0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #260 -: Май 20, 2008, 10:38:36 am »
Благодаря за консултацията!
Поздрави!
 :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #261 -: Май 20, 2008, 10:52:17 am »
Здравейте, д-р Бърди!
Надявам се, че вече сте напълно здрав и ви желая да нямате здравословни проблеми за напред!
Ето въпросът ми към вас:
Дъщеричката ми е с изключително слаба перисталтика. Ако я оставя, се случва и по 3-4 дни да няма изхождане. Но се старая да не допускам това и когато един ден няма изхождане, на следващия и помагам с термометъра.
Педиатърката ме посъветва да и слагам свещички Ефералган, тъй като са мазни или със сапунче да и стимулирам ануса.
Другото, което тя ми препоръча, беше да и давам вода, преварена с овесени ядки /на 250мл вода - 1с.л. овесени ядки се преваряват, прецежда се и се дава прецедената вода/. Това би трябвало да има разхлабващ ефект.

Според вас така ли е?
И не е ли това форма на захранване?

Пропуснах да уточня, че Михаела е само на кърма. Дори избягвам да и давам вода или пък чай.
Всъщност, тя още от раждането си тръгна с този проблем. До около 10-ия ден от раждането и в болницата и правеха клизми. След това се оправи и месец по-късно проблемът се върна отново.
Не зная дали има някакво значение, но аз бях развила вътреутробна инфекция.
Благодаря ви предварително за отговора.
Няма такова нещо "слаба перисталтика".
Всички дадени Ви "препоръки" са абсурдни.
Даването на "овесени води" е НЕДОПУСТИМО!
Изобщо, съветите са крайно неуместни.Простете.
Даването на разхлабителни на бебета в общата практика, и редовно, е недопустимо.

Децата изключително кърмени могат да имат едно изхождане на всеки 4-6 дена и това НЕ Е запек.
Понякога причина за разреждане на изхожданията е нуждата от добавка, но преценката е комплексна.
« Последна редакция: Май 20, 2008, 13:18:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #262 -: Май 20, 2008, 11:33:32 am »
Благодаря ви, докторе.
Няма да и давам тази овесена вода. Ще си бъде само на кърма.

Пропуснах да поясня, че Михаела едва сега достигна тегло от 3кг /роди се 1650г/ и предвид това изяжда малки количества кърма. Когато и давам изцедена кърма, виждам, че изяжда по 50-60мл, на два пъти беше изяла 70мл. Голям подвиг! :) За сметка на това, пък се храни на два - два и половина часа.
Докторката също каза, че възможна причина за липсата на дефекация в някои дни е малкото погълната храна от една страна и по-добрата усвояемост на кърмата, от друга страна.

Още веднъж ви благодаря. Успешен ден!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #263 -: Май 20, 2008, 13:03:42 pm »
"Докторката също каза, че възможна причина за липсата на дефекация в някои дни е малкото погълната храна от една страна и по-добрата усвояемост на кърмата, от друга страна."
->Добре, защо тогава другите неща? овесени водички и т.н.? това обяснение на случващото се не е ли достатъчно?

Детето е на 2 месеца-ако разредите храненията и ще изяжда повече и ще наддава по-добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #264 -: Май 20, 2008, 14:07:49 pm »
Здравейте, докторе! Обикновено ми помагате за дъщеря ми, но сега имам въпрос за малкия ми син - на 5 месеца. Започнах да го захранвам със зеленчуковите пюрета на ХИП. Досега беше изцяло на адаптирано мляко, ящен е, тежи 8400 :o. Пюретата с морков и картоф, и с тиква много ги хареса и изяждаше бурканчето с апетит. Но сега като започнах да му въвеждам и другите зеленчуци забелязах, че консистенцията на пюрето е по-гъста и бебо трудно ги хапва. Мога ли да разредя готово пюре или да го "мъча" така и да свикне? Бурканчетата на ХИП са от 125 гр., ако бебо го изяде,след това му давам 100 мл мляко и него изгълтва. Има ли нужда от него щом го изпива или пюрето в този грамаж е достатъчно засега? И последно - на последната консултация педиатърката ни каза, че има памперс дерматит и изписа Елокон. пъпчиците му намаляха, но тя каза, че докато е с памперси ще има проблеми. Вие какво препоръчвате в подобни случаи, защото още е много малък за махане на памперси? Благодаря ви от сърце!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #265 -: Май 20, 2008, 14:31:50 pm »
Памперсните дерматити са инфекция или инфекция с насложена екзема.
Инфекцията в повечето случаи е гъбичкова. Следователно лекуваме с противогъбичков препарат, в който има КС. Певизон+КС има в Бг, например.
Разбира се че може да разреждате пюрето.
Не е нужно мляко след основното хранене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #266 -: Май 20, 2008, 14:52:40 pm »
Благодаря ви от сърце, докторе. Ако се появят пак, ще взема Певизон! Но как мога да предотвратя бъдеща поява предвид горещините, които предстоят. С какво да мажа ежедневно :oops:или нещо друго? С дъщеря ми никога не съм имала подобни проблеми и нямам въобще опит!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #267 -: Май 20, 2008, 15:04:06 pm »
Винаги ползваме защитен крем за под памперса.
Няколко пъти дневно.
Ползваме също пудра (НО НЕ върху нанесен крем, а алтернативно на него).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #268 -: Май 20, 2008, 15:11:59 pm »
Благодаря ви :)!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #269 -: Май 20, 2008, 23:47:44 pm »
д-р Birdie, здравейте отново. Днес бяхме на консултация при педиатърката на детето. След седмица навършва 8 месеца, та понеже на 6 месеца пропусна да ни даде направление за изследване на кръв и урина, а пък вминалия месец ааз забравих да я подсетя, та... чак сега. Озадачи ме обаче, че за изследването на кръв, ми каза детето да не консумира 8 часа никаква храна, което няма как да стане, защото се кърмиме все още и просто няма начин 8 часа да не и дам да суче, ще стане революция е меко казано. Затова искам да ви питам толкова ли много би се отразило кърменето върху кръвната картина? Инак твърда храна няма проблем да не консумира 8 часа преди даването на кръв.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #270 -: Май 20, 2008, 23:55:12 pm »
За типа изследвания,които правят в Бг на 6м възраст,няма изискване за 8 часова "диета".
Това важи за биохимични изследвания от венозна кръв, и то по отношение кръвна глюкоза.
« Последна редакция: Май 20, 2008, 23:58:00 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #271 -: Май 21, 2008, 15:08:37 pm »
Здравейте отново от нас. Аз отново притеснена се обръщам за помощ към вас. Става дума за обрива на коремчето :(. Ту минава ту се скрива и тукашните лекари не могат да диагностицират. Сега разгледах коремчето и вече виждам, че на места стои като лишейчета. Цялото коремче е като настръхнало. Пъпчиците са ситни и ту бели ту стават червени. Снимах и ще се пробвам да ви пратя снимка (ако нещо се вижда разбира се). Не смея да мажа с нищо след баня и като, че ли от това още повече става суха кожата. Търсих на А-Дерма нещо за мазане за след баня, но единственото, което ми предложиха ми се стори неподходящо (в опътването за употреба не пишеше за мазане, а за почистване). Не знам какво да правя, притеснявам се много.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #272 -: Май 21, 2008, 15:23:42 pm »
Здравейте д-р Бърди.
Много се радвам, че се възстановихте и вече сте сред нас. Пожелавам Ви да нямате вече никога подобни проблеми.
Имам следния въпрос
Ние имаме проходилка, и както Вие казвате детето се радва много, хвърчи с нея като изтребител :), тя е доста темпераментна  и подвижна.
Забелязвам обаче, че като я водя за ръце, стъпва предимно на пръсти. Освен това се клати доста.
Може ли това да е резултат от проходилката, защото четох и такива мнения, че в резултат на нея не можели да пазят добре равновесие и стъпвали предимно  на пръсти. Съответно прохождали по-трудно???
Благодаря Ви. Лек ден
Това няма връзка с проходилката-това е все още тип незряла походка.
Все пак детето е на 10 месеца... до 15 месеца нещата ще се стабилизират.

Проходилката е подвижно столче. Нито забавя,нито ускорява прохождането.
Нито му "вреди".
Походката и прохождането са продукт на "узряването" на ЦНС и "угасването" на редица архаични рефлекси.


Благодаря Ви докторе :)
И в тази връзка да попитам още нещо.
Помагат ли упражненията ''водене за ръце'' за стабилизиране на походката и прохождането? Питам защото моята щерка прави 20на крачки като я водя за ръце и предпочита да седне и от там да плъзне навсякъде :). Изправя се на всичко до което се докопа, вллючително по абсолютно гладки повърхности като хладилника напр.. Но нещо няма голям мерак да ходи.
Благодаря Ви. Лек ден

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #273 -: Май 21, 2008, 15:35:47 pm »
Здравейте отново от нас. Аз отново притеснена се обръщам за помощ към вас. Става дума за обрива на коремчето :(. Ту минава ту се скрива и тукашните лекари не могат да диагностицират. Сега разгледах коремчето и вече виждам, че на места стои като лишейчета. Цялото коремче е като настръхнало. Пъпчиците са ситни и ту бели ту стават червени. Снимах и ще се пробвам да ви пратя снимка (ако нещо се вижда разбира се). Не смея да мажа с нищо след баня и като, че ли от това още повече става суха кожата. Търсих на А-Дерма нещо за мазане за след баня, но единственото, което ми предложиха ми се стори неподходящо (в опътването за употреба не пишеше за мазане, а за почистване). Не знам какво да правя, притеснявам се много.
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    bibica

  • ****
  • 532
  • член на групата "3 от 6"
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #274 -: Май 21, 2008, 17:50:39 pm »
Здравейте д-р Birdie !
Пиша ви по повод моята племенница, тя е на 2 месеца и 3 ни, днес са има казали че има бактерии в акуто, така наречените коки,изписали им антибиотици, та въпросът ми е дали това може да е от кърмата на майката, до момента е само на кърма?
Много ви благодаря предларително!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #275 -: Май 21, 2008, 19:18:33 pm »
Здравейте д-р Бърди.
Много се радвам, че се възстановихте и вече сте сред нас. Пожелавам Ви да нямате вече никога подобни проблеми.
Имам следния въпрос
Ние имаме проходилка, и както Вие казвате детето се радва много, хвърчи с нея като изтребител :), тя е доста темпераментна  и подвижна.
Забелязвам обаче, че като я водя за ръце, стъпва предимно на пръсти. Освен това се клати доста.
Може ли това да е резултат от проходилката, защото четох и такива мнения, че в резултат на нея не можели да пазят добре равновесие и стъпвали предимно  на пръсти. Съответно прохождали по-трудно???
Благодаря Ви. Лек ден
Това няма връзка с проходилката-това е все още тип незряла походка.
Все пак детето е на 10 месеца... до 15 месеца нещата ще се стабилизират.

Проходилката е подвижно столче. Нито забавя,нито ускорява прохождането.
Нито му "вреди".
Походката и прохождането са продукт на "узряването" на ЦНС и "угасването" на редица архаични рефлекси.


Благодаря Ви докторе :)
И в тази връзка да попитам още нещо.
Помагат ли упражненията ''водене за ръце'' за стабилизиране на походката и прохождането? Питам защото моята щерка прави 20на крачки като я водя за ръце и предпочита да седне и от там да плъзне навсякъде :). Изправя се на всичко до което се докопа, вллючително по абсолютно гладки повърхности като хладилника напр.. Но нещо няма голям мерак да ходи.
Благодаря Ви. Лек ден
Помагат-правят детето по-уверено.
Детето е на 10 месеца и не е необходимо бързане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #276 -: Май 21, 2008, 19:20:04 pm »
Здравейте д-р Birdie !
Пиша ви по повод моята племенница, тя е на 2 месеца и 3 ни, днес са има казали че има бактерии в акуто, така наречените коки,изписали им антибиотици, та въпросът ми е дали това може да е от кърмата на майката, до момента е само на кърма?
Много ви благодаря предларително!
Какво точно е изолирано, какви симптоми има детето, по какъв повод са правени посявките?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #277 -: Май 21, 2008, 21:38:48 pm »
   Докторе, и Цветомир има някакъв обрив на дупето. Започна като леко зачервяване. Помислих си, че е от дето стои повечко по дупе вече, но това нещо (обрива) расте. В момента е леко грапаво на пипане и малко по-червено от останалата кожа. Пращам Ви снимки на лични и много Ви моля за Вашето мнение!
Тази част от подпамерсието обикновено не се мокри - извънредно рядко стига акото до там. Вече не мажа с нищо под памперса от доста време.

Предварително Ви благодаря!
« Последна редакция: Май 21, 2008, 21:40:41 pm от Lan »
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #278 -: Май 21, 2008, 22:24:59 pm »
Здравейте д-р Бърди, радвам се, че отново сте сред нас! Имам следния въпрос, днес направихме ПКК на Филип (на 6 месеца). Всичките му резултатти са в норма, с изключение на тромбоцитите, които при референтни стойности 200-400 са 446. На какво може да се дължи това? Дали има някаква връзка с това, че аз имам тромбофилия? Предварително Ви благодаря за отговора!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #279 -: Май 22, 2008, 07:05:49 am »
Здарвейте, доктор Бърди!
Моят син постепенно, бавно и славно отказва АМ. От около месец постоянно намалява количеството на изяденото  АМ - и сутрешното и вечерното. До днес сутринта, когато отпи само около 10-15 мл и обърна глава, стисна устни. Принудих се да дам млечна каша. На Милумил 3 сме от 2 дена, тъй като педиатърката ме посъветва да заменя 2-ката с тройка точно поради отказа на АМ.
Какво да правя?