0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #280 -: Май 22, 2008, 13:45:44 pm »
Здравейте докторе.....Отново да ви запитам нещо.....Ерай вече значително е по-добре,няма хрипове и педи каза че дробовете също са чисти но имал удължено издишане....Какво означава това.Каза че най-вероятно е от скоро прекараната пневмония и бронхиолит и че бронхите били още интерактивини/може и да бъркам понятието/.Според вас на какво се дължи това удължено издишане.Аз така като го гледам не забелязвам нищо различно в дишането му....
А и питах педи за нещо за укрепване н имунната система след тези болести и тя каза нищо да не давам,а само едни капсулки за въстановяване н чревната флора....Според вас какво мога да му давам....Благодаря ви...

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #281 -: Май 22, 2008, 16:32:57 pm »
Здарвейте, доктор Бърди!
Моят син постепенно, бавно и славно отказва АМ. От около месец постоянно намалява количеството на изяденото  АМ - и сутрешното и вечерното. До днес сутринта, когато отпи само около 10-15 мл и обърна глава, стисна устни. Принудих се да дам млечна каша. На Милумил 3 сме от 2 дена, тъй като педиатърката ме посъветва да заменя 2-ката с тройка точно поради отказа на АМ.
Какво да правя?

Докторе, при нас има развитие.
На обед повърна цялото зеленчуково пюре, отказа тотално да яде. Следобед в следващото хранене изяде около 180гр със зор, а обикновенно яде по 250-280 гр. плодово пюре с каша. Звъннах на педиатъра, и ми даде следното обяснение - да го оставя детето на мира, това било последица от израстването на характера му :D Можел сега да не яде, а след два часа примерно да проядял 8O
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #282 -: Май 22, 2008, 19:04:55 pm »
Здравейте, доктор Бърди!
Снощи забелязах обрив по деколтето, гръбчето - горе високо под тила точно и шията - под брадичката и отзад също. Подмишниците и също бяха зачервени по гънките - но без обрив. Обривът е от ситни червени пъпчици, а днес някои от тях имат и миниатюрни бели връхчета. Възможно ли е да е от претопляне, тя особено след баня - докато заспи е постоянно потна - главата и се поти много лесно и вратлето също или да търся хранителна причина. Аз също тези дни си позволих доста неща да хапвам - череши, домати, марули, - все нитратни неща. А още се кърмиме :(
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #283 -: Май 23, 2008, 09:39:53 am »
Здравейте, д-р Birdie !
Следя с интерес темите, по които пишете. Много полезни неща открих в тях и единственото ,което мога да кажа е – радвам се ,че Ви има. Имам дъщеричка на 2м. и 18дни. Роди се недоносена І степен 2380 гр и 47см ,об. гл.34 см. в 37г.с. В болницата е захранена с АМ,но постепенно преминахме само на кърма. Така в края на
І м – тегло 3500 ,вис. 51 см , обиколка на гл.35см.,
ІІ м – тегло 4400, вис.53 см.     , об. Гл.37,5 см.,
На 2м. и 8 дни 4500 ,вис.55 ,  об.  гл. 38 см. Сложихме І доза пентаксим.
А сега за проблема, за който ако е възможно да ми помогнете с вашето мнение - храненето. От около 40ден кърменето стана много лошо поради колики и  голямо количество карма. Детето започна да яде по-малко и много лошо засмукваше въздух.После кърмата намаля , но кърменето не се подобри , малката не издържаше повече от 2ч.между храненето, обикновено един час час и половина. Започнах да давам добавка АМ, но детето почти нищо допълнително не приемаше ,само я отказах от кърменето. 2 дена след поставянето на ваксината малката вече нямаше никакъв апетит. На ядене изяждаше около 30-50 мл. изцедена кърма или АМ през около час и половина два часа. Общото количество за ден е около 350-400 мл , което е много малко. Пробвах да увелича интервалите меду храненето , но въпреки моето настояване тя изяждаше даже по- малко. Междевременно акането от 3,4 пъти на ден изчезна. На четвъртия ден без изхождане заведох детето при лекарката , която с помощта на термометъра установи ,че това е това е лъжлив запек,т. е. от недостатъчен прием на храна няма какво да се изхвърли  и каза да оставим нещата така. Но въпреки моето настояване малката не се храни  и няма никакво ако вече 3 ден. Въпросите ми към Вас са :
1 Какво да направя детето да има желание за хранене и да приема по – голямо количество храна?
2 Какво количество мляко и по- колко пъти на ден трябва да изяжда на ден за възрастта си?
3 Ако  над 5,6 дена детето не е акала какви трябва да са моите действия и как да разреша проблема?
4 Има ли смисъл да продължавам да се изцеждам или да минем изцяло на АМ , защото незнам дали си внушавам ,но кърмата ми като че ли е по- рядка от преди/ храним се с около 70% изцедена кърма и 30% НАН/
5 Липсата на апетит на какво се дължи,има ли някакъв здравословен проблем ?
Благодаря ви предварително за отговора.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #284 -: Май 23, 2008, 10:33:21 am »
Здравейте д-р Birdie,

Имам дъщеричка Лора, на 5 месеца. Все още сме изцяло на естествено хранене и не сме започнали захранване. От около 20 дни изпражненията и станаха доста воднисти, без промяна в честотата на изхождане - по веднъж на ден.По същото време започна и една кашлица, 3-4 пъти изкашляне в денонощието, предимно в легнало положение, без да се променя честотата и звученето и до момента. Педиатъра ни я прегледа и каза, че няма нищо обезпокоително - безцветно гърло, чисти гърди, няма секрет от носа.  За нормализиране на изпражненията ни изписаха Нормофлор за 3-4 дни, но промяна не забелязах. Вчера изпражненията и бяха доста слузести и вече започвам да се безпокоя, че това продължава твърде дълго.
Моля ви, дайте съвет как да процедирам и предварително много благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #285 -: Май 23, 2008, 17:51:25 pm »
Ще отсъствам от форумите до около 16 юни.
Ще бъда извън Гърция.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #286 -: Май 23, 2008, 23:11:42 pm »
Така се надявах да ми отговорите  :(.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #287 -: Май 28, 2008, 23:17:42 pm »
Здравейте докторе,

много съм притеснена защото бебчо (който е почти на 5 месеца) ака зелено със слуз и много на често - 5-7 пъти в денонощието. Бебето е само на кърма. Това състояние продължава вече 3 седмици. Няма Т, хрема или други симптоми за настинка. Педиатърката предписа ентерол в началото, но не помогна. Сега по съвет на педиатърката сме на Биогайа капки.

СПоред педиатърката е някаква непоносимост към кърмата и иска да спирам да кърмя!? Аз обаче бих искала да продължа. Притеснявам се обаче за бебко, да не се обезводни.

Моля ви дайте ми някакъв съвет какво да правим.

От 10 дни спрях всякакви млечни продукти. От 4 дни съм на още по строга диета - само ориз, картофи, хляб и зехтин.

Не зная какво друго их могла да направя.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #288 -: Май 29, 2008, 07:50:59 am »
Ще отсъствам от форумите до около 16 юни.
Ще бъда извън Гърция.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #289 -: Юни 02, 2008, 22:52:46 pm »
радвам се да съобщя че "превенар" е вече налична в БГ. в Стара загора фрамар ще ч имат в постоянна наличност.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #290 -: Юни 08, 2008, 07:37:17 am »
радвам се да съобщя че "превенар" е вече налична в БГ. в Стара загора фрамар ще ч имат в постоянна наличност.
Имаш ли представа за цената? :)
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #291 -: Юни 08, 2008, 08:10:16 am »
между 120-130 лв. :)
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #292 -: Юни 08, 2008, 20:03:08 pm »
между 120-130 лв. :)
150. 75 ЕВРО.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #293 -: Юни 09, 2008, 12:20:42 pm »
Докторе,дъщеря ми е на почти 7 мес. и я захранвам от 5-я със зеленчуково пюре,което приготвям сама.В пюрето не слагам нищо ,освен зеленчуци,но моята педиатърка ми казва да слагам сол и масло.Това само за вкус ли се добава или има друга причина?Благодаря предварително!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #294 -: Юни 09, 2008, 12:32:47 pm »
klavdiqhristova, доктора е в почивка, но не те съветвам все още да слагаш масло и сол в пюрето. рано ви е. по-скоро е за вкус, отколкото е полезно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #295 -: Юни 10, 2008, 15:26:38 pm »
Здравейте д-р Бърди :D Ето че дойде и моят ред да се възползвам от вашата всеотдайност. Радвам се, че има към кого да се обърнем, когато нещо ни притеснява.
Голямото разнообразие от марки и продукти на пазара за бебешка козметика ме затруднява да реша какво да купя за нашата бебка. Вие каква козметика препоръчвате за новородено бебе?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #296 -: Юни 13, 2008, 17:57:27 pm »
Здравейте д-р Бърди!

Синът ми е на 6 седмици. Кърмя го, но той пие доста мързеливо, направо си заспива на гърдата ми. През третата седмица беше наддал само 40 грама. По съвет на педиатъра започнах да му давам със спринцовка допълнително мляко (адаптирано и майчино) след всяко кърмене. Така го храних следващите 2 седмици, докато той наддаде 500 грама. Педиатърът беше доволен от теглото на синът ми и ме посъветва постепенно да спирам добавките, с идеята, че вече е “позаякнал” и ще пие по-добре от мен. Вече трети ден му давам добавка само вечерно време, а през останалата час на деня не му давам. За жалост той продължава да си поспива и е неспокоен след яденеL. Съветничката ми по лактация препоръча да продължа да го храня с добавки, само че да ги давам през хранене, опитала съм била всичко, явно не може да пие детето добре и това е.
Моля Ви за съвет. Наистина ли съм опитала всичко? Бих искала да го науча да пие добре и да го кърмя 100%.
Предварително Ви благодаря.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #297 -: Юни 13, 2008, 23:27:25 pm »
Здравейте Докторе, имаме проблем със съна детето ми е на 1и1месец, преди няколко дни се събуди с рев и беше потен при преобличането като че ли се стресна и започна да си върти главата в една посока да си я връща и да издава звъци подобни на хлипане. Много се изплаших не можахме да го успокоиме 30минути. Лекарката каза да се консултираме с невролог вие как мислите. Беше еднократно това с главата но беше много страшно. Май го стреснахме с преобличането не беше се разсънил? Мислите ли че това може да е причината? Благодаря
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #298 -: Юни 14, 2008, 01:20:07 am »
Здравейте Докторе, имаме проблем със съна детето ми е на 1и1месец, преди няколко дни се събуди с рев и беше потен при преобличането като че ли се стресна и започна да си върти главата в една посока да си я връща и да издава звъци подобни на хлипане. Много се изплаших не можахме да го успокоиме 30минути. Лекарката каза да се консултираме с невролог вие как мислите. Беше еднократно това с главата но беше много страшно. Май го стреснахме с преобличането не беше се разсънил? Мислите ли че това може да е причината? Благодаря
отит?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #299 -: Юни 17, 2008, 20:09:11 pm »
Доктор Бърди, добре дошъл отново!
Благодаря за пояснението за Вигантола в темата за рахита.

Имаме следния проблем :
Преди седем дена се появи разстройство. Без температура, без повръщане. Притесни ме кръв и слуз в изпражненията в два от дните.
Минахме на диета: Лечебна каша на Милупа, Лечебна каша на Хумана, АМ - Алл 110 /безлактозно, но без вашите препоръки, предпочетох да не експериментирам и го дадаох/, сока на Хип за разстройство, ентерол 2х1 саше.
Преди три дни положението се нормализира, но по съвет на педиатъра продължих още три дни с лечебните храни, защото ентеровирусите били доста опасни за децата под 12 месеца, защото можело да се придобие непоносимост към някоя от храните, които е давана.
От вчера давам по-нормална храна, но все пак се съобразявам, че детето е било на диета, тоест давам нещо по-леко - картоф, тиквичка, ябълка.
Обаче от вчера сутринта след като се изходи нормално, следобед пак се раздриска /кашаво/, днес същата история - сутринта нормално, а следобед вече не.
Педиатърката пак ме връща на режима с лечебни храни за още три дни.
Много моля за вашия коментар - какво да предприема, евентуални изследвания.