0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #240 -: Май 17, 2008, 14:02:32 pm »
Ами болна е и в понеделник ще е на работа.....Говорих с нея по телефона но тя отказа да обсъждаме лекарствата тъй като не го е прегледала и не може да прецени по телефона....Каза до понеделник да спазваме това което са ни казали от болницата пък тогава ще видим.....Тоест ще пием само Зинат,вентолин и ноффелин.А този инхалаторния за който вие говорите мога ли тук от аптеката да си го взема и като спрей се впръсква в гърлото или как е....
А това свиркане в гърдичките обикновенно за колко дни минава...
Продава се с рецепта.
Минава за около 2 седмици- с лечение, разбира се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #241 -: Май 17, 2008, 14:21:10 pm »
Много благодаря докторе... :)

Моите слънчица -Берк и Ерай
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #242 -: Май 17, 2008, 18:12:52 pm »
Доктор Бърди,
в памперса на дъщеря ми /след дефекация/ вече за трети път откривам кървави нишки. Първият път беше преди доста време, еднократно, затова не съм се притеснявала. Втори път - преди седмица, премесено с доста слуз /слузта е честа находка в памперсите при нас още от новородено, затова не я считам за патология :?/ и за трети път - преди няколко минути: съвсем дребни нишчици, по-скоро точици, две-три. Детето е само на кърма.
От прочетеното тук и в други източници си давам сметка, че вероятно става дума за чревно раздразнение. Мисля си, че не е възможно да са бактерии или гъбички, тъй като детето е в характерното си общо състояние - жизнена, контактна, ящна и добре наддаваща /меря я през ден/.
Считате ли, че при това положение е нужно да се направят изследвания?
Благодаря Ви!

« Последна редакция: Май 17, 2008, 18:47:28 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #243 -: Май 17, 2008, 19:00:59 pm »
Не консумирайте:
*овесени ядки
*ядки,фъстъци,соя,соеви продукти
*зеле
*кафе

Би трябвало да не се повтори.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #244 -: Май 17, 2008, 19:18:33 pm »
Благодаря за бързия отговор.

От изброениете си позволявам единствено кафе и то не често :oops:. Интересно е, че в нито един от случаите не съм консумирала кафе в същия или предходния ден, предполагам че има някаква "давност" :)
Извенете, че настоявам :oops:, зная че това не се определя при онлайн консултация, но при така описания случай, мислите ли, че все пак има вероятност да се касае за инфекция?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #245 -: Май 17, 2008, 19:50:16 pm »
Инфекция? при изключително кърмено дете? може, но е рядкост.
Все пак биберони и шишета няма.
Но една посявка на изпражнения не е излишна... .
Профилактично.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #246 -: Май 17, 2008, 23:42:15 pm »
Добра вечер, Докторе!
Направихме консултация на Боян с кардиолог по повод посиняване на пръстите на ръцете, устните и брадичката. Мнението на кардиолога е, че проблем със сърцето няма. Има физиологичен шум, който би трябвало да се израсте от детето. Причина за посиняването не е в сърцето и според него такава не трябва да търсим другаде щом е преходно, тоест му минава сравнително бързо.
Аз все си мисля, че трябва да се открие причината. Педиатърката каза, че ако продължава това ще прати детето за някаква проверка на кислорода в кръвта или нещо от този сорт.
Според Вас, какво друго трябва да направя?
Детето не е вдигало температура, изобщо до сега. Все същото си е, като изключим че втория път ми се струваше малко унил и отпуснат, но допускам да греша.
Това, което до тук съм забелязала, е че всичко това се случва малко след 10ч след като е ял. Не е свързано с кашлица, задавяне, плач или каквото и да е друго нещо. Първият и вторият път посиняха устенцата, пръстите и брадичката, третия път - само пръстите на ръцете. Розовият цвят се връща за около 10мин.
Педиатърката в разговор по телефона с мъжа ми е казала "Всичко това може да се дължи на зъби. Като никнат зъби се случва какво ли не, необяснимо"  8O
С това не мога и няма да се съглася.
Ако се сещате за нещо друго, освен това изследване за кислорода, моля кажете.

Друго, за което искам да Ви питам е прослувутия вит Д, за който сте писали много.
Бях Ви обяснявала, че лявата част на гръдния кош на детето е леко издадена. Просто там където гръдния кош свършва е издадено. Не мога да го обясня и съответно не можете да ме разберете. Та сега при прегледите двама лекари, като включвам и кардиолога ми казват да започна да давам по 2капки вит Д, защото това е белег на рахит, включая леко голямата фонтанела. Това за голямата фонтанела е само на кардиолога мнение. На моите реплики, че други признаци на рахит няма и, че детето пие достатъчно АМ, ми отговориха че нищо не ми пречи да му давам по 2 капки. Аз от страх започнах да му давам по 1 капка. Прави ли са?

И последно.
Обсъждахте с Лан пенисчето на бебетата и това, че е нормално главичката да не се показва напълно. При Боян тя изобщо не се е показвала до сега. По време на баня леко издърпвам, но наистина леко до колкото си личи, че е нормалния ход на кожичката. От долу, обаче нищо не се показва, през много малък процеп излиза малко кожа, но нищо повече. Това е нормално, или?

Много Ви благодаря за отделено време! 
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #247 -: Май 17, 2008, 23:49:52 pm »
нов линк към снимката:
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5864943

Не мога да вмъкна изображение, опитвам отново:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=246738
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #248 -: Май 18, 2008, 02:08:43 am »
нов линк към снимката:
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5864943

Не мога да вмъкна изображение, опитвам отново:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=246738
Това е акне?
Не, не е акне това.
Това е малко фурункулче... не е акне това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #249 -: Май 18, 2008, 02:11:00 am »
@коки

Не мога да кажа какво разбирате под "посиняване". Щом кардиологично детето е добре... не знам.Това трябва да се види отблизо.

За Вит Д мнението ми е написано многократно.
Така и в практиката работя.

Това,което описвате за половия орган е нормално. Не пипайте и не дърпайте.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #250 -: Май 18, 2008, 10:33:22 am »
Много Ви Благодаря!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #251 -: Май 18, 2008, 11:46:47 am »
Здравейте Докторе, имам един може и прозаичен, но въпрос на който не намерих някой педиатър да ми даде нормален отговор. На Зори още през 2-рия месец й се появиха две бенки. Едната на ръчичката, а другата отстрани малко под кръста. И двете са от една и съща страна. Сега забелязах, че тази която е под кръста е станала по-голяма и лекичко се напипва. Притесняваме, това да не е показател за някакъв проблем. Предварително Ви благодаря за отговора и се извинявам ако това е някакво прекалено вглеждане или дори глупост от моя страна.

Поздрави
Дени и Зори


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #252 -: Май 18, 2008, 12:39:21 pm »
Дени, извинявай че ще се намеся - моя баща е онколог. Такива неща се гледат при тях, но в по-късен етап и само специалист може да ти каже дали е проблем. Гледай да не се търка много, да не се пипа, да не се наранява самата бенка. По принцип не е проблем, стига да не се разрасте и да не се нарани.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #253 -: Май 18, 2008, 23:31:07 pm »

[/quote]

Не мога да вмъкна изображение, опитвам отново:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=246738
[/quote]
Това е акне?
Не, не е акне това.
Това е малко фурункулче... не е акне това.
[/quote]

Това нещо на какво се дължи,някаква инфекция ли е и как се лекува? Трябва ли да се консултираме с дерматолог?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #254 -: Май 18, 2008, 23:47:52 pm »
Здравейте Докторе, имам един може и прозаичен, но въпрос на който не намерих някой педиатър да ми даде нормален отговор. На Зори още през 2-рия месец й се появиха две бенки. Едната на ръчичката, а другата отстрани малко под кръста. И двете са от една и съща страна. Сега забелязах, че тази която е под кръста е станала по-голяма и лекичко се напипва. Притесняваме, това да не е показател за някакъв проблем. Предварително Ви благодаря за отговора и се извинявам ако това е някакво прекалено вглеждане или дори глупост от моя страна.

Поздрави
Дени и Зори
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #255 -: Май 18, 2008, 23:49:00 pm »
Цитат
Това нещо на какво се дължи,някаква инфекция ли е и как се лекува? Трябва ли да се консултираме с дерматолог?

*Ъгъл на биберон-течащи слюнки зад биберона->> ползваме биберони с дупки на периферията.
*лъжичка,ако го храните с нея.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #256 -: Май 18, 2008, 23:58:25 pm »
На брадичката може да е от биберон, но същите пъпки се появяват и на бузките,а там няма контакт с нищо...?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #257 -: Май 19, 2008, 00:11:50 am »

Още нещо, за Превенар-а. Говорих няколко пъти с педиатърката ми. Тя отказва да ни го сложи, като твърди, че не бил революционна ваксина и имал странични ефекти. Някакъв линк, сочещ научно обосновани предимствата на ваксината /като за педиатри, не за майки/, можете ли да ми дадете?

Лейди и д-р Бърди, извинявам се, че се намесвам, на моята дъщеря и слагат вече 3 пъти Превенар /в Германия/, дори заедно със 6 валентната ваксина /мисля Пентаксим и Хип. Б и казват в Бг/. Едната в едното, другата в другото краче. НИКАКВИ СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ.
И тук я смятат за революционна.
Поздрави

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #258 -: Май 19, 2008, 23:35:34 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Надявам се, че вече сте напълно здрав и ви желая да нямате здравословни проблеми за напред!
Ето въпросът ми към вас:
Дъщеричката ми е с изключително слаба перисталтика. Ако я оставя, се случва и по 3-4 дни да няма изхождане. Но се старая да не допускам това и когато един ден няма изхождане, на следващия и помагам с термометъра.
Педиатърката ме посъветва да и слагам свещички Ефералган, тъй като са мазни или със сапунче да и стимулирам ануса.
Другото, което тя ми препоръча, беше да и давам вода, преварена с овесени ядки /на 250мл вода - 1с.л. овесени ядки се преваряват, прецежда се и се дава прецедената вода/. Това би трябвало да има разхлабващ ефект.

Според вас така ли е?
И не е ли това форма на захранване?

Пропуснах да уточня, че Михаела е само на кърма. Дори избягвам да и давам вода или пък чай.
Всъщност, тя още от раждането си тръгна с този проблем. До около 10-ия ден от раждането и в болницата и правеха клизми. След това се оправи и месец по-късно проблемът се върна отново.
Не зная дали има някакво значение, но аз бях развила вътреутробна инфекция.
Благодаря ви предварително за отговора.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #259 -: Май 20, 2008, 00:01:32 am »
На брадичката може да е от биберон, но същите пъпки се появяват и на бузките,а там няма контакт с нищо...?
Не зависи от контакта-всякакви благоприятни условия създават тези неща.
Третирайте с Фуцидин или Бактробан... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.