която все още продължава. Педиатъра ни я прегледа и не откри причина, гърдите - чисти, гърлото безцветно.Преди около 2 седмици кашлицата се влоши. Давахме капки Синекод, сироп Вентолин, Калциев глюконат и вит.С. След проведеното лечение почти спря, но продължи със старата си честота - 5-6 пъти на ден. Правихме кръвна картина, която беше нормална. Моля, дайте съвет как да процедираме.
Детето се кърми, или храни с АМ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #306 -: Юни 18, 2008, 00:28:58 am »
Здравейте докторе,
Сина ми е на 11 дена и още от болницата има гъбички на езика. Педиатърката, която идва у нас не го видя и трябваше да и звъня по телефона да я питам какво да правя. Тя ми отговори да изстържа гъбите със сода за хляб разтворена във вода. Като го разтъркам езика и се появява кръв на марлята. Разбрах от приятелка, че това нещо се лекува и с течен нивалин. Педиатърката ми каза, че ако не станело със содата се давало антибиотик. Много се притеснявам и от това, че детето плаче и после не иска да се храни. Аз не го кърмя, а се цедя с помпа и му давам и АМ- NAN. Моля посъветвайте ме какво да правя с тези гъбички.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #307 -: Юни 18, 2008, 07:17:12 am »
Пишете какво искате да давате, и ще Ви кажа кое не трябва.

Ми искам да давам нещо различни от лечебни каши, това, което принципно си яде и с което е захранен:
зеленчуци - червено цвекло, броколи, брюкселско зеле, тиква, спанак, коприва, грах, зелен фасул, карфиол;
месо - пилешко, пуешко, телешко, риба. Агнешкото е мазно и не бих рискувала;
жълтък от яйце
кисело мляко
плодове - май само банана и ябълката ни са разрешени. Доколкото знам крушата, сливата, прасковата и кайсията разхлабват.


Малко офф! Туто, многооооо се радвам, че пишеш в тази тема. Това което ти е казала докторката е пълна глупост за мен, има си лекарство , ма изкуфях и му забравих името.Все пак нямам компетентността да заместя д-р Бърди, той ще ти пише какво може и не може да се направи.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #308 -: Юни 18, 2008, 08:33:05 am »
Доктор Бърди,

моля ви за съвет. Дъщеря ми е на почти 6 месеца. Преди около месец и половина започна една лека кашлица, която все още продължава. Педиатъра ни я прегледа и не откри причина, гърдите - чисти, гърлото безцветно.Преди около 2 седмици кашлицата се влоши. Давахме капки Синекод, сироп Вентолин, Калциев глюконат и вит.С. След проведеното лечение почти спря, но продължи със старата си честота - 5-6 пъти на ден. Правихме кръвна картина, която беше нормална. Моля, дайте съвет как да процедираме.
Детето се кърми, или храни с АМ?
Изцяло на кърма е,не приема вода и изобщо не пие от шише, нито употребява залъгалка. По препоръка на педиатъра започнах да давам сокчета и плодови пюрета, след като навърши 5 месеца.
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 08:36:37 am от Lorinda »
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #309 -: Юни 18, 2008, 09:02:44 am »
лекарството е дактарин орал гел, но нека доктора да каже :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #310 -: Юни 18, 2008, 10:36:53 am »
Здравейте докторе,
Сина ми е на 11 дена и още от болницата има гъбички на езика. Педиатърката, която идва у нас не го видя и трябваше да и звъня по телефона да я питам какво да правя. Тя ми отговори да изстържа гъбите със сода за хляб разтворена във вода. Като го разтъркам езика и се появява кръв на марлята. Разбрах от приятелка, че това нещо се лекува и с течен нивалин. Педиатърката ми каза, че ако не станело със содата се давало антибиотик. Много се притеснявам и от това, че детето плаче и после не иска да се храни. Аз не го кърмя, а се цедя с помпа и му давам и АМ- NAN. Моля посъветвайте ме какво да правя с тези гъбички.
Само по езика ли е това?
Това не са гъбички изобщо... вероятно.
Не се "стърже", разбира се.
За "сода" и реч не може да става.

Понякога такива бели налепи са естествено състояние, не са гъбички и минават сами.
Може да се опита с Дактарин орален гел да се намаже леко езика за 2-3 дена, два пъти дневно, след хранене. Ако не намалява налепа, не се продължава.Ако намалява се маже след пълното изчезване още два дена.
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 18:07:38 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #311 -: Юни 18, 2008, 10:47:42 am »
Пишете какво искате да давате, и ще Ви кажа кое не трябва.

Ми искам да давам нещо различни от лечебни каши, това, което принципно си яде и с което е захранен:
зеленчуци - червено цвекло, броколи, брюкселско зеле, тиква, спанак, коприва, грах, зелен фасул, карфиол;
месо - пилешко, пуешко, телешко, риба. Агнешкото е мазно и не бих рискувала;
жълтък от яйце
кисело мляко
плодове - май само банана и ябълката ни са разрешени. Доколкото знам крушата, сливата, прасковата и кайсията разхлабват.


Малко офф! Туто, многооооо се радвам, че пишеш в тази тема. Това което ти е казала докторката е пълна глупост за мен, има си лекарство , ма изкуфях и му забравих името.Все пак нямам компетентността да заместя д-р Бърди, той ще ти пише какво може и не може да се направи.
Без броколи,спанак,карфиол. За около 3-4 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #312 -: Юни 18, 2008, 10:50:06 am »
Доктор Бърди,

моля ви за съвет. Дъщеря ми е на почти 6 месеца. Преди около месец и половина започна една лека кашлица, която все още продължава. Педиатъра ни я прегледа и не откри причина, гърдите - чисти, гърлото безцветно.Преди около 2 седмици кашлицата се влоши. Давахме капки Синекод, сироп Вентолин, Калциев глюконат и вит.С. След проведеното лечение почти спря, но продължи със старата си честота - 5-6 пъти на ден. Правихме кръвна картина, която беше нормална. Моля, дайте съвет как да процедираме.
Детето се кърми, или храни с АМ?
Изцяло на кърма е,не приема вода и изобщо не пие от шише, нито употребява залъгалка. По препоръка на педиатъра започнах да давам сокчета и плодови пюрета, след като навърши 5 месеца.
Кръвта вероятно се дължи на храна,приета от Вас.
В съображение влизат:
*ядки,овесени ядки,всякакъв вид ядки.
*зеле
*прясно мляко в големи количества, или напитки на база мляко (с какао, например).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #313 -: Юни 18, 2008, 16:18:21 pm »
Дактарин се казва лекарството - гел за устната кухина е и е доста вкусничък :lol:
Това със содата е инквизиция

Туто добре дошла, много, ама много ви се радвам

В очакване ....
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #314 -: Юни 18, 2008, 17:27:19 pm »
Д-р Бърди,
Моля за съвет!!! Моят син от както се е родил е на АМ. Около 40я ден в акото се появи слуз и кръв. Лежахме в Детска Педиатрия, направиха посявка и казаха, че няма нищо тревожно-да минем на нисколактозен Нутрилон. След около седмица дадох отново нормално АМ( Аптамил)и отново слуз и кръв. Оттога сме с вероятна АБКМ и пием Фризопеп.Захраних на 5 навършени месеца с оризова каша. От 6 навършени хапваме картофи, моркови, тиква, тиквичка, а отскоро броколи и карфиол. На 7 въведох плод. пюрета-ябълка, синя слива, круша, кайсия и череша (от скоро). Месо хапваме заек (домашен), пуйка и пиле. Сокове давам от около месец, но не системно. На 9 м. и половина въведох глутена с каша-прие се добре без стомашни проблеми.
Посешавали сме доста алерголози и гастроентеролози...Последното мнение на доц. Маринова преди 2 месеца бе, цитирам: "кожата изглежда много добре(ние никога не сме имали обриви или проблеми), перисталтиката е нормална-можете да смените млякото на Фризо ХА, а след месец и на Фризо 1.
За съжаление тогава започнаха всяка седмица да растат зъби, имахме растройство ден преди никненето за всеки зъб и .... все още сме си на Фризопеп.
Вече сме на 10 месеца и моето питане е дали да "се доверя" и да сменя млякото. Нашият татко е давал кисело мляко и малки парченца сирене и нищо не му е ставало. Моля за вашето мнение и съвет оттук накъде???
И колко трябва да продължи заместването на едното мляко с друго? Как става?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #315 -: Юни 18, 2008, 18:16:33 pm »
Може да опитате да замените "Фризопеп".
С ХА мляко на същата фирма.
Става по схема-най-добре е да обсъдите с педиатъра-тези схеми от разстояние не може да се дават.

Но ,да, може да се опита преминаване.

"...кожата изглежда много добре(ние никога не сме имали обриви или проблеми), перисталтиката е нормална."
->Не е задължително при АБКМ да има кожни проблеми, нито наличието им е критерии за тежест. Перисталтиката пък, общо взето, тук няма нищо общо. Крайно неуместни "забележки". Излагащи, по съдържание и същност, правещият ги.
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 18:18:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #316 -: Юни 18, 2008, 19:44:40 pm »
Гъбите са по цялата уста и по бузите отвътре-навсякъде. Снощи имаше и температура 37,5 и много се притесних. Днес бяхме на лекар и ни предписа дактарин. За температурата панадол и понеже му хърка нослето - коларгол-капки.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #317 -: Юни 18, 2008, 19:48:12 pm »
Докторе, писах Ви по-напред в темата за рефлукса на малкия. Вече е на 6,5 месеца. Яде пюрета на обяд и следобяд каша. Останалото Аптамил АР. Притеснението ми е, че рефлукса не намалява.
1. Повръща и пюретата и кашата /гъста/, както и млякото..Повръща от ядене до ядене, независимо през какви интервали /храня го на 4 часа.  
2. Седи стабилно сам по около 30 мин., т.е. изправено положение, за което се говори, че уж помагало. Слагам го и в проходилка, повръща прав, седнал, понякога и легнал, само докато спи не го прави и това е единственото подобрение от 4 м. насам, преди беше на кърма.
3. Пие ли вода след пюрето, повръща много.
4. Мислите ли, че се касае за рефлукс, който ще се израсте или .....имал ли сте такива случаи във Вашата практика??


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #318 -: Юни 18, 2008, 19:57:36 pm »
Гъбите са по цялата уста и по бузите отвътре-навсякъде. Снощи имаше и температура 37,5 и много се притесних. Днес бяхме на лекар и ни предписа дактарин. За температурата панадол и понеже му хърка нослето - коларгол-капки.
Е, при този случай се налага Дактарин.
Не ползвайте този "Коларгол"! Изгаря лигавицата на носа. Олинт от 0.05% е достатъчен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #319 -: Юни 18, 2008, 20:07:05 pm »
Докторе, писах Ви по-напред в темата за рефлукса на малкия. Вече е на 6,5 месеца. Яде пюрета на обяд и следобяд каша. Останалото Аптамил АР. Притеснението ми е, че рефлукса не намалява.
1. Повръща и пюретата и кашата /гъста/, както и млякото..Повръща от ядене до ядене, независимо през какви интервали /храня го на 4 часа.  
2. Седи стабилно сам по около 30 мин., т.е. изправено положение, за което се говори, че уж помагало. Слагам го и в проходилка, повръща прав, седнал, понякога и легнал, само докато спи не го прави и това е единственото подобрение от 4 м. насам, преди беше на кърма.
3. Пие ли вода след пюрето, повръща много.
4. Мислите ли, че се касае за рефлукс, който ще се израсте или .....имал ли сте такива случаи във Вашата практика??
Направете храненията на минимум 5 часа.
Може по препоръка на пдиатър и особено внимателно да се даде Метоклопрамид (Церукал) НО! трябва всичко друго като причина за повръщанията да е вече изключено!!

Да, имал съм случаи на много повръщащи деца.
Винаги съм се справял с Церукал (Метоклопрамид).
Но преди това внимателно се изключва всичко останало! УЗ на коремче е едно от задължителните изследвания!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.